haber32
banner77
05 Nisan 2019 Cuma 18:06
Gözgün Resmen Belediye Meclis Üyesi Oldu
haber32

Güneykent Belediye Başkanlığını Bugün bırakarak, mazbatasını alan ve resmen Isparta Belediye Meclisi Üyesi olan Fahrettin Gözgün duygusal bir gün yaşıyor.

Gözgün, Beldesinde Belediye Başkanlığını Daha önceki mesai arkadaşı Metin Kutsal'a devretti, Gözgün Veda sırasında duygusal anlar yaşarken bazı personelin ağladığı dikkatlerden kaçmadı.

Bu vedadan sonra Isparta Belediyesine Gelen Fahrettin Gözgün, mazbatasını aldı ve resmen Meclis Üyesi Oldu.

Gözgün daha önceki Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın Tarafından kovularak çıkarıldığı Başkanlık Makamında bugün Belediye Başkanı Başdeğirmen tarafından diğer meclis üyeleriyle birlikte ağırlanarak onure edildi.

Belediye Çıkışı duygularını Haber32 muhabirine anlatan Gözgün, Ispartamıza en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapacağız, Isparta Belediye binamıza 10 yılın ardından astığımız Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan portesinin duruşu bize gurur veriyor, bu günü yaşadığım için çok mutluyum Allahıma şükürler olsun, Isparta halkımız en iyisine layık, bizde en iyisini yapmaya çalışacağız dedi.

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?

09 Aralık 2016 Cuma

Isparta İl Yurt Yaptırma Birliği Başkanı Fahretdin Gözgün, Zafer Mahallesi’nde yapılacak yurtla ilgili görüşmeye gittikleri Belediye Başkanı Günaydın’ıyla yaşadıkları olayı anlattı.

Gözgün, “Sayın Günaydın, kendisine yalancı dediğimi belirterek, özür dilememi istedi. Ben de özür dilemeyeceğimi söyledim. O zaman ‘çıkın dışarı’ diyerek bizi kovdu” dedi.

Isparta İl ve Belediyeleri Yurt Yaptırma Birliği Başkanı Fahretdin Gözgün, Zafer Mahallesi'nde yapılacak olan  yüksek öğrenim öğrenci yurduyla ilgili  basın toplantısı düzenledikten sonra, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'la görüşmek üzere makama giden dört belediye başkanının makamından kovulduğu şeklindeki sözlerini yineledi.  Mehmet Sezgin, Mehmet Ünverdi ve Ali İhsan Temurçin'le birlikte basın açıklamasından sonra Isparta Belediye Başkanı daveti üzerine kendisini makamında ziyaret ettiklerini belirten Gözgün, olayın oluş şeklini şu sözlerle açıkladı; “Basın açıklamasında Başkanın nasıl teklif getirirse meclis üyelerine aktaracağımızı toplantıda belirtmiştik. Makama girdiğimizde Başkan öfkeliydi.

Şahsım olarak yaptığım konuşmada yurt birliğiyle ilgili söylediği yalan beyanları özellikle belirttim. Bana yalancı kelimesi kullanmışsın dedi. Ben konuştuklarım doğruydu dedim. Benden özür dilememi istedi. Ben özür dilemeyeceğim. Çünkü sizin yapmış olduğunuz yanlışlıkları açıkladım dedim. Ben senin iki katın yaşındayım dedi.  Olabilir ama ben özür dilemeyeceğim dedi. Varsa zaten gerçekten rahatsız olduğu bir konu mahkeme orada kendisi tazminat davası açabilir. Sözlerimin arkasındayım.  Orada konuyu farklı noktaya getirmek adına olayın seyrini değiştirmeye kalkıp o halde çıkın dışarı dedi. Ben bu burada kalmaz ama dedim. Başkanlar bir kelime bile etmeden çıktık. Milletin makamından çıkın dışarı diyerek kovulduk. Bizim yaptığımız  edepti. Sen bizi nasıl kovarsın demeyiz. Biz hesabı milletimize veririz.”

AÇIKLAMA YAPMA İHTİYACI HİSSETMESİ DURUMU ASLINDA HAKSIZ

VE SUÇLU OLDUĞUNUN BİR İFADESİ OLARAK  GÖRMEK GEREKİR

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da olayın üzerine belediye başkanlarıyla görüştüklerni ve hadisenin üzerine farklı yöntemlerle gitmenin doğru olmadığını düşündüklerini belirtti. Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Günaydın’ın dün(önceki gün) basının önüne çıkarak tekrar telaşla bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmesi durumu aslında haksız ve suçlu olduğunun bir ifadesi olarak  görmek gerekir. Yurt Yaptırma Birliği yönetimindeki arkadaşlarımızı hem davet edip hem de arkadaşlarımıza ‘çıkın buradan’ diyerek dışarıya davet etmesi son derece yakışıksız olmuştur. Bu Sayın Ziya Günaydın’a yakışan bir davranış olabilir. Ama Isparta Belediye Başkanına yakışan bir davranış olarak kabul edilemez. Sayın Günaydın’ın kendi kimliği, kendi karakteri, kendi yaklaşımı itibariyle böyle bir davranışı kendisine yakıştırmış olabilir ama Isparta’nın belediye başkanlığını temsil makamını üstlenmiş bir şahsa böyle bir şey yakışmaz. Öncelikle daveti, görüşme talep eden kendisi ancak bir özür polemiği üzerinden olayı farklı noktalara taşıyor.

BU NE HADSİZLİK?

Sayın Günaydın yurt yaptırma birliği başkanı ile görüşmem diğer arkadaşlarla görüşürüm diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ne hadsizlik? Biz desek ki; belediye ile görüşmelerde Yusuf Ziya ile görüşmeyiz, başkan yardımcıları veya meclis üyeleri gelsin desek böyle bir şey olabilir mi? Ama dün hatasını anlamış gibi gözüküyor. Hadisenin peşinden gelen açıklaması da bunu işaret ediyor. Bizim derdimiz polemiğe girmek değil, Isparta’ya hizmet etmek için mücadele ediyoruz.”

CİDDİ ANLAMDA HALÜSİNASYON GÖRMEYE BAŞLADI

Yurt Yaptırma Birliği’nin bir kamu birliği olduğunu dile getiren AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimsenin cebine girecek bir para yok. Yapılacak olan yurt yatırımı neticede Isparta için olacak. Yurt Yaptırma Birliği Başkanı olarak seçilemedim diye mesele ediyorsa, o ayrı bir konudur. En ufak bir eleştiride hemen bir hakaret. Ciddi anlamda halüsinasyon görmeye başladı. Söylediğimizi basın önünde söylenmiş gibi bir algı oluşturup, ona cevap üretiyor. Ben tapuları almadığımızı söylemedim. Şu zamana kadar yaptığımız çağrılara geri dönüş olmadı. Biz belediyeye de hizmet üretiriz ama yeter ki gölge etmesin. Örnek istiyorsa söyleyeyim. Migros Kavşağına baktığımız zaman Isparta Belediyesinin yapması gereken yolu biz yaptık. Darıderesi 1’i yaptık, bedelsiz teslim ettik. Darıderesi 2’yi yaptık ve bunu da bedelsiz olarak teslim edeceğiz. Hükümet olarak belediyeye yapacağımız başka hizmetler varsa onu da yaparız. Belediyeye yaptığımız hizmetler Yusuf Ziya Günaydın için yapmıyoruz. Ispartalıların yaşam ve hayat kalitesini yükseltebilecek yatırımlar yapıyoruz. Bu konuda da ne yapılması gerekiyorsa elimizi taşın altına koyuyoruz. Yeter ki bitsin diye ITKM’nin kayyum heyeti ile görüşüyoruz. Onlarda çalışıyorlar şu anda. Önemli bir mesafe kat edildi. Mevsim nedeni ile çalışılamayacak noktalar var ama 2 ay gibi kısa bir sürede bütün sorunlar çözülecek. Kendi başına iş yapıyorlar. 7 sene önce açabileceği yeri şimdi açtı. Ne kadar gecikmiş olsa bile neticede açılmıştır, açılmış olması önemlidir. Bizim yaklaşımımızda bir farklılık yok. biz Isparta’ya gelecek yatırım ve hizmetleri sorunsuz götürüyoruz. Belediye üzerinden gelecek olan yatırımlarda ise hala daha aynı yaklaşımımızı sürdürüyoruz. Hızlı karar versin. Adım atması gerektiği yerde hızlı adımlar atsın. Bize engeller teşkil etmesin.

CANIN İSTESE DE İSTEMESE DE GÖRÜŞECEKSİN

Fahretdin başkan ile görüşmem gibi laflar, boş laflar. Görüşeceksin kardeşim. Canın istese de istemese de görüşeceksin. Orası senin babanın malı ya da babanın çiftliği değil. Sen Isparta belediye başkanısın ve bu sıfatla oturuyorsun orada. Eğer Isparta’nın menfaatleri Yurt Yaptırma Birliği Başkanı ile görüştürmeni gerektiriyorsa, görüşeceksin. Özür dilemesi gerektiğini söylemiş. Çocuk oyuncağı mı bu iş? O zaman özür borçlu olan sensin. Benim söylemediğim bir lafı söyledi diyerek, önce laf etıp daha sonra yalancı diye itham eden adam bana özür borçludur. Görüşmeyeceksen de biz bir şekilde çözüm yolu buluruz. Bu son çağrımızdır. Ya oturur adam gibi bu işi çözüme kavuşturursunuz, ya da biz bu meseleyi bir şekilde tamama erdiririz. Biz kafamıza koyduğumuz hizmeti, Isparta’ya kazandırma noktasında kararlıyız. Medeni insanlarsak eğer, oturup konuşulabilecek konular. Sen kimsin de kovuyorsun? Davet eden ve o saygısızlığı ortaya koyan sensin. Hem laf söylüyorsun, laf yiyince de kaldıramıyorsun.

ŞEKERİNİN YÜKSELMESİNE BAĞLIYORUM

Bu durumu Günaydın’ın şekerinin yükselmesine bağlıyorum. Zaman zaman şekeri yükseliyor, bazen ne dediğini unutuyor. Kelimeleri ve cümleleri birbirine karıştırıyor. Şalterler karışıyor ve kısa devre yapıyor. Bu hadiseyi bu anlamda değerlendiriyoruz. İşinde çok fazla sen ben kavgasına dönüşmesini istemiyoruz. Bizim istediğimiz Isparta’ya hizmet vermek. Biz nasıl bu tevazuyu gösteriyorsak aynı davranışı Günaydın’dan da bekliyoruz.

DAHA FAZLA UZATMASIN ÇÜNKÜ TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI

Biz buralarda millet adına oturuyoruz. Vatandaşın kararına ve iradesine hiçbir zaman saygısızlık etmedik. Biz onu nasıl bir belediye başkanı olarak kabul ediyorsak, o da arkadaşlarımızı bir belediye başkanı olarak kabul edecek. Bu meseleleri kişiselleştiremeyiz. Biz de eleştirilebiliriz. Hatamız varsa düzeltiriz. Hatamız yoksa da cevabımızı veririz. Bizi eleştiren birine hiçbir zaman hakaret edecek bir pozisyona düşmedik, düşmeyiz de. Bu hizmeti Isparta’ya kazandırmaksa eğer asıl mesele, gerekli olan iş, Yusuf Ziya Günaydın olarak değil, Isparta Belediye Başkanı kimliği ile birlik başkanı ve yönetimimizle oturup, bu işin zeminini bulması gerekir. Daha fazla uzatmasın çünkü tahammülümüz kalmadı.

ÖNCE TAMAM DİYOR, YAZILI OLARAK MÜRACAAT EDİLİNCE HAYIR DİYOR

Yurt yaptırma birliği ile ilgili hadise 2,5 senedir süren bir süreç bu. Aradan geçen yollar ve parseller vardı. Ben ısrarla bu konuya dahil olmadım, polemik olmasın diye. Zaman zaman arkadaşlarımız ile bu durumu konuştuk. Arkadaşlarımız gidip konuşuyor. İkili konuşmalarda tamam dedikten sonra yazı ile hayır diyor. 1 ay içerisinde sonuçlanabilecek bir konu. 90 bin öğrenci kapasitesine ulaşmış bir üniversite var ve yurt sorunu çok açık. 2. Üniversite ve alt yapısı için mücadele veriyoruz. Bir taraftan Yurt Yaptırma Birliği, bir taraftan KYK, bir taraftan İl Özel İdaremiz bu konuda sürekli çalışıyorlar. İlk başlarda tamam ben burayı vereyim diyor, ardından müracaat ediliyor. Takas teklif ediliyor. Birliğin başka yerlerde arsaları var. Bu arsaları verelim sende burayı bize ver diyerek bir anlaşma yapılıyor. Önce tamam diyor, yazılı olarak müracaat edilince hayır diyor. Arsayı tamamen almayı düşündüğümüz zaman bize verilen teklifteki parayı ödediğimiz zaman yatırım yapma noktasında sıkıntı yaşarız. Böyle bir yaklaşım olamaz.”

Son Güncelleme: 05.04.2019 18:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zekeriya 2019-04-05 18:52:41

Allahım ne büyüksün Yarabbiiiiiiiiiiiiii Herkes hak ettiğini yaşıyor işte kurban olduğummmm

Misafir Avatar
esnafmış dümbük 3 ay önce @Zekeriya

len dümbük zorunamı gitti.gavat hem bensin hem babandır.öküz.gücüne mi gidiyor. hırsızlardan hesap sorulması.aletin güçlü ise hırsızları köşeyi dönenleri dikersin dübür

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
esnaf 3 ay önce @Zekeriya

lan gavat ayni yorumu kopyalayip durma siktin attin siteyi her haberde ayni yorumu gormek zorunda miyiz sigir kafali? burnunu ayri fitilini ayri sikerim senin

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
burunlarından fitil fitil getirin 3 ay önce @Zekeriya

seçimden sonra görev kusuru ve kamu zararı nedeni ile araştırma yapılması ve bunlar tek tek ortaya konup sorumlularına karşı davalar açılmalı ve yetimin yoksulun hakkı yiyenlerden sorulmalıdır.görevi gereği imara yer açıp.buradan cukka ve avanta alanlardan,şahsi seçim harcamalarını belediye kasasından yapanlardan,yamuk ihaleler ile cebellezi alanlardan hesap sor başkan.yetimin hakkını yemek nasıl oluyormuş görsünler.burunlarından fitil fitil gelsin ve gece gündüz uyuyamasınlar.bekliyoruz şükrü başkanım.yapmacik centi̇lmenli̇kler buna engel olmasın.yetimin ve yoksulun ahı bir yerde çıkar başkanım.biz gerekeni yapacağınızdan eminiz.Allah yolunuzu açık etsin

Beğenmedim! (2)
Avatar
Ömer 2019-04-05 19:02:04

Bu haberi Yusuf Ziya Günaydın okusunda belki biraz olsun utanır gerçi utanacagını hiç zannetmiyorum

Avatar
Ekrem 2019-04-05 18:55:36

Yaaaa İşdeeeee Hak Hakkk Adalet...Herkes hakettiğini yaşayacak

Avatar
Cüneyt 2019-04-05 18:57:43

Yusuf Ziya’ya kapak olsun bu haber

Avatar
Vedat 2019-04-05 19:01:21

Siz daha durunnnn Yusuf Ziya’nın makamına kabul etmeyip Hatta terslenen birçok belediye çalışanı sırasıyla hak ettikleri yerlere gelecekler

Avatar
İlyas 2019-04-05 19:03:01

Yusuf Ziya döneminde görevlerinden alınıpta bilerek belediyenin en kötü bölümlerine sürgün edilen birçok kişi var dileğimiz onlarında hak ettiği yerlere gelmesidir

Avatar
Ercüment 2019-04-05 19:48:41

Yandaş medyaaaa gör görrr bu haberlerinde görse ibret al seçime kadar Yusuf Ziya’nın yalakalıgını yapanlarrrr habercilik nasıl yapılır görün biraz Yzg gelseydi Şindi Ne Haberler yapardınız demi Alında Hadi bu haberide yayınlayınca görelim

Avatar
Tarık 2019-04-05 18:57:10

Sayın Gözgün Hakettiği yeri buldu Allahım Ne büyük görüyosunuz işte

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi