haber32 haber32

haber32

Marem Sempozyumu

Isparta 0
Marem Sempozyumu

Marem Sempozyumu

ISPARTA KİMLİK - EHLİYET KAYIP VE ZAYİ İLANLARINIZ İÇİN 0246 223 67 06

VII. Ulusal Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliği ile 4-7 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenmiştir.
Sempozyum, Bahçe Bitkileri Derneği çatısı altında Türkiye’de üretilmekte olan bahçe ürünlerinde görülen ürün kayıplarının minimuma indirilmesi ve bu ürünlerin iç ve dış satımlarının geliştirilmesi için muhafaza ve pazarlama alanında mevcut sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla sektörün tüm paydaşlarının bir araya getirilerek proje sonuçlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bilimsel bir organizasyondur.
Sempozyumun açılışına Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, TAGEM Hayvan Sağlığı ve Gıda Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ, TAGEM Koordinatörlerinden Dr. Ayşen ALAY VURAL, Dr. Nesrin KURTAR BOZBIYIK, Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ, SDÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Türk, Isparta Ticaret Odası Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta Ticaret Borsası adına Osman GÖK, Eğirdir Belediye Başkanı Ömer ŞENGÖL ve Kurum Müdürleri katılmışlardır.
Sempozyumun açılışında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu da sahne alarak katılımcılara keyifli bir dinleti sunmuşlardır.
Sempozyuma toplam 127 adet eser gönderilmiş, bu bildirilerden 39 adet sözlü ve 52 adet poster bildiri sempozyumda sunulmuştur.
Sempozyumda Cornell Üniversitesi’nden Prof.Dr. Christopher Brian WATKİNS “Bahçe ürünlerinin derim sonrası teknolojisi alanındaki yeni gelişmeler” konulu çağrılı bildirisini sunmuştur.
Ayrıca Agrofresh, Isolcell, Decco, Janny MT gibi özel sektör temsilcileri tarafından dünyada geliştirilen yeni teknolojilerin tanıtım sunuları yapılmıştır.
Bu yönüyle sempozyum şimdiye kadar düzenlenen Ulusal Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumları içerisinde en fazla uluslararası katılımcının olduğu organizasyon olmuştur.
Sektör Buluşması oturumunda, özel sektör ve SOMTAD derneği temsilcileri ve araştırmacıların katılımıyla Bahçe Ürünlerinde Hasat Öncesi ve Hasat Sonrası Sektör Faaliyetleri ve Sorunları tartışılmıştır.
Sempozyumda posterler, elektronik poster olarak sözlü sunulmuştur. Bu sayede poster bildiriler, daha verimli ve etkin bir şekilde incelenmiş ve tartışılmıştır.
 
 
 
defter çeşitleri spiralli defter fiyatları defteri al ciltli tellli separatörlü çok sayfalı ayraçlı hatıra günlük çizgili kareli çizgisiz defter
kırtasiye ürünleri mağazası nöbetçi kitap kirtasiyeci ofis büro kalem defter okul oyun hediyelik ürün çeşitleri toptan eticaret malzemeleri ucuz fiyat satın al
kırtasiye kulübü malzemeleri ürünleri mağazası öğrenci okul ofis kırtasiye ucuz indirimli online satın al
ısparta apart ilanları stüdyo daireler kiralık yurt fiyatları kız erkek günlük kiralık ücretsiz ilan firma rehberi sitesi
ısparta inşaat şirketleri firmaları müteaahitleri satılık daire apart dükkanlar
Yol Brifingi
Yol Brifingi
TOKi dışında bir alternatif geliştirdi
TOKi dışında bir alternatif geliştirdi





haber detay 1

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

Haber detay 5
İmsak 00:00
Güneş 00:00
Öğle 00:00
İkindi 00:00
Akşam 00:00
Yatsı 00:00

YAZARLAR

ANKET

Yeni İmar Alanlarının Konut Fiyatlarına Etkisi Nasıl Olur?