İsmail Tanışman Yazdı

İsmail Tanışman Yazdı

Isparta 11.01.2019, 17:45 12.01.2019, 18:58
İsmail Tanışman Yazdı

Geçenlerde bir akşam  işyerimde  elektrikler kesilince karşımdaki bakkala mum almaya gittim. Çıkışta, işyerime geçerken sağımı solumu kontrol edeyim derken gözlerim,  o anda İTKM'nin hayaletine takılıverdi. Bir elimdeki mum'a, bir de İTKM'ye baktım kaldım.  

Aynı anda yaklaşan seçimler ve Belediye başkan yardımcımız Recep beyin ve Belediye başkanlık makamının avukatının açıklamaları aklıma geldi.

İTKM'nin yirmi (20) yıllık hikayesi hepimizin malumu.Yıl 1994  AYBATILI beyle başladı.Yıl 1999 GÜNAYDIN başkanımla  tekrardan silinerek yeniden başladı.Rahmetli  BALAMAN  işi ihaleye çıkardı ve yüzde 75-80'lere kadar getirdii.ne yazık ki siyasi ömrü yetmedi GÜNAYDIN başkanım tekrar seçilebilmek için seçim vaatlerinde "üç ay içinde hemen bitireceğiz"sözünü vererek  tekrar seçildi.Ancak neyazıkki İlk beş yılında bitiremedi. Günah keçisi olarak da Belediye- imar müdürlerini bezdirdi, yıldırdı. Sorumlu belediye elemanlarını değiştirip durdu. Olmadı.Olamadı bitmedi bitiremedi.

İkinci beş yılında ise,kamuoyu zoruyla otoparkı açabildi .emrivakiyle bankaya tapu verdi. Sonra o gün bugündür ha bugün bitiyor, ha yarın bitiyor, diyerek tüm Ispartalı vatandaşları üzdü durdu. İşi hep yokuşa sürdü. Mikrofonun karşısına ne zaman geçtiyse, başında inşaat bareti, peşinde belediye kameramanları, yanında boynu bükük Kadıahmetoğulları personeli olduğu halde "ben Ispartalının hakkını yedirmem" ISPARTALININ malını kimseye peşkeş çektirmem gibilerden cümlelerle başladı, ve"pek yakında bitiriyoruz, Ispartalıyı daha fazla mağdur etmeyeceğiz" cümleleri ile biz Ispartalıları oyaladı durdu.

GÜNAYDIN başkanım son günlerde ise, kendisi seçim çalışmalarıyla meşgul olduğundan mı,yoksa kamuoyu karşısında söyleyecek sözü kalmadığı için mahcubiyetinden mi  , bilinmez nedendir  başkan yardımcısı Recep beyi öne sürerek, "İTKM'nin bu durumundan belediyenin mesul olmadığını ve gerçek suçlunun eski başkan BALAMAN ve İKTİDAR olduğunu" bağıra çağıra Kanal 32'deki televizyon programında anlattırarak Belediye bürokratının arkasına sığınarak artık kendisinin mumunun söndüğünün farkına varıp yardımcılarının mumumdan medet bekler hale geldi Günaydın başkanıma bugüne kadar bilmem kaç yazımda, "günaydın" başkanım dedim. Artık uyan, sayın başkanım, demek istedim. Bu İTKM'nin yirmi beş (25) yıllık  serüvenin içinde 15 (onbeş) yılında bizatihi sen vardın. En büyük fırsatlar hep senin eline geçti.Ama neyazık ki Bir inat ve hırs uğruna mevcut AYBATILI projesini kenara attın  ve kendi projeni  zorla uygulamaya koydun. Ama bitiremedin, beceremed  BALAMAN başkan başladı ve inşaatı tekrar bitirme seviyesine getirdi. Kader bu ya Sen tekrar seçildin  ama yine bitiremedin. Hem de koskoca ON YIL bitirmedin veya bitiremedin.Halbu ki   Sana bu memleketin vekilleri kamuoyu önünde destek olma sözü verdiler. Zira cumhur ittifakında ortak idik seninle. Ama sen hem yine bitirmedin ve hem de eline geçen her mikrofonda cumhur ruhuna ihanet ettin. Ortağını yerden yere vurdun. Sonra da gelmişsin "İTKM'de en büyük suçlu hükümettir, iktidardır" diyorsun.

Ama biraz dur hele, sayın başkanım.Artık Mum'un ancak yatsıya kadar yanacak. İpliğin de hem belediye başkan adayımız BAŞDEĞİRMEN bey ve hem de teşkilatımız tarafından seçim meydanlarında pazara çıkarılacak.Vatandaşımıza  İTKM fiyaskosunun detayları bir bir anlatılacak. İTKM'yi kaderine terk edip, uçuk kaçık projeler hayalinde koşman, bir bir anlatılacak Ispartalı hemşehrilerimize . Yok dünyadaki en büyük yağlı güreş alanı, yok Dede Korkut müzesi, yok 90 metre otogar kulesi, yok etnoğrafya müzesi gibi uçuk kaçık projelerle İTKM'yi nasıl savsakladığının  bir bir anlatacağız vatandaşımıza

 Sayın başkanım, 15 yıldır açmadığın İTKM yüzünden Isparta ve İTKM çevresinde bulunan esnafların nasıl mağdur olduğundan senin hiç  haberin oldu mu? Yoksa siz baş şehirdemi yaşıyorsunuz vatandaşın sorununa çare olacak çözümleriniz nerede?

Dah dün gibi hatırlıyorum mevcut vekilimiz M. Uğur GÖKGÖZ bey belediye meclis üyesi iken, sen belediye şirketleri  için borçlanma yetkisi istemiştin. Gökgöz bey de: "Başkan sen bu işleri boş ver, gel sana İTKM için borçlanma  yetki verelim de, bir an önce bitir şurayı. Biz AK PARTİ teşkilatı olarak, hiç bir siyasi kazanç beklemiyoruz. Sana hemen yetki yi  verelim. Sen de bitir İTKM'yi. Sen kazan, Isparta da kazansın. Biz de böylece zaten kazanmış oluruz." demedi mi? Sen ise o zaman bu hayati teklife gülüp geçmedin mi?artık  Daha neler anlattırıyorsun sen başkan yardımcıların kanalıyla? Sizin neyinize inanalım? Neyinizi "doğru" deyip kabullenelim biz Ispartalılar? Daha ne kadar bekleyeceğiz sayın başkanım? Bir beş yıl daha mı? Bir ustalık döneminizi daha mı? 70 yaşınıza geldiniz. Bu Ispartayı makus talihinden kurtarmak için bir yetmiş yıl daha mı bekleyeceğiz. Ahmet Selçuk İLKAN ve Emel SAYIN'ı daha kaç sene Gül Eğlencelerinde göreceğiz?

Artık pansuman ve palyatif tedbirlerle Ispartalıyı ve Ispartayı kandırmayı bırakın Allah aşkına. Merak etmeyin, siz olmasanız da, Aybatılı bey olmasa da, rahmetli başkan Balaman da zaten rahmete kavuştu, devlette devamlılık esastır.Siz yokken  Isparta yanıp, kül olmaz. Siz yoksunuz diye, perişan olmaz. Herkes fani, hepimiz faniyiz. Siz geldiniz ve er geç gideceksiniz. Bırakın tarih konuşsun sizi hata ve sevaplarınızla. Siz kamuoyu önünde hala İTKM'nin akibetini sonlandıramadınız. Buna rağmen bir beş yıl daha demeyin. Demeyin Allah aşkına...!  Benden söylemesi.

İsmail TANIŞMAN

Yorumlar (14)
Kaldirim ve Sular 8 ay önce
Lutfen kaldirimdaki esyalarini al. Su kola fanta araba derken kaldirimda gececek yer yok.
Yanlısın var 8 ay önce
Orası onun değil yalnız kardeşinin dükkanı ismail abinin orayla alakası yok
cafer 8 ay önce
bi̇nalarin hayeleti̇ olmaz sülüeti̇ olur öğren bunlari yaziyorsun madem
Rondele Memiş 8 ay önce
yelleh çıktı meydana tüpçü.helal varol tüpçü.ak masa kurulacakmı,reisin dediği gibi belediyelerdeki fetöcüler temizlenecekmi,yaz tüpçü yaz millet okusun ilham alsın koçum.encümen üyesi olmazsan olmaz bak ha.bu itkm yı fetöcü yavşaklara yaptıran kim sun da yaz ismail. aslanım benim
Düdük Necati 8 ay önce
kimler ki; imara açılacak yerlerden avanta aldı ve bu işi rant için yaptı ise bunlar ortaya çıkacak ismailim.tapuları isteyin ve bu isimleri açıklayın ismailim.seni seviyoruz ismailim.rant ve avanta alanlar varsa Allah belasını versin ismailim.
Mengene aziz 8 ay önce
ak masayı ,balaman zamanındaki kral belediyecilik anlayışını övsene ak partimizin aslanım.şükrü daha dün ak partili oldu koçum.hakkı teslim et,hakikatı haykır yiğidim .balaman gibi bir başkan gelmemiştir.bu hususta ak partimizi ne kadar övsek azdır ismailim.biz balaman zamanını ve yapılan hizmetleri özledik be dostum.inşAllah şükrü bey seçilir tekrar o dönemleri yaşarız be ismail kardeşim
Dingilsiz vatandaş 8 ay önce
dün reyis ne kadar kızdı..! ne kadar kızdı.. - yalan üzerinden politika yapanlara - -istanbula ihanet edenlere - sahilleri betona çevirenlere - ormanları kesip ranta çevirenlere - yeşili katledenlere - i̇stanbulun silüetini bozanlara - - bunlar kimmiş diye merak ediyorum yardımcı olurmusun i̇smail abem
Çomar Necati 8 ay önce
cumhur olacakmış birbirimize fazla ellemeyecekmişiz de;o zaman el ele kol kola gi̇rseydik seçi̇me.al gülüm ver gülüm oynamayalım o zaman.oynayacaksak zaman cümbür cemaat zi̇yaya patlatalım oylari gi̇tsi̇n.şükrü mü i̇yi̇ yapacak zi̇ya mi yapacak dersen elbette zi̇ya yapar.eee o zaman ni̇ye ak partili gardaşlarımızı çıkardık sahaya. sahada top oynarken rakip olur insan.gol atmayın denirmi.elbette denmez be ismailim.voleyi çakacaksın golleri atacaksın.gol atmadan fitbol oynanmaz be gürdal.bir sıfır olsun bizim olsun demen lazım.emme veleagin maç 0-0 biterse gökmen 2-0 alır giden maçı .bizim kalelere birer gol sallar maçı görünüz.selam eder ellerinden gözlerinden öperim ismail abem
Abbas 8 ay önce
ak masayı savunmayan balaman zamanından utanan insan ak partili olamaz.ne demek ak belediyeciliği savunmamak.rahmetlinin bir yamuğu olsaydı reisimiz onu bir daha aday yaparmıydı?dürüst olalım? yamulmayalım ?balaman kardeşimiz sapına kadar ak partili hak ve hukuk bilen,nadir başkanlarımızdan biridir.şükrü bey bu dönemi savunmalı ve gerekirse rahmetli adına ispartanın katılacağı bir mevlüt okutmalıdır.selam ile.
Yuh 8 ay önce
Ne alaka şu anda
Vatandaş 8 ay önce
Boşa üfürmeyin yemez bu millet! Itkm bir firmaya yapması için ihaleye verilmişmi verilmiş! İhala Fetöcü Müteahhit firma Kadıahmetoğullarına verilmiş! Yani müteahhide verilen inşeati bitirme yetkisi kimde? Tabiki müteahhitte! Müyeahhide âdeta Itkm peşkeş çekilmiş! Bütün ticari getirisi olan dükkanlar Fetöcü müteahhide verilmiş, Mescit vb. Ticâri geliri olmıyan yerler kamuya milletin belediyesine verilmekle yetinilmiş!!! Fetöcü müteahhit dükkanları yapmadan millete satıp paraları alıp kaçmış olduğu söyleniyor üstelik, belediyenin bunda suçu ne? Almanyada vb. Avrupa ülkelerine götürdükleri paralarla çoook büyük oteller vb iş hanları awm ler okullar gibi yatırımlar yaptıkları söyleniyor!!!! OH NE ALA MEMLEKET HEM FETÖCÜ MÜTEAHHİDİ KAMUYU MİLLETİ ZARARA SOKACAK ŞEKİLDE ISPARTANIN BAŞINA DERT EDECEKSİNİZ; HEMDE SUÇU YZG'A YIKACAKSINIZ!!! İŞTE BUNU MİLLET YEMİYOR!!! Bir yakınım Itkm'den 6 dükkan aldığını söylüyor, ama Yzg'nı hiç suçlamıyor. Hatta onun hizmetlerini beğendiğini ve onu desteklediğini söyleyip duruyor!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Otogar'ın Yeri Sizce Doğrumu?
Namaz Vakti 24 Ağustos 2019
İmsak 04:46
Güneş 06:14
Öğle 13:05
İkindi 16:48
Akşam 19:47
Yatsı 21:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 1 3
2. Sivasspor 1 3
3. Malatyaspor 1 3
4. Denizlispor 1 3
5. Alanyaspor 1 3
6. Antalyaspor 1 3
7. Çaykur Rizespor 1 3
8. Beşiktaş 2 3
9. Trabzonspor 1 1
10. Kasımpaşa 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Gençlerbirliği 1 0
14. Kayserispor 1 0
15. Galatasaray 1 0
16. Başakşehir 1 0
17. Göztepe 2 0
18. Gazişehir 1 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 4
2. Fatih Karagümrük 1 3
3. Ümraniye 1 3
4. Menemen Belediyespor 1 3
5. Osmanlıspor 1 3
6. Akhisar Bld.Spor 1 3
7. Hatayspor 1 3
8. İstanbulspor 1 1
9. Erzurum BB 1 1
10. Keçiörengücü 1 1
11. Boluspor 2 1
12. Adanaspor 1 0
13. Altınordu 1 0
14. Altay 1 0
15. Bursaspor 1 0
16. Balıkesirspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Eskişehirspor 1 -5
Takımlar O P
1. Liverpool 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Man City 2 4
4. M. United 2 4
5. Brighton 2 4
6. Tottenham 2 4
7. Bournemouth 2 4
8. Sheffield United 2 4
9. Everton 3 4
10. Burnley 2 3
11. Aston Villa 3 3
12. Norwich City 2 3
13. Leicester City 2 2
14. Wolverhampton 2 2
15. Crystal Palace 2 1
16. Chelsea 2 1
17. West Ham 2 1
18. Newcastle 2 0
19. Southampton 2 0
20. Watford 2 0
Takımlar O P
1. Sevilla 2 6
2. Real Madrid 1 3
3. Mallorca 1 3
4. Real Valladolid 1 3
5. Athletic Bilbao 1 3
6. Atlético Madrid 1 3
7. Deportivo Alaves 1 3
8. Osasuna 1 3
9. Levante 2 3
10. Real Sociedad 1 1
11. Valencia 1 1
12. Villarreal 2 1
13. Granada 2 1
14. Eibar 1 0
15. Real Betis 1 0
16. Barcelona 1 0
17. Getafe 1 0
18. Leganés 1 0
19. Celta de Vigo 1 0
20. Espanyol 1 0
Günün Karikatürü Tümü
banner97