banner121

Gözgün Resmen Belediye Meclis Üyesi Oldu

Güneykent Belediye Başkanlığını Bugün bırakarak, mazbatasını alan ve resmen Isparta Belediye Meclisi Üyesi olan Fahrettin Gözgün duygusal bir gün yaşıyor.

Isparta 05.04.2019, 18:06 05.04.2019, 18:34
Gözgün Resmen Belediye Meclis Üyesi Oldu
banner123

Güneykent Belediye Başkanlığını Bugün bırakarak, mazbatasını alan ve resmen Isparta Belediye Meclisi Üyesi olan Fahrettin Gözgün duygusal bir gün yaşıyor.

Gözgün, Beldesinde Belediye Başkanlığını Daha önceki mesai arkadaşı Metin Kutsal'a devretti, Gözgün Veda sırasında duygusal anlar yaşarken bazı personelin ağladığı dikkatlerden kaçmadı.

Bu vedadan sonra Isparta Belediyesine Gelen Fahrettin Gözgün, mazbatasını aldı ve resmen Meclis Üyesi Oldu.

Gözgün daha önceki Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın Tarafından kovularak çıkarıldığı Başkanlık Makamında bugün Belediye Başkanı Başdeğirmen tarafından diğer meclis üyeleriyle birlikte ağırlanarak onure edildi.

Belediye Çıkışı duygularını Haber32 muhabirine anlatan Gözgün, Ispartamıza en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapacağız, Isparta Belediye binamıza 10 yılın ardından astığımız Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan portesinin duruşu bize gurur veriyor, bu günü yaşadığım için çok mutluyum Allahıma şükürler olsun, Isparta halkımız en iyisine layık, bizde en iyisini yapmaya çalışacağız dedi.

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?

09 Aralık 2016 Cuma

Isparta İl Yurt Yaptırma Birliği Başkanı Fahretdin Gözgün, Zafer Mahallesi’nde yapılacak yurtla ilgili görüşmeye gittikleri Belediye Başkanı Günaydın’ıyla yaşadıkları olayı anlattı.

Gözgün, “Sayın Günaydın, kendisine yalancı dediğimi belirterek, özür dilememi istedi. Ben de özür dilemeyeceğimi söyledim. O zaman ‘çıkın dışarı’ diyerek bizi kovdu” dedi.

Isparta İl ve Belediyeleri Yurt Yaptırma Birliği Başkanı Fahretdin Gözgün, Zafer Mahallesi'nde yapılacak olan  yüksek öğrenim öğrenci yurduyla ilgili  basın toplantısı düzenledikten sonra, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'la görüşmek üzere makama giden dört belediye başkanının makamından kovulduğu şeklindeki sözlerini yineledi.  Mehmet Sezgin, Mehmet Ünverdi ve Ali İhsan Temurçin'le birlikte basın açıklamasından sonra Isparta Belediye Başkanı daveti üzerine kendisini makamında ziyaret ettiklerini belirten Gözgün, olayın oluş şeklini şu sözlerle açıkladı; “Basın açıklamasında Başkanın nasıl teklif getirirse meclis üyelerine aktaracağımızı toplantıda belirtmiştik. Makama girdiğimizde Başkan öfkeliydi.

Şahsım olarak yaptığım konuşmada yurt birliğiyle ilgili söylediği yalan beyanları özellikle belirttim. Bana yalancı kelimesi kullanmışsın dedi. Ben konuştuklarım doğruydu dedim. Benden özür dilememi istedi. Ben özür dilemeyeceğim. Çünkü sizin yapmış olduğunuz yanlışlıkları açıkladım dedim. Ben senin iki katın yaşındayım dedi.  Olabilir ama ben özür dilemeyeceğim dedi. Varsa zaten gerçekten rahatsız olduğu bir konu mahkeme orada kendisi tazminat davası açabilir. Sözlerimin arkasındayım.  Orada konuyu farklı noktaya getirmek adına olayın seyrini değiştirmeye kalkıp o halde çıkın dışarı dedi. Ben bu burada kalmaz ama dedim. Başkanlar bir kelime bile etmeden çıktık. Milletin makamından çıkın dışarı diyerek kovulduk. Bizim yaptığımız  edepti. Sen bizi nasıl kovarsın demeyiz. Biz hesabı milletimize veririz.”

AÇIKLAMA YAPMA İHTİYACI HİSSETMESİ DURUMU ASLINDA HAKSIZ

VE SUÇLU OLDUĞUNUN BİR İFADESİ OLARAK  GÖRMEK GEREKİR

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da olayın üzerine belediye başkanlarıyla görüştüklerni ve hadisenin üzerine farklı yöntemlerle gitmenin doğru olmadığını düşündüklerini belirtti. Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Günaydın’ın dün(önceki gün) basının önüne çıkarak tekrar telaşla bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmesi durumu aslında haksız ve suçlu olduğunun bir ifadesi olarak  görmek gerekir. Yurt Yaptırma Birliği yönetimindeki arkadaşlarımızı hem davet edip hem de arkadaşlarımıza ‘çıkın buradan’ diyerek dışarıya davet etmesi son derece yakışıksız olmuştur. Bu Sayın Ziya Günaydın’a yakışan bir davranış olabilir. Ama Isparta Belediye Başkanına yakışan bir davranış olarak kabul edilemez. Sayın Günaydın’ın kendi kimliği, kendi karakteri, kendi yaklaşımı itibariyle böyle bir davranışı kendisine yakıştırmış olabilir ama Isparta’nın belediye başkanlığını temsil makamını üstlenmiş bir şahsa böyle bir şey yakışmaz. Öncelikle daveti, görüşme talep eden kendisi ancak bir özür polemiği üzerinden olayı farklı noktalara taşıyor.

BU NE HADSİZLİK?

Sayın Günaydın yurt yaptırma birliği başkanı ile görüşmem diğer arkadaşlarla görüşürüm diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ne hadsizlik? Biz desek ki; belediye ile görüşmelerde Yusuf Ziya ile görüşmeyiz, başkan yardımcıları veya meclis üyeleri gelsin desek böyle bir şey olabilir mi? Ama dün hatasını anlamış gibi gözüküyor. Hadisenin peşinden gelen açıklaması da bunu işaret ediyor. Bizim derdimiz polemiğe girmek değil, Isparta’ya hizmet etmek için mücadele ediyoruz.”

CİDDİ ANLAMDA HALÜSİNASYON GÖRMEYE BAŞLADI

Yurt Yaptırma Birliği’nin bir kamu birliği olduğunu dile getiren AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimsenin cebine girecek bir para yok. Yapılacak olan yurt yatırımı neticede Isparta için olacak. Yurt Yaptırma Birliği Başkanı olarak seçilemedim diye mesele ediyorsa, o ayrı bir konudur. En ufak bir eleştiride hemen bir hakaret. Ciddi anlamda halüsinasyon görmeye başladı. Söylediğimizi basın önünde söylenmiş gibi bir algı oluşturup, ona cevap üretiyor. Ben tapuları almadığımızı söylemedim. Şu zamana kadar yaptığımız çağrılara geri dönüş olmadı. Biz belediyeye de hizmet üretiriz ama yeter ki gölge etmesin. Örnek istiyorsa söyleyeyim. Migros Kavşağına baktığımız zaman Isparta Belediyesinin yapması gereken yolu biz yaptık. Darıderesi 1’i yaptık, bedelsiz teslim ettik. Darıderesi 2’yi yaptık ve bunu da bedelsiz olarak teslim edeceğiz. Hükümet olarak belediyeye yapacağımız başka hizmetler varsa onu da yaparız. Belediyeye yaptığımız hizmetler Yusuf Ziya Günaydın için yapmıyoruz. Ispartalıların yaşam ve hayat kalitesini yükseltebilecek yatırımlar yapıyoruz. Bu konuda da ne yapılması gerekiyorsa elimizi taşın altına koyuyoruz. Yeter ki bitsin diye ITKM’nin kayyum heyeti ile görüşüyoruz. Onlarda çalışıyorlar şu anda. Önemli bir mesafe kat edildi. Mevsim nedeni ile çalışılamayacak noktalar var ama 2 ay gibi kısa bir sürede bütün sorunlar çözülecek. Kendi başına iş yapıyorlar. 7 sene önce açabileceği yeri şimdi açtı. Ne kadar gecikmiş olsa bile neticede açılmıştır, açılmış olması önemlidir. Bizim yaklaşımımızda bir farklılık yok. biz Isparta’ya gelecek yatırım ve hizmetleri sorunsuz götürüyoruz. Belediye üzerinden gelecek olan yatırımlarda ise hala daha aynı yaklaşımımızı sürdürüyoruz. Hızlı karar versin. Adım atması gerektiği yerde hızlı adımlar atsın. Bize engeller teşkil etmesin.

CANIN İSTESE DE İSTEMESE DE GÖRÜŞECEKSİN

Fahretdin başkan ile görüşmem gibi laflar, boş laflar. Görüşeceksin kardeşim. Canın istese de istemese de görüşeceksin. Orası senin babanın malı ya da babanın çiftliği değil. Sen Isparta belediye başkanısın ve bu sıfatla oturuyorsun orada. Eğer Isparta’nın menfaatleri Yurt Yaptırma Birliği Başkanı ile görüştürmeni gerektiriyorsa, görüşeceksin. Özür dilemesi gerektiğini söylemiş. Çocuk oyuncağı mı bu iş? O zaman özür borçlu olan sensin. Benim söylemediğim bir lafı söyledi diyerek, önce laf etıp daha sonra yalancı diye itham eden adam bana özür borçludur. Görüşmeyeceksen de biz bir şekilde çözüm yolu buluruz. Bu son çağrımızdır. Ya oturur adam gibi bu işi çözüme kavuşturursunuz, ya da biz bu meseleyi bir şekilde tamama erdiririz. Biz kafamıza koyduğumuz hizmeti, Isparta’ya kazandırma noktasında kararlıyız. Medeni insanlarsak eğer, oturup konuşulabilecek konular. Sen kimsin de kovuyorsun? Davet eden ve o saygısızlığı ortaya koyan sensin. Hem laf söylüyorsun, laf yiyince de kaldıramıyorsun.

ŞEKERİNİN YÜKSELMESİNE BAĞLIYORUM

Bu durumu Günaydın’ın şekerinin yükselmesine bağlıyorum. Zaman zaman şekeri yükseliyor, bazen ne dediğini unutuyor. Kelimeleri ve cümleleri birbirine karıştırıyor. Şalterler karışıyor ve kısa devre yapıyor. Bu hadiseyi bu anlamda değerlendiriyoruz. İşinde çok fazla sen ben kavgasına dönüşmesini istemiyoruz. Bizim istediğimiz Isparta’ya hizmet vermek. Biz nasıl bu tevazuyu gösteriyorsak aynı davranışı Günaydın’dan da bekliyoruz.

DAHA FAZLA UZATMASIN ÇÜNKÜ TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI

Biz buralarda millet adına oturuyoruz. Vatandaşın kararına ve iradesine hiçbir zaman saygısızlık etmedik. Biz onu nasıl bir belediye başkanı olarak kabul ediyorsak, o da arkadaşlarımızı bir belediye başkanı olarak kabul edecek. Bu meseleleri kişiselleştiremeyiz. Biz de eleştirilebiliriz. Hatamız varsa düzeltiriz. Hatamız yoksa da cevabımızı veririz. Bizi eleştiren birine hiçbir zaman hakaret edecek bir pozisyona düşmedik, düşmeyiz de. Bu hizmeti Isparta’ya kazandırmaksa eğer asıl mesele, gerekli olan iş, Yusuf Ziya Günaydın olarak değil, Isparta Belediye Başkanı kimliği ile birlik başkanı ve yönetimimizle oturup, bu işin zeminini bulması gerekir. Daha fazla uzatmasın çünkü tahammülümüz kalmadı.

ÖNCE TAMAM DİYOR, YAZILI OLARAK MÜRACAAT EDİLİNCE HAYIR DİYOR

Yurt yaptırma birliği ile ilgili hadise 2,5 senedir süren bir süreç bu. Aradan geçen yollar ve parseller vardı. Ben ısrarla bu konuya dahil olmadım, polemik olmasın diye. Zaman zaman arkadaşlarımız ile bu durumu konuştuk. Arkadaşlarımız gidip konuşuyor. İkili konuşmalarda tamam dedikten sonra yazı ile hayır diyor. 1 ay içerisinde sonuçlanabilecek bir konu. 90 bin öğrenci kapasitesine ulaşmış bir üniversite var ve yurt sorunu çok açık. 2. Üniversite ve alt yapısı için mücadele veriyoruz. Bir taraftan Yurt Yaptırma Birliği, bir taraftan KYK, bir taraftan İl Özel İdaremiz bu konuda sürekli çalışıyorlar. İlk başlarda tamam ben burayı vereyim diyor, ardından müracaat ediliyor. Takas teklif ediliyor. Birliğin başka yerlerde arsaları var. Bu arsaları verelim sende burayı bize ver diyerek bir anlaşma yapılıyor. Önce tamam diyor, yazılı olarak müracaat edilince hayır diyor. Arsayı tamamen almayı düşündüğümüz zaman bize verilen teklifteki parayı ödediğimiz zaman yatırım yapma noktasında sıkıntı yaşarız. Böyle bir yaklaşım olamaz.”

haber32
haber32
Yorumlar (60)
Zekeriya 1 yıl önce
Allahım ne büyüksün Yarabbiiiiiiiiiiiiii Herkes hak ettiğini yaşıyor işte kurban olduğummmm
esnafmış dümbük 1 yıl önce
len dümbük zorunamı gitti.gavat hem bensin hem babandır.öküz.gücüne mi gidiyor. hırsızlardan hesap sorulması.aletin güçlü ise hırsızları köşeyi dönenleri dikersin dübür
esnaf 1 yıl önce
lan gavat ayni yorumu kopyalayip durma siktin attin siteyi her haberde ayni yorumu gormek zorunda miyiz sigir kafali? burnunu ayri fitilini ayri sikerim senin
burunlarından fitil fitil getirin 1 yıl önce
seçimden sonra görev kusuru ve kamu zararı nedeni ile araştırma yapılması ve bunlar tek tek ortaya konup sorumlularına karşı davalar açılmalı ve yetimin yoksulun hakkı yiyenlerden sorulmalıdır.görevi gereği imara yer açıp.buradan cukka ve avanta alanlardan,şahsi seçim harcamalarını belediye kasasından yapanlardan,yamuk ihaleler ile cebellezi alanlardan hesap sor başkan.yetimin hakkını yemek nasıl oluyormuş görsünler.burunlarından fitil fitil gelsin ve gece gündüz uyuyamasınlar.bekliyoruz şükrü başkanım.yapmacik centi̇lmenli̇kler buna engel olmasın.yetimin ve yoksulun ahı bir yerde çıkar başkanım.biz gerekeni yapacağınızdan eminiz.Allah yolunuzu açık etsin
Ömer 1 yıl önce
Bu haberi Yusuf Ziya Günaydın okusunda belki biraz olsun utanır gerçi utanacagını hiç zannetmiyorum
Ekrem 1 yıl önce
Yaaaa İşdeeeee Hak Hakkk Adalet...Herkes hakettiğini yaşayacak
Cüneyt 1 yıl önce
Yusuf Ziya’ya kapak olsun bu haber
Vedat 1 yıl önce
Siz daha durunnnn Yusuf Ziya’nın makamına kabul etmeyip Hatta terslenen birçok belediye çalışanı sırasıyla hak ettikleri yerlere gelecekler
İlyas 1 yıl önce
Yusuf Ziya döneminde görevlerinden alınıpta bilerek belediyenin en kötü bölümlerine sürgün edilen birçok kişi var dileğimiz onlarında hak ettiği yerlere gelmesidir
Ercüment 1 yıl önce
Yandaş medyaaaa gör görrr bu haberlerinde görse ibret al seçime kadar Yusuf Ziya’nın yalakalıgını yapanlarrrr habercilik nasıl yapılır görün biraz Yzg gelseydi Şindi Ne Haberler yapardınız demi Alında Hadi bu haberide yayınlayınca görelim
Tarık 1 yıl önce
Sayın Gözgün Hakettiği yeri buldu Allahım Ne büyük görüyosunuz işte
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32 haber32
36°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:00
Öğle 13:09
İkindi 16:56
Akşam 20:08
Yatsı 21:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@