banner121

Altınbaşak, 40 dönümlük alanda yeni eğitim kompleksinin temelini attı

Özel Altınbaşak Eğitim Kurumları'nın 40 dönümlük bir alan üzerinde inşa edeceği yeni eğitim kompleksinin temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Isparta 19.02.2011, 13:23 19.02.2011, 15:22
Altınbaşak, 40 dönümlük alanda yeni eğitim kompleksinin temelini attı
banner123

Özel Altınbaşak Eğitim Kurumları'nın 40 dönümlük bir alan üzerinde inşa edeceği yeni eğitim kompleksinin temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Isparta'nın Sav beldesinde yapılacak olan ve 700 öğrenci kapasiteli olacak kompleksin, Isparta'nın 'eğitimde marka şehir' olmasına ciddi kaktı sağlaması bekleniyor. Verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra, sosyal ve kültürel yarışmalarda elde ettiği başarılar ile adını dünyaya duyuran Altınbaşak Eğitim Kurumları'na bir yenisi daha eklendi.

Isparta'ya 5 kilometre mesafedeki Sav beldesinde yapılacak olan kompleksin temeli Isparta Valisi Memduh Oğuz tarafında atıldı. 14 bin metrekarelik kapalı alana sahip, içerisinde yüzde havuzu, modern yemekhanesi, konferans salonu ve iki adet spor salonu bulunacak olan kompleksin 16 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

Temel atma nedeniyle düzenlenen törende konuşan Vali Memduh Oğuz, Isparta'nın gelecekte eğitim ve öğretimde bir marka şehri olacağını belirterek, temeli atılan eğitim kompleksinin bu marka değerinin oluşturulmasına ciddi katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Oğuz, "Bugün daha önce numunelerini gördüğümüz filizlerden birisini daha burada görüyoruz. Niyetimiz bu filizin yeşermesini, büyümesini ve çınar olmasını görmek sağlamaktır. Isparta'yı eğitimde bir marka yapalım diye uğraşıyoruz. Pek çok şeyi marka iddiası ile ön plana çıkarabilirsiniz.

Doğal güzellikleri, tarımdaki gül, ürün, kirazı marka olarak ön plana çıkarmak mümkün. Ancak ben öyle düşünüyorum ki; bugün Isparta'yı marka yapacak olan'eğitimdir' diyorum." dedi.

"ISPARTA EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE BİR MARKA ŞEHİR OLMALIDIR"

Isparta'nın coğrafi konumu itibariyle gelecek bir eğitim şehri, bir marka şehri olacağının altını çizen Oğuz, dünyanın en iyi okullarından daha iyisinin Isparta'da olduğunu vurguladı. Oğuz, "Yapılan eğitim kurumları ve temeli atılan bu yeni eğitim kompleksi bize gösteriyor ki, Isparta eğitim ve öğretimde bir marka şehir olmalıdır. Şehrinde, bölgesinde hatta dünyada iddialı olmalıdır." diye konuştu.

Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda ki imkanların dünyanın en ileri okulların seviyesinden daha yukarıda olduğunu gördüğünü ifade eden Oğuz, Isparta'nın gelecekte üniversiteler şehri olacağını, bugün eğitim kompleksinin temelini atan hayırseverlerin yarın bu üniversitelerin temellerini atacağını kaydetti. Oğuz, eğitim kurumlarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

"BİR ÜLKENİN DÜNYAYA İLİŞKİN İDDİASI EĞİTİMLE GERÇEKLEŞİYOR"

Törene katılan AK Parti Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt da Ispartalıların bir araya gelerek genç nesiller için, ülke istikbali için böyle bir eğitim kurumunun temelini atmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bir insanın, bir ülkenin dünyaya ilişkin iddiasının eğitimle gerçekleştiğini belirten Kurt, bu konuda özel hassasiyeti gayreti olan insanların eğitim kurumlarını meydana getirdiğini ifade eden Kurt, bunlardan birisinin de Altınbaşak Eğitim Kurumları olduğunu belirtti.

Yapılacak olan kompleks sayesinde bu kurumlara bir yenisinin daha eklendiğini kaydeden Kurt, bu eğitim kurumlarına destek veren binlerce insanının yeni okulların, üniversitelerin temellerini atacağına inandığını anlattı. Türkiye'de hatta bütün dünyada insanının gelişimi için eğitimin önemli bir gayret olduğuna değinen Kurt, oluşturulan eğitim müesseselerinin sadece ders anlamında değil sportif ve kültürel anlamda da Isparta'da ve Türkiye'de dereceler yapan öğrencilerin yetiştiğini dile getirdi.

Sav Belde Başkanı Mustafa Şahin de böyle bir eğitim kompleksinin kasabalarında yapılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Özel okulların elde ettiği başarıların dünyaya malolduğunu ifade eden Şahin, temeli atılan bu okuldan da dünya şampiyonlarının çıkmasını beklediklerini kaydetti.

Şahin, genç nesli bu tür eğitim kurumları ile geleceğe hazırlayan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan hayırseverlere de ayrıca teşekkür ettiğini anlattı. Program sonunda eğitim kurumlarının yapımında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

haber32
haber32
Yorumlar (11)
Hilmi 9 yıl önce
Yapanlardan Allah razı olsun. İnşaallah ikinci özel üniversiteyi ıspartalı iş adamları ortak kurar.
arsa 9 yıl önce
sav civarından arsa alın.10 seneye çok değerlenecek oralar.duyrulur.
savlı 9 yıl önce
güneş üflemekle sönmez misali diğer eğitim - öğretim kurumlarımızda olduğu gibi ülkemize, milletimize hatta tüm dünyaya müspet yönde hizmet edecek beyinlerin burada da şekillenmesi, insanlığa ışık olacak şahsiyetlerin buradan da yayılarak dünya barışına katkı sağlaması dileğiyle hayırlı olsun.
Misafir 9 yıl önce
Sav kasabasının içinde yapılan imar çalışmalarında vatandaşların mağdur edilmemesi daha önceki Belediye Başkanlarının yaptığı börek,çörek işleriyle vakit geçirilmemesi ve hala belediye,muhtarlar ve kasaba halkının birleştiği bir ortamın oluşturulamaması ve kasabanın muhalifleriyle yönetimde olanların birbirleriyle bilgi birikimini paylaşamaması,kasaba muhtarlarının bile dayanışmasının zayıf olması ve hala aynı zihniyetin vatandaşı hor görmesi ve kasaba için bir şeylerin yapılması gerektiği ve bu işlerin boyunlarının borcu olduğunu akıllarına getirmemeleri sanki kendilerini elit bir tabaka gibi görüp yönetim bizim adamımız veya bunlar benim adamlarım diyen tavırlar hiç te hoş bir davranış değil madem kasabamız 21 yüzyılda eğitimin,öğretimin ön plana çıkacağı bir yer olacak daha kasabamızdaki eğitim kurumlarında üst üste çalışan eğitimci sayısı parmakla gösterilecek sayıda olması,Sav Kasabası eğitim kurumlarında okuyan çocukların bir ülkü,fevzipaşa,hilmidilmen gibi eğitim kurumlarındaki başarıya sahip değil bizim eğitimcilerimiz başka okullardan mı mezun nerde hata yapıyoruz eksiğimiz ne yönetim ve veliler olarak kendimize özelşetiri yapıyormuyuz olan çocuklarımıza oluyor bir kısım veliler çocuklarını ıspartada ki okullara yolluyorlar kasabada kalan çocukların çok az bir kısmı bir üst eğitimini kaliteli okullarda sürdürebiliyor durumumuz içler acısıdır.Yetkililere sesleniyorum bırakın artık birbirinizi çekiştirmeyi bu kasabaya sahip çıkın ömür geçiyor yol yapmakla,alt yapı geçirmekle bir takım işler yapılıyor ama insan yatırımımız yok denecek kadar az bu yolda ilerlemeye çalışalım yandaşlarımıza değil vatandaşlarımıza çalışalım.
Misafir 9 yıl önce
Savlı çocuklar
Sayın başkan Mustafa Şahin, vatandaş olarak böyle bir eğitim kurumunun beldemizde vücut bulmasından bizlerde memnuniyet duymaktayız. ancak bu eğitim kurumumuz için ifade ettiğiniz duygularınızı kendilerine her alanda hizmet etmekle mükellef olduğunuz belde çocuklarımız içinde taşımalısınız. beldemiz halkı gelir düzeyi çok düşük ailelerden müteşekkil bir halk topluluğu. elit kesimin çocuklarını gönderebildiği bu eğitim kurumlarına beldemizden gidebilecek öğrenci, bir elin parmakları sayısını geçmez. bu yüzden siz belediye başkanımız olarak, kasabamızdaki eğitim öğretim sorunlarıyla maksimum seviyede ilgilenerek beldemiz çocuklarıyla da övünebilmenin yollarını aramalısınız. lütfen sayın başkan bu günden, yarının doktor, mühendis, avukat, kaymakam vb. meslek gruplarına haiz savlıların temelini atma gayreti içinde olalım …
Eğitimci 9 yıl önce
Haberin başlığı hiç olmamış. Böyle albenisi olan bir konu ya da haberin başlığı böyle klasik ve sıradan mı olur? Saçmasapan başlıklarla böylesine önem arz eden bir konu gömülüp gidiyor. Güya kamuoyuna bilgilendirme öyle mi. Tabi insanların içinde yoksa bişey dışa ne yansıyabilir ki? Yani "Vermeyince mabud, neylesin Mahmut" misali.
Eğitimci 9 yıl önce
Haberin başlığı hiç olmamış. Böyle albenisi olan bir konu ya da haberin başlığı böyle klasik ve sıradan mı olur? Saçmasapan başlıklarla böylesine önem arz eden bir konu gömülüp gidiyor. Güya kamuoyuna bilgilendirme öyle mi. Tabi insanların içinde yoksa bişey dışa ne yansıyabilir ki? Yani "Vermeyince mabud, neylesin Mahmut" misali.
Misafir 9 yıl önce
Sayın Başkanım
Sav Kasabasında bulunan eğitim kurumlarının durumları hakkında hiç araştırma yaptınız mı veya gidip yerinde incelediniz mi Kasabamızda taşımalı eğitim var civar köylerden geliyorlar yukarı okulun mevcudu baya kalabalık.Eğitim düzeyi okullarımızda düşük bir seviyede gidiyor mezun olan çocuklarımızın kaliteli okulları kazanma şnsları yok denecek kadar az,okullarda eğitim veren öğretmenlerin hizmet süreleri kısa tayinleri çabuk çıkıyor çocukların verim alması çok zor gerekli donanıma sahip değiller,okul aile birliği çalışmalarında velilerden para toplayabilirse iş yapacak çünkü gelirleri yok,yaptırım güçleri zayıf taşımalı eğitim olduğu için okulun bütün ihtiyaclarının karşılanması lazım ama siyasi bir otoritenin baskısı olmadığı için ihtiyaçlar karşılanamıyor.Veliler çocuklarını Ispartadaki okullara göndermeye çalışıyorlar bizim kasabamızda okusalar olmazmı,diyeceksin ki o onların sorunu evet ne zaman bizim sorunumuz olmaya başlayacak işte o zaman bu işlerde çözüm yolları ortaya çıkacak artık bizde gençliğimizden kasabamız sınırları içine kurulacak olan Altınbaşak eğitim kurumlarında belediyemizin şu kadar kontenjanı var ücretsiz bir şekilde yerleştirileceksiniz diyeceğiz ve okuma hevesi çok artacaktır.Yoksa bu okulda okutmaya gücü yetecek fazla kimse yok.Vakit geçiyor beş sene bitiyor başka beş seneler için çalışmak lazım Sayın Başkanım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:39
Güneş 08:04
Öğle 13:13
İkindi 15:50
Akşam 18:13
Yatsı 19:32
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 17 37
2. Başakşehir 18 36
3. Alanyaspor 18 32
4. Trabzonspor 17 32
5. Fenerbahçe 17 31
6. Beşiktaş 17 30
7. Galatasaray 17 27
8. Malatyaspor 18 24
9. Gaziantep FK 17 24
10. Göztepe 17 23
11. Denizlispor 17 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 17 15
16. Antalyaspor 17 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 17 36
2. Erzurum BB 17 30
3. Keçiörengücü 17 28
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Menemen Belediyespor 18 28
7. Bursaspor 17 27
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 17 23
13. İstanbulspor 17 19
14. Altınordu 17 18
15. Osmanlıspor 17 13
16. Boluspor 17 13
17. Adanaspor 18 13
18. Eskişehirspor 17 6
Takımlar O P
1. Liverpool 21 61
2. Man City 23 48
3. Leicester City 22 45
4. Chelsea 22 39
5. M. United 22 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Southampton 23 28
13. Newcastle 22 26
14. Brighton 23 25
15. Burnley 22 24
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 19 40
2. Real Madrid 19 40
3. Atletico Madrid 19 35
4. Sevilla 19 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 19 31
7. Valencia 19 31
8. Athletic Bilbao 19 29
9. Villarreal 19 28
10. Granada 19 27
11. Levante 20 26
12. Osasuna 19 24
13. Real Betis 19 24
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 19 21
16. Eibar 19 19
17. Celta de Vigo 19 15
18. Mallorca 19 15
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 19 11
Günün Karikatürü Tümü