banner121

Isparta'ya Müfettiş Gelmiş!..

Yeniçağ Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Takan Isparta Belediyesi'ne yapılan operasyonu köşe yazısında değerlendirdi.

Isparta 24.01.2012, 09:35 24.01.2012, 09:36
Isparta'ya Müfettiş Gelmiş!..
banner123

AKP iktidarı tarafından ceza görmeniz, yalnızca onların hakkında olumsuz fikirler sürmenize bağlı değildir. Bir de icra makamında iseniz ve AKP’nin façasını bozacak, gerçekten göz boyamaktan uzak, halkın işine yarar icraatlar yapıyorsanız, yandınız..

Yanmak da ne ki?
 
Aile boyu değil, sülale boyu duman ederler sizi. Dairedeki çaycınız bile okka altına gider!...
Nasıl mı?..
 
Sadece çarpıcı iki örnek:
 
CHP’li İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu ve MHP’li Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın hedef tahtasına konulmaları...
 
Isparta’nın MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ikinci kez bu koltuğa, geçmiş “AKP’li belediyenin yolsuzlukları”nı seçim kampanyasında afiş ve billboard yaparak, halka gerçekleri anlatıp, oy alarak oturmuştu.
 
Malum medya tarafından da yargılanmadan mahkum edilen Isparta Belediye Başkanı’nın ağır suçlama karşısında ne diyeceğini merak edip telefona sarıldım. Pazartesi sabahı odasına gelir gelmez Günaydın, ilk olarak Savcının iddianamesini arkadaşları ve avukatları ile birlikte incelemeye almış.
 
Yusuf Ziya Günaydın’a bir dokunduk bin işittik...
 
Günaydın’a 2009’da AKP’ye karşı yürüttüğü yolsuzluk kampanyasını hatırlattık; “Hepsi doğru efendim. Hepsi doğru. Zaten ondan kaynaklanıyor bu işler” dedi.
 
Isparta Belediye Başkanı o kadar dertli ki araya girmeden anlattıklarından bir bölüm aktarayım: 
“Cumhuriyet tarihinden bu yana Isparta Belediyesi’nde, Belediye olarak gelir gider tablosunda hiçbir zaman artı olmamıştır. İlk defa bu sene 3 trilyon lira artı olmuştur. Belediyeyi sıfır borçla teslim ettim. 150 trilyon borçla devraldım. Ve arkasından da 320 tane mülkümüz de yok edilmiş, satılmış. Ve de devlete bir lira da vergi ödenmemiş şimdiye kadar. Şimdi ise 30 trilyon lira vergi ödemişim. İller Bankası’ndan aldığından fazla devlete vergi ödeyen bir belediyeyim. Geçen ayın içerisinde Ticaret Odası’ndan, en iyi vergi ödeyen mükellef olarak Isparta Belediyesi, buradaki bütün işadamları arasında birinciliği aldı. Bizden önceki 5 yılda bir tek kuruş, bir tek lira ödenmemiş. Biz bunu ödemişiz ve o şekilde yaşıyoruz. Ve de bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılandırma olayında da hemen cevap verdik. Her ay, 4 aydır da ikişer trilyon lira para ödüyoruz. Şu anda bütün araç gereçlerimiz alındı. Bizim bütün fabrikalarımız yağma edilmişti. Isparta Belediyesi’nin ISPAŞ, ISTEM diye şirketleri vardı. Fabrikalar yağma edilmiş ve satılmıştı. Bunları geri aldım, işletmeye koydum ve para kazanır hale getirdim. Bütün Isparta halkı bunu biliyor. Büyük asfalt fabrikası kurdum. Açılışını 15 gün önce yaptım. Şehrin bütün altyapısını değiştiriyorum, yeniden yapıyorum. İsviçre modeli bir çalışmaya giriştik. 16 trilyon liralık asfalt makineleri, dozerler, yükleyiciler ve tüm eksik olan asfalt kazıcılar, makinelerimi aldım. Sıfır borçla teslim etmiştim belediyeyi, 125 trilyon borca çıkmış. Teslim ettiğimden bu yana. Ben hem teslim eden hem teslim alan bir belediye başkanıyım. Arada, bir gedik olmuş oluyor. O gedikte bu olay oluyor.” 
 
Isparta Belediyesi’nin müfettişler tarafından “didik didik edildiğini” anlatıyor Yusuf Ziya Günaydın:
“Buraya 44 Mülkiye Müfettişi, Milli Eğitim Müfettişi geldi. Odalar yetmiyordu. 3 tane mülkiye müfettiş makamı yaptım. İçerisinde internetleri, bilgisayarları hazır döşendi. Geldiklerinde, bir günde bazen iki tane, üç tane geliyor, odalara taksim ediyoruz. 44 bilirkişinin neticelerinin tamamını aldık ve hemen şu anda alındı. Hiçbir suç olmadığı ve fazlasıyla takdir ve şükran halinde ‘soruşturmaya izin verilmemesine’ geldi.” 
 
Milli Eğitim Müfettişlerinin belediyede ne aradıklarını merak ettim:
 
“Önce valilik kanalıyla Milli Eğitim Müfettişiyle denediler, itiraz ettiler. Bu Milli Eğitim Müfettişlerinin yaptıklarını yeniden, tekrar Mülkiye Müfettişleri bir daha yaptı. Dolayısıyla hepsi Mülkiye Müfettişi gibi oldu. Ama, iş bize soruşturma yapılmamasına geldi” .
 
Suçlamalar karşısında şaşkına dönmüş Isparta Belediye Başkanı:
 
“Maalesef Türkiye’mizde böyle olaylarla karşı karşıyayız. E, kardeşim madem 44 Mülkiye Müfettişi bir tane eksik bulsa da, bizi İç İşleri Bakanlığı vasıtasıyla soruşturmaya izin verseydiniz. Niye vermediniz? Yok. Çünkü belgelerle çıkılıyor karşılarına. Ama bu olayda belgesiz çıkıyorlar. Bunlar sorgusuz sualsiz suçluyor, hayali suçlamalarla, bilirkişiyle. Bu insanlar, imam bildiğini okur tarzıyla bir önceki savcılığa ve emniyete verilen ifadeleri hiç nazari itibara almadan aynı şeyleri, o ifadelerde doğru verilen cevapları bile göz önüne almadan, kendi bilirkişilerinin ve hayali bilirkişilerinin onayını alarak bize kara çalma yoluna gittiler. Memlekette birkaç çiçek açıyor. O birkaç çiçeği de böyle yok etme politikasıyla da biliyorsunuz bütün belediyelere de saldırıyorlar. Şu anda Yüce Rabbim’e güveniyoruz.. Bu şekilde iftiralar ve çirkinlikler, ailemize ve çocuklarımıza kadar sarsmaları, Allah cezalarını verecektir bunların. İnşallah. Biz gerekli savunmalarımızı yapacağız.” 
 
Yusuf Ziya Günaydın’ın söylemek istediği son söze gelince:
 
“Yazıklar olsun. İnsanlara hizmet veren, insanlara bu şekilde saldırmalar, bunlar memleket açısından ayıp denecek yüksek seviyede. Hayırlısı olsun diyorum. İnşallah yanlı olaylara dilimizin, gücümüzün yettiği kadar belgelerle cevap vereceğiz.” 
 
Tekrar ediyorum;
 
Kimin ne suçu, ne yolsuzluğu varsa bulup çıkarılsın ve cezası verilsin. Fakat bir şey daha var:
Mülkiye Müfettişlerinin bugüne kadar AKP’li belediyelere yaptıkları teftişlerde sümen altında kalan raporlar da çıkarılsın.
 
Cesaretiniz var mı?...
 
Kaynak:Yeniçağ Gazetesi
haber32
haber32
Yorumlar (11)
MALUM 8 yıl önce
ALLAH TAN KORKUN., AYNI TAKTİK DEVAM EDİYOR, YALAN İFTİFA VE DÜZENB AZLIK DEVAM BİRAZ ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN
GARİBAN 8 yıl önce
YAZIYI OLUYUNCA BİR AK PARTLİ OLARAK KISA KISA CEVAP VERMEYE ÇALIŞACAĞIM AK PARTİNİN FAÇASINI BOZDUK, AK PARTİNİN YOLSUZLUKLARINI ÇIKARTTIK DİYOR HİÇ BİR AK PARTİLİ YETKİLİ BUNLARI OKUMADIĞI İÇİN CEVAĞ VEREMİYORLAR. BEN GARİBAN AK PARTİLİ OLARAK CEVAP YAZACAĞIM . UMARIM HEMSHRİLERİİZİN BİLGİLENMESİNE YARTDIMCI OLURUM
GARİBAN 8 yıl önce
YOLSUZLUK KAMPANYASI DOĞRU ÇIKTI DİYAR AMA HANGİ YOLSUZLUK OLDUĞUNU SÖYLEMİYOR. BURADA KENDİ YOLSUZLUKLARINI KAPATMAK İÇİN Y... KONUŞMAYA DEVAM EDİLİYOR. CAM KAFE YOLSUZLUĞU DİYE HB MAHKEMEYE VERDİ. DAVACI OLDUĞU BİR DAVADA DAVAL DURUMA DÜŞTÜ. BİR ŞEY KONUŞURKEN ŞU YOLSUZLUK DİYE SÖYLEYECEKSİN. PEKİ YOLSUZLUK VARDI SEN NE YAPTIN.OLMAYAN BİR ŞEYE BİR ŞEY YAPILMAZ. SENİN GÖREVİN İŞLEM YAPMAK. KİME YOLSUZLUKTAN İŞLEM YAPILDIĞI ORTADA SÖYLEMEYE GEREK VARMI YENİ ÇAĞ YAZARIDA HANGİ YOLSUZLUK DİYE SORMAYI HERHALDE AKIL EDEMEDİ. ÇÜNKÜ TARAFLI
GARİBAN 8 yıl önce
İLK DEFA 3 TİRİLYON GİDER GELİRDEN FAZLA VERDİ DİYOR. DOĞRUDA SEN BÜTÇEYE 30 TİRİLYON YATIRIM BÜTÇESİ KOYDUN KAÇ PARALIK YATIRIM YAPTIN. KAĞIT ÜZERİNDE 10 TİRİLYON GÖZÜKÜYOR. 20 TİRİLYON ORTADA YOK. 10 TİRİLYONLUK YATIRIMIN BU DURUMDA NASILOLDUĞU DA GÖZÜKÜYOR. AYRICA HAZIR PARA GELİYOR. OBUR CUBURA HARCIYORSUN. YATIRIMN YAPMIYORSUN GÖZE GÖZÜKEN HİÇ BİRŞEY YOK HİÇ BİR ŞEY ÜRETMİYORSUN. FAZLA VERDİ DİYE KONUŞUYORSUN. ATMADAN KONUŞUN. BELGESİNİ GÖREREK KONUŞUN EZBERE İŞ YAPMAYIN
GARİBAN 8 yıl önce
O BORÇLA DEVRETTİM 150 TİRİLYON BORÇLA DEVRALDIM DİYOR. ACABA KENDİSİ AYBTILI DÖNEMİNDE KAÇ PARA BORÇLA DEVRALDI KENDİSİ NE KADAR BORÇLA DEVRETTİ. İŞİNE GELMEDİĞİ İÇİN SÖYLEMEZ TARAFLI YAZARDA SORMAZ. SORUP ARAŞTIRIN 2 TİRİLYON BORÇLA DEVRALDI. 20 TİRİLYON BORÇLA DEVRETTİ 10 KATI. BİRDE 150 TİRLİYON BORCUN DÖKÜMÜNÜ YAPIN NERELERE VAR. BİİRDE HB CEBİNE KOYMUŞ BUNLARI. KİMİN NE YAPTIĞINI HERKEZ GÖRÜYOR. DAHA DUR ATILAN İFTİRA KAMPANYALARININ İLAHİ ADALET YÖNÜNÜ UNUTMAYIN. KİRLİ SİYASET DEVRİ AK PARTİ İLE BİTTİ BU BÖYLE BİLİNE
GARİBAN 8 yıl önce
320 MÜLK SATILMIŞ DİYOR DÖKÜMÜ YOK. HİLE YANDAŞLIK ÖRGÜT OLAYI VARMI YOK. KANUNSUZLUK VARMI YOK TIK YOK AMA KONUŞUYOR. ÇÜNKÜ İDARECİLİĞİ BİLMİYOR. SANKİ BABASININ İŞ YERİNDE ÇALIŞOYOR. HB SATTINCA RANT MI SAĞLAMIŞ CEBİNE Mİ KATMIŞ BUNLARLA İLGİLİ BİR ŞEY YOK. BİR DE ŞU SORULSA HBC BANKASININ YERİNİ KİM SATMIŞ. ŞU ANDA BİRAHANE OLAN YERİ VE ALTINDAKİ İŞ YERLLERİNİ KİM SATMIŞ HİÇ KENDİ DÖNEMİNDE SATILANLARDAN BAHSETMİYOR. ÇÜNKÜ AK PARTİLİLERDEN HİÇ SES ÇIKMAYINCA ATIYOR ATIYOR. DİĞERİDE YAZIYOR.
GARİBAN 8 yıl önce
MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİNİN BU GÜNE KADAR AK PARTİLİ BELEDİYELERİN YAPTIKLARI SÜMEN ALTINDA KALAN RAPORLAR ÇIKARILSIN. DEMESİ ÇOK ÇAHİL VE BİLGİSİZ OLDUKLARI ORTAYA ÇIKIYOR. ÇÜNKÜ MÜFETTİŞLERİN NASIL ÇALIŞTIĞINI BBİLMİYOR. BÖYLE BİR İDDİAN VARSA NET OLARAK NERESİ VE NE OLDUĞUNU YAZACAKSIN. EZBER YAPMAYAKSIN. KİŞİLERİN HATASINI AK PARTİYE YÜKLEMEYECEKSİN. ISPARTADA AK PARTİYİ SAVUNAN OLMAYINCA GARİBAN RUMJUZU İLE YAZMAK ZORUNDA KALDIM VE YAZMAYA DA DEVAM EDECEĞİM.
VATANDAŞ 8 yıl önce
AK PARTİLİ GARİBAN, HİÇ GARİBAN GİBİ GÖZÜKMÜYORSUN, KALEMİNE VE ELİNE SAĞLIK, AK PARTİNİN GARİBANI BÖYLEYSE, DİĞERLERİNİ SİZ DÜŞÜNÜN, HER ŞEYE RAĞMEN KUTLUYORUM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:36
Güneş 08:00
Öğle 13:15
İkindi 15:57
Akşam 18:20
Yatsı 19:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 19 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 19 21
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Bursaspor 19 33
3. Erzurum BB 18 31
4. Keçiörengücü 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Akhisar Bld.Spor 19 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 23 67
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 24 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Osasuna 21 28
11. Granada 20 27
12. Real Betis 20 27
13. Levante 21 26
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü