haber32
banner77
19 Nisan 2019 Cuma 19:45
İsmail Tanışman Yazdı
haber32

ARANAN KAN BULUNMUŞTUR...!

Zaman zaman radyoda “kan aranıyor!” anonsları duyarız. Üzülürüz, içimiz burkulur. Bir an empati yaparız. Kana ihtiyacı olan hasta ve o hastanın yakınlarının muhtaçlığı ve çaresizliği aklımızdan geçer. Kadirşinas asil Türk milletinin üç-beş evladı da çaresizliğe çare olma sevdasıyla hastaneye koşar ve o hastaya kan verirler. Hasta da Allah'ın izni ile o kan sayesinde kurtulur ve şifa bulur. Bu anonsu duyan şehir halkının da görevin tamamlanmasıyla huzura kavuşur.

O kadar ki, yeteri kadar kan bulunduktan sonra hala kan vermeye gelenlere: “Aranan kan bulunmuştur, sağ olun, Allah razı olsun” denilir. Artık, hasta rahatlamıştır, yakınları rahatlamıştır. Kan verenler huzurludur, hala kan vermeye gelenler de rahatlamıştır. Hasılı herkes rahatlamıştır. Bütün şehrin gönlüne bir huzur ve dinginlik düşer. Sonrası tevekküldür, takdirdir...

31 Mart seçimleri öncesinde on yıldır mevcut belediye başkanı yönetiminde acil kana ihtiyaç duyulacak kadar sıkıntıya giren bu şehir için, Cumhur ittifakına inanan ve gönül veren hemşerilerimizin verdiği oylarla aranan kan bulunmuştur. O kan Şükrü BAŞDEĞİRMEN beydir...

Yerel seçim sonucunda Şükrü beyin belediye başkanımız olarak seçilmesiyle artık şehrimiz Isparta rahatlamıştır. Hemşerilerimiz büyük bir ekseriyet ile, oy versin veya vermesin rahatlamıştır. 

Siyaseten kulvarları farklı olan hemşerilerimizin birçoğu, bu şehirde yaşarken zaten Şükrü beyle bir türlü tanışmış, görüşmüş, alış-veriş yapmıştır. Yani Şükrü beyi bilmekte ve yakından da tanımaktadırlar. Şükrü beyi düğünlerinde, derneklerinde, cenazelerinde ve yaptıkları sosyal etkinliklerinde yıllardır bilmektedirler. Şükrü bey, Isparta’nın yerlisidir. Seçimden önce de yıllardır bu şehirde yaşamakta idi. Kaybetse de yine bu şehirde yaşamaya devam edecekti. Yine bildiğimiz, tanıdığımız Şükrü bey olarak cadde ve sokaklarda kendisini görecektik. Sonuç ne olursa olsun bu şehri terketmeyecek, başka şehirlerde iş-güç kovalamayacaktı. Bu şehirde doğan, bu şehirde büyüyen, bu şehri bilen ve bu şehrin geleceği için enerji harcayan bir hemşerimiz olarak çalışmaya yine devam edecekti.  

Evet, Şükrü beyin belediye başkanımız olarak seçilmesiyle şehrimiz için aranan o kanın bulunmuş olmasının rahatlığı çökmüştür hepimize. Merkezi yönetim rahatlamıştır. Üniversitelerimiz rahatlamıştır. İktidarın yereldeki temsilcisi il teşkilatımız rahatlamıştır. Vekillerimiz rahatlamıştır. Muhtarlarımız rahatlamış, esnafımız rahatlamıştır. Sanırım, ittifak ortaklarımız bile rahatlamıştır. Çünkü Şükrü bey; ulaşılabilir, vatandaşını dinleyen, dinlediğini hissettiren, notunu alan, konusunu ve konuşmasını yarım bırakmayan bir belediye başkanımızdır. Bunu mazbatasını aldığının ilk iki haftasında bir kez daha gördük ve yaşadık.

Biliyoruz ki Şükrü bey, bu şehir için 0 grubu RH pozitif kan gibi olacaktır. Herkese ve bu şehrin her metrekaresine şifa olacak, adeta hayat verecektir. Zira iktidarın başkanıdır, yerelin başkanıdır, gönüllerin başkanıdır ve her Ispartalının başkanıdır.

Şükrü bey, Ispartalıların gönlünde yıllardır bıraktığı kanaat ve sosyal sermayesinin gücü ile bu işi en güzel şekilde başarabileceğini sadece seçim sürecinde değil, uzun yıllardır hepimize ispat etmiş biridir. 

Artık bundan sonra yapılacak olan; Şükrü beyi işiyle başbaşa bırakıp, müstakbel çalışmalarını ve hizmetlerini izlemek ve elimizden geldiğince insiyatif alanına müdahale etmeden kendisine yardımcı olmaktır. Gördük ki Şükrü bey, ISBAŞ'a yaptığı ilk atama ile kamuoyunun takdirini alarak kendi ekibini yavaş yavaş oluşturmaya başlamıştır. Yeni başkan yardımcılarımız da değiştirilecek ve yeni müdürlerimiz de yakında atanacaktır.

Ben telaş etmiyorum. Kimse de telaş etmesin. Her başkan gibi Şükrü bey de kendi ekibini oluşturacak ve kendi ekibiyle hizmetlerini bu şehrin öncelik sırasına göre değerlendirecektir. Bu birikim ve tecrübe kendisinde fazlasıyla mevcuttur. Biz kendisine güveniyor ve gönül desteğimizi ortaya koyuyoruz. Bundan sonrası mevcut kaynakları kullanma ve ek kaynaklar bulma ve doğru işi doğru planlama ile doğru zamanda yapmadır. Allah, başta Şükrü beyin ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Allah hiç birimizi mahcup etmesin. Kalın sağlıcakla...

İsmail TANIŞMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ismarlama yazi 2019-04-20 06:02:50

haci abi bana bi yazi lazim. yazida beni bol bol ov.
-tamam abi hallederiz. bi cay soyle oradan

Avatar
vatandaş 2019-04-20 09:20:47

ispartamiz muasir medeni̇yetler sevi̇yesi̇ne ulaşti..haci abi̇ Allah aşkina tüp sat sen sadece

Avatar
Bilir Kisi 2019-04-20 07:42:11

Ziya hocam güzel bir metin olmuş eline sağlık

Avatar
kapçıklara 2019-04-20 17:39:53

memlekette kim mühürdar kim hükümdar olunca at izi it izine karışınca aklı evvel çanak temizleyici kaleme alınca ortaya sap yiyenin samanı çıkar.. al sana memleket fotografı...

Avatar
mehteran 2019-04-20 23:41:24

şükrü beyin kardeşi galiba her meziyetini biliyor...yalakalıkta sınır yok diyoruz yani

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi