banner121

IUBÜ, TARIMLA SANAYİLEŞEN ISPARTA’NIN DİNAMOSU OLACAKTIR

Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, İkinci Üniversitesi’nin tarım ve tarımsal sanayi vizyonuna yönelik olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Isparta 26.04.2018, 15:53
IUBÜ, TARIMLA SANAYİLEŞEN ISPARTA’NIN DİNAMOSU OLACAKTIR
banner123

Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, İkinci Üniversite’nin kurulmasıyla ilgili açıklama yaptı. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Tarımla Sanayileşen Isparta vizyonuna hizmet edeceğini belirten Adar, şu açıklamayı yaptı:

YENİ BİR ÇIĞIR AÇACAKTIR

Ispartamız için özlemle ve büyük bir umut ile beklediğimiz İkinci Üniversite Projesi, TBMM Eğitim Komisyonu’nda kabul edilerek onaylanmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevkedilmiştir. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’in gayretleri ve girişimleri ile Isparta’ya kazandırdığı Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, ilimiz yükseköğrenim hayatında yeni bir çığır açacaktır. Türkiye’de Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adı altında yeni bir sisteme geçilmesi özellikle okuyanların istihdamına yönelik eğitim modeli geliştirilmesi biz iş dünyası temsilcilerini memnun etmektedir.

TARIM-SANAYİ-HİZMET SEKTÖRÜ
ESASLI OLMASI MEMNUNİYET VERİCİ

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Isparta Ticaret Borsası’nın da vizyon olarak belirlediği ‘Tarımla Sanayileşen Isparta’ hedefi doğrultusunda eğitim-öğretim verecek olması ayrı bir önem arzetmektedir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Tarım Bilimi ve Teknolojileri Fakültesi temelinden hareketle tarım-sanayi ve hizmet sektörlerine yönelik insan gücü yetiştirilmesi hedefiyle açılması Ispartamız için büyük bir şanstır. Çünkü Isparta tarım kentidir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Tarımla Sanayileşen Isparta’nın dinamosu olacaktır.  Bu alandaki gelişmenin motoru olacaktır.

ADAR’DAN TEŞEKKÜR

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Isparta’ya kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a, Bakanlar Kurulu üyelerimize, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e, komisyon üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

haber32
haber32
Yorumlar (5)
boş 2 yıl önce
boş üniversite. meslek lisesinin seviyesi bile daha iyi olur
yabancı 2 yıl önce
öğrencileri düdüklemeye devam edeceksiniz yani. nankörler...
s 2 yıl önce
i̇lk uygulama değil. sakarya da da aynısı yapılmış. seçim yatırımını halka 2.üniversite diye yedirmeye çalışanlara mi teşekkür ediyorsunuz. bu nasıl vizyon. uygulamalı üniversite adı veriliyor mühendislik fakültesi bu catiya alınmıyor. o zaman mühendislik fakültesi uygulamayi bilmeyen mühendis yetiştiriyor sonucu çıkıyor. bu da yetmezmis gibi i̇şletme fakultesı kuruluyor. i̇şletme uygulamalı oluyor mühendislik uygulamalı olmuyor. çok garip çok. .... kim böyle bir yapı kurduysa ...
Yanlış Karar 2 yıl önce
sdüden mevcut ziraat fakültesinin kopartılıp ayrı bir üniversite içinde yeniden kurulmaya çalışılması çok yanlış bir karardır. bu karardan derhal dönülmesi gerekiyor. şu an ziraat fakültesi sdünün altyapısı en güçlü olan, en fazla proje ve yayın üreten, sdüyü üniversiteler sıralamalarında öne taşıyan fakültesi konumundadır. bunu da 25 yıldır özveriyle çalışan ziraat akademisyenlerinin sürekli proje üreterek tarımsal araştırma ve geliştirme tesisleri ve labaratuarları kurarak başarmıştır. şimdi ne olacak. bütün bu büyük emek verilerek, paralar harcanarak kurulan devasa tesisler, 1000 dekara yakın tarımsal araştırma ve uygulama sahası, onlarca tam donanımlı laboratuaar ve test merkezleri sdü kampüsünde bırakılarak heba edilecektir. ayrıca bu keyfi ve dayatama karar, ziraat akademisyenlerinin çalışma azmini kırmış, motivasyonunu azaltmış, onarılmaz yaralar açmıştır. altyapısı hiç olmayan bir kampüste yeniden bir ziraat fakültesi kurmaya çalışmak akıl ve mantık dışıdır.
r 2 yıl önce
içi boş ama apartçıları mutlu edecek bir üniversite
haber32 haber32 haber32
14°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:31
Öğle 13:01
İkindi 16:53
Akşam 20:20
Yatsı 21:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@