haber32 haber32

haber32

Isparta’nın yeri değişiyor

Isparta
G.Tarihi: 27.03.2013 10:23
8
Isparta’nın yeri değişiyor

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeni bir Isparta kuracaklarını ve şehri büyüteceklerini söyledi...

ISPARTA KİMLİK - EHLİYET KAYIP VE ZAYİ İLANLARINIZ İÇİN 0246 223 67 06

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeni bir Isparta kuracaklarını ve şehri büyüteceklerini söyledi.

Isparta Belediyesi Çünür Mahallesi’nde yeni bir şehir oluşturuyor. İmara açılan ve 6 bin konut yapılacak olan yeni Çünür Mahallesi 1 milyon 200 bin metrekareden oluşuyor. İmar yolları açılan, tüm altyapı çalışmaları konutlar başlamadan bitirilecek olan 1 milyon 200 bin metrekarelik alanın 450 bin metrekarelik bölümü ise yeşil alandan oluşuyor.
 
İçerisinde 40 metrelik yollarında bulunduğu yeni mahalle için toplam 60 bin metre uzunluğunda yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hattı döşeniyor. Isparta Belediyesi’nin SDÜ’nün de bulunduğu alanda yaptığı yeni şehirleşme projesini MHP İl Başkanı İsa Yalçın ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Yeni bir Isparta kuruyoruz” dedi. Çünür Mahallesi’nde yeni kurulacak olan şehir için yoğun çalışmaların devam ettiğini duyuran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, toplam alanın 1 milyon 200 bin metrekareden oluştuğunu söyledi.
 
450 bin metrekarelik bölümün yeşil alan için ayrıldığını ifade eden Belediye Başkanı Günaydın, mahallede 6 bin konutun olacağını aktardı. Yeni şehirleşme öncesinde konutlar başlamadan altyapı çalışmalarının bitirileceğini ve bu yönde yolların açıldığını ve bölgeye 20 bin metre yağmur suyu hattı, 20 bin metre kanalizasyon hattı ve 20 bin metre de içme suyu hattının döşendiğini ifade eden Günaydın, “Bakir arazi üzerine yepyeni bir şehir kuruyoruz. Altyapısı tamamlanmış bir kent yapısı oluşturmak istiyoruz. Böyle bir çalışma Türkiye’de yok denecek kadar az. Burada bir yandan konut ruhsatlarını verirken, buna paralel olarak inşaatlar başlamadan bölgenin altyapılarını da tamamlıyoruz Kırdı, bozdu yapmadan işi başından çözüyoruz, bunları bakir haldeyken yapıyoruz. Isparta’nın örnek kenti olacak ve burada 30 bin nüfus barınacak” şeklinde konuştu. Yeni şehirleşme çalışmalarının tamamının altyapısının belediye imkânlarıyla yapıldığını dile getiren Günaydın, yeni aldıkları iş makinelerinin bir kısmının bölgede yoğun bir şekilde çalıştığını aktardı. Günaydın, “Kendi personel ve iş makinelerimizi kullanıyoruz ve iş makinelerimiz kendilerini defalarca amorti etmiş durumda” görüşlerinde bulundu.
 
Gerçekleştirilen çalışmaların bayındırlık birim fiyatlarıyla 48 milyon 640 bin liraya mal olacağını ancak belediye imkanlarıyla bu işi 15 milyon liraya mal edeceklerini aktaran Başkan Günaydın, “Kendi imkanlarımızla yaptığımızda büyük kazanç elde etmiş oluyoruz” dedi. Yeni kurulan şehrin Isparta’ya hayırlı olması temennisinde bulunan Günaydın, “Bu çalışmalarımızı da bitireceğiz. Sahada yoğun altyapı ve stabilize çalışmaları sürüyor” ifadelerinde bulundu. 30 bin nüfusu barındıracak olan şehrin altyapısının yapılmasının ve bununla birlikte ağaçlandırma çalışmalarının da gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu söyleyen MHP İl Başkanı İsa Yalçın da, “Hassas bir çalışma yapılıyor. Isparta adına sevindirici.
 
İnşaatlar da yavaş yavaş başlıyor. Bölgenin SDÜ’ye de yakın olması dolayısıyla buranın kalkınması hızlı olacak. Yeni bir şehrin kurulması önemliydi. Yapılan tüm çalışmalar planlı bir şekilde devam ediyor. Bölge cazibe merkezi haline gelecek. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen tüm çalışan personele teşekkür ediyor, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
gerçek ıspartalı3 yıl önce
çünürde tarım arazisi ama imara açılıyor. yeterki ucuza kapat tarla iken....!!!sonra imar açıldımı 50 kat değerleniyor. arkadaşlar doğru söylemiş ısparta merkezi ile çünür arası mutlaka imara açılmalı.bu alan üniversiteye kadar bon boş.....böyle gariplik ancak ıspartada olur!!!! taaa fizandaki yerleri imara açmak ne kadar mantıklı?????
özıspartalı3 yıl önce
arkadfaş doğru söylemiş. ısparta merkezi ile çünür arası 5 km boş kalacak. 2 ayrı şehir olacak arası gerçekten boş.böyle saçmalık mi olur. buraları imara açtıysan lütfen bu 5 km alanıda imara aç ve bu boşluktan ısparta kurtulsun. kusura bakmayında şehrin tam ortasında tarım arazisi olmaz. illa birilerinin bu alanda tarlamı alması lazım imara açılabilmesi için??????? lütfen biraz mantık!!
Isparta imarı3 yıl önce
Ispartalı rumuzlu arkadaşa katılıyorum yıllardır o ıkı bölge imar beklıyor ama nedense tarım arazzısı oldugu ıcın ımar verılmıyor ısparta mademkı genısleyecek merkezden yavaş yavaş ünıversıtenın yakınına gıdılmelı fatıh mahallesı ve modernevler ıstıkametınden mehmet töngeyide yenı sehır olarak goruyorduk ama köyden öte gıdemedı saygılar
-3 yıl önce
Objektife cevaben. söz konusu sanayi siteleri vatandaşın mülküdür. O şekilde taşımak ne kadar doğrudur acaba? Şimdi oradaki dükkan sahiplerinin dükkanlarına yaptıkları masraflar var. Arazinin de bir değeri var. burada sorun nasıl çözülür böyle bir durumda. Bana sorarsanız bende sizinle aynı fikirdeyim ama kişiler zarara uğramamalı. Bakın köy garajı taşındı dünya kadar esnaf battı sonrasında. Kısaca çok iyi bir plan olmalı. Diğer taraftan yeni çevre yolu yapımı söz konusu iken ona göre bir plan olmalı
Olanlar heyecan veriyor!...3 yıl önce
Isparta da Anadolu mah. ile İstiklal mah. arasında kalan Eski sanayi ve Yeni Sanayi çarşıları artık çok merkezi bir yerde kalıyor açıkçası Isparta'ya da yakışmıyor. Bu sanayi çarşıları kaldırılıp Isparta, Burdur dağ yolunda yolun sağında dağın kenarında bir yerlere yapılmalı ve hem Isparta'ya hemde Burdur'a hizmet edebil bir konumda olmalı, yıkılan sanayi çarşılarının bulunduğu yere de Isparta'ya vizyon verecek Rezidansların olduğu güzel bir mahalle yapılmalı yeşil alanları parkları ile harika bir şehir çıkar ortaya ayrıca Özkanlar kavşağı rahatlatılabilecek bir projede gerçekleştirilebilir. Sayın Günaydın Çünür projesinde sonra bu projeyide hayata geçirmeniz Isparta için çok iyi olur düşüncesindeyim.
2 AYRI ŞEHİR OLACAK AMA ARASI BOŞ3 yıl önce
ISPARTA MERKEZİ İLE ÇÜNÜR ARASI 3-4 KM BOŞ,İMARA AÇILMIYOR NEDEN ACABA??? 2 AYRI ŞEHİR AMA ARASI BOMBOŞ OLACAK..BİRAZ MANTIK LÜTFEN!!!!!!
ömer3 yıl önce
Şehrin büyümesi güzel ama sanayi var mı sanayi ondan haber ver? üretimden haber ver..
arsalarrrrrrrrrrr3 yıl önce
bu arsalar kimin acaba birilerin kızınında varmı acıklanırsa sevinirim ama 27 marta az kaldı
defter çeşitleri spiralli defter fiyatları defteri al ciltli tellli separatörlü çok sayfalı ayraçlı hatıra günlük çizgili kareli çizgisiz defter
kırtasiye ürünleri mağazası nöbetçi kitap kirtasiyeci ofis büro kalem defter okul oyun hediyelik ürün çeşitleri toptan eticaret malzemeleri ucuz fiyat satın al
kırtasiye kulübü malzemeleri ürünleri mağazası öğrenci okul ofis kırtasiye ucuz indirimli online satın al
ısparta apart ilanları stüdyo daireler kiralık yurt fiyatları kız erkek günlük kiralık ücretsiz ilan firma rehberi sitesi
ısparta inşaat şirketleri firmaları müteaahitleri satılık daire apart dükkanlar

haber detay 1

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

Haber detay 5
İmsak 00:00
Güneş 00:00
Öğle 00:00
İkindi 00:00
Akşam 00:00
Yatsı 00:00

YAZARLAR

ANKET

Yeni İmar Alanlarının Konut Fiyatlarına Etkisi Nasıl Olur?

GAZETE MANŞETLERİ