haber32
banner77
06 Haziran 2018 Çarşamba 13:17
İLAN
haber32

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, Önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN   Özellikleri :Isparta ili, Merkez ilçesi, Gülcü mahallesi, Garipler yolu ve cami mevki, ana

taşınmaz zemin tipti, 24362083 zemin nolu, 34/3292 cilt/sayfa nolu, 215,50m2 yüzölçümlü, bahçeli kargir ev

vasfıyla  620 ada, 25 parsel de tapuda kayıtlı taşınmazın borçlu adına kayıtlı 1/4 hissesinin ( 53.88m2) satışıdır.

Parsel üzerinde 1 adet apartman bulunmaktadır, eski bina, (zemin+1 kat) her katta 2 daire bulunmaktadır, Mevcut

binada dairelerin kat irtifakı ve kat mülkiyeti olmadığından dairelerin kime ait olduğu belli değildir. Zemin kat

-daire 2=Brüt 50.00m2 yüzölçümlü, 2 oda, mutfak, banyo, wc, hol ve 1 balkondan ibarettir. Tabanlar ahşap kaplı,

pencereler pvc, sobalı, 2 cephelidir. Binaya doğalgaz bağlanmış olup l nolu daire ye bağlantı yapılmış, diğer

dairelerde bağlantı yapılmamıştır. Asansör yok, çatılı, imar planı içinde, meskün konut alanında olup belediyenin

alt yapı, su, kanalizasyon, çöp toplama hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yığma yapı yaklaşık 31-40 yıllık bina,

çevresinde Halife Sultan Camii bulunmakta ve şehir merkezine   ortalama 1,7 km mesafededir. Detayı dosya ve

bilirkişi raporunda mevcuttur.

Adresi             : Halife Sultan Mahallesi 3422. Sokak 2 Katlı Ev Merkez / ISPARTA

İmar Durumu :İmar planı içerisinde iskan sahasında kalmaktadır.

Yüzölçümü       :   53,88m2 (1/4 hissesi)   Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

KDV Oranı       : %1                              Kıymeti : 65.000,00 TL

  1. Satış Günü    : 01/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
  2. Satış Günü    : 28/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri      : Kutlubey Mah. Öğretmenevi Karşısı Eski Adliye Binası Zemin Kat İhale Salonu Merkez-ISPARTA Satış şartları:

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,   1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları   alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  3. ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2495 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,/apuda adresi olmayan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere iş bu satış ilanı İİK.127. Maddesi gereğince ilanen tebliğ ve ilan olunur.  29/05/2018      VİLAYET NO: 610
Anahtar Kelimeler:
IlanIhaleısparta
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi