banner121

Başkan Günaydın'ı Küçük Düşürmek İstiyorlar!

Isparta 10.01.2015, 09:12 30.11.-0001, 00:00
Başkan Günaydın'ı Küçük Düşürmek İstiyorlar!
banner123
Belediye Başkanı Günaydın, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bedelsiz istediği arsaya şart koşması nedeniyle bazı kişilerin kendisini eleştirdiğini belirterek, “Beni küçük düşürmek istiyorlar. Ben Ispartalının hakkını almak istiyorum" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Okulu yapılmak üzere Davraz Mahallesi’nde bulunan arsayı Belediye Meclisi’nden bedelsiz istemiş ancak Meclis arsayı oy çokluğuyla vermemişti. Karar sonrası AK Parti Milletvekili Recep Özel Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı hedef alarak “MHP Isparta’da eğitime verdiği önemi para ile gösterdi” şeklinde açıklaması olmuştu. Günaydın Özel’in bu açıklamasını “Yersiz” olarak niteledi.

TEK KALEMDE 16 ARSA VERDİM

Önceki Belediye Başkanlıkları döneminde çok okul arsası verdiğini belirten Belediye Başkanı Günaydın, “Okul arsaları veriliyor ama ‘Vermiyor’ deniliyor. Eski Belediye Başkanlığı zamanda bir kalemde 16 arsayı okul yapımı için verdim. Halil İbrahim Daşöz zamanında da verildi. Bunlar içinde 70 bin m2’lik yer de vardı. Devletimizin bir kanunu ve mevzuatı var; Devlete, hazineye veya milli eğitim gibi bakanlıklara verdiğinizde fiyatları karşılığı verebiliyorsunuz. Fiyat tespitlerini yine devlet yapıyor. Para karşılığı verdiğimizde o para hizmet olarak Isparta halkına aktarılıyor” dedi.

BİZ CAMİLERE KADAR İNMEYİZ

Öte yandan Türkiye’de başka belediyelerin bu kanun üzerinden yaptıklarını da örnekleyen Günaydın, “Üsküdar Belediyesi, 40 yıl önce belediyenin verdiği camilerin parasını almış. Ben camiye kadar inmem. Ama bir şeyler alacağız. Verdiğimiz arsanın fiyatını yine devletimiz tespit ediyor. Hatta AK Parti Meclis Üyemiz Kadir Dal da ‘Bu paraları alın’ demişti2 diye konuştu.

ISPARTA’DA EĞİTİM BİZİM VERDİĞİMİZ ARSALAR SAYESİNDE HIZLANDI

Diğer taraftan kendisinin yersiz eleştirildiğine dikkat çeken Günaydın, “Bu kanunlardan habersiz olan milletvekilleri bizi Okul yaptırmıyor’ diye tenkit ediyor. Okulu esas yaptıran bu belediye. Türkiye’de biz ön sıralardayız. Verdiğimiz arsalardan dolayı Isparta’da eğitim hızlandı. Belediye çalışmaları bazen unutuluyor herhalde, tenkit ediyorlar. Camileri bile alıyorlar biz camiyi almayacağız ama başka şey alacağız. Bizi tenkit edenler kanunu ve geçmişte yaptıklarımızı bilmedikleri için fırsat yakalayıp özellikle Yusuf Ziya Günaydın’ı küçük düşürmek istiyorlar. Kanunu öğrensinler ondan sonra tenkit etsinler. Ben Isparta’nın hakkını almak ve vermek istiyorum. Bu parayla Isparta’nın en zaruri ihtiyaçlarını karşılamak istiyorum” ifadelerini kullandı.
haber32
haber32
Yorumlar (8)
a 5 yıl önce
baskan şu ruhsatlari ver artik.aylardir müteahhitler ruhsat beklyor
0 5 yıl önce
BAŞKAN KENDİNE ACINDIRMA, SENİ KİMSE KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İSTEMEZ ANCAK SEN KENDİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜYORSUN, TEMEL EĞİTİM YERLERİNİ SEN MİLLİ EĞİTİME KANUNEN BEDELSİZ VERMEK ZORUNDASIN, VATANDAŞ SEN NASIL BEDELSİZ YER TERK EDİYORSA SENDE BEDELSİZ VERECEKSİN
0 5 yıl önce
SEN BÜYÜKMÜYDÜN ????????
0 5 yıl önce
Başkanım malesef rögar kapakları hep sizin kırmızı kod muyudu işte ondan aşağıda hep. Son bir yılda asfalt dökülen yolların neredeyse hepsinde bu durum var. Size iyi bir danışman lazım bu konularda. Ayrıca ITKM üst kısmında yıllardır kaldırım yok.
0 5 yıl önce
küçük hesaplar peşinde olanlar küçük insanlardır...insan ne ederse kendine eder...
0 5 yıl önce
sayın başkan çok vizyonlu ama sanırım vizyonu evdeki teleVİZYONla sınırlı
0 5 yıl önce
ISTE ISPARTA SENI BU YÜZDEN SECTI! CAMI ARSASI DAHADA TEMIZ OLMALI SAYIN BASKAN KUL HAKKI OLMAMALI SECDE EDILEN BINADA! KANUN NE DIYORSA ONU YAP ! BU MILLET BIIZNILLEH ARSASINIDA ALIR, CAMISINIDE YAPAR; TAPUSUNUDA DIYANETE HEDIYE EDER HIC DERT ETME !
Tolga Çandar 5 yıl önce
Sayın başkanım,Fatih mahallesindeki ıhlamur parkını partililerine peşkeş çektiğin için sana BÜYÜK BAŞKAN diyemeyeceğim.Onlara yeşil alanı park olarak vermek kolay da okul arsası vermek mi zor?
haber32 haber32 haber32
15°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:31
Öğle 13:01
İkindi 16:53
Akşam 20:20
Yatsı 21:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@