banner121

İsa Yalçın Mv. Kurt'a Yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İsa Yalçın, Sümer Halı arazisine sağlık kompleksi yapılması konusu ile ilgili olarak, bu konudaki tartışmaların bir an önce bitirilmesi gerektiğini ifade ederek ...

Isparta 16.09.2009, 10:51 16.09.2009, 15:15
İsa Yalçın Mv. Kurt'a Yüklendi
banner123

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İsa Yalçın, Sümer Halı arazisine sağlık kompleksi yapılması konusu ile ilgili olarak, bu konudaki tartışmaların bir an önce bitirilmesi gerektiğini ifade ederek, konu ile ilgili olarak AKP Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt’un açıklamalarına da cevap verdi.

Yalçın’ın açıklaması şöyle, Sümer Halı arazisine sağlık kompleksi yapılması konusunda, partimizin ve belediye başkanımızın görüşlerini Isparta halkına yeterince anlattığımızı düşünüyoruz.

Evet, bu konudaki tartışmaların bitirilmesi lazım zira Isparta’da ve Ankara’da ki siyasi başarısızlıklarını mugalâta(laf kalabalığı) ile perdelemeye çalışan Sayın AKP milletvekillerine daha fazla malzeme vermek istemiyoruz.

Sayın Haydar Kemal Kurt’un Kanal32 deki en son açıklamalarını ve belediye başkanımıza yönelttiği asılsız ve hiçbir sağlam bilgiye dayanmayan siyasi söylemlerini ibretle izliyoruz. Hem kendi ilçesinin belediye başkanıyla girdiği söz dalaşı, hem de Isparta Merkez Belediye başkanımız Sayın Yusuf Ziya Günaydınla yaratmaya çalıştığı söz dalaşı; Ankara’da siyaset yapma gücü ve fırsatı bulamamış bir milletvekilinin bu açığını Isparta’da kapatmaya çalıştığının ve maalesef henüz il başkanlığından milletin temsilcisi konumuna geçememiş olduğunun göstergesidir.

Sayın Kurt, sizi bugüne kadar TBMM’nde “milletin kürsüsünde” göremiyoruz. Merakımızı giderin lütfen. Söyleyecek sözünüz mü yok? Yoksa parti yöneticilerine size mikrofonu verme konusunda yeterince güven vermiyor musunuz? İlçende kavga ediyorsun! Isparta’da gazetecilerle, sendikalarla sürtüşüyorsun şimdide Sayın Günaydın’ı hedef alıyorsun. Bu millet sizi bunun için mi iktidar yaptı? Isparta’yı geresiniz, Ispartalı ile münakaşa edesiniz diye mi oy verdi? Yoksa iktidar partisi mensubu olarak Isparta’nın hukukunu koruyasınız mı istendi, sizden? Senin işin, becerebiliyorsan, Isparta’ya hizmet getirmek,  yoksa bir seçilmiş olarak yine bir başka seçilmiş olan, Isparta’ya hizmet edenlerle ağız dalaşına girmek değil.

Bir kere Sayın Günaydın, sizin “ Eğer aday olursa % 60 la seçilir” diye rapor edip aday ettirdiğiniz Balaman’ı sandığa gömüp Isparta halkının teveccühünü kazanmış bir belediye başkanıdır. Onu, ne Isparta halkı, ne de MHP sizin ucuz, taşralı siyaset anlayışınıza malzeme yapmanıza müsaade etmeyecektir.

Belediye başkanı gelsin para bulalım diyorsun. Şimdiye kadar ne kadar ve ne zaman yaraya merhem olacak bir para buldunuz Isparta’ya da, şimdi bulalım diyorsunuz. Kaldı ki kendi partine mensup belediyelere, il özel idaresi ve köylere para buldun da MHP’li Isparta Belediyesi mi kaldı. Sizin, ancak Isparta Belediyesinin projelendirip, 60 aileye iş imkânı sağlamak için, hayata geçirmek üzere olduğu can suyu projelerini, engellemekten başka bir şeye gücünüz yetmez. Siz yapmazsınız, yaptırmazsınız. Ancak satmayı savmayı, talan etmeyi bilirsiniz

Soruyorum size, Isparta özel idaresine ne kadar para buldunuz? KÖYDES’e, İLDES’e, yatırımcı kuruluşlara ne kadar para aktardınız?

Devlet, Isparta halkına, güneydoğuda fert başına harcadığı paranın dörtte birini reva görürken sesiniz niye çıkmadı? Isparta unutulmuşluğa, terkedilmişliğe, çaresizliğe sevk edilirken siz neredeydiniz? Isparta doktorsuz, öğretmensiz, ebesiz, hemşiresiz bırakılırken hangi taşın, kovuğun arkasındaydınız? da şimdi kaynaklar dağıtılırken sanki sizlere soruyorlarmış gibi ortaya atılıyorsunuz?

Ülkenin bir bölümünde, daire görevlileri, gelen ödenekleri harcamaya yerimiz ve zamanımız yetişmiyor derken, Maliye Bakanlığının Isparta Özel İdaresindeki personelin maaşlarında dahi kesintiye gitmesine niye itiraz etmediniz, niye ses çıkarmadınız?


Çoğunlukta olduğunuz İl Genel Meclisinde parasızlıktan yatırımlar iptal edilirken, bir sürü sulama projeleri, tarımsal kalkınma projeleri, hayvancılık projeleri askıya alınıp beklerken, köyler, kasabalar, ilçeler yol, asfalt içme suyu, sulama suyu, kanalizasyon yatırımı beklerken, memleketin işsizi iş, ekmeksizi ekmek, genci istikbal, yaşlısı huzur beklerken neredeydiniz? Şehit anaları, kınalı kuzularını toprağa verdikten sonra hangi sıkıntılarına merhem oldunuz.

Sahi, Sayın Kurt size soruyorum. Meclis kürsüsünden Isparta’nın meselelerini ortaya koymak için kaç kere hitap ettiniz? Hangi Isparta meselesini, hangi önergeyle ortaya koydunuz? Isparta ekonomik krizin altında inim inim inlerken hangi çıkış yolunu buldunuz da dile getirdiniz? Sanki iktidar partisi AKP değilmiş gibi en çok şikâyet eden, mazeret ortaya koyan, topu başkalarına atmaya çalışan siz değil misiniz? Gerçi başbakanınıza bakarak belki bu manada sizleri anlayışla karşılamak gerekiyor. Ne de olsa sahibinin sesi, sizinkisi ...

Isparta Belediye başkanına 6 aydır ne yaptığını soruyorsun. Bu altı ay zarfında Balamanın bıraktığı borçların 12 trilyonunu ödemiş olması, belediyeyi uçurumun kenarından alıp yeniden hizmet verme noktasına getirmiş olması, Balaman döneminde ki soygunlardan sonra. “Ne kadarını Isparta halkına yeniden kazandırırım” çabaları yetmiyor mu?  Isparta şehir kaldırımlarında esnaf üzerinde belediye baskısının kaldırılıp, normal hayata geçirilmesi bile başlı başına bir büyük hizmet değil mi? Bırakın hizmetlerimize destek vermeyi, şeytan taşlamaktan namaz kılmaya fırsat verildiğinde daha önce ki dönemde olduğu gibi yine büyük projeleri Isparta’ya taşıyacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda Isparta’lı kendin’ den gayet emindir ki 41.000 oy verdi Sayın Günaydın’a.  

Belediye Başkanımızın, belediye imkânları nispetinde halkımızın beklentilerinin üstünde en güzel yatırımları yapacağından zerre kadar şüphe duymuyoruz ve MHP, milletvekili ile teşkilatı ile sonuna kadar arkasındayız.

Son olarak tekrarlamakta fayda var. Sayın Kurt, Milletvekilliği mi yapacaksın yoksa ortalık karıştırıcı gerginleştirici bir görev mi ifa edeceksin karar ver. Kendi teşkilatın ve seçilmişlerin ile tabanın ile nasıl ilişki kuracaksın senin takdirin elbette…

Ancak MHP ile uğraşman senin boyunu ve kapasiteni aşar buna müsaade edilmeyeceğini de bilmenizde ayrıca fayda olduğunu düşünüyorum. Milletvekili sıfatıyla, burada belediye başkanlarıyla, basınla, halkla uğraşmayı bırakın. İktidarınız döneminde ki hatalarınızı kabul edin, Isparta’yı düştüğü bu dipsiz kuyudan çıkarmaya çalışın, yoksa Isparta halkı sizi affetmeyecektir.

haber32
haber32
Yorumlar (21)
Bir belediye calısanı :) 11 yıl önce
Sayın isa yalcını fazla tanımam ama bir hitabetci olarak bu sözü cok sevdim :) ^^şeytan taşlamaktan namaz kılmaya fırsat verildiğinde daha önce ki dönemde olduğu gibi yine büyük projeleri Isparta’ya taşıyacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın^^ şeytan taşlamaktan namaz kılmaya fırsat verildiğinde harika bir cümle tebrikler.
mustafa 11 yıl önce
bak sen isanın ağzıda laf yaparmış. ama boş laflar üretiyor. halen o araziye yapılacak hastanede çalışacak binşerce kişiyi değilde, yılda 3 trilyon zarar ettiren 50-60 kişinin çalıştığı sümer halıyı savunuyorsunuz. yazık sizin gibi at gözlüğü ile bakan milliyetçiliğine!!!!!!!!
barbaros32 11 yıl önce
Sayın tartışan çok bilmişler madem o kadar ıspartayı seviyorsunuz yıllardır ıspartanın simgesi olan halıyı nasıl bitirdiniz madem okadar ıspartayı seviyordunuz ve ısparta halılarla anılan memlektti neden bütün büyük halı fabrikalarını ısparta OSB getirmediniz çıkmışsınız bitiriğini halıcılığı tartışıyonuz bari bu fabrikayı OSB sanayisine taşıyın bölge hastanesinide Sümer halı yerine kurunda ne şiş yansın ne de kebap çıkmışsınız boş boş tartışıyonuz sanki iş yapıyorlar alın size fikir bunu yapın
sabri 11 yıl önce
merak ediyorum sümer halı kaç yıldır ne yaıpor sayın başkan zarardan keri toplu bir sağlık kopleksi yapısa kötümü siz nası milliyetcisiniz zarar eden bir kurumu savunuyorsunuz sırf akp yapmasın diye başka sebeb yok
kirli hava 11 yıl önce
onun yerine sav yoluna yapılsın. kışın demiryolundan ormaya kadar ki bölgenin havası çok pis oluyor, iyileşecekleri yerine hastalar daha kötü olur orada.
ıspartalı 11 yıl önce
ısa yalcın bu kadar karsı cıktıgına gore hatırı sayılır ozelhastanesı olan arkadasların var herhalde yapılmasın ne yapacaksınız oraya hangı parayla dıyorsunya beledıyeye borc kaldı dıye sadece konusmak ıcın konusuyorsun yoksa sana bu akılları mımarlar odasımı verıyor ısparta otelımı tıcaret odasının yapacagı fuar alanınada karsı cıksana hıc sorgusuz projeyı kıme verdı uygulama kımde bu kadar mıllıyetcısın madem mustafa kardesınle zafer kardesıne slm
İŞTE BOZKURT İŞTE BAŞKAN 11 yıl önce
Doğru söylüyorsun sayın başkan.Yüklen bakalım Haydr beye sonuna kadar yüklen.Sen bozkurtsun,o sadece haydar kurt.Ankarada sesi çıkmayanlar Isparta da siyaset antremanı yapmasınlar.Şu Kürt açılımı konusunda falan iki kelime etsinlerde dinleyelim.NEyi açacaklarsa bizde bilelim.Yoksulluktan,din tüccarlığından biraz bahsetsinler.Siyaseti,dini kullanarak insanların nasıl holding olduklarını,nasıl hemencik köşeyi döndüklerini bir anlatsın mlerecliste de dinleyelim.Öyle ıspartada konuşmak yokk
Yemezle
Hakki 11 yıl önce
Milliyetciligi ne hale geirdiniz olmaz boyle sey vatan milletimi dusunuyorsunuz yoksa kendinizimi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
14°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:25
Güneş 07:51
Öğle 12:53
İkindi 15:25
Akşam 17:46
Yatsı 19:07
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 10 19
5. Gaziantep FK 10 15
6. Kasımpaşa 11 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Tuzlaspor 11 21
4. Samsunspor 11 20
5. Adana Demirspor 10 18
6. İstanbulspor 11 18
7. Altay 10 17
8. Giresunspor 11 17
9. Bursaspor 12 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Ümraniye 12 13
13. Adanaspor 9 12
14. Menemen Belediyespor 10 12
15. Bandırmaspor 11 11
16. Ankaraspor 11 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. West Ham 10 17
6. Southampton 10 17
7. Wolverhampton 10 17
8. Everton 10 16
9. M. United 9 16
10. Aston Villa 9 15
11. Man City 9 15
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 11 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Eibar 11 13
13. Deportivo Alaves 11 13
14. Celta de Vigo 12 13
15. Valencia 11 12
16. Real Betis 11 12
17. Osasuna 10 11
18. Real Valladolid 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@