banner121

İsmail Tanışman Yazdı

İsmail Tanışman Yazdı

Isparta 11.01.2019, 17:45 12.01.2019, 18:58
İsmail Tanışman Yazdı
banner123

Geçenlerde bir akşam  işyerimde  elektrikler kesilince karşımdaki bakkala mum almaya gittim. Çıkışta, işyerime geçerken sağımı solumu kontrol edeyim derken gözlerim,  o anda İTKM'nin hayaletine takılıverdi. Bir elimdeki mum'a, bir de İTKM'ye baktım kaldım.  

Aynı anda yaklaşan seçimler ve Belediye başkan yardımcımız Recep beyin ve Belediye başkanlık makamının avukatının açıklamaları aklıma geldi.

İTKM'nin yirmi (20) yıllık hikayesi hepimizin malumu.Yıl 1994  AYBATILI beyle başladı.Yıl 1999 GÜNAYDIN başkanımla  tekrardan silinerek yeniden başladı.Rahmetli  BALAMAN  işi ihaleye çıkardı ve yüzde 75-80'lere kadar getirdii.ne yazık ki siyasi ömrü yetmedi GÜNAYDIN başkanım tekrar seçilebilmek için seçim vaatlerinde "üç ay içinde hemen bitireceğiz"sözünü vererek  tekrar seçildi.Ancak neyazıkki İlk beş yılında bitiremedi. Günah keçisi olarak da Belediye- imar müdürlerini bezdirdi, yıldırdı. Sorumlu belediye elemanlarını değiştirip durdu. Olmadı.Olamadı bitmedi bitiremedi.

İkinci beş yılında ise,kamuoyu zoruyla otoparkı açabildi .emrivakiyle bankaya tapu verdi. Sonra o gün bugündür ha bugün bitiyor, ha yarın bitiyor, diyerek tüm Ispartalı vatandaşları üzdü durdu. İşi hep yokuşa sürdü. Mikrofonun karşısına ne zaman geçtiyse, başında inşaat bareti, peşinde belediye kameramanları, yanında boynu bükük Kadıahmetoğulları personeli olduğu halde "ben Ispartalının hakkını yedirmem" ISPARTALININ malını kimseye peşkeş çektirmem gibilerden cümlelerle başladı, ve"pek yakında bitiriyoruz, Ispartalıyı daha fazla mağdur etmeyeceğiz" cümleleri ile biz Ispartalıları oyaladı durdu.

GÜNAYDIN başkanım son günlerde ise, kendisi seçim çalışmalarıyla meşgul olduğundan mı,yoksa kamuoyu karşısında söyleyecek sözü kalmadığı için mahcubiyetinden mi  , bilinmez nedendir  başkan yardımcısı Recep beyi öne sürerek, "İTKM'nin bu durumundan belediyenin mesul olmadığını ve gerçek suçlunun eski başkan BALAMAN ve İKTİDAR olduğunu" bağıra çağıra Kanal 32'deki televizyon programında anlattırarak Belediye bürokratının arkasına sığınarak artık kendisinin mumunun söndüğünün farkına varıp yardımcılarının mumumdan medet bekler hale geldi Günaydın başkanıma bugüne kadar bilmem kaç yazımda, "günaydın" başkanım dedim. Artık uyan, sayın başkanım, demek istedim. Bu İTKM'nin yirmi beş (25) yıllık  serüvenin içinde 15 (onbeş) yılında bizatihi sen vardın. En büyük fırsatlar hep senin eline geçti.Ama neyazık ki Bir inat ve hırs uğruna mevcut AYBATILI projesini kenara attın  ve kendi projeni  zorla uygulamaya koydun. Ama bitiremedin, beceremed  BALAMAN başkan başladı ve inşaatı tekrar bitirme seviyesine getirdi. Kader bu ya Sen tekrar seçildin  ama yine bitiremedin. Hem de koskoca ON YIL bitirmedin veya bitiremedin.Halbu ki   Sana bu memleketin vekilleri kamuoyu önünde destek olma sözü verdiler. Zira cumhur ittifakında ortak idik seninle. Ama sen hem yine bitirmedin ve hem de eline geçen her mikrofonda cumhur ruhuna ihanet ettin. Ortağını yerden yere vurdun. Sonra da gelmişsin "İTKM'de en büyük suçlu hükümettir, iktidardır" diyorsun.

Ama biraz dur hele, sayın başkanım.Artık Mum'un ancak yatsıya kadar yanacak. İpliğin de hem belediye başkan adayımız BAŞDEĞİRMEN bey ve hem de teşkilatımız tarafından seçim meydanlarında pazara çıkarılacak.Vatandaşımıza  İTKM fiyaskosunun detayları bir bir anlatılacak. İTKM'yi kaderine terk edip, uçuk kaçık projeler hayalinde koşman, bir bir anlatılacak Ispartalı hemşehrilerimize . Yok dünyadaki en büyük yağlı güreş alanı, yok Dede Korkut müzesi, yok 90 metre otogar kulesi, yok etnoğrafya müzesi gibi uçuk kaçık projelerle İTKM'yi nasıl savsakladığının  bir bir anlatacağız vatandaşımıza

 Sayın başkanım, 15 yıldır açmadığın İTKM yüzünden Isparta ve İTKM çevresinde bulunan esnafların nasıl mağdur olduğundan senin hiç  haberin oldu mu? Yoksa siz baş şehirdemi yaşıyorsunuz vatandaşın sorununa çare olacak çözümleriniz nerede?

Dah dün gibi hatırlıyorum mevcut vekilimiz M. Uğur GÖKGÖZ bey belediye meclis üyesi iken, sen belediye şirketleri  için borçlanma yetkisi istemiştin. Gökgöz bey de: "Başkan sen bu işleri boş ver, gel sana İTKM için borçlanma  yetki verelim de, bir an önce bitir şurayı. Biz AK PARTİ teşkilatı olarak, hiç bir siyasi kazanç beklemiyoruz. Sana hemen yetki yi  verelim. Sen de bitir İTKM'yi. Sen kazan, Isparta da kazansın. Biz de böylece zaten kazanmış oluruz." demedi mi? Sen ise o zaman bu hayati teklife gülüp geçmedin mi?artık  Daha neler anlattırıyorsun sen başkan yardımcıların kanalıyla? Sizin neyinize inanalım? Neyinizi "doğru" deyip kabullenelim biz Ispartalılar? Daha ne kadar bekleyeceğiz sayın başkanım? Bir beş yıl daha mı? Bir ustalık döneminizi daha mı? 70 yaşınıza geldiniz. Bu Ispartayı makus talihinden kurtarmak için bir yetmiş yıl daha mı bekleyeceğiz. Ahmet Selçuk İLKAN ve Emel SAYIN'ı daha kaç sene Gül Eğlencelerinde göreceğiz?

Artık pansuman ve palyatif tedbirlerle Ispartalıyı ve Ispartayı kandırmayı bırakın Allah aşkına. Merak etmeyin, siz olmasanız da, Aybatılı bey olmasa da, rahmetli başkan Balaman da zaten rahmete kavuştu, devlette devamlılık esastır.Siz yokken  Isparta yanıp, kül olmaz. Siz yoksunuz diye, perişan olmaz. Herkes fani, hepimiz faniyiz. Siz geldiniz ve er geç gideceksiniz. Bırakın tarih konuşsun sizi hata ve sevaplarınızla. Siz kamuoyu önünde hala İTKM'nin akibetini sonlandıramadınız. Buna rağmen bir beş yıl daha demeyin. Demeyin Allah aşkına...!  Benden söylemesi.

İsmail TANIŞMAN

haber32
haber32
Yorumlar (14)
Kaldirim ve Sular 12 ay önce
Lutfen kaldirimdaki esyalarini al. Su kola fanta araba derken kaldirimda gececek yer yok.
Yanlısın var 12 ay önce
Orası onun değil yalnız kardeşinin dükkanı ismail abinin orayla alakası yok
cafer 12 ay önce
bi̇nalarin hayeleti̇ olmaz sülüeti̇ olur öğren bunlari yaziyorsun madem
Rondele Memiş 12 ay önce
yelleh çıktı meydana tüpçü.helal varol tüpçü.ak masa kurulacakmı,reisin dediği gibi belediyelerdeki fetöcüler temizlenecekmi,yaz tüpçü yaz millet okusun ilham alsın koçum.encümen üyesi olmazsan olmaz bak ha.bu itkm yı fetöcü yavşaklara yaptıran kim sun da yaz ismail. aslanım benim
Düdük Necati 12 ay önce
kimler ki; imara açılacak yerlerden avanta aldı ve bu işi rant için yaptı ise bunlar ortaya çıkacak ismailim.tapuları isteyin ve bu isimleri açıklayın ismailim.seni seviyoruz ismailim.rant ve avanta alanlar varsa Allah belasını versin ismailim.
Mengene aziz 12 ay önce
ak masayı ,balaman zamanındaki kral belediyecilik anlayışını övsene ak partimizin aslanım.şükrü daha dün ak partili oldu koçum.hakkı teslim et,hakikatı haykır yiğidim .balaman gibi bir başkan gelmemiştir.bu hususta ak partimizi ne kadar övsek azdır ismailim.biz balaman zamanını ve yapılan hizmetleri özledik be dostum.inşAllah şükrü bey seçilir tekrar o dönemleri yaşarız be ismail kardeşim
Dingilsiz vatandaş 12 ay önce
dün reyis ne kadar kızdı..! ne kadar kızdı.. - yalan üzerinden politika yapanlara - -istanbula ihanet edenlere - sahilleri betona çevirenlere - ormanları kesip ranta çevirenlere - yeşili katledenlere - i̇stanbulun silüetini bozanlara - - bunlar kimmiş diye merak ediyorum yardımcı olurmusun i̇smail abem
Çomar Necati 12 ay önce
cumhur olacakmış birbirimize fazla ellemeyecekmişiz de;o zaman el ele kol kola gi̇rseydik seçi̇me.al gülüm ver gülüm oynamayalım o zaman.oynayacaksak zaman cümbür cemaat zi̇yaya patlatalım oylari gi̇tsi̇n.şükrü mü i̇yi̇ yapacak zi̇ya mi yapacak dersen elbette zi̇ya yapar.eee o zaman ni̇ye ak partili gardaşlarımızı çıkardık sahaya. sahada top oynarken rakip olur insan.gol atmayın denirmi.elbette denmez be ismailim.voleyi çakacaksın golleri atacaksın.gol atmadan fitbol oynanmaz be gürdal.bir sıfır olsun bizim olsun demen lazım.emme veleagin maç 0-0 biterse gökmen 2-0 alır giden maçı .bizim kalelere birer gol sallar maçı görünüz.selam eder ellerinden gözlerinden öperim ismail abem
Abbas 12 ay önce
ak masayı savunmayan balaman zamanından utanan insan ak partili olamaz.ne demek ak belediyeciliği savunmamak.rahmetlinin bir yamuğu olsaydı reisimiz onu bir daha aday yaparmıydı?dürüst olalım? yamulmayalım ?balaman kardeşimiz sapına kadar ak partili hak ve hukuk bilen,nadir başkanlarımızdan biridir.şükrü bey bu dönemi savunmalı ve gerekirse rahmetli adına ispartanın katılacağı bir mevlüt okutmalıdır.selam ile.
Yuh 12 ay önce
Ne alaka şu anda
Vatandaş 12 ay önce
Boşa üfürmeyin yemez bu millet! Itkm bir firmaya yapması için ihaleye verilmişmi verilmiş! İhala Fetöcü Müteahhit firma Kadıahmetoğullarına verilmiş! Yani müteahhide verilen inşeati bitirme yetkisi kimde? Tabiki müteahhitte! Müyeahhide âdeta Itkm peşkeş çekilmiş! Bütün ticari getirisi olan dükkanlar Fetöcü müteahhide verilmiş, Mescit vb. Ticâri geliri olmıyan yerler kamuya milletin belediyesine verilmekle yetinilmiş!!! Fetöcü müteahhit dükkanları yapmadan millete satıp paraları alıp kaçmış olduğu söyleniyor üstelik, belediyenin bunda suçu ne? Almanyada vb. Avrupa ülkelerine götürdükleri paralarla çoook büyük oteller vb iş hanları awm ler okullar gibi yatırımlar yaptıkları söyleniyor!!!! OH NE ALA MEMLEKET HEM FETÖCÜ MÜTEAHHİDİ KAMUYU MİLLETİ ZARARA SOKACAK ŞEKİLDE ISPARTANIN BAŞINA DERT EDECEKSİNİZ; HEMDE SUÇU YZG'A YIKACAKSINIZ!!! İŞTE BUNU MİLLET YEMİYOR!!! Bir yakınım Itkm'den 6 dükkan aldığını söylüyor, ama Yzg'nı hiç suçlamıyor. Hatta onun hizmetlerini beğendiğini ve onu desteklediğini söyleyip duruyor!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:26
Güneş 07:52
Öğle 12:54
İkindi 15:25
Akşam 17:46
Yatsı 19:07
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 13 27
2. Fenerbahçe 14 25
3. Başakşehir 13 25
4. Beşiktaş 13 24
5. Trabzonspor 13 23
6. Alanyaspor 13 22
7. Malatyaspor 13 20
8. Galatasaray 13 20
9. Göztepe 13 17
10. Denizlispor 13 17
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 13 16
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 13 13
15. Kasımpaşa 13 12
16. Antalyaspor 13 12
17. Ankaragücü 13 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 13 27
2. Erzurum BB 13 24
3. Bursaspor 13 23
4. Ümraniye 14 22
5. Akhisar Bld.Spor 13 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 13 19
9. Balıkesirspor 13 18
10. Altay 13 16
11. Giresunspor 13 16
12. İstanbulspor 13 15
13. Adana Demirspor 13 15
14. Boluspor 13 11
15. Osmanlıspor 13 10
16. Altınordu 13 10
17. Adanaspor 13 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 15 43
2. Leicester City 15 35
3. Man City 15 32
4. Chelsea 15 29
5. Wolverhampton 15 23
6. M. United 15 21
7. Crystal Palace 15 21
8. Tottenham 15 20
9. Sheffield United 15 19
10. Arsenal 15 19
11. Newcastle 15 19
12. Burnley 15 18
13. Brighton 15 18
14. Bournemouth 15 16
15. West Ham 15 16
16. Aston Villa 15 15
17. Southampton 15 15
18. Everton 15 14
19. Norwich City 15 11
20. Watford 15 8
Takımlar O P
1. Barcelona 14 31
2. Real Madrid 14 31
3. Sevilla 15 30
4. Real Sociedad 15 26
5. Athletic Bilbao 15 26
6. Atletico Madrid 15 25
7. Getafe 15 24
8. Valencia 15 23
9. Osasuna 15 22
10. Granada 15 21
11. Levante 15 20
12. Real Betis 15 19
13. Villarreal 15 18
14. Deportivo Alaves 15 18
15. Real Valladolid 15 18
16. Eibar 15 15
17. Mallorca 15 14
18. Celta de Vigo 15 13
19. Espanyol 15 9
20. Leganés 15 6
Günün Karikatürü Tümü