banner121

Günaydın ve Bilgiç güçlerini birleştirmeli

Isparta 11.04.2018, 10:46
Günaydın ve Bilgiç güçlerini birleştirmeli
banner123

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İsa Yalçın, AK parti ile MHP arasındaki ittifakı Ankara’da gördüğünü ifade ederek, bunun bozulmasının imkansız olduğunu söyledi. Isparta’da AK Parti kanadının  belediye hizmetlerini eleştirmesinin anlamsız olduğuna değinen Yalçın, ilimizin daha da gelişmesi için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın güçlerini birleştirmesi gerektiğine işaret etti. 
 

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Cumhur İttifakı sürecinin yerel seçimden genel seçime kadar olmadığını ifade ederek,  “Bu ittifak 2023 lider ülke Türkiye için yapılmıştır. Ama bunlar çok istiyor diye biz bu işten geri adım atacak değiliz. İttifakı Ankara’da gördüm. Bunun bozulması imkansız. Bu sürecin bozulması ihanettir. Ama Isparta’da bunları Allah mı şaşırtıyor bilmiyorum; ters taraftan başlayarak, belediye hizmetlerini eleştiriyorlar. Bunun yerine birlik beraberlik olması gerekir. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, etkili bir milletvekili. Kendisi hükümet gücünü Isparta’ya yansıtacak bilgi birikimine ve tecrübeye sahip. Onunla önemli güçleri ciddi projeye dönüştürülebilecek olan belediye başkanımız sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın ortak çalışabileceği bir platformun oluşturulması Isparta’nın hayrınadır. İki gücün bir araya gelmesi Isparta için büyük bir imkân” şeklinde konuştu. 
 
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İsa Yalçın, Kanal32’de katıldığı Gülkent’te Bugün programında siyasetin Isparta gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti ile MHP arasındaki ittifakın Isparta’nın aksine Ankara’da çok güçlü olduğuna değinen Yalçın, bu ittidakın 2023 lider ülke Türkiye için yapıldığını söyledi. Yalçın’ın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın güçlerinin birleştirmesi yönünde de bir çağrısı oldu.


AYNI DİLLE CEVAP VERSEK; HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA DEMEMİZ LAZIM
AK Parti ile MHP arasındaki ittifakı Ankara’da gördüğünü belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsa Yalçın, şunları söyledi: “Bunun bozulması imkansız. Bu sürecin bozulması ihanettir. Ama Isparta’da bunları Allah mı şaşırtıyor bilmiyorum; ters taraftan başlayarak, belediye hizmetlerini eleştiriyorlar. Türkiye’nin en başarılı belediyesi Isparta Belediyesi’dir. Hangi siyasi parti olursa olsun bize gelip daha iyi hizmet için ne yapılabilir dese, biz de projelerinizi anlatın deriz.

630 milyon lira borçlu bir belediyeyi bugün 25 milyon lira bütçe fazlalığı veren bir belediye başkanına AK Partililer büyük yatırımları yapamaz diye şerh koymuşlar, bunlar çirkin şeyler, bunların Isparta’ya faydası yok. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Isparta’daki toplantıda Isparta’yı bundan sonra kaybetme lüksümüz yok diyor.

Türkiye savaş halinde, dünya üzerimize gelmiş, ekonomik sıkıntıdan nasıl çıkılabilir diye bakıyoruz, 15 yıldır iktidar sizsiniz demiyoruz, gelin sorumluları çok önemli değil, çıkaralım derken, birisi çıkıyor kaybetme gibi lüksümüz yok diyor. Aynı dille cevap versek; halep oradaysa arşın burada dememiz lazım. Isparta’da bu dönemi geçmek lazım. Isparta Belediyesi’nin MHP’li belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın dönemde 750 milyon liranın üzerinde yatırım yapmış.
 
ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLARI ISPARTA BELEDİYESİ’NİN YATIRIMLARI İLE KIYASLASINLAR
Buna iktidar partisi kızmasın. İktidar partisinin özel şirket aracılığıyla PPP yöntemi denilen yöntemle kazandırdıkları hastanenin dışındaki yatırımları toplasınlar. Isparta’ya yapılan yatırımları Isparta Belediyesi’nin yatırımları ile kıyaslasınlar. Ödediği borçları da bir kenara bırakıyorum. Bu ittifaka fayda getirecekse ortaya koyalım, getirmeyecekse bunu Isparta gündeminden kaldırsınlar.”


BUNLAR ÇOK İSTİYOR DİYE BİZ BU İŞTEN GERİ ADIM ATACAK DEĞİLİZ
Bu ittifak yerel seçimden genel seçime yapılmamıştır. Bu ittifak 2023 lider ülke Türkiye için yapılmıştır. Ama bunlar çok istiyor diye biz bu işten geri adım atacak değiliz.”

ISPARTA’NIN BÜYÜMESİNDE HİÇ Mİ EMEKLERİ YOK?

“Isparta’nın büyümesinde belediye başkanı ve ekibinin hiç mi emeği yok?” diye soran İl Başkanı Yalçın, “AK Parti’nin bir kez teşekkür etmesi çok mu zor? Bu yapılsa daha iyisi noktasında konuşulsa bunu anlarım. Isparta Belediyesi’nin bu seneki yatırımı 200 milyon lira. Kamu kurumlarına baktığınızda memur maaşlarını dahi rakamlara koyuyorlar.  Siyasi muhataplarımıza zaman içerisinde aktaracağım.

Bunu geliştirmemiz lazım. Biz taş devrinin insanları değiliz. Bizim gülmeye, motivasyona ihtiyacımız var. Ben de çıkıp aynı dili kullansam ne yapacaklar? Isparta’nın sorunları var. Gelin bundan sonra bu sorunları nasıl çözeceğimizi konuşalım. Ama yapılamayanları, çözülemeyenleri konuşacaksak bu sürece inanmamışız demektir. Sayın cumhurbaşkanımız ve sayın genel başkanımızın ortaya koyduğu cesareti kaldıramayacağız demektir” dedi.


GÜVENLE VE ALNIMIZ AÇIK ŞEKİLDE HEMŞERİLERİMİZİN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ
Öte yandan 2019 yılında yapılacak seçimlerde ittifakın nasıl uygulanacağını değerlendiren Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyaset çiviyi duvara bir vuruşta çakma ustalığı gibi bir şeydir. Biz zamanını bekliyoruz, o zaman geldiğinde yapacağız.

Bu sefer yine değişik bahaneler uyduracaklar. Bir daha kaybetme lüksümüz yok, bir dahaki dönem gibi bir yaklaşım içerisine girecekler. Yerel yönetimlerde önce Ispartalı hemşerilerimize vaat edilen şeyler yerine getirildi mi, önce buna bakmak lazım. Kurumsal yapı içerisinde genel merkezimiz bunu takip ediyor. Bu anlamda da Türkiye’de en başarılı belediyeler Milliyetçi Hareket Partili belediyeler. Burada da gururla söyleyebilirim ki en başarılısı Isparta Belediyesi. 30 Mart 2019 seçimlerinde bir kez daha kazanırız, ederiz demiyoruz.

Bize 4,5 yıl önce verilen emanetin karşılığında hizmetler yapılmıştır. Güvenle ve alnımız açık şekilde hemşerilerimizin karşısına çıkacağız.
 

SİYASET BÖYLE BİR ŞEY
Bu şehrin gülmesi lazım. Gülen bir şehir haline gelmemiz lazım. Sıkıntılarımız eğitimde, sağlıkta, adalette, süreçte, her şeyde var. Bunların çözümü birlikte başarılı bir şekilde omuz omuza verip yürümekten geçiyor. Siyaset böyle bir şey.


BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN HİZMETLERİNİN ARKASINDAYIZ
İl Başkanı olarak her şartta ve platformda bütün belediyelerimizin yaptıkları hizmetlerin arkasındayız ve gururla anlatırız. Sayın belediye başkanımız Yusuf Ziya Günaydın, kendisine hedefler belirliyor. Hedefleri başaramazsa bile yaklaştığı nokta hedefinin çok ilerisinde oluyor. Bu onun için bir tarz.


GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMELİLER
Isparta’da siyasi kültür olgunlaşmış durumda. Rahmetli sayın Süleyman Demirel’in bu konuda katkısı çok fazla. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, etkili bir milletvekili. Kendisi hükümet gücünü Isparta’ya yansıtacak bilgi birikimine ve tecrübeye sahip. Kendisini de ciddi şekilde kabullendirmiş ve önemli yatırımlar alabilecek güçte. Onunla önemli güçleri ciddi projeye dönüştürülebilecek olan belediye başkanımız sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın ortak çalışabileceği bir platformun oluşturulması Isparta’nın hayrınadır. Bugünün Isparta’sında kendisini ispat etmiş, küçük imkânları büyük fırsatlara dönüştüren, Isparta’yı itildiği çukurdan çıkarmayı başarmış bir belediye başkanı var.

Diğer tarafta da güçlü bir iktidar partisi var. İktidar partisinin de güçlü ve başarılı bir milletvekili var. İki gücün bir araya gelmesi Isparta için büyük bir imkan. Yusuf Ziya Günaydın’ın belediye başkanlığı belli, hükümetin siyasi gücü belli, bir araya gelmeye şuanda siyasi iklim müsait. Bunun izahına gerek yok Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın genel başkanımız Isparta’da bu durumun olduğunu bilseler herhalde bunu neden yapmıyorsunuz diye Sayın Osman Zabun ile bana hesap sorarlar.

Ben yapalım diyorum. Ama Sayın Zabun da bugüne kadar yapmadı inşallah bundan sonra yapar. Yoksa mizah olarak da söylüyorum biz de konuşmaya başlarız. Isparta bu konuda çok şanslı, bu şansı kullanalım. İktidar partisinin yapıp yapmadıkları gibi bir şeye girersek bu aşamada doğru olmaz.


BİZ HAZIRIZ AK PARTİ’Yİ DE BEKLİYORUZ
Bu iki partinin Türkiye’nin kurtuluşunda bir araya gelecek projeleri varsa da Isparta’nın kurtuluşu da çok basit. Bu iki partinin, iki önemli rol modelin bir arada olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu sağlayacak olan eğer siyasilerse MHP olarak biz buna hazırız. Adalet ve Kalkınma Partisi’ni de bekliyoruz.”

haber32
haber32
Yorumlar (5)
sengetli 2 yıl önce
ne o isa efendi.korku çanları çalmaya mı başladı.ısparta yı kesin kaybedeceksiniz ve sende siyasetten yok olacaksın.zaten kendine bile hayrın yokki ısparta ya olsun
ısparta87 2 yıl önce
yeter lan yedi̇ni̇z yedi̇ni̇z doymadiniz hele isa yalçin yillardir sömürüyor. i̇hale mi̇hale derken bi̇r olurler vurgun varken besmele çeker çalarken çok i̇manli hirsiz bunlar.yusuf ziya ile seçim kaybedeceğenizi anladınız yanaşın sizde ak'a omurgasızların hepsi bu partide.
hüseyin 2 yıl önce
mhp belediyeyi kaptıracağını anlayınca alttan alta ağlamaya başladı.
selim 2 yıl önce
günaydının kendi gücü yeter bilgiçe hiç ihtiyaç yok...
turt 2 yıl önce
bu adam hala haberlere çıkıyo helall
haber32 haber32 haber32
30°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 15 Temmuz 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:41
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:27
Yatsı 22:02
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@