haber32 haber32

haber32

YAĞMUR DUALARINA DEVAM EDİLDİ

Isparta 10
YAĞMUR DUALARINA DEVAM EDİLDİ

YAĞMUR DUALARINA DEVAM EDİLDİ

ISPARTA KİMLİK - EHLİYET KAYIP VE ZAYİ İLANLARINIZ İÇİN 0246 223 67 06
Isparta'da kurak geçen Sonbahar mevsimi, vatandaşı yağmur duasına çıkardı.Cuma günü yapılan yağmur duasında eller semaya açılarak gönülden dua edildi.

Kış aylarının gelmesine rağmen bölgede yeterli yağmur olmaması nedeniyle Cuma günü tüm Cami İmamları ve tüm Cemaatler Cuma namazı sonrası yağmur duası yaptı. Isparta ve çevresinde bu aylarda bol miktarda yağış görülürdü ancak bu yıl Kasım ayının sonlarına ulaştığımız bu günlerde bölgede kuraklık hâkim. Bu sebeple Isparta'da Cuma günü yağmur duası yapıldı.

Tüm Cami İmamları ve Cemaatlerce organize edilen yağmur duasına çok sayıda vatandaş amin dedi. Bölgenin yağış almaması hem vatandaşı hem de çiftçiyi zor durumda bırakacağa benziyor. Bölge halkının bir kısmının geçimini çiftçilikle karşıladığı Isparta ve çevresinde, 7’den 70’e herkesin bir araya geldiği yağmur duasında kadın-erkek vatandaşların katılımıyla önce Cuma namazı kılındı. Ardından Cami İmamları tarafından yağmur duası edildi. Bereketli yağmurların gelmesi umuduyla yapılan yağmur duasında birlik, beraberlik, kaynaşma ve dayanışma duyguları ön plana çıktı.

YAĞMUR DUASI:
yağmur duası metni ile ilgili görsel sonucu

ANLAMI:"Bize yardım eden, içimize sinen, bol ve faydalı olup her tarafı kaplayan ve her tarafı sulayan genel bir yağmur ihsan et.

Allah'ım! Bizi yağmurla sula, bizi ümitlerini kesmiş kimselerden etme. Allah'ım! İlerde, kullarda ve yaratıklarda öyle bir güçlük ve darlık var ki, senden başkasına arzedemeyiz... Allah'ım! Bizim için ekinler bitir, hayvan memelerini sütle doldur, bizi göğün bereketlerinden sula ve yeryüzünün bereketlerinden bize ürün bitir. Allah'ım! Biz senden mağfiret dileriz. Şübhe yokki sen, çok bağışlayansın. Artık bize gökten bol bol yağmur yağdır.
GEC KALINDI1 hafta önce
Salı günü yağiş lı zatenn..DOĞA BİTTİ NE YAĞMURU İSTERSİNİZ DAĞDA AĞAÇ KALMADI TAŞ OLDU.ÖNCE DOĞAYI KATLEDENLERİN KARSISINA Bİ ÇIKIN
Ak genc1 hafta önce
Feto serefsizi hain cikti. Sirada menzil var onu besliyorsunuz yine aldatilcaniz ha benden demesi. Dolari olan hain evladidir.
Rain1 hafta önce
Şaka mısınız be siz:)))) yağcek yağcek eccik daha dua edin:)))) mermer duası ettınız ve heryer mermer ocağı oldu:))) sağolun varolun! Doları da duayla indiriven gariii:))))
Bojuware 2011 hafta önce
Sorarım dünyanın neresinde hangi dinden insan yağmur duasına çıkıyor. Doğanın anasını belle yada belleyen hırsızı namussuzu yetkilendir. Çık yağmur duasına. Siz allahtan akıl niyaz edin.
Mümin1 hafta önce
“Bu ümmet dört şeyi adet haline getirdiği zaman dört felaketle karşılaşır: a) Zina mübah sayıldığı zaman depremler meydana gelir. b) Hükümdarlar/devlet kurumlarındaki yetkililer, zulüm yaptıkları zaman yağmur yağmaz/kıtlık olur. c) Zekat-Sadaklar eda edilmediği zaman, mallar helak olur. d) Zimmilerin/gayr-ı müslim vatandaşların hukuku çiğnendiği zaman, devlet müşriklerin eline geçer. (Deylemi,)
haber başlıği yanlış1 hafta önce
cami dua etmez camideki cemaat dua eder cemaatte camıde saf tutan müslüman insanlara denır herhangı bır orgüte yada aşırete veya ceteye bağliolanlara ceaat denmez cete mensubu denır örneğini ataturk zamanında da sayın tayıbın zamanın dada örneklerını görduk
İPHONE CEMAATİ1 hafta önce
hava durumunda yağış görününce bizim cemaatler duaya durdu maşallah...hafta içi de kar duasına çıkın meteoroloji kar diyo..
Yağmaz yağdıramazsınız. İnsanlık olmuş1 hafta önce
İnsanlık ölmüş cenazesi nı kuldırın önce. Yapmaaaaz
Yağmaz yağdıramazsınız. İnsanlık olmuş1 hafta önce
İnsanlık ölmüş cenazesi nı kuldırın önce. Yapmaaaaz
Önce doğa!1 hafta önce
Hala cemaatlerden medet umun! Bakalım duayla ıluyomuymuş bu iş, gorelim:))
defter çeşitleri spiralli defter fiyatları defteri al ciltli tellli separatörlü çok sayfalı ayraçlı hatıra günlük çizgili kareli çizgisiz defter
kırtasiye ürünleri mağazası nöbetçi kitap kirtasiyeci ofis büro kalem defter okul oyun hediyelik ürün çeşitleri toptan eticaret malzemeleri ucuz fiyat satın al
kırtasiye kulübü malzemeleri ürünleri mağazası öğrenci okul ofis kırtasiye ucuz indirimli online satın al
ısparta apart ilanları stüdyo daireler kiralık yurt fiyatları kız erkek günlük kiralık ücretsiz ilan firma rehberi sitesi
ısparta inşaat şirketleri firmaları müteaahitleri satılık daire apart dükkanlar

haber detay 1

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

Haber detay 5
İmsak 00:00
Güneş 00:00
Öğle 00:00
İkindi 00:00
Akşam 00:00
Yatsı 00:00

YAZARLAR

ANKET

Yeni İmar Alanlarının Konut Fiyatlarına Etkisi Nasıl Olur?