haber32 haber32

haber32

Isparta'nın Manevi Mirası Yanlıştan Kurtuldu

FETÖ ISPARTA SON GELİŞMELER
G.Tarihi: 22.11.2016 08:43
4
Isparta'nın Manevi Mirası Yanlıştan Kurtuldu

Isparta'nın Manevi Mirası Yanlıştan Kurtuldu

ISPARTA KİMLİK - EHLİYET KAYIP VE ZAYİ İLANLARINIZ İÇİN 0246 223 67 06
Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde Fethullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) ilişkili olduğu için kapatılan Okul Yurt ve Derneklerin arasında bir hata sonrası Isparta Hayırlar Vakfı kapatılmıştı.

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde Fethullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) ilişkili olduğu gerekçesiyle yüzlerce dernek, sendika, vakıf, yurt ve okulun kapısına kilit vurulmuş, bir hata sonrası Türkiye'nin çeşitli illerinde nadiren rastlanan bir durum olarak ilimizdede Hayırlar Vakfı kapatılmıştı.

O Dönem Isparta’da ise 3 özel okul kapatılırken, bugün şok bir gelişme yaşanmış, Isparta Hayırlar Vakfı’da FETÖ/PDY örgütüyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle kapatılmıştı. 

HAYIRLAR VAKFI BAŞKANI İTİRAZ ETTİ

Gelişmelerin ardından Hayırlar Vakfı bir açıklama yaptı. Bu gelişmelerle Vakfın kesinlikle alakası yoktur diyen yetkililer, yaptıkları araştırmalar neticesinde yurt  genelinde bazı illerde bu şekilde isim karışıklığının olduğunu yakın illerden Burdur'da da benzer bir karışıklığın olduğunu, bu nedenle, gerekli tüm idari birimlere itiraz başvuru yaptıklarını, Vali Şehmus Günaydın'ın konuyla ilgili devreye girdiğini, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili yeni bir yasal düzenleme yapılacağı ve karışıklığın kalıcı olarak düzeltileceği açıklanmıştı.

BUGÜN YAYINLANAN KHK İLE HATA DÜZELTİLDİ

9 Sayılı KHK'de yer alan Isparta Hayırlar Vakfı'nın, kapatılma işlemi iptal edilerek tüm hakları geri aide edildi.

 (9) sayılı listede yer alan vakıflar ve ekli (10) sayılı listede yer alan dernekler, 6749 sayılı Kanunun eki (I) ve (III) sayılı listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır. 6749 sayılı Kanunun 2 nci maddesi hükümleri bu fıkra kapsamında yer alan kurum ve kuruluşlar bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte 23/7/2016 tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Buna ilişkin işlemler ilgisine göre İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı veya Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yerine getirilir.

Serdar2 hafta önce
Allah cc ya çok şükür yanlistan dönuldu
Hakan2 hafta önce
Kesinlikle doğru bir adım. Hayırlar Vakfı ne işleyiş olarak ne de Manevi değerlere yaklaşım olarak FETÖ ile alakalı değildi aksine FETÖ yü eleştiren bir oluşumdu. aman takiyye yapanlarla karıştırılmasın.
acaba tek kriterdne okuldan ihraç varmı sağlıkta olduda, hem2 hafta önce
acaba tek kriterdne okuldan ihraç varmı sağlıkta olduda, hem ihraç, hem göreve iade hem açığa alınmayan oldu
yusuf2 hafta önce
çok güzel bir haber bu haberi yayınlayanların emeklerine sağlık.. Vakfımızın Kapatılma yazısında Kendini İmam Hatipli diye rumuzlandıran, vakfımız ve yönetimi hakkında atıp tutan Arkadaşıda vakfımıza bekliyoruz.. Buyursun gelsin Bi çayımızı içsin.. tabi kendi göstermeye cesareti varsa...
defter çeşitleri spiralli defter fiyatları defteri al ciltli tellli separatörlü çok sayfalı ayraçlı hatıra günlük çizgili kareli çizgisiz defter
kırtasiye ürünleri mağazası nöbetçi kitap kirtasiyeci ofis büro kalem defter okul oyun hediyelik ürün çeşitleri toptan eticaret malzemeleri ucuz fiyat satın al
kırtasiye kulübü malzemeleri ürünleri mağazası öğrenci okul ofis kırtasiye ucuz indirimli online satın al
ısparta apart ilanları stüdyo daireler kiralık yurt fiyatları kız erkek günlük kiralık ücretsiz ilan firma rehberi sitesi
ısparta inşaat şirketleri firmaları müteaahitleri satılık daire apart dükkanlar

haber detay 1

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

Haber detay 5
İmsak 00:00
Güneş 00:00
Öğle 00:00
İkindi 00:00
Akşam 00:00
Yatsı 00:00

YAZARLAR

ANKET

Yeni İmar Alanlarının Konut Fiyatlarına Etkisi Nasıl Olur?