haber32
banner77
09 Temmuz 2019 Salı 20:03
İsmail Tanışman Yazdı
haber32

EVET, ÖNÜMÜZE BAKALIM…!

Beklenin aksine, başkanımız Şükrü bey, üstlendiği belediye başkanlığı görevini 31 Marttan bugüne olgunlukla sade ve telaşsız götürüyor. Zira Şükrü bey, kendisini şehrin emini olmaya adamış. Bunu etrafına da gayet iyi hissettirmekte. Biz Ispartalılara ise, ilk üç ayda bıraktığı intiba bu minvalde.

Kamuoyunun beklentisi de öncelikle belediye içinde A takımı yapılanması yönündeydi. Sokaktaki hemen herkes geçmiş on yılların özlemiyle muhtemel müdür ve başkan yardımcısı atamaları hakkında yorumcu kesilmişti. 

Ama aslında bu değişiklikler biz vatandaşları değil de daha çok Şükrü başkanımı ilgilendirmekte idi. Zira yapacağı muhtemel değişiklikler beş yıl boyunca çalışacağı ekibini oluşturma adına öncelikle Şükrü beyin elini güçlendirecekti.

Uzun yıllardır alışık olduğumuz yerel siyasi gelenekte belediye başkanlarının hemen hepsi bu türden değişiklikleri hemen seçim sonrasında yaparak, yıllar içinde de deneme-yanılma metoduyla bürokrat değiştirme usulüyle çalışırlardı. Ama görünen o ki Şükrü başkan, eski başkanlarımıza pek benzemeyecek. Belediye yönetimi konusunda kendine has bir yol izleyecek. Zaten atalarımız da: Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, dememişler midir?

Bütün bunları neden söyledik? Çünkü Şükrü başkanım geçen belediye meclisinde Bugün bu memleketin için en acil sorun olan ITKM konusu görüşülürken “Burası (ITKM) Isparta’nın cenazesidir. Biz bu cenazeyi burada böyle bırakmayacağız ve er-geç kaldıracağız. ITKM için bu şehre yakışan bir çözümü en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Bunun için de bugünden sonra önümüze bakacağız. Geçmişle uğraşmayacağız” ifadelerini kullandı. Anlaşılan o ki Şükrü başkan, ITKM konusunda acele karar verip de hata yapmamak ve cenazeyi elbirliğiyle kaldırmak derdinde. Geçmiş belediye başkanlarının yaptığı gibi “enkaz edebiyatı” yaparak siyasi rant peşinde değil. Ticaretin içinden geldiği için şehrin merkezinde 55.000 m2 alanın ticari anlamda taşıdığı değeri herkesten çok daha fazla bilmekte. Geçmiş başkanların kaprisleri nedeniyle yıllardır kamu malının hovardaca heba edilmesine gönlü razı olmamış. Bu şehrin bir ferdi olarak içinde bir sızı oluşmuş. Eline geçen ilk fırsatta ITKM için her türlü riski alarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazır bir başkan profili çiziyor. Teşekkürler sayın başkan!  

Ayrıca geçen belediye meclisinde ITKM’nin toplu konut alanı yapılma ihtimali de konuşulmuştu. Ancak Şükrü başkan ITKM konusunda hala en uygun ve en rantable çözümü bulmamış olsa gerek ki, henüz bunu vatandaşla paylaşmadı.

Şükrü başkanım hiç acele etmeyin! Kararınızı ve karar sonrası gayretinizi biz Ispartalılar biliyor ve bekliyoruz. Acele etmeyelim. Acele edip de bu şehri uygunsuz çözümlerle karşı karşıya koymayalım! Siz her zamanki gibi sakinliğiniz ve ağırlığınızla yolunuza devam edin!

Şükrü başkanım, biliyoruz ki bu şehirde, bu şehrin değerlerini ve enerjisini en verimli şekilde değerlendirip, bu enerji ve değerleri ülke ve dünya piyasasına sunmak isteyen onlarca müteşebbis var. Bu müteşebbisler eski başkan GÜNAYDIN bey döneminde belediyemize gelip gittiler. Bu şehrin değer üretmesi ve satması anlamında Yusuf Ziya beyden yardım istediler. Oysa o günlerde GÜNAYDIN başkanım sadece kendi mimari hülyalarıyla yatıp-kalkmaktaydı. 

Bugün şehrimiz Isparta, elindeki değerleri olan gül, lavanta, enerji, mermer, tarım, turizm, meyve-sebze, orman ve doğal yapısı ile bölgesinde liderliğe oynamaya çok müsait bir şehir. Sadece lokomotif, lider ve idealist yerel yöneticilere ihtiyaç duyuyor. İnşallah o aradığı aktörü de bulmuştur. 

Şükrü başkanım elindeki yerel iktidar gücüne, merkezi iktidar gücünü de ilave ederek bu şehir için ab-u hayat (can suyu) olacaktır. Ben buna inanıyorum. Artık müteşebbisler de vakit geçirmeden Şükrü başkanla irtibata geçip, Ispartalılar olarak beklentilerimize çare olsunlar. Benden söylemesi…

İsmail TANIŞMAN 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kapcıklara 2019-07-09 21:37:16

laaa yeter lan vıdı vıdı. sorun ne ben sana söyliyeyim.. ekonmi hayvancılık egitim saglık hepsi boka girdi şeyla bakışlım. yalamayı bırak.ahlaksızlık yetersizlik sübyancılık vs bütüüün sorunların sebebi imam hatip lisesi tarikatlar din bezirganları.. sorun bu.. sus git tüpünü sat sende ihl sin .. tamam

Avatar
Düdük şükrü 2019-07-10 09:29:14

katil öcalanın mektubunu yaz bakayım ismail.katilin kardeşinin yani kırmızı bültenle aranan katil öcalanın tv lere nasıl çıkarılldığını bir döktürüver bakem.çadır mahkemelerindeki türk bayrağının neden indirildiğini söyleve bakem bi.ondan sonra önümüzemi bakalım arkamıza mı bakalım konuşuruz.

Avatar
ıspartalı 2019-07-10 11:37:07

yahu bu iki kelimeyi bir araya getiremeyen hiç bir vasfı olmayan tüpçüye kim yazı yazdırıyor. hadi yazdı diyelim neden basın mecralarında yayınlanıyor.

Avatar
:)) 2019-07-10 10:50:52

senin de başın danışmanı olacağın söyleniyordu. daha olamadın mı

Avatar
kapcıklara 2019-07-10 12:50:47

bu adamı haber siitesi izole edip yer veriyor..sizin bilgi kriter çizginizin üstü bu zatı muhteremmi..

Avatar
deli amat 2019-07-10 13:28:46

adam bir yazma artık yayınladıkca adam kendini yazar sanıyor .. yapmayın yayınlamayın yazıları

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi