banner121

Basına Yapılan Terbiyesizlik...

Isparta Kanal 32 Haber Müdürü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Acar, Devlet Hastanesi'nde Önceki...

Isparta 19.07.2008, 06:36 19.07.2008, 07:08
Basına Yapılan Terbiyesizlik...
banner123

ACAR: "BAŞHEKİMİN VERDİĞİ BİLGİLER KAMUOYUNU YANILTMAYA YÖNELİKTİR"

Isparta Kanal 32 Haber Müdürü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Acar, Devlet Hastanesi'nde Önceki Gün Çekim Yapan Muhabirlerinin Hastane Temizlik Elemanlarının Saldırısına Uğramasının Ardından Başhekim Tarafından Yapılan Açıklamaların Gerçeği Yansıtmadığını Söyledi.

Isparta Kanal 32 Haber Müdürü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Acar, Devlet Hastanesi'nde önceki gün çekim yapan muhabirlerinin hastane temizlik elemanlarının saldırısına uğramasının ardından başhekim tarafından yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Okutan, yaptığı açıklamada, muhabirlerin kendilerine izin alıp almadıklarını soran hastane güvenlik görevlilerine "Siz kim oluyorsunuz, kimseden izin almak zorunda değiliz" şeklinde konuşarak görevlilerin tahrik edildiğini söylemişti.

Kanal 32 Haber Müdürü Acar, Cihan Haber Ajansın tarafından servis edilen haberde başhekim tarafından verilen açıklamaların doğru olmadığın söyledi. Acar, "Görev yapan arkadaşlarımızın kesinlikle ' Siz gidin başhekiminiz gelsin. Biz kimseden izin almayız' gibi bir söylemleri yoktur.

 Çekim esnasında kullanılan kamera kayıtlarında da böyle bir söylemin olmadığı ayan beyan ortada iken güzide bir kurumun başında bulunan başhekimin böyle bir beyanata bulunması anlaşılabilir gibi değildir" diye konuştu.

Acar, başhekimin sorumlular hakkında inceleme başlatması gerekirken, gazetecilerin haber almasını engelleyen bir tutuma ve bu tutumu kaba kuvvetle yerine getirenlere destek verir açıklamalarının kabul edilebilir olmadığını vurguladı. Acar, "Ulvi bir meslek olan gazeteciliğe karşı yapılan bu hareketin sorumluları cezalandırılana kadar Isparta Gazeteciler Cemiyeti olarak olayın sonuna kadar takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.

Cihan Haber Ajansı

haber32
haber32
Yorumlar (2)
Faruk Söyler 12 yıl önce
Sonuçta münferit bir olay olduğu görünüyor. Koskoca milletvekilinin dahi kınama mesajı göndermesini çok tuhaf karşılıyorum. Haydar bey Devlet meseleleri ile ilgilenmeye devam etsin. Ak partiye karşı yürütülen kapatma davası gibi büyük bir olay varken, sıradan bir olayla ilgilenmeyi bıraksın vekilim.
hakan 12 yıl önce
bence bu hastane konusu fazla abartıldı. Yani basıncı arkadaşlar doğru böyle bir olaya maruz kalmış olabilirler. ancak hem hastane yönetiminin hem de basın camiasının olayı fazla abartmasına gerek yok. Ancak yapılan olay takdir ederseniz ki yanlış. ISPARTA DEREBEYLİLİĞİ DEĞİLDİR. ISPARTA ISPARTA HALKININDIR. O Hastaneden ne ramazanlar, ne leventler, ne semihler geçti. O koltuk Ramazan OKUTAN'a da kalmaz...
haber32 haber32 haber32
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:31
Öğle 13:01
İkindi 16:53
Akşam 20:20
Yatsı 21:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@