22.09.2020, 01:38

Bu Çığlığı Ben Duyamıyorum

Serin bir Ankara Akşamından merhaba değerli Ispartalı kardeşlerim;

Uzun süredir yazma fırsatı bulamadığım bir konuya değinmek için aldım elime kalem kağıdı bu gece, Konumuz Ak Parti il başkanlığında yaşanan hareketli günlerin akıbetinin ne olacağıyla ilgili olacak.

2014 yılında Ak Parti Isparta teşkilatında Nuri Uzaktaş'ın Belediye Başkan aday adaylığı dolayısıyla il başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Osman Zabun, İl Başkanlığı görevine getirildi. O Dönem Karar, Zabun'a Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem tarafından bildirildi.

Zabun büyük bir hevesle koltuğu devraldı. Ancak önündeki ilk seçim olan yerel seçimlerde merkez belediyeyi alamadı.

İlerleyen süreçte Zabun yönetimini belirleyip kendi mikro çalışma ekibini kurdu. Bu ekibe girenler oldukça şanslıydı çünkü geriye kalan partililer Zabun'un ve ekip arkadaşlarının yönetimine kolay kolay dahil olamayacak, partiye gelmemeleride yeni yönetime bir lütuf olacaktı.

Bu dönemde Ak Parti il başkanlığında çok soğuk rüzgarlar esiyor, parti'nin bazı önde gelen isimleri istifa ettiklerini alenen belirtiyor, bazıları ise il teşkilatına küserek yoluna devam ediyorlardı. Aynı dönemde çeşitli ilçe teşkilatlarından da istifalar geldi.

Zaman hızlı geçiyor tabiki durmuyor yıl 2019 olduğunda Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun dost meclislerinde dillendirdiği Belediye Başkanlık adaylığı için sahaya iniyor, daha önce hiç yapmadığı, birşeyi yapıyor Isparta Caddelerinde karanfil dağıtıyordur.

Öyle sanıyorum ki, Zabun ama Parti merkezinden ama yakın büyüklerinden Belediye Başkanlığı Adaylığı için ciddi derecede umutlandırıldı.

İşte film şeridi bu süreçten sonra koptu.

Bu fotoğrafın çekilmesiyle Ak Parti'de dengeler değişmeye başladı, Aday Adayı olmadan, direkt adaylık bekleyen Zabun, Başdeğirmen'in Aday Adaylığı Başvurusu sonrası teşkilatta hummalı bir temizliğe başladı ve il yönetiminde revizyon'a giderek, Başdeğirmen'e yakın olan Mustafa Tutar ve bazı isimleri yönetimden çıkardı. Zabun bu operasyona ''REVİZYON'' diyordu ama gerekçesini kimse bilmiyordu bu revizyon'un.

Oldukça sancılı geçen aday adaylığı sürecinde Sayın Osman Zabun pek göz önünde bulunmadı, hatta o dönemde ne il başkanı nede aday adayı değildi, adeta 'ARAFTA' idi sayın başkan.

Ve o gün geldi çattı..

Ankara'da sıkılan el Şükrü Başdeğirmen'in eli olmuş, Başdeğirmen Isparta'ya gümbür gümbür gelmişti.

Zaman kaybedilmeden seçim çalışmaları başladı. SKM hızla çalışmaları yürütürken toplantılar genelde eksik kaltılımlı olarak sürüyordu..

Seçim çalışmalarında mahalle mitinglerinde ismi anons edilen Sayın İl Başkanı Osman Zabun, hem oldukça gecikmeli katılıyor, hemde görünümünü çok önemsemiyor, oldukça ''COOL'' takılıyordu.

Yapılan mahalle toplantılarında Sayın Zabun uzun süren Ülke ve Dünya gündemindeki genel politika konuşmaları yapıyor, çoğu toplantıda katılımcılar miting alanından ayrılıyordu.

(Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen'in Basınla Buluşmasından bir kare)

Seçimler bitmiş Ak Parti 2009 'da bıraktığı Isparta Belediyesine geri dönmüştü, 2019'un ilk İftarı

Seçimlerin tamamlanmasıyla Sayın Başkan Osman Zabun'un Sakal ve Kıyafet protestosu devam ediyordu.

ŞİMDİ BUNCA FOTOYU KOYUP NEDEN BU YAZIYI KALEME ALDIM?

Değerli Dostlar, Sayın Osman Zabun'u öncelikle verdiği emeklerden yaptığı çalışmalardan dolayı kutlarım, zor süreçlerden geçti, makama oturduğu anda bombayı kucağında buldu ve zaten pimi çekik olan bomba patladı.

Sonrasında ufak tefek hatalar olsada süreci güzel yönettiğini söyleyebilirim.

15 TEMMUZDA MEYDANLARDA YATTI

Ispartada 2016 yılındaki kalleş darbe girişimi sonrası demokrasi nöbetlerinde ilginç bir görüntü yansıdı kameralara.

 Fotoğrafta bir hasırın altında sabaha kadar nöbet bekleyen bi kişinin uyuduğu görülüyor. O kişi başarısız darbe girişiminden sonra günlerce Ispartalıları meydana çağıran ilçelerin nöbete devam etmesini isteyen meydanı terketmeyen Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun idi. 

Zabun kalkışma'nın ilk anından son güne kadar bu süreci çok iyi yönetti. Herkes bu cesareti sergileyemeyebilirdi.

BÜYÜK HARFLERLE TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDERİM

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YADA VEKİLLİK SİYASET YAPAN HERKESİN HAYALİDİR

Siyaset yapan herkes birgün bir üst basamağa çıkmayı hedefler bu gayet doğaldır, ancak çokta kaptırmamak lazımdır, ilimizde nice isimler bu uğurda akıl, servet hatta canlarını kaybetmişlerdir.

Sayın Başkan Osman Zabun ileride iyi bir Belediye Başkanı yada iyi bir Milletvekili olabilir, zira marka isim yetişmeyen şehrimizde öyle yada böyle güçlü bir marka olmuştur sayın başkan.

Ancak son yaşanan Belediye başkanlığı sürecinden sonra sayın başkan belliki bir şey ifade etmeye çalışıyor, bir derdini dışa vurmaya çalışıyor ama onun bu feryadını bizler algılayamıyoruz, okuyamıyoruz (şahsım adına konuşayım)

Sayın Osman Zabun'un bu tepkisine kim sebep oluyorsa Genel Merkez ise Genel merkez, siyasi büyükler ise siyasi büyükler!

Lütfen bu feryadı duyun, ben duyamıyorum sadece uzaklardan görüyorum ve diyorum ki,

Yukarıda verdiğim karelerdeki protestolar bir il başkanına yakışmıyor, 10 yıldır hasret kalınan bir başarının ardından Belediyeyle, İl Özel idaresiyle, Kamu Kurumlarımızla bir olup bu şehri baştan aşağı imar etmek, yenilemek modern şehir yapmak için neyi bekliyoruz? Sayın Cumhurbaşkanımıza miting alanlarında defalarca kez söz verdirilen Dereboğazı yolu inşaatının ilerlemesini sağlamak ve daha birçok konuyu takip etmek sizin asli sorumluluğunuzdur, bu konularda yetki de vebal de en başta sizdedir.

Bu fırsat birdaha verilecek diye bir garanti mi var?  Sayın Osman Başkanım siz Orkestra şefi olsaydınız bu birlikteliği sağlayıp güzel işler çıkarsaydınız çok daha güzel olmazmıydı?

Günde 3-4 saat uykuyla tüm zalimlere savaş açan bir Liderin partisinin il başkanı Liderini örnek almalı, onun gibi giyinmeli, onun gibi konuşmalı, kısaca onun yolunda ilerlemelidir.

Siyaset yapmayarak, sessiz kalarak, giyim kuşamda partinin diğer isimlerinden bile isteye 3-5 kademe altta kalarak, saç sakal traşına önem vermeyerek, Görüş beyan etmeyerek, prtesto'dan sessiz çığlıktan ziyade, önce Partinize ve Liderine, sonrada kendinize çok büyük ayıp etmiş olmazmısınız?

Isparta'da yeniden şekillenen siyasette Mhp - Chp ve İyi Parti silkelenme, yenilenme yaşarken Ak Parti'de bu durgunluk bu suskunluk nedir acaba? Biz neyin hüznündeyiz? Ak Parti İl Başkanlığını sessizliğe büründürmek, yok hükmüne sokmak neyin çabasıdır acaba?

Her ne olursa olsun, bir makamın HAKKINI VERMEK, şu veya bu  sebeple olmuyor ise bayrağı devretmek bir erdemliliktir. 

Siyasette Eskilerin rafa kaldırılma korkusu vardır!

Büyük ihtimal sizlerden sonra gelenler eski siyasetçiler gibi düşünmeyecek, bu benden değil vekilde olmasın başkanda olmasın demeyecek, sizi layık olduğunuz görevlere taşımak için çaba gösterecektir. 

Zaten birde şüphe duymadığımız Kaza ve Kader var, eğer size bir üst görev Nasipse siz kaçarsanız bile sizi kovalayacak bulacaktır. Bir üst görev Nasip değilse'de bana göre koltuktan kalkmayan adam olarak anılmakta kulağa çok hoş gelmeyen bir ünvan :)

Kalın Sağlıcakla

Yorumlar (9)
İl başkanı 8 ay önce
Paritiyi sürekli vatandaşlardan uzak tutan bir il başkanı belki mesleki bilğisi onu bu görevde tutuyor olabilir fakat sahada ve sokakta karşılığı yok bunu kendiside çok iyi biliyor 5 kişiyi geçmiyor etrafındaki adam sayısı onlarda padişahım çok yaşa diyor oğlunu belediye ye katması onun bence siyasi sonu olacaktır yinele teşekkür edelim emekleri için fakat yerel seçim hariç çünkü sahada yoktu
İhanet 8 ay önce
Merkez ilçe için çıkardığı aday ve yanındaki diğer iki isimle birlikte yine bir hesap peşine düştüğünü gösterir oldu fakat bu hesaplar tutmaz sokta karşılığı olmayan ve vatandaştan kaçan kişileri desteklemen tamamen ihanettir
ismail hakkı 8 ay önce
Lafa geldimi hiç kimse istemiyor halkta karşılığı yok.ama bir kişinin istemesi tüm ıspartaya bedel geliyor.genel merkez duy artık ıspartalının sesini.bu beyefendinin halkta karşılığı YOK..bırak metal yorgunluğunu metal küfkendi paslandı çürüdü...
Gak gaa 8 ay önce
Yetergarl yasa az gak birazda bizoturak
EVVELİYATINI BİLİRİZ. 8 ay önce
İspartayı bırak Kendi köyü Aşağıdinektwn bile 3 kişiden oy alamaz. Reisin sırtından geçinenlerden halkta hiçbir zaman karşılığı olmamıştır.
Oğlunu belediye avukatı yapması bu işi kendi tecrübesi ile yaptı. Kendiside Şarkikaraağaç Belediyesinde avukatlık yaptı. Hemde 28 şubat hükümetleri den ANAPlı belediye başkanı zamanında. Ama hakkını yemeyelim Öğretmenevlerini ziyaret ettiğinde müdürler kahvenin yanında taze badem fındık ve fıstık sevdiğini biliyorlarmış ve dolaplarında Zabuna ikram edilmek üzere hazır bekletiyorlarmış.
ak partili 8 ay önce
chp ve mhp ak partimizden daha aktif beraberlik gösteriyorlar. süper çalışıyorlar. ak partimizde böyle çalışma yok yan gel hesabı . yolda görürsek zorla selam aldırıyoruz. kendi vekillerimizle bile arada mesafe var bu nasıl iş anlamıyorum. partimin adamları diyorum ama yok arkadaş.
Zabun bir tanedir. 8 ay önce
Kimse kusura bakmasın, Sabun eşsiz birisidir. Dualarımızda yer bulan müstesna kişidir.
Muzafer Türkeş 5143 8 ay önce
Bunların hepsi aynı biri satar biri yapar hep yandaşlara kendi cebine çalışır Şükrü geldi bizim evin önündeki yolu sattı geçti 5143 sokak adam 2 kat yapacağı yere 7 kat bina yaptı mahkeme hukuksuz diyor meclis kararını iptal ediyor bunlar apar topar yeni karar alıp inşaat firmasının önünü açıyor memkeketin 4 bir yanında bir karış toprak vermeyecegiz diye benim mehmedim şehit oluyor bunlar burda devletin milletin yolunu peşkeş çekiyor Gerekli hukuki mucadelemiz devam etmekte olup çok yakında hk da soruşturma başlatılanlar mahkeme kararları bilirkişi raporları yayınlanacaktır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:36
Güneş 06:05
Öğle 13:01
İkindi 16:45
Akşam 19:47
Yatsı 21:10
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 34 66
4. Trabzonspor 35 60
5. Alanyaspor 35 55
6. Hatayspor 34 53
7. Gaziantep FK 34 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Ankaragücü 34 38
15. Malatyaspor 34 37
16. Kasımpaşa 35 37
17. Başakşehir 34 36
18. Kayserispor 34 35
19. Erzurumspor 35 34
20. Gençlerbirliği 34 32
21. Denizlispor 34 27
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 33 77
2. M. United 32 66
3. Leicester City 32 59
4. Chelsea 32 55
5. West Ham 32 55
6. Tottenham 33 53
7. Liverpool 32 53
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 31 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 32 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 32 34
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 32 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 32 73
2. Real Madrid 32 70
3. Barcelona 31 68
4. Sevilla 32 67
5. Real Sociedad 32 50
6. Real Betis 32 49
7. Villarreal 32 49
8. Granada 31 42
9. Osasuna 32 40
10. Athletic Bilbao 31 38
11. Levante 32 38
12. Celta de Vigo 32 38
13. Cádiz 32 36
14. Valencia 32 35
15. Getafe 32 31
16. Deportivo Alaves 32 30
17. Real Valladolid 31 28
18. Huesca 32 27
19. Elche 32 27
20. Eibar 32 23
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@