banner121

Ahmet Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e teşekkür etti

Esnafımız kötü gününde yanında olanı unutmaz...

Isparta 07.01.2022, 18:26 07.01.2022, 18:35
Ahmet Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e teşekkür etti

Esnafımız kötü gününde yanında olanı unutmaz...TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in Esnaf Odaları Birliğini ziyaretinde Başkan Tural, Bilgiç’in esnaf için yaptıklarını anlatarak “Bizim esnafımız zor gününde yanında olanı unutmaz” dedi.  TBMM Başkanvekili Bilgiç de Başkan Tural’a teşekkür ederek, “Sizler esnafları temsilen onların haklarını koruma adına canla başla bir mücadele gösteriyorsunuz. Bizlere düşen de sizlere bu mücadelenizde yardımcı olmaktır” diye konuştu

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, esnafın sorunlarını dinlemek amacıyla Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Birlik Başkanı Ahmet Tural tarafından karşılanan Bilgiç, oda başkanı ve yöneticilere hitap etti.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Birlik Başkanı Tural, oda genel kurulları hakkında bilgi verdi.  Başkan Tural “Esnaf Odaları Birliğimizin 4 yılda bir yapılan seçimli genel kurulları başladı.  1 Ocak 2022 -31 Mart 2022 ayları içinde yapılacak genel kurulların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz bu genel kurulları her zaman önemsiyoruz.  Çünkü genel kurullar esnafın sorunlarının tartışıldığı konuşulduğu ve çözüm önerilerinin sunulduğu demokrasi şölenleridir. Bu seçimler esnafın seçimidir. Esnafımız kendi iradesiyle etki altında kalmadan seçimini yapacaktır” dedi.   


BİZİM ESNAFIMIZ KÖTÜ GÜNÜNDE 
YANINDA OLANI UNUTMAZ

Pandemi döneminde en büyük sıkıntıyı esnafın çektiğini ve bu dönemde TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in girişimleriyle esnafa önemli katkılar sağlandığını kaydeden  Başkan Tural “Aile Sosyal Politikalar Bakanlığınca  yürütülen, pandemiden zarar gören esnafımıza üçüncü fazda verilen hane başına gelir desteğinden ilimiz esnafının yararlanmasına katkı verdiniz. Ticaret Bakanlığı veri tabanından desteği hak eden esnafımızın kayıtlarının çıkarılması girişiminiz sonucunda esnafın mağduriyetini giderdik. Bizler de veri tabanından aldığımız bilgileri oda başkanlarıyla paylaştık. Onlar da tek tek üyelere ulaşarak esnafın bu destekten yararlanmasını sağladı. Yine destek başvurusu yapıp olumsuz sonuçlanan esnafın listesini bir kez daha gözden geçirmek suretiyle bir çok esnafın destekten yararlanması sağlandı. Tabiki esnafımız kadirşinastır, vefalıdır. Kötü gününde kimin yanında olduğunu unutmaz. Ancak zor gününde yanında olmayanları da unutmaz.

 Yine ilimizde Halkbankasından doğrudan kullandırılan 25 bin liralık düşük faizli kredi desteğinden yaralanma ülke ortalamasının üstünde olmuştur. Bazı bölgelerde toplamda  4 bin esnaf bu krediden yararlanırken bizim sadece ilimizde 4 bin186 esnaf bu krediden faydalandı. İlçelerle birlikte 9 bine yaklaştı. Nüfusa göre bu destekten en çok faydalanan il biz olduk.  TBMM Başkanvekilimizin Ticaret Bakanlığı nezdinde girişimleriyle  Yalvaç’a sicil bürosu açılması  talebimiz onaylandı. Buradan sadece Yalvaç değil, Gelendost ve Şarkikaraağaç esnafı da merkeze gelmeden sicil işlemlerini kolayca halledebiliyor. Sicil büromuzu Yalvaç’a kazandırdık. İnşallah kendisinin de müsait olduğu bir zamanda buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Sayın Başkanvekilimiz, şahsım, teşkilatım ve esnafım adına sizlere şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsın diyorum esnafın ağabeyi. Hoşgeldiniz şeref verdiniz” dedi. Başkan Tural, esnafın cansuyu kredisi verilmesi, ticari akaryakıt desteği, enerji bedellerinde KDV indirimi ve en önemlisi perakende yasasında düzenleme yapılmasına ilişkin taleplerini de Bilgiç’e iletti.   

SİZLER ESNAF İÇİN CANLA BAŞLA 
MÜCADELE VERİYORSUNUZ

Konuşması için Birlik Başkanı Tural’a teşekkür eden TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç “Sağolsun Başkan esnaflara vermiş olduğumuz desteklerden dolayı bizlere teşekkür etti ama aslında teşekküre ihtiyaç yok. Çünkü biz vazifemizi yapıyoruz. Çünkü sizler esnafları temsilen onların haklarını koruma adına canla başla bir mücadele gösteriyorsunuz. Bizlere düşen de sizlere bu mücadelenizde yardımcı olmaktır. Bizim en temel sorumluluklarımızdan biri de budur. Sizlere  hizmet noktasında Rabbim utandırmasın diyorum inşallah. Aslında bu ziyaretleri çok sık yapıyorum, Ahmet Başkanımızla sık sık bir araya gelip bu meseleleri görüşüyoruz. Ben hepinize yapmış olduğunuz bu mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Bu ziyaretimizde kongrelerinize denk geldi. Ben de bu kongrelerimizin tüm esnaf camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi 


 BİLGİÇ’TEN BAŞKAN TURAL’A TEŞEKKÜR
Siyasetçi olarak bu kongrelere  bir müdahalesinin  söz konusu olmadığını kaydeden Bilgiç,  “Sanki buradaki ziyaretimiz  böyle bir algı oluşabilir, hayır bu rutin bir ziyarettir.  Bu ziyaretimizin amacı esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını dinlemek, çözüm önerilerini tartışmaktır. Bizlerin görevi de Ankara’daki temsilciniz olarak çözüm önerilerinin yol haritasını belirlemektir. Ben burada ayrıca  tüm oda başkanlarımıza ve Ahmet Başkanımıza da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Ben de Ahmet Başkanım ve ekibinin de etki alanın da sadece burayla sınırlı olmadığını biliyorum. Kendisi aynı zamanda Bölge Birliği Başkanı ve ayrıca Ankara’da TESKOMB’un Merkez yönetiminde görev alıyor olması da uzun yıllardır da bu  işin içinde olması da etki alanının çok geniş olmasından dolayı da kendisine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 


TÜM TALEPLERİNİZİ GÜNDEME 
TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Dünya zor bir süreçten geçtiğini anlatan Bilgiç “Ülkemizdeki vaka sayılarının da  yükseldiğini görüyoruz. Bu birçok Avrupa ülkesinde öyle. Türkiye’de de 60 binlere doğru geldi, bu rakamlar hızla yükseliyor, yeni bir dalganın etkisi altında kaldı Dünya. İnşallah kısa sürede bu sürecin içinden çıkmak için dua ediyoruz. Gördük ki kapanmalar bir fayda etmiyor, bu durumda da hem hayat devam ediyor hem de  tedbirlere riayet etmeyi, hayata devam etmeyi gerektiriyor. Fakat pandemi ve pandemiye bağlı durumlardan dolayı Dünyada pek çok kapanmalar oldu, üretimler de azalmalar oldu böyle olunca da küresel ölçekte bazı ürünlerde çok anormal fiyat artışları yaşanmaya başlandı. Özellikle bazı kalemlerde enerjide, doğalgazda kömürde bu artışların yüzde 400’lere hatta 500’lere gittiğini görüyoruz.  Yüzde 450’lere yakın doğalgazdaki artışı görüyoruz. Gıda da ciddi bir enflasyon var, Türkiye’de bundan kaçınamadı.

Ülkemizde de ciddi fiyat artışları sürecini yaşadık, bu durumdan kurların da yüksek şekilde yukarılara çıkmasının etkisi var. Ama Elhamdülillah Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’de hem ülkemiz açısından yeni bir üretim ve büyüme modeli, bu para piyasalarında yeni kura endeksli mevduat sistemi ile yatırımcıyı koruyacak şekilde bu kurdaki yangını söndürdü. Şu an kendi içerisinde gidiyor. Her yıl bu şekilde suni artışlar olur. Bunun hep birlikte daha geriye gittiğini göreceğiz. Beklemiyorlardı böyle bir şeyi. Hatta şöyle bir değerlendirmede bulundular, Cumhurbaşkanı şapkadan tavşan çıkardı  şeklinde aslında yok öyle bir şey.  Bir koruma mekanizmasını devreye koydu. Ama bir gerçek var ki herkesin de buna saygı duyması lazım. Şapkadan çıkan tavşan yok ama kafadan çıkarılan şapkalar var, bunu da hep beraber gördük. Pandemi döneminde yurt içi hasılasına bakıldığında Türkiye,  Dünya da vatandaşına en yüksek yardımı yapan ülke durumunda. İstihdamı teşvik edici kredi imkanları sunuluyor. Can suyu kredisi konusu önemli, bununla ilgili Hazine ve Ticaret Bakanlıkları tarafında çalışmalar yürütülüyor.

KDV ile ilgilide ciddi çalışmalar sürdürülüyor. Ben bu konunun esnafımızın genel bir konusu olarak Ankara’ya götüreceğim. Yine hal yasası ile ilgili çalışmalarımız Ticaret Bakanlığında devam ediyor. Bunun üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Perşembe günü bununla ilgili Ankara’da yapılacak toplantıya katılacağım. Sizin tüm taleplerinizi biz aktarmaya devam edeceğiz. Biz her vatandaşımızın sıkıntılarının çözümü noktasında onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu enflasyondaki yükseliş, alım gücünü de olumsuz etkilese de asgari ücretlilere, çalışanlarımıza ve emeklilerimizin gelirlerin de ciddi artışlar ve düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor. Dünya küçülmeye devam etmesine rağmen biz 2022 yılında inşallah çift haneli büyümeyi yakalayacağız” dedi.
Ziyarette  oda yöneticileri de TBMM Başkanvekili Bilgiç’ten bazı çözüm bekleyen konularda taleplerini ilettiler.  Ziyaretin sonunda  TBMM Başkanvekili Bilgiç , daha sık gelerek özellikle esnafı ziyaret edeceklerini de ifade etti.

Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi haber32
haber32 haber32
Sponsorlu Bağlantılar
-2°
açık
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 20 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:14
İkindi 15:52
Akşam 18:14
Yatsı 19:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Fenerbahçe 22 36
4. Beşiktaş 22 35
5. Hatayspor 21 35
6. Başakşehir 21 34
7. Adana Demirspor 22 34
8. Alanyaspor 21 32
9. Kayserispor 22 31
10. Gaziantep FK 21 31
11. Sivasspor 22 30
12. Karagümrük 22 30
13. Galatasaray 21 27
14. Giresunspor 22 26
15. Göztepe 22 24
16. Antalyaspor 21 23
17. Kasımpaşa 21 21
18. Altay 22 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 20 32
8. Samsunspor 19 30
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Tottenham 19 36
6. Arsenal 20 35
7. M. United 21 35
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 19 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 22 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 21 45
3. Real Betis 21 37
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Valencia 21 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Espanyol 21 27
12. Celta Vigo 21 26
13. Osasuna 21 25
14. Granada 20 24
15. Elche 21 22
16. Mallorca 20 20
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@