haber32
banner77
20 Nisan 2017 Perşembe 11:30
PTT’YE BİN 750 PERSONEL ALINACAK
haber32

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Tarafından yayımlanan ilan ile 1.750 kişilik dağıtıcı, gişe ve büro görevlisi pozisyonları için memur personel alımı yapılacağı öğrenildi. PTT A.Ş. den yapılan duyuruya göre, kuruma İdari Hizmet sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere 1.750 personel alınacak. Kurumdan yapılan duyuruya göre, 1.750 personelin 1.113 adedi Gişe ve Büro Görevlisi ile 637 adedi ise Dağıtıcı unvanında olacak. Sözleşmeli personeli çin başvuracaklarda aranacak genel şart şöyle belirlendi:

GENEL ŞARTLAR

a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından günalmamış olmak.

NOT: 18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaatedebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesatkarıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veyaerteletmiş olmak.

e) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak

 . f) Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezunolmak). g) Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak.

ğ) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

h) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS)girmiş olmak

haber32
Anahtar Kelimeler:
PttPersonel
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Barış 2017-04-21 16:05:23

adayların nezunu olacakları neden gizlenmiş anlayamadım. ( i̇lkokul - lise - yüksek okul - ünv. gibi)

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi