haber32
banner77
23 Nisan 2019 Salı 14:07
İLAN
haber32

T.C.

ISPARTA 1. İCRA DAİRESİ

2018/9 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Isparta İli, Merkez İlçesi, Deregümü Köyü, Pazar Yolu Altı mevkii, ana taşınmaz zemin tipli, 24335465 zemin nolu, 35/4881 cilt/sayfa nolu, 263,54 m2 yüzölçümlü, arsa vasfıyla tapuda 5563 ada 3 parselde kayıtlı taşınmazın tam payı ile birlikte tamamının satışıdır. Tapuda niteliği arsa olan satışa konu parsel üzerinde Bodrum + Zemin Kat +Birinci Kattan oluşan binanın bulunduğu, parsel üzerinde bulunan yapı için Isparta Belediyesinden 01/12/1992 tarih ve14/677 dosya no ile yapı ruhsatı alındığı, Binanın yığma yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı, yol altında bir, yol üstünde iki, katlı olduğu, 3/A yapı grubunda olduğu, demir doğramadan dış kapısı bulunduğu, 25m2 alanlı bodrum katın sığınak olarak düzenlendiği, satışa konu parsel üzerinde bulunan binada brüt 100 m2 yüzölçümlü zemin katın mesken olarak kullanıldığı,salon, 3 oda, mutfak , banyo, wc, 2 adet balkon bölümlerinden oluştuğu, 1. katın mesken olarak kullanıldığı,salon, 3 oda, mutfak , banyo, wc, 2 adet balkon bölümlerinden oluştuğu, katların ve meskenlerin merdiven ve balkon korkulukları demirden imal edildiği, binanın doğalgaz bağlantısı yapıldığı, ısıtma kombi ile sağlandığı, elektrik ve suyu mevcut olan meskenin belediye hizmetlerinden yararlandığı bilirkişi raporunda belirtilmiş olup detayı dosya ve bilirkişi raporunda mevcuttur.

Adresi                          : Fatih Mahallesi, 5004 Sokak No:3 Merkez / ISPARTA

Yüzölçümü                  : 263,54 m2  (arsa yüzölçümü)

İmar Durumu             : İmar planında iskan sahasında bulunduğu bildirilmiştir.

Kıymeti                        : 400.000,00 TL

KDV Oranı: %0 KDV kanunun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca                                                        KDV den istisnadır.

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 30/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

2. Satış Günü              : 26/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

Satış Yeri: Kutlubey Mah. Öğretmenevi Karşısı Eski Adliye Binası Zemin Kat İhale Salonu Merkez-ISPARTA

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV kanunun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca ihale alıcısındantaşınmazın satışından kaynaklanan KDV alınmayacaktır, Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/04/2019  ( 23.04.2019/ vilayet No: 337 )

Anahtar Kelimeler:
IlanıspartaIcra Dairesi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi