banner121

Gökgöz: Kılıçdaroğlu listesine koyduğu PKK'lıları Isparta'da açıklasın

AK Parti İl Başkanı Gökgöz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yarın yapacağı Isparta mitingi öncesi iddialarda bulunarak, CHP'nin, PKK'nın adaylarıyla doldurulduğunu ileri sürdü

Isparta 07.06.2011, 15:50 07.06.2011, 17:01
Gökgöz: Kılıçdaroğlu listesine koyduğu PKK'lıları Isparta'da açıklasın
banner123

AK Parti Isparta İl Başkanı Uğur Gökgöz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın yapacağı Isparta mitingi öncesi iddialarda bulunarak, CHP'nin, PKK'nın adaylarıyla doldurulduğunu ileri sürdü.

Gökgöz, "Kılıçdaroğlu Hakkâri'de yaptığın 'yerel özerklik' söylemini yüreğin yetiyorsa Isparta'da da dillendir. Seçim listelerine koyduğun isimleri ve gerekçelerini açıkla." dedi. Uğur Gökgöz, düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu tarafından PKK üyeliğinden cezaevinde yatmış, eski DEP ve HADEP'li birçok kişinin CHP kadrolarından aday edildiğini iddia etti.

Gökgöz, şunları söyledi: "Yarın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Isparta'da olacak. 'O halde soruyorum; PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Zeki Korkutata Bingöl'den aday. Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden Süleyman Batga Bingöl'den aday. PKK'nın kapatılan partilerinden HEP'in kurucusu Salih Sümer Diyarbakır'dan aday. PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Melik Aykız Diyarbakır'dan aday.

PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Necmettin Yardımcı Hakkari'den aday. Terörist cenazelerine şehit diyen Sezgin Tanrıkulu İstanbul'dan aday. Bölücü Kawa örgütü üyeliğinden hapis yatan Naif Alibeyoğlu Kars'tan aday. Kılıçdaroğlu'nun BDP'li kuzeni (halasının oğlu) Atilla Özdoğan Kılıçdaroğlu'nun parti meclisi üyesidir. Kılıçdaroğlu, bu isimleri ve gerekçeklerini kamuoyu ile paylaşabilecek midir?"

'BU TOPRAKLARDA AMELİYAT YAPTIRMAYIZ'

Gökgöz, Hakkari mitinginde Türk bayrağını BDP'lilerin eline tutuşturamayan ve yerel özerklikten bahseden Kılıçdaroğlu'nun, aynı söylemlerini Isparta'da tekrar edip etmeyeceğini sorarak, "Eğer Sayın Kılıçdaroğlu, bu yerel özerklik söylemini Isparta'da da dile getirebilirse ben başta CHP yöneticileri olmak üzere tüm kamuoyundan özür dileyeceğim. Ama söyleyemez." ifadesini kullandı. Hakkâri'de söylediğini Ardahan'da inkar edenlerden olmadıklarını ifade eden Gökgöz, 780 bin kilometrekarelik vatan toprağının bölünmemesi adına CHP zihniyetini halkın önüne koymaya devam edeceklerini, bu topraklar üzerinde kimseye ameliyat ettirmeyeceklerini kaydetti.

Gökgöz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dün söylediğini bugün inkar edenlerden olmadık. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan diyen anlayışa sahibiz. 2001'de aynı ifadeleri kullanıyorduk, şimdi de aynı ifadeleri kullanıyoruz. Kendi listelerine bir baksınlar. Benim söylediklerim iftira ise çıkıp da helallik dilemek benim boynumun borcudur.

Ama doğru ise bizim sağduyulu seçmenimizden sandıkta lütfen bu zihniyetin gereğini yapmalarını rica ediyorum." Mehmet Uğur Gökgöz, Başbakan Erdoğan'ın, 2 Haziran'daki mitinginde CHP seçim bürosunu ziyaret etmesinin tamamen başbakanın kendi tasarrufu olduğunu da ifade etti. Gökgöz, başbakanın otobüsten indikten sonra vatandaşlarla selamlaşırken, dönüşte CHP il seçim bürosunu görerek girdiğini ve başarılar dilediğini anlattı.

haber32
haber32
Yorumlar (31)
hakkı 9 yıl önce
haaaa sayın gökgöz sen kılıçdaroğluna soru soruyorsan bende sana soru sorayım bari.Hükümet izni ile incirlikten havalanan Amerikan uçakları ıraklı müslümanları öl-dürdü.Bu uçakların kalkmasına izin verenlerin ahiretteki durumu nasıl olur ?? Buna sessiz kalıp susanların dilsiz şeytanların durumu ne olur.Peki Libyaya nato uçakları-nın sorti yapmasına imza atan ve lojistlik destek veren hükümet değilmidir.Bu uçaklar Libyada müslüman öldürüyormu öldürmüyormu.Her müslüman katledilişinde vicda-nın sızlıyormu sızlamıyormu??Başka bir hükümet olsa cuma namazları sonrası amerikan bayrağı yakılır müslümanları öldürenler protesto edilirdi şimdi niye edilmiyor gökgözzzzzzzzzzzzzz
GERÇEK ATATÜRKCÜ 9 yıl önce
Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? Biz yeni CHP'yiz. Hiç olmazsa dürüst davranıyor. Eski CHP dediği partiyi Atatürk kurmuştu. Atatürk, bazı yazarların dediği gibi ileri derecede Türk Milliyetcisi olan bir liderdi. Türklüğün gelişmesi içinTürk Dil Kurumunu, Türk Tarih Kurumunu kuran bizzat Atatürk'tür. Atatürk rahmetli olduktan sonra CHP'nin başına geçen İnönü ilk olarak ezanı türkçeleştirdi, Kuran Kurslarını kapatıp, camileri ahıra çevirdi. Rahmetli Celal Bayar ve Rahmetli Adnan Menderes bizim bildiğimiz CHP bu değil diyerek CHP'den ayrılmadı mı. Sayın Baykal ve Rahmetli Ecevit CHP'deki aşırı sosyalistleri, aşırı kürt milliyetçileri ve bazı Alevi gruplarını hiç bir zaman partiye katmadı. fakat Sayın Baykal kasetle bir şekilde partinin başından uzaklaştırıldı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu getirildi. Bir anda eski küskün dediklerimiz ve kovulanlar partiye doluştu. Gelelim Isparta'ya. Bir önceki sayın Mevlüt Coşkuner CHP'yi Ispartada geliştirdi. Doğrusu diğer milletvekillerinden çok çalıştı. Gitmediği köy kalmadı. Peki sonuç ne. Listeye bile giremedi. Sebep ne, Baykalcıymış ya da Önder Sav grubundan. Geçin onları. Sayın Coşkuner gerçek CHP'liydi. Mübarek kandillerde, bayramlarda mesaj gönderen. İnsanların cenaze namazlarına katılan. Eski CHP'li bir vekildi. Peki şu an ki 1. sıra adayı kim. Sayın Ali Haydar Öner. Isparta'da kısa bir süre valilik yapmış bir bürokrat. Başarı olmuş ya da olmamış onu bilemem. Fakat herkes onu Adanalı biliyor. Sayın Öner aslen Tunceli Dersim, Hoşkiri'lidir. Yani Kılıçdaroğlunun hemşerisidir. Peki olabilir ne var ki bunda. Sayın Kılıçdaroğlu 25 kadar kontenjan kullandı. Allah aşkına araştırın. İsimlerine bir bakın. Ak Parti İl başkanı bir noktaya parmak bastı. CHP'den aday olan bazılarının isimlerini verdi. Yalan mı değil mi bilmem. yalan söylüyorsa çıksınlar yalan söylüyor desinler. Yalnız şunu unutmayın. Türkiye Cumhuriyetine karşı ayaklanan Dersimlileri cezalandırdı. Hatta Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen'in de katıldığı bir uçakla bombalama ile bastırıldı. Şimdi biraz aklı olan insanlar düşünsün. Benim ırkımdan ve düşüncemde olan insanlar ayaklanacak ve bu ayaklanma kanlı bir şekilde bastırılacak. Zaman gelecek, Atatürk'ün kurduğu partinin başına o ırktan biri geçecek. Peki içinde kin olur mu olmaz mı. Daha Devletin başına geçmeden Türkiye Cumhuriyeti düşmanı olan pkk'lıları alan bir kişi. Başa gelince neler yapmaz ki. Şimdi herkes bu yazana küfür edecek, hakaret edecek. yazıyı bir kere okuyun, yalan, iftira, saygısızlık ya da hakaret varsa etsinler. Ama lütfen okusunlar ve düşünsünler. Özellikle eski CHP'li arkadaşlarım iyi okusun. sayın Kılıçdaroğlu Yeni CHP diye boşuna demiyor. Saygılar.
GERÇEK ATATÜRKÇÜ 9 yıl önce
Ne olacak ki sayın başkan. Bu eski CHP değil ki. Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor. Biz yeni CHP'yiz. Eski CHP'yi Atatürk kurdu. Bence gayet normal. Hiç olmazsa dürüstce söylemiş. Yeni CHP diye. Tabi eski CHP demez adam. Benim ırkımı Atatürk'ün emri askerler isyanı bastırmak için öldürecek. Sonra da Atatürk'ün kurduğu partinin başına geleceğim ve değiştirmeyeceğim öyle mi. '' Bir gün Yılan ile bir insan dost olmuş. Biz zaman sonra yılan ile insanın oğlu oynarken çocuk yılanı başar. Yılan da o sinirle çocuğu sokar ve çocuk ölür. İnsan da bunu görünce yılanı taş atarak kuyruğunu koparır. Zaman geçer İnsan der ki gel dost olalım. Yılan şöyle der. Sende evlat acısı, bende kuyruk yarası olduğu müddütçe biz dost olamayız''. Gerçek CHP'li arkadaşlar durum bu. Yalan varsa, iftira varsa istediğinizi söyleyin. Isparta'da CHP'nin çıtasını yükselten Sayın Mevlüt COŞKUNER'e ne oldu. Sıralamaya bile giremedi. Yeni CHP'li Sayın Kılıçdaroğlunun hemşerisi Dersim Koşgiri'li sayın Ali Haydar Öner Beyefendi boşuna getirilmedi. İnanmıyorsanız sorun lütfen.
sedat 9 yıl önce
gökgözü korku sardı ne yapsa boş sandıktan çıkamıyacaklar
KAAN 9 yıl önce
hatip dijleyi leyla zanayı ahmet turku yuce meclisin catısı altına kım soktu!!bu bölücülüğü tescilli isimler hangi partinin sayesinde sözde kahraman oldu!!CHP VE ZİHNİYETİ....!bunların mayasında bölücülük var...temellerinde bölücülük var!!!sütünde bölücülük var...bunların akıllarında hizmett yokkk!!!millett yokkk!!!! vatan yok!!!!yeterki muhalefet olsun yeterki bu millete zulm edilsin....PKK lıları listelere kor utanmadan sıkılmadan ne olmuş yani der...
karagöz 9 yıl önce
ya susunda adam sansınlar sizi ya sanki sizin listenizde yokmuş gibi konuşuyorsunuz madem o kadar temizsiniz geçmişinize bakın göreceksiniz
ülkücü 9 yıl önce
Bunu gerçekten ısparta akp il başkanı mı söylüyor. Hemde utanmadan. Bence bu konuda öne iki elinizin arasına başınızı alarak bir düşünün... HABUR u untmadık
DENİZ 9 yıl önce
Peki Kabul Ya Akp nin Doğu ve Güneydoğuda TÜRK olan adayı varmı ? Dinimize söven bari müslüman olsa.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 19 Ocak 2020
İmsak 06:39
Güneş 08:03
Öğle 13:14
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:33
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 17 37
2. Başakşehir 18 36
3. Fenerbahçe 18 34
4. Alanyaspor 18 32
5. Trabzonspor 17 32
6. Beşiktaş 17 30
7. Galatasaray 17 27
8. Malatyaspor 18 24
9. Gaziantep FK 18 24
10. Göztepe 17 23
11. Denizlispor 17 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 17 15
16. Antalyaspor 17 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 17 30
3. Keçiörengücü 17 28
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Menemen Belediyespor 18 28
7. Bursaspor 17 27
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 17 23
13. İstanbulspor 17 19
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 17 13
16. Boluspor 17 13
17. Adanaspor 18 13
18. Eskişehirspor 17 6
Takımlar O P
1. Liverpool 21 61
2. Man City 23 48
3. Leicester City 22 45
4. Chelsea 23 39
5. M. United 22 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Newcastle 23 29
13. Southampton 23 28
14. Brighton 23 25
15. Burnley 22 24
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Real Madrid 20 43
2. Barcelona 19 40
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 19 31
7. Valencia 19 31
8. Athletic Bilbao 19 29
9. Villarreal 19 28
10. Granada 19 27
11. Levante 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Real Betis 19 24
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Celta de Vigo 19 15
18. Mallorca 19 15
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 19 11
Günün Karikatürü Tümü