banner121

Gökgöz: Kılıçdaroğlu listesine koyduğu PKK'lıları Isparta'da açıklasın

AK Parti İl Başkanı Gökgöz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yarın yapacağı Isparta mitingi öncesi iddialarda bulunarak, CHP'nin, PKK'nın adaylarıyla doldurulduğunu ileri sürdü

Isparta 07.06.2011, 15:50 07.06.2011, 17:01
Gökgöz: Kılıçdaroğlu listesine koyduğu PKK'lıları Isparta'da açıklasın
banner123

AK Parti Isparta İl Başkanı Uğur Gökgöz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın yapacağı Isparta mitingi öncesi iddialarda bulunarak, CHP'nin, PKK'nın adaylarıyla doldurulduğunu ileri sürdü.

Gökgöz, "Kılıçdaroğlu Hakkâri'de yaptığın 'yerel özerklik' söylemini yüreğin yetiyorsa Isparta'da da dillendir. Seçim listelerine koyduğun isimleri ve gerekçelerini açıkla." dedi. Uğur Gökgöz, düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu tarafından PKK üyeliğinden cezaevinde yatmış, eski DEP ve HADEP'li birçok kişinin CHP kadrolarından aday edildiğini iddia etti.

Gökgöz, şunları söyledi: "Yarın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Isparta'da olacak. 'O halde soruyorum; PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Zeki Korkutata Bingöl'den aday. Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden Süleyman Batga Bingöl'den aday. PKK'nın kapatılan partilerinden HEP'in kurucusu Salih Sümer Diyarbakır'dan aday. PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Melik Aykız Diyarbakır'dan aday.

PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Necmettin Yardımcı Hakkari'den aday. Terörist cenazelerine şehit diyen Sezgin Tanrıkulu İstanbul'dan aday. Bölücü Kawa örgütü üyeliğinden hapis yatan Naif Alibeyoğlu Kars'tan aday. Kılıçdaroğlu'nun BDP'li kuzeni (halasının oğlu) Atilla Özdoğan Kılıçdaroğlu'nun parti meclisi üyesidir. Kılıçdaroğlu, bu isimleri ve gerekçeklerini kamuoyu ile paylaşabilecek midir?"

'BU TOPRAKLARDA AMELİYAT YAPTIRMAYIZ'

Gökgöz, Hakkari mitinginde Türk bayrağını BDP'lilerin eline tutuşturamayan ve yerel özerklikten bahseden Kılıçdaroğlu'nun, aynı söylemlerini Isparta'da tekrar edip etmeyeceğini sorarak, "Eğer Sayın Kılıçdaroğlu, bu yerel özerklik söylemini Isparta'da da dile getirebilirse ben başta CHP yöneticileri olmak üzere tüm kamuoyundan özür dileyeceğim. Ama söyleyemez." ifadesini kullandı. Hakkâri'de söylediğini Ardahan'da inkar edenlerden olmadıklarını ifade eden Gökgöz, 780 bin kilometrekarelik vatan toprağının bölünmemesi adına CHP zihniyetini halkın önüne koymaya devam edeceklerini, bu topraklar üzerinde kimseye ameliyat ettirmeyeceklerini kaydetti.

Gökgöz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dün söylediğini bugün inkar edenlerden olmadık. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan diyen anlayışa sahibiz. 2001'de aynı ifadeleri kullanıyorduk, şimdi de aynı ifadeleri kullanıyoruz. Kendi listelerine bir baksınlar. Benim söylediklerim iftira ise çıkıp da helallik dilemek benim boynumun borcudur.

Ama doğru ise bizim sağduyulu seçmenimizden sandıkta lütfen bu zihniyetin gereğini yapmalarını rica ediyorum." Mehmet Uğur Gökgöz, Başbakan Erdoğan'ın, 2 Haziran'daki mitinginde CHP seçim bürosunu ziyaret etmesinin tamamen başbakanın kendi tasarrufu olduğunu da ifade etti. Gökgöz, başbakanın otobüsten indikten sonra vatandaşlarla selamlaşırken, dönüşte CHP il seçim bürosunu görerek girdiğini ve başarılar dilediğini anlattı.

haber32
haber32
Yorumlar (31)
hakkı 9 yıl önce
haaaa sayın gökgöz sen kılıçdaroğluna soru soruyorsan bende sana soru sorayım bari.Hükümet izni ile incirlikten havalanan Amerikan uçakları ıraklı müslümanları öl-dürdü.Bu uçakların kalkmasına izin verenlerin ahiretteki durumu nasıl olur ?? Buna sessiz kalıp susanların dilsiz şeytanların durumu ne olur.Peki Libyaya nato uçakları-nın sorti yapmasına imza atan ve lojistlik destek veren hükümet değilmidir.Bu uçaklar Libyada müslüman öldürüyormu öldürmüyormu.Her müslüman katledilişinde vicda-nın sızlıyormu sızlamıyormu??Başka bir hükümet olsa cuma namazları sonrası amerikan bayrağı yakılır müslümanları öldürenler protesto edilirdi şimdi niye edilmiyor gökgözzzzzzzzzzzzzz
GERÇEK ATATÜRKCÜ 9 yıl önce
Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? Biz yeni CHP'yiz. Hiç olmazsa dürüst davranıyor. Eski CHP dediği partiyi Atatürk kurmuştu. Atatürk, bazı yazarların dediği gibi ileri derecede Türk Milliyetcisi olan bir liderdi. Türklüğün gelişmesi içinTürk Dil Kurumunu, Türk Tarih Kurumunu kuran bizzat Atatürk'tür. Atatürk rahmetli olduktan sonra CHP'nin başına geçen İnönü ilk olarak ezanı türkçeleştirdi, Kuran Kurslarını kapatıp, camileri ahıra çevirdi. Rahmetli Celal Bayar ve Rahmetli Adnan Menderes bizim bildiğimiz CHP bu değil diyerek CHP'den ayrılmadı mı. Sayın Baykal ve Rahmetli Ecevit CHP'deki aşırı sosyalistleri, aşırı kürt milliyetçileri ve bazı Alevi gruplarını hiç bir zaman partiye katmadı. fakat Sayın Baykal kasetle bir şekilde partinin başından uzaklaştırıldı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu getirildi. Bir anda eski küskün dediklerimiz ve kovulanlar partiye doluştu. Gelelim Isparta'ya. Bir önceki sayın Mevlüt Coşkuner CHP'yi Ispartada geliştirdi. Doğrusu diğer milletvekillerinden çok çalıştı. Gitmediği köy kalmadı. Peki sonuç ne. Listeye bile giremedi. Sebep ne, Baykalcıymış ya da Önder Sav grubundan. Geçin onları. Sayın Coşkuner gerçek CHP'liydi. Mübarek kandillerde, bayramlarda mesaj gönderen. İnsanların cenaze namazlarına katılan. Eski CHP'li bir vekildi. Peki şu an ki 1. sıra adayı kim. Sayın Ali Haydar Öner. Isparta'da kısa bir süre valilik yapmış bir bürokrat. Başarı olmuş ya da olmamış onu bilemem. Fakat herkes onu Adanalı biliyor. Sayın Öner aslen Tunceli Dersim, Hoşkiri'lidir. Yani Kılıçdaroğlunun hemşerisidir. Peki olabilir ne var ki bunda. Sayın Kılıçdaroğlu 25 kadar kontenjan kullandı. Allah aşkına araştırın. İsimlerine bir bakın. Ak Parti İl başkanı bir noktaya parmak bastı. CHP'den aday olan bazılarının isimlerini verdi. Yalan mı değil mi bilmem. yalan söylüyorsa çıksınlar yalan söylüyor desinler. Yalnız şunu unutmayın. Türkiye Cumhuriyetine karşı ayaklanan Dersimlileri cezalandırdı. Hatta Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen'in de katıldığı bir uçakla bombalama ile bastırıldı. Şimdi biraz aklı olan insanlar düşünsün. Benim ırkımdan ve düşüncemde olan insanlar ayaklanacak ve bu ayaklanma kanlı bir şekilde bastırılacak. Zaman gelecek, Atatürk'ün kurduğu partinin başına o ırktan biri geçecek. Peki içinde kin olur mu olmaz mı. Daha Devletin başına geçmeden Türkiye Cumhuriyeti düşmanı olan pkk'lıları alan bir kişi. Başa gelince neler yapmaz ki. Şimdi herkes bu yazana küfür edecek, hakaret edecek. yazıyı bir kere okuyun, yalan, iftira, saygısızlık ya da hakaret varsa etsinler. Ama lütfen okusunlar ve düşünsünler. Özellikle eski CHP'li arkadaşlarım iyi okusun. sayın Kılıçdaroğlu Yeni CHP diye boşuna demiyor. Saygılar.
GERÇEK ATATÜRKÇÜ 9 yıl önce
Ne olacak ki sayın başkan. Bu eski CHP değil ki. Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor. Biz yeni CHP'yiz. Eski CHP'yi Atatürk kurdu. Bence gayet normal. Hiç olmazsa dürüstce söylemiş. Yeni CHP diye. Tabi eski CHP demez adam. Benim ırkımı Atatürk'ün emri askerler isyanı bastırmak için öldürecek. Sonra da Atatürk'ün kurduğu partinin başına geleceğim ve değiştirmeyeceğim öyle mi. '' Bir gün Yılan ile bir insan dost olmuş. Biz zaman sonra yılan ile insanın oğlu oynarken çocuk yılanı başar. Yılan da o sinirle çocuğu sokar ve çocuk ölür. İnsan da bunu görünce yılanı taş atarak kuyruğunu koparır. Zaman geçer İnsan der ki gel dost olalım. Yılan şöyle der. Sende evlat acısı, bende kuyruk yarası olduğu müddütçe biz dost olamayız''. Gerçek CHP'li arkadaşlar durum bu. Yalan varsa, iftira varsa istediğinizi söyleyin. Isparta'da CHP'nin çıtasını yükselten Sayın Mevlüt COŞKUNER'e ne oldu. Sıralamaya bile giremedi. Yeni CHP'li Sayın Kılıçdaroğlunun hemşerisi Dersim Koşgiri'li sayın Ali Haydar Öner Beyefendi boşuna getirilmedi. İnanmıyorsanız sorun lütfen.
sedat 9 yıl önce
gökgözü korku sardı ne yapsa boş sandıktan çıkamıyacaklar
KAAN 9 yıl önce
hatip dijleyi leyla zanayı ahmet turku yuce meclisin catısı altına kım soktu!!bu bölücülüğü tescilli isimler hangi partinin sayesinde sözde kahraman oldu!!CHP VE ZİHNİYETİ....!bunların mayasında bölücülük var...temellerinde bölücülük var!!!sütünde bölücülük var...bunların akıllarında hizmett yokkk!!!millett yokkk!!!! vatan yok!!!!yeterki muhalefet olsun yeterki bu millete zulm edilsin....PKK lıları listelere kor utanmadan sıkılmadan ne olmuş yani der...
karagöz 9 yıl önce
ya susunda adam sansınlar sizi ya sanki sizin listenizde yokmuş gibi konuşuyorsunuz madem o kadar temizsiniz geçmişinize bakın göreceksiniz
ülkücü 9 yıl önce
Bunu gerçekten ısparta akp il başkanı mı söylüyor. Hemde utanmadan. Bence bu konuda öne iki elinizin arasına başınızı alarak bir düşünün... HABUR u untmadık
DENİZ 9 yıl önce
Peki Kabul Ya Akp nin Doğu ve Güneydoğuda TÜRK olan adayı varmı ? Dinimize söven bari müslüman olsa.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
11°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:49
Öğle 12:53
İkindi 15:25
Akşam 17:46
Yatsı 19:07
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@