banner121

Isparta Belediyesi ruhsat vermedi, Burdur Belediyesi arsa tahsis etti

Isparta 27.04.2015, 12:16 30.11.-0001, 00:00
Isparta Belediyesi ruhsat vermedi, Burdur Belediyesi arsa tahsis etti
ÖZEL ISPARTA, Kalp- Damar Cerrahisi ile Kanser Hastanesi, Tüp Bebek Merkezi, Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Fizik- Tedavi (FTR) için mevcut Kampus yanındaki 980 M2’de yatırım kararı aldı.

ÖZEL ISPARTA, mevcut Kampus içerisinde yüksek değerde maliyetleri karşılayıp 980 M2 arsa üretti. Orada Kalp, Damar Cerrahisi, Kanser Hastanesi, Tüp Bebek Merkezi, Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Fizik- Tedavi Merkezi’ni de içeren yeni tam donanımlı yüksek ihtisas dalları için yatırım kararı aldı. Yapı ruhsatı için Isparta Belediye Başkanlığı’na müracaat etti.

ISPARTA BELEDİYESİ RUHSAT VERMEDİ

Isparta Belediye Başkanlığı, yeni proje için ‘2 kat otopark’ şartı koştu. Bu şart yerine getirilemediği iddiası ile de projeye ruhsat vermedi. Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir, “istenilen koşulları sağlayabilmemizin imkânı yok. O zaman bu hedefleri yerine getiremezdik” dedi.

BURDUR BELEDİYESİ 38 BİN M2 ARSA TAHSİS ETTİ

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ’NİN bu problemini öğrenen AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik devreye girdi. Önder sanayiciler Özel Isparta Hastanesi’ni Burdur’a davet etti. Burdur Belediye Başkanlığı Yeni Otogar yanında 38 Bin M2 arsayı yukarıda anılan proje için tahsis etti.
 
ÖZEL ISPARTA HASTANESİ BAKANLIK’A BAŞVURDU

Bunun üzerine Özel Isparta Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’na tam donanımlı ileri düzey yatırımlar için kadro talebinde bulundu. Sağlık Bakanlığı, Kardiyoloji- Onkoloji, Tüp Bebek, Yeni Doğan Yoğun Bakım- Fizik Tedavi için ruhsat verdiği an grup yeni yatırımı Burdur’a yapacak. Yatırım değeri 16 Milyon TL.

DÜNYA’NIN 1 NUMARASI DA ARTIK ISPARTA’YA GELMİYOR

Özel Isparta Hastanesi, yeni projesi için Tüp Bebek’te Dünya’nın en iyi Bilim İnsanları’ndan (Embriyolog) biri olan El Hasani ile anlaşmıştı. Isparta Projesi engele takıldığı için O Embriyolog da Isparta’ya gelmiyor. 16 Milyon TL değerindeki bu yatırımların önündeki engelin mutlak surette kaldırılması gerekiyor

ISPARTA’DAKİ MEVCUT HASTANE KALACAK YENİ HASTANE BURDUR’A YAPILACAK. ANCAK…

Engel çözülemediği an mevcut Özel Isparta Hastanesi yine faaliyetlerine burada devam edecek. Yeni Hastane ise Burdur’a inşa edilecek. Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir: «Mevcut Kampus’ta 980 M2 üretmek için büyük mali kaynak da harcadık. O da heba oluyor. Engel kalkarsa yeni yatırımı buraya yaparız.»

GÖZ GÖRE GÖRE YENİ YATIRIM BURDUR’A KAÇIRILIYOR

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ, bütçesi 16 Milyon TL olan yeni bir yatırım kararı aldı. Mevcut Kampus içerisinde yüksek değerler ödenerek 980 M2 arsa üretildi. Proje çizildi.

Bu bağlamda:

- Kalp Damar Cerrahisi

- Kardiyo Vasküler

- Kalp Hastanesi kurulacaktı.

- Onkoloji (Kanser) Tanı ve Tedavi Hastanesi kurulacaktı

- Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin en donanımlı ve yetkin yapılarından biri olan Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi daha da büyütülecekti

- Yine Ağustos 2006’dan bu yana faaliyet gösteren; kurulduğunda Türkiye’de 2’nci olan Tüp Bebek Merkezi ayrı bir dal haline getirilecekti. Hatta bu uğurda Dünya’nın en önemli Embriyologlarından biri olan El Hasani ile anlaşma yapılmıştı. Almanya’da yaşayan Embriyolog El Hasani Isparta’da da hizmet verecekti.

- Fizik- Tedavi Merkezi (FTR) kurulacaktı.

Tüm bu bilgiler ışığında proje hazırlandı. Ve yapı ruhsatı için Isparta Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğü’ne müracaat edildi.

BELEDİYE 2 KAT OTOPARK ŞARTI KOŞTU. YATIRIMCI KARŞILAYAMADĞI İÇİN RUHSAT VERİLMEDİ

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ’NİN iddiasına göre Belediye Başkanlığı, proje için 2 kat otopark talep etti. Ancak yatırımcı grup üretilen 980 M2’lik arsada 2 kat otopark şartını yerine getiremedi. Bunun üzerine iddialara göre Isparta Belediye Başkanlığı, projeye ruhsat vermedi.

Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir ile Başhekim Dr. Mevlüt Yaman, istenilen şartları karşılamalarının imkânsız olduğunu ifade ettiler. Bu nedenle de tam donanımlı, İleri Tıp yatırımlarını askıya aldıklarını ifade ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir ve Başhekim Dr. Mevlüt Yaman, «Özel Isparta Hastanesi Kampusu içerisinde 980 M2 arsa ürettik. Bu arsayı üretirken büyük miktarlarda kaynak harcadık. Proje çizdik. 3 kat yer altında olacaktı. 5 kat da yeryüzünde inşa edilecekti. Size anlattığımız (‘- tüm detaylar yukarıdaki paragraflarda’) sistemleri, yatırımları, ihtisas dallarını oluşturmamız lazımdı. Eğer 2 kat otopark şartını karşılasaydık bu yatırımların 2’sini gerçekleştiremezdik. O nedenle de projeyi ne yazık ki dondurmak zorunda kaldık» dediler.

BURDUR, «O YATIRIMI BİZE YAPIN» DEDİ. 38 BİN M2 ARSA TAHSİS ETTİ

Isparta etabında bu sorunlar yaşanırken, devreye Burdur girdi. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Isparta Belediyesi’nin yukarıda anılan projeye ruhsat vermediğini öğrendiği an, sanayiciler ile bir araya geldi. Burdur’un önder sanayicileri, Özel Isparta Hastanesi’ni Burdur’a davet etti. Konu bununla da sınırlı kalmadı. Burdur Belediyesi, Yeni Otogar yanında 38 Bin M2 arsayı bu proje için tahsis etti.

VE ÖZEL ISPARTA HASTANESİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NA KADRO BAŞVURUSU YAPTI

Bu gelişme ışığında Özel Isparta Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’na müracaat etti.

- Kalp- Damar Cerrahisi için kadro istedi

- Kardiyo- Vasküler için kadro istedi

- Kalp Hastanesi için kadro istedi

- Onkoloji (Kanser) Teşhis ve Tedavi Hastanesi için kadro istedi.

Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir, Sağlık Bakanlığı’ndan yukarıda anılan dallarda kadro talebi onaylandığı an yatırımı Burdur’a yapacaklarını açıkladı.

YATIRIM DEĞERİ: 16 MİLYON TL KLİNİK KAPASİTE: 250 KİŞİ HELİPORT DA BULUNUYOR 300 KİŞİ ÇALIŞACAK

Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir, 250 klinik kapasiteli yeni yatırımın maliyetinin 16 Milyon TL olduğunu söyledi. Proje tamamlandığı an ise orada 300 kişiye istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

PEKİ: ÖZEL ISPARTA HASTANESİ NE OLACAK. KAPANCAK MI? HAYIR

Bir başka boyut daha var: (‘- Isparta’nın İlk Özel Hastanesi’) unvanı taşıyan sağlık kuruluşu ne olacak? Kapanacak mı?

Hayır

Yanıtı Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir şöyle veriyor:

“Burdur’a yatırım gerçekleştirsek bile Özel Isparta Hastanesi burada da hizmet vermeye devam edecek.

Mart 2006’da kurulan Özel Isparta Hastanesi, Yeni Doğan Yoğun Bakım, Tüp Bebek Merkezi gibi donanımları ile fark yaratan bir kuruluştur.

20 Poliklinik var.

38 Tıp Doktoru görev yapıyor.

Totalde 300 kişi çalışıyor. Kurum burada kalacak. Hizmete devam edecek.

Ama projemizin ruhsata takılmasına çok üzüldük. Açıkça ifade etmeliyim ki çok kırıldık”

PEKİ: KALP VE KANSER HASTANESİ ISPARTA’DA KURULABİLİR Mİ? YATIRIM BURAYA YAPILABİLİR Mİ?

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir, şöyle yanıt veriyor:

«Biz yatırımı Isparta’da; mevcut Kampus içerisinde yapmak için yola çıktık.

8 katlı (3’ü yer altında) proje tasarladık

Onaya sunduk

Ruhsat çıkmadı.

Biz, mevcut Kampus içerisinde 980 M2 arsa üretmek için çok büyük kaynak harcadık.

Şimdi ruhsat çıkmadı. O kaynak da atıl vaziyete düşüyor. Heba oluyor. Sonuçta bu bir Millî servettir.

Üzüntü duyuyorum. Elem duyuyorum. Açık, seçik ve net bir şekilde söylüyorum: Çok kırıldım.

Eğer o engel aşılırsa, yatırımı Isparta’ya yaparız.»

NE YAZIK Kİ EL HASANİ DE GELMİYOR YATIRIM ISPARTA’YA OLURSA, DÜNYA’NIN EN BÜYÜK EMBRİYOLOG’U BURADA GÖREV YAPACAK

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir, Tüp Bebek Merkezi’nde bu kenti uçuracak olan bir projelerinin daha engellenmiş olduğunu söyledi. Şimşir şöyle dedi:

«Dünya’nın en saygın Bilim İnsanlarından biri olan ve şu an Almanya’da yaşayan Embriyolog El Hasani, Yeni Tüp Bebek Merkezi’nde görev alacaktı. Isparta’da çalışacaktı. Ama proje engele takıldığı için gelmiyor.

Yatırım önündeki engeller kaldırılırsa Embriyolog El Hasani de gelecek.»
haber32
haber32
Yorumlar (15)
0 6 yıl önce
Belediye boş mu duracak? Tabiki bir şeyler yapılmalı, yatırımlar engellenmeli. Ne bileyim belediye çalışıyor denilmeli. Yoksa Isparta'da yatırım falan yapılır Allah muhafaza. Başkanım seninle gurur duyuyor MHP. Yaşa varol başkan. engelle amk.
0 6 yıl önce
Burdur'a yapılması mümkün değil.Mevcut hastanenin şubesi olamaz,daha doğrusu hastanelerin şubesi olamaz.O zaman yeni bir hastane ruhsatı gerekli.Bildiğim kadarıyla artık yeni hastane ruhsatı da verilmiyor.Tek seçenek,burudaki hastane kapatılmalı.
0 6 yıl önce
bence başkan acilen konuyla ilgili basın açıklaması yapmalı.ısparta ziya başkanın iki dudağı arasına mı kaldı
0 6 yıl önce
Mahalle arasına hastane yap,trafiği kilitle ,sonra da başkan ruhsat vermedi de.Zaten şehrin merkezine,otoparksız,yeşillik ve çevresiz apartman gibi hastaneler diktiler.O kadar hizmet aşkınız varsa yeşille dost bir çevreye hastane yapın da alkışlaylım
0 6 yıl önce
şu haliyle eski sanayiden geçilmiyor zaten. illa yapacaksanız uzakta yapabiliyorsanız yer mi yok.
0 6 yıl önce
El Hasani de kimmiş !!!!!! Okadar iyiyse burada işi ne ??? Rant kokan hareketler.
0 6 yıl önce
sen git çevre yolu shell dibine, gülistana daha bilmem nerelere 10'ar kat ver Ispartalıya hizmet edecek bir sağlık kuruluşuna 5 kat verme zaten dibinde istanbul caddesindeki apartmanlar 5 kat. Eski sanayiye de ACİLEN kentsel dönüşüm istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:35
Güneş 07:59
Öğle 13:15
İkindi 15:59
Akşam 18:22
Yatsı 19:41
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. Man City 19 41
2. M. United 19 40
3. Leicester City 19 38
4. West Ham 20 35
5. Liverpool 19 34
6. Tottenham 18 33
7. Everton 17 32
8. Arsenal 20 30
9. Aston Villa 17 29
10. Chelsea 19 29
11. Southampton 19 29
12. Leeds United 19 26
13. Crystal Palace 20 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 20 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 20 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@