banner121

Altınbaşak, 40 dönümlük alanda yeni eğitim kompleksinin temelini attı

Özel Altınbaşak Eğitim Kurumları'nın 40 dönümlük bir alan üzerinde inşa edeceği yeni eğitim kompleksinin temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Isparta 19.02.2011, 13:23 19.02.2011, 15:22
Altınbaşak, 40 dönümlük alanda yeni eğitim kompleksinin temelini attı
banner123

Özel Altınbaşak Eğitim Kurumları'nın 40 dönümlük bir alan üzerinde inşa edeceği yeni eğitim kompleksinin temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Isparta'nın Sav beldesinde yapılacak olan ve 700 öğrenci kapasiteli olacak kompleksin, Isparta'nın 'eğitimde marka şehir' olmasına ciddi kaktı sağlaması bekleniyor. Verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra, sosyal ve kültürel yarışmalarda elde ettiği başarılar ile adını dünyaya duyuran Altınbaşak Eğitim Kurumları'na bir yenisi daha eklendi.

Isparta'ya 5 kilometre mesafedeki Sav beldesinde yapılacak olan kompleksin temeli Isparta Valisi Memduh Oğuz tarafında atıldı. 14 bin metrekarelik kapalı alana sahip, içerisinde yüzde havuzu, modern yemekhanesi, konferans salonu ve iki adet spor salonu bulunacak olan kompleksin 16 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

Temel atma nedeniyle düzenlenen törende konuşan Vali Memduh Oğuz, Isparta'nın gelecekte eğitim ve öğretimde bir marka şehri olacağını belirterek, temeli atılan eğitim kompleksinin bu marka değerinin oluşturulmasına ciddi katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Oğuz, "Bugün daha önce numunelerini gördüğümüz filizlerden birisini daha burada görüyoruz. Niyetimiz bu filizin yeşermesini, büyümesini ve çınar olmasını görmek sağlamaktır. Isparta'yı eğitimde bir marka yapalım diye uğraşıyoruz. Pek çok şeyi marka iddiası ile ön plana çıkarabilirsiniz.

Doğal güzellikleri, tarımdaki gül, ürün, kirazı marka olarak ön plana çıkarmak mümkün. Ancak ben öyle düşünüyorum ki; bugün Isparta'yı marka yapacak olan'eğitimdir' diyorum." dedi.

"ISPARTA EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE BİR MARKA ŞEHİR OLMALIDIR"

Isparta'nın coğrafi konumu itibariyle gelecek bir eğitim şehri, bir marka şehri olacağının altını çizen Oğuz, dünyanın en iyi okullarından daha iyisinin Isparta'da olduğunu vurguladı. Oğuz, "Yapılan eğitim kurumları ve temeli atılan bu yeni eğitim kompleksi bize gösteriyor ki, Isparta eğitim ve öğretimde bir marka şehir olmalıdır. Şehrinde, bölgesinde hatta dünyada iddialı olmalıdır." diye konuştu.

Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda ki imkanların dünyanın en ileri okulların seviyesinden daha yukarıda olduğunu gördüğünü ifade eden Oğuz, Isparta'nın gelecekte üniversiteler şehri olacağını, bugün eğitim kompleksinin temelini atan hayırseverlerin yarın bu üniversitelerin temellerini atacağını kaydetti. Oğuz, eğitim kurumlarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

"BİR ÜLKENİN DÜNYAYA İLİŞKİN İDDİASI EĞİTİMLE GERÇEKLEŞİYOR"

Törene katılan AK Parti Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt da Ispartalıların bir araya gelerek genç nesiller için, ülke istikbali için böyle bir eğitim kurumunun temelini atmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bir insanın, bir ülkenin dünyaya ilişkin iddiasının eğitimle gerçekleştiğini belirten Kurt, bu konuda özel hassasiyeti gayreti olan insanların eğitim kurumlarını meydana getirdiğini ifade eden Kurt, bunlardan birisinin de Altınbaşak Eğitim Kurumları olduğunu belirtti.

Yapılacak olan kompleks sayesinde bu kurumlara bir yenisinin daha eklendiğini kaydeden Kurt, bu eğitim kurumlarına destek veren binlerce insanının yeni okulların, üniversitelerin temellerini atacağına inandığını anlattı. Türkiye'de hatta bütün dünyada insanının gelişimi için eğitimin önemli bir gayret olduğuna değinen Kurt, oluşturulan eğitim müesseselerinin sadece ders anlamında değil sportif ve kültürel anlamda da Isparta'da ve Türkiye'de dereceler yapan öğrencilerin yetiştiğini dile getirdi.

Sav Belde Başkanı Mustafa Şahin de böyle bir eğitim kompleksinin kasabalarında yapılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Özel okulların elde ettiği başarıların dünyaya malolduğunu ifade eden Şahin, temeli atılan bu okuldan da dünya şampiyonlarının çıkmasını beklediklerini kaydetti.

Şahin, genç nesli bu tür eğitim kurumları ile geleceğe hazırlayan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan hayırseverlere de ayrıca teşekkür ettiğini anlattı. Program sonunda eğitim kurumlarının yapımında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

haber32
haber32
Yorumlar (11)
Hilmi 10 yıl önce
Yapanlardan Allah razı olsun. İnşaallah ikinci özel üniversiteyi ıspartalı iş adamları ortak kurar.
arsa 10 yıl önce
sav civarından arsa alın.10 seneye çok değerlenecek oralar.duyrulur.
savlı 10 yıl önce
güneş üflemekle sönmez misali diğer eğitim - öğretim kurumlarımızda olduğu gibi ülkemize, milletimize hatta tüm dünyaya müspet yönde hizmet edecek beyinlerin burada da şekillenmesi, insanlığa ışık olacak şahsiyetlerin buradan da yayılarak dünya barışına katkı sağlaması dileğiyle hayırlı olsun.
Misafir 10 yıl önce
Sav kasabasının içinde yapılan imar çalışmalarında vatandaşların mağdur edilmemesi daha önceki Belediye Başkanlarının yaptığı börek,çörek işleriyle vakit geçirilmemesi ve hala belediye,muhtarlar ve kasaba halkının birleştiği bir ortamın oluşturulamaması ve kasabanın muhalifleriyle yönetimde olanların birbirleriyle bilgi birikimini paylaşamaması,kasaba muhtarlarının bile dayanışmasının zayıf olması ve hala aynı zihniyetin vatandaşı hor görmesi ve kasaba için bir şeylerin yapılması gerektiği ve bu işlerin boyunlarının borcu olduğunu akıllarına getirmemeleri sanki kendilerini elit bir tabaka gibi görüp yönetim bizim adamımız veya bunlar benim adamlarım diyen tavırlar hiç te hoş bir davranış değil madem kasabamız 21 yüzyılda eğitimin,öğretimin ön plana çıkacağı bir yer olacak daha kasabamızdaki eğitim kurumlarında üst üste çalışan eğitimci sayısı parmakla gösterilecek sayıda olması,Sav Kasabası eğitim kurumlarında okuyan çocukların bir ülkü,fevzipaşa,hilmidilmen gibi eğitim kurumlarındaki başarıya sahip değil bizim eğitimcilerimiz başka okullardan mı mezun nerde hata yapıyoruz eksiğimiz ne yönetim ve veliler olarak kendimize özelşetiri yapıyormuyuz olan çocuklarımıza oluyor bir kısım veliler çocuklarını ıspartada ki okullara yolluyorlar kasabada kalan çocukların çok az bir kısmı bir üst eğitimini kaliteli okullarda sürdürebiliyor durumumuz içler acısıdır.Yetkililere sesleniyorum bırakın artık birbirinizi çekiştirmeyi bu kasabaya sahip çıkın ömür geçiyor yol yapmakla,alt yapı geçirmekle bir takım işler yapılıyor ama insan yatırımımız yok denecek kadar az bu yolda ilerlemeye çalışalım yandaşlarımıza değil vatandaşlarımıza çalışalım.
Misafir 10 yıl önce
Savlı çocuklar
Sayın başkan Mustafa Şahin, vatandaş olarak böyle bir eğitim kurumunun beldemizde vücut bulmasından bizlerde memnuniyet duymaktayız. ancak bu eğitim kurumumuz için ifade ettiğiniz duygularınızı kendilerine her alanda hizmet etmekle mükellef olduğunuz belde çocuklarımız içinde taşımalısınız. beldemiz halkı gelir düzeyi çok düşük ailelerden müteşekkil bir halk topluluğu. elit kesimin çocuklarını gönderebildiği bu eğitim kurumlarına beldemizden gidebilecek öğrenci, bir elin parmakları sayısını geçmez. bu yüzden siz belediye başkanımız olarak, kasabamızdaki eğitim öğretim sorunlarıyla maksimum seviyede ilgilenerek beldemiz çocuklarıyla da övünebilmenin yollarını aramalısınız. lütfen sayın başkan bu günden, yarının doktor, mühendis, avukat, kaymakam vb. meslek gruplarına haiz savlıların temelini atma gayreti içinde olalım …
Eğitimci 10 yıl önce
Haberin başlığı hiç olmamış. Böyle albenisi olan bir konu ya da haberin başlığı böyle klasik ve sıradan mı olur? Saçmasapan başlıklarla böylesine önem arz eden bir konu gömülüp gidiyor. Güya kamuoyuna bilgilendirme öyle mi. Tabi insanların içinde yoksa bişey dışa ne yansıyabilir ki? Yani "Vermeyince mabud, neylesin Mahmut" misali.
Eğitimci 10 yıl önce
Haberin başlığı hiç olmamış. Böyle albenisi olan bir konu ya da haberin başlığı böyle klasik ve sıradan mı olur? Saçmasapan başlıklarla böylesine önem arz eden bir konu gömülüp gidiyor. Güya kamuoyuna bilgilendirme öyle mi. Tabi insanların içinde yoksa bişey dışa ne yansıyabilir ki? Yani "Vermeyince mabud, neylesin Mahmut" misali.
Misafir 10 yıl önce
Sayın Başkanım
Sav Kasabasında bulunan eğitim kurumlarının durumları hakkında hiç araştırma yaptınız mı veya gidip yerinde incelediniz mi Kasabamızda taşımalı eğitim var civar köylerden geliyorlar yukarı okulun mevcudu baya kalabalık.Eğitim düzeyi okullarımızda düşük bir seviyede gidiyor mezun olan çocuklarımızın kaliteli okulları kazanma şnsları yok denecek kadar az,okullarda eğitim veren öğretmenlerin hizmet süreleri kısa tayinleri çabuk çıkıyor çocukların verim alması çok zor gerekli donanıma sahip değiller,okul aile birliği çalışmalarında velilerden para toplayabilirse iş yapacak çünkü gelirleri yok,yaptırım güçleri zayıf taşımalı eğitim olduğu için okulun bütün ihtiyaclarının karşılanması lazım ama siyasi bir otoritenin baskısı olmadığı için ihtiyaçlar karşılanamıyor.Veliler çocuklarını Ispartadaki okullara göndermeye çalışıyorlar bizim kasabamızda okusalar olmazmı,diyeceksin ki o onların sorunu evet ne zaman bizim sorunumuz olmaya başlayacak işte o zaman bu işlerde çözüm yolları ortaya çıkacak artık bizde gençliğimizden kasabamız sınırları içine kurulacak olan Altınbaşak eğitim kurumlarında belediyemizin şu kadar kontenjanı var ücretsiz bir şekilde yerleştirileceksiniz diyeceğiz ve okuma hevesi çok artacaktır.Yoksa bu okulda okutmaya gücü yetecek fazla kimse yok.Vakit geçiyor beş sene bitiyor başka beş seneler için çalışmak lazım Sayın Başkanım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
20°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:25
Güneş 06:46
Öğle 12:53
İkindi 16:13
Akşam 18:50
Yatsı 20:05
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Alanyaspor 3 7
3. Galatasaray 3 7
4. Antalyaspor 3 7
5. Hatayspor 3 7
6. Erzurumspor 3 6
7. Göztepe 3 5
8. Fenerbahçe 3 5
9. Konyaspor 2 4
10. Trabzonspor 3 4
11. Beşiktaş 3 4
12. Sivasspor 3 4
13. Kasımpaşa 3 3
14. Kayserispor 3 3
15. Gaziantep FK 3 2
16. Ankaragücü 2 1
17. Gençlerbirliği 2 1
18. Çaykur Rizespor 3 1
19. Malatyaspor 3 1
20. Denizlispor 3 1
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 3 7
2. Tuzlaspor 3 7
3. Ankara Keçiörengücü 3 7
4. İstanbulspor 3 6
5. Altınordu 3 6
6. Samsunspor 3 5
7. Adanaspor 3 5
8. Altay 3 4
9. Akhisar Bld.Spor 3 4
10. Bandırmaspor 3 4
11. Giresunspor 3 4
12. Bursaspor 3 3
13. Balıkesirspor 3 3
14. Ankaraspor 3 3
15. Ümraniye 3 3
16. Boluspor 3 1
17. Menemen Belediyespor 3 1
18. Eskişehirspor 3 1
Takımlar O P
1. Leicester City 3 9
2. Liverpool 3 9
3. Everton 3 9
4. Aston Villa 2 6
5. Arsenal 3 6
6. Crystal Palace 3 6
7. Leeds United 3 6
8. Tottenham 3 4
9. Chelsea 3 4
10. Newcastle 3 4
11. West Ham 3 3
12. Brighton 3 3
13. Man City 2 3
14. M. United 2 3
15. Southampton 3 3
16. Wolverhampton 3 3
17. West Bromwich 3 1
18. Burnley 2 0
19. Sheffield United 3 0
20. Fulham 3 0
Takımlar O P
1. Real Betis 3 6
2. Granada 3 6
3. Real Sociedad 3 5
4. Celta de Vigo 3 5
5. Valencia 3 4
6. Real Madrid 2 4
7. Getafe 2 4
8. Villarreal 3 4
9. Atletico Madrid 1 3
10. Barcelona 1 3
11. Sevilla 1 3
12. Levante 2 3
13. Osasuna 3 3
14. Athletic Bilbao 2 3
15. Cádiz 3 3
16. Huesca 3 2
17. Real Valladolid 3 2
18. Eibar 3 1
19. Deportivo Alaves 3 1
20. Elche 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@