haber32
banner77
14 Haziran 2019 Cuma 17:24
BEM-BİR-SEN’DEN DENGE TAZMİNATI AÇIKLAMASI
haber32

Bem-Bir-Sen Isparta İl Başkanı Ahmet Ateş ‘Denge Tazminatı’ konusunda bir açıklama yayımladı.

Son günlerde Isparta kamuoyunda yanlı ve asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Ahmet Ateş; Denge tazminatının bütçe performansına göre uygulanan bir ödeme şekli olduğunu söyledi.

Belediye ile İl Özel İdarelerinin farklı kurumlar olduğunu ifade eden Ateş; “Belediye ile İl Özel İdaresi farklı kurumlar olup, bütçeleri de farklıdır. İdarenin borç ve diğer durumları nedeniyle verebileceği bedeller üzerinden sosyal denge tazminatı imzalanmaktadır.

Ayrıca kurum sosyal denge tazminatı ödeyebilmesi için 4688 sayılı kanunda gereken şartları taşıması ve bütçesinde bu duruma göre kurum amiri tarafından değerlendirilerek yapılmaktadır.

 Sendikamız Bem-Bir-Sen ile Isparta Belediyesi arasında 01.04.2019 tarihinden geçerli olmak üzere belediyede çalışan tüm memur personeline görevleri bakımından ayrım yapılmaksızın aynı şartlarla sosyal denge tazminatı ödemesi yapılacağı belirtilmiştir” diye konuştu.

Denge tazminattı sözleşmelerinin imzalanma şekillerine değinen Ahmet Ateş; “Sözleşmeler Isparta İl Özel İdaresinde çalışan kamu çalışanları adına Isparta Valisi ile Isparta Belediyesinde çalışan kamu çalışanları adına ise Isparta Belediye Başkanı ile imzalanmıştır. Ve ödeme miktarları da yerel yönetimlerin bütçe imkânları doğrultusunda kurum amiri tarafından tamamıyla bütçe performansı dikkate alınarak belirlenmiştir” dedi.

Tüm belediye memurlarını kapsayan ve 01.04.2019 tarihinden geçerli olmak üzere Isparta Belediyesi ile imzalanan denge tazminatı sözleşmesi şu şekildedir;

Sosyal Denge Tazminatı (her ay bürüt)                                             =    650,00 TL.

Sosyal Denge Tazminatı ile birlikte tüm kamu çalışanlarına:

Ramazan Bayramı İkramiyesi (bürüt)                                                =    480,00 TL.

Kurban Bayramı İkramiyesi (bürüt)                                                   = 1.190,00 TL.

Olarak imzalanmıştır.

 Sendikamızca sözleşmenin 6. Maddesinin 1. Fıkrasının son paragrafında

     “Yukarıda belirtilen Sosyal Denge Tutarları İta Amirince (Belediye Başkanı) en yüksek Devlet Memuru aylığının (ek gösterge dahil) % 100’ünü aşmamak kaydıyla işbu sözleşme kapsamında yeniden değerlendirilerek belirlenebilir.” hükmü de konulmuştur

          Karşılaştırma yapılabilmesi açısından:

 2018 Yılı Sosyal Denge Tazminatı ile ikramiyeler aşağıdaki gibidir.

Başkan Yardımcısı, Müdür, Harcama Yetkilisine (her ay bürüt)                                  = 791,00 TL.

Müdür Yardımcısı, Birim Sorumlusu, Gerçekleştirme Görevlisine (her ay bürüt)       = 654,00 TL.

Diğer Personele (her ay bürüt)                                                                                       = 536,00 TL.

Sosyal Denge Tazminatı ile birlikte tüm kamu çalışanlarına

Ramazan Bayramı İkramiyesi (bürüt)                                                                             = 480,00 TL.

Kurban Bayramı İkramiyesi (bürüt)                                                                             = 1.190,00 TL

     01.01.2019 -31.03.2019 üç aylık dönem için yapılan sözleşme aşağıdaki gibidir.

Başkan Yardımcısı, Müdür, Harcama Yetkilisine (her ay bürüt)                            =   891,00 TL.

Müdür Yardımcısı, Birim Sorumlusu, Gerçekleştirme Görevlisine (her ay bürüt) =   754,00 TL

Diğer Personele (her ay bürüt)                                                                                 =   636,00 TL.

Sosyal Denge Tazminatı ile birlikte tüm kamu çalışanlarına

Ramazan Bayramı İkramiyesi (bürüt)                                                                   =  480,00 TL

Kurban Bayramı İkramiyesi (bürüt)                                                                       = 1.190,00 TL.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi