haber32 haber32

haber32

Belediyenin imar yönetmeliği Meclise sunulacak

Isparta 0
Belediyenin imar yönetmeliği Meclise sunulacak

1 Haziran'dan itibaren yürürlüğe giren yeni imar yönetmeliği birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Bu nedenle Isparta Belediyesi de yeni imar yönetmeliği hazırlıyor...

ISPARTA KİMLİK - EHLİYET KAYIP VE ZAYİ İLANLARINIZ İÇİN 0246 223 67 06

1 Haziran'dan itibaren yürürlüğe giren yeni imar yönetmeliği birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Bu nedenle Isparta Belediyesi de yeni imar yönetmeliği hazırlıyor. Belediye İmar Müdürlüğü ile İmar Komisyonu tarafından hazırlanan yönetmelik Temmuz ayında Belediye Meclis Üyelerinin görüşüne sunulacak.

Üzerinde uzun süredir çalışılan ve özellikle yetki karmaşalarını sona erdirmeyi amaçlayan Yeni İmar Yönetmeliği, 1 Haziran'dan itibaren uygulamaya geçti.
 
Birçok yeniliği beraberinde getiren yeni imar yönetmeliğine göre çatılarda yeşil çatı döne-mini başlatıyor. Asansör yapma mecburiyetini de 5 kattan 4 kata indiren yönetmelik, apartmanlar-da çöp ayrıştırma sistemleri de kurulmasını istiyor.
 
İmar Müdürlüğü ile İmar Komisyonunun yaptığı ortak toplantı sonucu belediyenin yeni imar yönetmeliğinin hazırlandığını belirten Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Eren, yönetmeliğin Temmuz ayındaki Meclis toplan-tısında tartışmaya açılacağını kaydetti.
 
Sürecin ruhsat verilme aşamalarını engellemediğini dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Eren, belediye tarafından hazırlanan imar raporunun ilgili sivil toplum kuruluşlarına da gönderileceğini ifade etti.
 
Eren konuşmasında şu görüşlere yer verdi: "1 Haziran'dan tarihten önce ruhsatını ve imar durumunu (çap)'ını almış olanlar haricindeki tüm yapılarda bu hükümlerin uygulanacak olması, imar durumu verilme aşamasından yapının yapı kullanma izin belgesi alma aşamasına kadar birçok değişiklik ve yenilik getirmiştir. Bundan dolayıdır ki; Sadece belediyemizde değil tüm Türkiye genelinde bu yeni yönetmeliğe geçiş süreci yaşanacaktır. Ancak; Belediyemiz İmar Müdürlüğü ve İmar Komisyonumuzun ortaklaşa yürüttüğü ve gayretle mütalaa ederek yeni yönetmelik maddelerinin değerlendirmesi, nasıl ve ne şekilde uygulanacağı konusundaki istişareleri bitme aşamasına gelmiş bulunmakta, yönetmeliğin öngördüğü kendi yönetmeliğimizin hazırlanması çalışmaları da bir sonraki meclis gündemine yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Ancak; bu süreç ruhsat başvurularını ve ruhsat verilme aşamalarını hiçbir şekilde engellememekte, İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz proje kontrol sürecini aralıksız devam ettirmektedir"
defter çeşitleri spiralli defter fiyatları defteri al ciltli tellli separatörlü çok sayfalı ayraçlı hatıra günlük çizgili kareli çizgisiz defter
kırtasiye ürünleri mağazası nöbetçi kitap kirtasiyeci ofis büro kalem defter okul oyun hediyelik ürün çeşitleri toptan eticaret malzemeleri ucuz fiyat satın al
kırtasiye kulübü malzemeleri ürünleri mağazası öğrenci okul ofis kırtasiye ucuz indirimli online satın al
ısparta apart ilanları stüdyo daireler kiralık yurt fiyatları kız erkek günlük kiralık ücretsiz ilan firma rehberi sitesi
ısparta inşaat şirketleri firmaları müteaahitleri satılık daire apart dükkanlar

haber detay 1

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

Haber detay 5
İmsak 00:00
Güneş 00:00
Öğle 00:00
İkindi 00:00
Akşam 00:00
Yatsı 00:00

YAZARLAR

ANKET

Yeni İmar Alanlarının Konut Fiyatlarına Etkisi Nasıl Olur?

GAZETE MANŞETLERİ