banner121

Babalık Testi Hangi Durumlarda Yapılır?

​​​​​​​DNA testi uygulamalarında sahip olduğu uluslararası akreditasyon belgesi ile profesyonel kalitede hizmet veren DNA Test Merkezi'miz, Türkiye'nin 9 farklı ilinde en son teknoloji araç ve ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Güncel 24.03.2020, 02:55
Babalık Testi Hangi Durumlarda Yapılır?
banner123

DNA testi uygulamalarında sahip olduğu uluslararası akreditasyon belgesi ile profesyonel kalitede hizmet veren DNA Test Merkezi'miz, Türkiye'nin 9 farklı ilinde en son teknoloji araç ve ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu testler arasında en çok öne çıkan DNA testi uygulamaları muhakkak babalık testlerinden oluşmaktadır.

Babalık testi olarak bilinen bu uygulamalar ile birlikte aralarında baba - çocuk ilişkisi bulunduğu iddia edilen kişilerin güvenilir bir şekilde bu bağın tespit edilmesi sağlanmaktadır. DNA profillerinin karşılaştırılmasıyla yapılan bu gelişmeler hakkında ünlü Moleküler Biyolog Alpay AVCI, "Çocuğun DNA profilinin yarısı, biyolojik annesinden gelen DNA mirası ile şekillenmiştir. Bu kapsamda yapılan test sonuçları çocuğun DNA mirasında olası babanın DNA hücrelerinin olup olmadığının tespit edilmesinde kullanılır." demiştir.

Babalık Testi Nasıl Yapılır?

Özellikle son yıllarda yoğun talep gören babalık testi, laboratuvar veya ev ortamında DNA testi yapılması için gerekli olan numunelerin kişilerden alınmasıyla icra edilmektedir. Bu aşama babalık testi uygulamalarının ilk adımını oluşturmaktadır. Türkiye'de İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 9 farklı şehirde profesyonel kalitede hizmet sunan DNA Test Merkezi'mizde bu alanda hizmet almak istediğinizi beyan ettikten sonra talep etmeniz halinde dilerseniz evinizden de numune örnekleri verebilme imkanınız bulunmaktadır.

Yaklaşık 6 yıldır moleküler genetik alanında profesyonel kalitede hizmet sunan deneyimli çalışanlarımız, ikamet ettiğiniz evinize gelerek burada sizden DNA testi araştırmalarında kullanılmak üzere numunelerin alımını tamamlamaktadır. Konuyla ilgili en güncel bilgileri https://www.dnatesti.com.tr bağlantı adresine sahip merkezimizin kurumsal internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Babalık Testi İçin Alınan Numuneler

Babalık testinin profesyonel bir şekilde yapılabilmesi için kişilerden alınan numuneler şunlardan oluşmaktadır:

  • Ağız içi örnek
  • Tırnak
  • Diş fırçası
  • Sigara izmariti
  • Sperm ve kan lekesi
  • Saç

Bu örneklerin son teknoloji donanıma sahip laboratuvarlarda yapılan bir dizi DNA testi çalışmalarında kullanılması mümkün olabilmektedir. Söz konusu numuneler ve sperm fish testi hakkında tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını DNA Test Merkezi'mizin iletişim bilgilerini kullanarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

haber32
haber32
Yorumlar (0)
haber32 haber32 haber32
14°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:48
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:52
Akşam 20:19
Yatsı 21:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@