haber32
banner77
16 Temmuz 2019 Salı 15:19
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın..
haber32

İşte O Yazı;

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a kafayı takmış gibi garip tavırlar sergiliyor.

Sadece Kulular değil aslında birçok il müdürüyle garip olarak algılanan tavırları sözkonusu ama bu günkü konumuz Vali’nin Emniyet Müdürü’ne karşı takındığı normal olmayan tavrın ayyuka çıkmış hali...

23 yıllık gazetecilik hayatımda Kayseri bürokrasisine bu denli anormal müdehalelerde bulunan bir Vali ile de ilk kez karşılaşıyorum.

Vali’nin emniyet müdürüne yönelik hasmane tutum ve davranışlarının detaylarını yazmayacağım.

Gerekirse de tek tek yazarım.

Ama TBMM gündemine kadar sirayet eden vehameti şimdi yazmadan, yorumlamadan da edemeyeceğim.

*Akit Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın Kayseri’de çıkardığı Memleket Gazetesi, Vali’nin ağzından “Kayseri’de FETÖ Borsası kuruldu” manşetiyle çıktı.

Sonrasında Vali yalanladı falan dediler ama yalanlama içerikli bir basın açıklaması falan da gelmedi.

Derken, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Valisinin bu açıklamasını meclis gündemine taşıdı.

AK Parti Grubu adına TBMM’de Arık’a FETÖ Borsası cevabı veren Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, dün dedi ki,

“CHP’nin vermiş olduğu Meclis araştırması önergesi hakkında grubumuz adına söz almış bulunuyorum.

CHP’li Milletvekili Sayın Çetin Arık, Kayseri Valisinin bir açıklamasını esas alarak, açıkladığı iddia edilen bir konuyla ilgili FETÖ borsası kurulduğunu söylüyor. Ben bugün sabahleyin Kayseri Valisini aradım ‘Sayın Vali, nedir bu konu?’ diye kendisine sordum. Dediği husus şu: Kayseri Emniyet Müdürü hakkında bir şikâyet var, cumhuriyet başsavcılığı soruşturma açmış, bir sivil toplum kuruluşunu ziyaretimizde bu konu soruldu, dedim ki: ‘Savcılık soruşturma yapıyor, HSK’den -zabıta amiri sıfatı nedeniyle- izin istiyor ve bu nedenle de mahkeme yayın yasağı kararı getirmiş, dolayısıyla yargıdaki bir konuyla ilgili konuşmam doğru değil.’ Yani ne FETÖ borsası kurulduğu ne bir başka husus olduğuyla ilgili bir beyan yok. Dolayısıyla bu konu doğru değil.”

Hayretler içerisinde kaldık...

Vali, Kayseri Emniyet Müdürü hakkında AK Parti Milletvekili’ne neler söylemiş neler...

Emniyet Müdürü İbrahim Kulular hakkında şikayet varmış, Savcılık soruşturması varmış, mahkemenin de yayın yasağı varmış...

Vali AK Parti Milletvekili’ne söylemiş bunları...

Okuyunca, “Kayseri’de FETÖ ile mücadelesi herkes tarafından bilinen Emniyet Müdürü’nü FETÖ Borsası diye şikayet eden müfteri şerefsiz kim acaba?” diye düşündüm.

Müdür beyle ilgili benzeri dedikoduları çıkaranların Kayseri’de FETÖ artığı şerefsizler ve beslemeleri olduğuna bir gazeteci olarak bizzat şahitlik ediyorum zira...*

Derken, daha sonra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’dan bir açıklama daha geldi.

Dedi ki Özkaya;

“Sayın Başkanım, saygıdeğer milletvekilleri; az önceki konuşmamda verilen bilgi çerçevesinde bir soruşturma olduğunu söylemiştik. Hâkimler ve Savcılar Kuruluyla da konuştum, burada bir soruşturma değil, yalnızca gazetede çıkan bir beyanla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının bilgi iletişimi olmuş, onun dışında bir soruşturma söz konusu olmadığını söylediler Kayseri Emniyet Müdürümüz hakkında. Biz terörle, FETÖ’yle mücadele eden, hayatını bu konuya adayan bütün  kamu görevlilerinin sonuna kadar arkasındayız. Bir yanlış anlamaya veya ufacık da olsa bir il içi çekişmeye vesile olmamasını arzu ederiz. Bunu da bütün kamuoyuna ve yüce Meclise kayıtların düzeltilmesi açısından iletmiş oluyorum.”

Yani ?

Vali AK Parti Milletvekili’ni bu konuda yanlış bilgilendirmiş.

Ne şikayet, ne savcılık soruşturması ne de yayın yasağı varmış.

Yani?

Koskoca milletvekili TBMM kürsüsünde yalan söylemiyorsa; Vali, Emniyet Müdürü hakkında AK Parti Milletvekili’ne üfürmüş...

Dedikodu yapmış...

İbrahim Kulular babamın oğlu değil, Emniyet Müdürü değil isterse genel müdürü olsun.

Eyvallahı olan şerefsizdir...

FETÖ Borsası gibi bir alçaklığın içerisinde yer almışsa varsa suçu günahı çeksin derim.

Amaa, İbrahim Kulular düşmanım da olsa Kayseri’de bazı soysuzların FETÖ artıklarının iftiralarına da hedef edilmesine taraf olmam.

FETÖ Borsası’ndan nasiplenen hainlerin iç kavgasında hedef şaşırtma, sulandırma durumlarına kurban edilmesinden yana olmam.

Bir gazeteci olarak bu gelişmeleri seyredip geçip kenara susup oturmam.

Şehirde vilayet makamında oturan kişi de adı sanı ne olursa olsun bu hassasiyetle davranması gerekir.

Nedir bu saçmalık?

Kayseri’de FETÖ Borsası mevzusu bu kadar mı sulandırılır, bu kadar mı mecrasından çıkarılır?

Vali Şehmus Günaydın’a bu şehirde 23 yıldır gazetecilik yapan biri olarak soruyorum; Vali bey amacınız nedir, neyin peşindesiniz?

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılına günler kala FETÖ ile kelle koltukta mücadele ettiğine şehir olarak şahitlik ettiğimiz Emniyet Müdürü’nün adının bu şekilde anılmasına sebebiyet vermek devletin valisine yakışıyor mu?

Ayıp değil mi?

Fetullah Gülen ile birlikte devlet ve hükümet yöneticilerine beddua eden sözde gazetecilerle çok oturup kalkmış, dedikodulara çok kulak aşmışsınız sanki...

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın Vali’nin söylediğini belirttiği konularda yalan söylemiş olmasını isterdim....

KAYNAK  https://www.kayseriolay.com/vali-sehmus-gunaydin-neyin-pesinde-h50710.htm

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çakma vali 2019-07-17 08:16:33

15 temmuzda güya otobüsleri yakarım diyen çakma kahraman bu vali, her şey beklenir.elbet bir gün duvara toslayacaktır.

Avatar
Şaşırdık mı 2019-07-16 15:33:16

Bu adamın acilen valilikten el çektirilmeli kim koruyor böyle insanları hayret hükümete zarar verdiği yetmezmiş gibi gittiği her yerde kamu görevlilerine zulm ediyor

Avatar
Mert 2019-07-17 01:24:50

aynı kişi isparta da birçok kişiye kafayı takmış durumdaydı. bunlardan biriside bendim. çalıştığım birimi ayakta tutmak için gece gündüz çalışmıştım. haksız yere fetocu yaftası ile idarecilik görevinden aldılar. en sonunda durumu anladılar ama iş işten geçti. üzerime sonuçta bir kara leke atıp bıraktılar. yerime atadıkları kişi bile durumunun farkındaydı. görevden alındıktan sonra bile birimimin ayakta durması için sürekli müdahalelerde bulunmak zorunda kaldım. görevden alınmam ile ilgili sesimi yükselttiğimde ise idarecilikten aldık ama işten atmadık, daha ne istiyor suna getirdiler. bu konu da Allah sığınmaktan başka yapacak hiç birşey bırakmadılar. eğer karakterli birisi iseniz ve yaptığınız işte yanlışa yanlış diyorsanız, bir çamur atıp lekeleyebiliyorlar. devletimin idarecilerine artık güvenim kalmadı.

Avatar
Hüseyin 2019-07-17 07:52:16

isparta da aynı yöntemleri kullandı ama kimsenin gıkı bile çıkmadı.adama recep özel in dışında neredeyse itiraz eden çıkmadığı gibi bazıları sahiplendi.

Avatar
Meral Bilici 2019-07-17 12:11:48

şaşırdık mı?

Avatar
hafız 2019-07-18 09:16:20

adl-i ilahî mutlaka tecelli eder ve 'kötü tuzak sahibini kuşatır'.

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi