banner121

Kalem Isparta Halkından Özür Diledi

MHP'den İstifa eden Meclis Üyesi Seyfettin Kalem, seçim öncesi verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle kendi adına İsparta halkından özür diledi.

Isparta 30.06.2011, 09:27 30.11.-0001, 00:00
Kalem Isparta Halkından Özür Diledi
banner123

Akdeniz Gazetesi Sahibi İsmail Rüştü Çelik'in Başkanlık yönetimi ve meclis üyelerine gönderdiği Ticaret ve Kültür Merkezi'ndeki 105.48 milyon TL'lik kaybı hatırlatan ve gereğinin yapılmasını talep eden mektup gündeme bomba gibi düştü.

Meclis Başkan Vekili, eski MHP'li Bağımsız Belediye Meclis (İyesi Seyfettin Kalem, kendisine de ulaşan mektup ve Bilirkişi Heyet Raporu sonrasında sessizliğini bozdu. Akdeniz'e konuşan Kalem, "hesap sormaya gelmiştik. Ama verdiğimiz sözlerin altında ezildik. Hesap sorulur duruma düştük" dedi.

SÜRECİ TAKİP EDECEĞİM
Akdeniz Gazetesi Sahibi İsmail Rüştü Çelik'in Belediye Başkanı, başkan yardımcıları ve meclis üyelerine gönderdiği Ticaret ve Kültür Merkezi Bilirkişi Heyet Raporu'nun kendisine de ulaştığını belirten Seyfettin Kalem, İsparta Belediyesi'nin zararının giderilmesi gerektiğini söyledi. Kalem, "İsmail Rüştü Çelik beye hak vermemek mümkün değil.

Çünkü biz Yusuf Ziya Günaydın'ın arkasındaki meclis üyesi adayları olarak seçim meydanlannda Başkanın tabiriyle katrilyonlarca değeri olan bir meydandan 43 dükkanla anlaşmış olarak çıktık. Ve 8 ay önce meclisimizde trafo yerleriyle alakalı gündem maddesinde şahsım olarak belediye başkanına böyle bir raporun olduğunu 105 trilyon müteahhide rant sağlandığını sorduğumda 'şu an elimize böyle bir/şey geçmedi.

Elimize geçerse gereğini yaparız' dediği meclis kayıtlarında var. Meclis üyeleri ve basın bu duruma şahit oldu. Şu ana kadar makamın elinde böyle bir belge olmadığına dair açıklamalar üzerine İsmail beyin göndermiş olduğu belgeden sonra makamın hangi tutum içerisinde olacağını meclis üyesi ve ilerde taraf olacağım konum olarak meclis başkan vekili olarak süreci takip ediyorum' diye konuştu.

HESAP SORMAYA GELDİK HESAP SORULAN YER OLDUK

İsparta Belediyesi yönetimi ve meclisinin 29 Mart 2009 seçimlerinde halka hesap sorma vaadinde bulunduğunu hatırlatan Kalem, şöyle konuştu:
"Bizler seçim meydanlarında söylemiş olduğumuz 'hesap soracağız, hesap sormaya geliyoruz. Halkın hakkını almaya geliyoruz'sözlerimizin altında ezildik. Örnek verecek olursak. 'Günaydın Ispartam, Günaydın geliyor, paralı otopark kalkıyor' diye halkımıza söz vermiştik.

Otopark kalktı mı, aksine tekrar ihaleye çıkıldı. 'Günaydın Ispartam Belediye'de sorma ver parası kaldırılıyor. Kanunu hakkı olan belediyeden hiçbir talep görmeden işleri yapılacak' demiştik. Yapıldı mı? Hayır. 'Günaydın Ispartam, Günaydın geliyor satılan veya birilerine kıyak çekilen tapulan geri alınacak' demiştik. Açılmış bir dava var mı? Yok. Gülmega AVM satıldığı fiyatın değerinde kiraya verildi. Hani geri alınacaktı. Hiçbir girişim yok. 'Çarşamba Pazarı'nda katrilyonlarca liralık kaybı geri alacağız' dedik, 43 dükkan adı altında meydanın çevrilerek belediyeye verildiği bir anlaşma önümüze konuyor.

NEDEN İSTİFA ETTİ?

Şehrin imari bir kimliği olacak, herkese eşit imari uygulama sözü vermiştik. 'Şehrimizi taşlaştırmayacagız, yeşil bir İsparta olacak demiştik' Oldu mu? Her yer taşlaşıyor, Jkatlaşıyor. Ve daha bunlar gibi dayamayacağım birçok konu gündeme getirdiğim için şahsım 2 kez Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Kurucusu olduğum AK Part'nin şahsi değil, halkın menfaatini korumak adına o günkü belediye başkan" Balamanla hem hukuki hem siyasi mücadeleyi başka bir partide sürdürmek için 9 kez .disipline sevk edildikten sonra istifa etmiştim. Geldiğim yerde de aynı muameleleri görünce istifa tercihini kullandım.

SEYFETTİN KALEM OLSAYDİ HESAP SORARDI

Arkamdan birçok dedikodular, [iftiralar atıldı. Hep sustum. Tabi iki bunlara söylenecek bir I sözüm, cevabım vardı. Ama I ha tın sayılır arkadaşlarımın isteği üzerine bugüne kadar ! sustum. 'Makam istedi' dediler, ben iktidar partisinde makamları kabul etmedim ki, | burada makam isteyeyim. Bizim I tek derdimiz vardı, söylediğimiz konularla ilgili müdahalede bulunmak için yetki istedik. Arkadaşlar şu anda benim o makamlara getirilmemin haklılığını bana gösterdiler.

Çünkü Seyfettin Kalem olsaydı hesaplan sorar, bugün hesap sorulacak hale düşmezdik. Benim siyası yaşamımda şahsi hiçbir talebim olmadı. Tek amacım vardı aşığı olduğum İsparta'ya ve Ispartalılara iyi bir yaşam, iyi bir gelecek sağlayabilmek adına duvara küçük bir taş koymaktı/Elbette elimizdeki değerler kaybolduktan sonra insanoğlu değerini anlıyor. Kalpler kırıldıktan sonra eskisi gibi olmuyor.

Bugünlük bu kadar konuşacağım. İlerleyen gün ve aylarda Isparta halkı Seyfettin Kalemin onlar için hiçbir fedakârlıktan vazgeçmeyeceğini anlayacaktır. 'Yapacağız* diye vaatlerde bulunduğumuz konular hakkında diğer meclis üyesi arkadaşlanmı bilmiyorum ama şahsım adına bu konularda zarar gören tüm İsparta halkından özür diliyorum."

haber32
haber32
Yorumlar (11)
QQQQ 9 yıl önce
BASKAN YARDIMCISI OLAMAYINCA IFTIRA AT SEN HEP IHANET ETTIN BU SENIN KANINDA VAR....
Hadi Oradan 9 yıl önce
Senin özür dileyeceğin öyle insanlar var ki;AKP liler, MHP liler, SP liler, ömrün yetmez özüre. Ispartanın siyasetine yakışan bir insan değilsin..Lütfen gölge etme.. Bırak siyaseti falan..
genç Türk 9 yıl önce
hep ihanet ettin diyen şeref sahibi hasysiyet sahibi kişiye soruyorum. ben Ispartada yaşayan bir gencim henüz 20 li yaşlarımdayım. Ama Ispartada bazı insanların ihanetten ne kasttettiklerine bakınca ihanet edenlerin onlar olduğunu görüyorum. Mesela Ispartanın temizlik işi 2001, 2002 dahil olmak üzere kaç TL ye yapılmış son 10 yılda. Bakıyorum Kalemin karşı çıktığı herşeyin aikar olduğunu görüyorum. Diğer tarafta ITKM denen yer. ben oranın eski halinide hatırlarım. Pazar camisinide bilirim peynircileride Ankonun olduğu yeride size adım adım anlatırım. Şimdi orası değerlenirken metrekaresi 600 TL dendi. Kalem buna karşı çıktı. Sonradan gerçek değerleme raporları ortaya çıktı ve ITSO imzalı evrakta tahribat yapıldığı 1200 TL seviyesinde olan metrekare fiyatının birileri tarafından yarıya indirildiği ortaya çıktı. Yediğimiz kazık 30 milyon TL. bu kazığa karşı çıkmak ihanet, bunu savunmak ise dürüstlükse diyecek söz bulamıyorum. Mehmet Aybatılı seçim evveli anlattı TV de seyretmediyseniz yada seyredip kafanız almadıysa bilemem. araç kiralanmış, kiralanan araçlar 17-20 bin tl arası araçlar, gidip sorun aynı paraya o vakitlerde lükse araçlar veriyorlardı. Kısaca birşeyler olmuş. Tabi sizin işinize gelmediyse bunlara karşı çıkılması menfaatiniz kesildiyse bilemem. Kaleme karşı çıkanlarda 3 ihtimal var. 1.si kafaları almıyor, 2.si ihanet içindeler(200lüler) 3.sü her 2 side değiller ne olduğunu bilemiyorum:) Briket fabrikasının 3 kuruşa satılmasına karşı çıkmak mı iftiraydı. Göltaş hisselerini OTOGAR yapacağım diyerek satmasına karşı çıkmak mı iftira. Ne oldu OTOGAR mı yapıldı? Sözde farklı bir yere OTOGAR yapacağım diye satmadımı akpli başkan. meclis tutanaklarına bakın, kanal 32 de çıktı bunlar. Aybatılı açıkladı mimar sinan camisinin taş döşeme işini verirken yapılan fiyatlandırmayı. Sadece işçilik için ödenen paraya mermer döeştilir diye rakamları koydu Aybatılı. Bunları algılayamıyorsanız gerçekten yazık. Hadi Oradan diyen kişi. 1 defa olsun dilekçe hakkınızı kullanıp bir yanlışa dur dediniz mi? demişsinizdir belki hakkınızı yemeyelim ama büyük ihtimal menfaatinize dokunduğu içindir. Ama şu bir gerçek Ispartalı kendisi çok dürüstmüş gibi kendi dışındaki herkesi ihanetle suçlar şerefsiz der kendisi en şerefli ya. mesela Demireller hakkında atar tutar vatandaş ama kendiside bir halt yapmaz. evet faize para yatırır, emlak yapar satar kiraya verir. kısaca rantiyecilik yapar. Göltaşı kim kurdu, üniversiteyi kim palazlandırdı. kimse bunları görmez aynayada bakmaz, atar tutar. yarası olan gocunsun
vah vah 9 yıl önce
Sayın Recep ÖZEL sırtından hançerlendi (Mumcu'nun mebus olduğu yıllar) Hançerleyen; Seyfettin KALEM.. Sayın Hasan BALAMAN sırtından hançerlendi. Hançerleyen ; Seyfettin KALEM... Sayın Yusuf Ziya GÜNAYDIN sırtından hançerlendi. Hançerleyen ; Seyfettin KALEM... Be Kalem hep sen doğru yada onlar mı yanlış çizer? Başka söze hacet yoktur umarım. Kendi öz eleştirini yap. Sine_i mesleğine dön lütfen.
ayhan 9 yıl önce
bu adamı hasan balaban doyuramadı ki günaydın doyursun bırakın kendi haline
aşığı 9 yıl önce
sayın kalem yaşım oldu 52 bunca yıl ısparta da yaşıyorum böyle satış yapan bi seni tanıdım birde şu üniversitede görevi olan başka yerde de çalışan o adam hani şu 2-3 kez m.vekili olan bu siyasi irade sizleri niçin ön plana çıkardı anlamıyorum.gerçi anlamakda istemiyorum.bu partiye zarar verenlerin başında geliyorsunuz lütfen yorum yapmayın size verilen görevlerinizi çamur atarak değil sessiz kalarak bitirin ki sizi insanlar akıllarına hep yalancı menfaatçi çıkarcı olarak anılıyorsunuz.
kamil karadeniz 9 yıl önce
genç türk; maşallah 20 li yaşlardayım diyorsun 50 lili yaşlarda gibi her şeyi hatırlıyorsun. yalan en büyük günahtır. kaç yaşında isen onu söyle. ayıp etme :):)
genç Türk 9 yıl önce
sayın kamik karadeniz yaşım 29 umarım merakınız hasıl olur. Ayrıca yazdıklarımı bilmek için 50 yaşında olmaya gerek yok. Biraz medyayı takip etseniz yeter. Tabi televoleleri işi gücü paparazzilik olan gazeteleri değil medyadan kastım. Şimdi desem cari açık nedir diye bilen kaç kişi çıkar tahmin etmekte zorlanıyorum. sizde bunun farkında olunca benide herhalde 50 yaşında olmalı ki bu kadar bilgili olsun. Aslında cahilim. çünkü benim düşünceme göre insanı ebedi saadete ulaştırmayacak ilim ilim değildir. o ilimde bende yok, belkide çok mütevazi davranıyorum ama olsun. Diğer taraftan yazdıklarımı okuyupta anlayamayanlar var. Gerçekten körü körüne particilik yapanlar var. Üniversitede bir hocam yaşıyorsa kulakları çınlasın, kendisi hukuk hocasıdır, Demirelin bugün yaptıklarını 7-8 sene evvel gözümüzün önüne sermişti. Olaylardaki ayrıntıları boşvermemek lazım. Bir dağın üstüne oturabilirsiniz ama bir toplu iğne acı verir. İşte ayrıntı böyle önemlidir. Diğer bir örnekle Gözlükte önemli olan camdır değil mi? ama çerçevesiz bir işe yaramasıda zordur. teferrüat olarak gördüğünüz noktalar çok önemlidir aslında. Ama genelde okumadan alim gezmeden seyyah bir milletiz. Kulaktan duyma laflara birşey biliyor sanıyoruz kendimizi. BİR SORU? Cenazenin başı nereye gelir? O kadar çok kişi çıkacak ki kıbleye gelir diye, sbebp ise kemal Sunal filmidir.Doğrusunu sorun araştırın öğrenin. İşte herşeyi böyle öğrenen vatandaş atıp tutuyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:37
Güneş 08:01
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:18
Yatsı 19:37
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 18 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 22 64
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 23 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü