haber32
banner77
06 Şubat 2017 Pazartesi 10:34
MHP’lilerin Yüzde 95’i Hayır’cı
haber32

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, “MHP’ye oy veren seçmen kitlesinin yüzde 95 i Devlet beyi kafasından silmiş ve referandumda hayır oyu kullanacağını belirtiyor” dedi. Okutan, Bahçeli’nin ‘evet’ kararını da “Kendisini koltukta güce diyet borcunu ödüyor” diye yorumladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) referandum sürecinin en sancılı siyasi oluşumu oldu. Zira, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ‘evet’ kararı parti tabanında tepkilere neden oldu. Bahçeli’ye muhalifliği ile dikkat çeken Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın son açıklamaları da MHP’yi oldukça kızdıracağa benziyor.

HAYIR KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ

Türk Ocakları tarafından düzenlenen sohbet toplantısına konuk olan MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Okutan, “Biz muhalif olarak adlandırılan Genel Başkan adayları ile birlikte ‘hayır’ kampanya çalışmalarına başlayacağız. İçinde aksakallarımızın, eski Ülkü Ocak Genel Başkanlarımızın olduğu bir platform kurarak Türkiye'yi karış karış gezeceğiz. Ben Ülkücüyüm, Milliyetçiyim, MHP’liyim diyenlerin yüreği yetiyorsa, sizlerin karşısına çıkacak yüzleri varsa evet kampanya çalışması yapsınlar da görelim. Yapılan bir araştırmaya göre MHP’ye oy veren seçmen kitlesinin yüzde 95 i Devlet beyi kafasından silmiş, referandumda hayır oyu kullanacağını belirtiyor” dedi.

LİDER İLE TEŞKİLATLARIN KALPLERİ BİRLİKTE ATMIYOR

Türk Ocakları Isparta Şubesi’nin Şubat ayı ilk Ocakbaşı sohbetinin konuğu Isparta Milletvekili Nuri Okutan oldu. Türk Ocağı Prof. Dr. Turan Yazgan konferans salonundaki sohbete ilgi çok yoğun oldu ve yaklaşık 2 saat sürdü. Sohbetini parti içi sorunlar ve muhalefet hareketi ile referanduma sunulacak olan Anayasa değişiklik paketi üzerine yapan Okutan “Bu gün MHP lideri ile teşkilatlar, Milliyetçi Ülkücü harekete oy ve gönül veren insanlar artık aynı düşünmemekte, kalpleri birlikte atmamaktadır” ifadelerini kullandı.

AKP GENEL BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİNDEN KORKTU

MHP Lideri Bahçeli’nin 20 yıldır Genel Başkan olarak kalmasına gönül veren ülkücü iradenin son bir yıldır desteğini çektiğini ve Genel Kurul’a gitmek istediğini kaydeden Okutan, “Bildiğiniz gibi 1997 den beri 20 yıldır genel başkan olarak kalmasına gönül ve destek veren ülkücü irade ve delegeler son 1 yıldır desteğini çekmiş, olağanüstü genel kurula gitmek üzere delegelerin üçte ikisi imza koymuştu. Siyasi iktidar MHP’de bir genel başkan değişikliğinde iktidarını kaybedeceğini gördüğü için Devlet Bahçeli'nin genel başkanlıkta kalması yönünde olaya müdahil olmuş, AKP 15 günde olağanüstü genel kurul yapıp, yüzde 49 oy alıp 317 vekil çıkartan Davutoğlu'nu genel başkanlıktan ve Başbakanlıktan indirip Binali Yıldırım’ı getirdiği halde MHP’ye, Yargıyı kullanarak bu imkanı vermemiştir” diye konuştu.

BAHÇELİ AKP’YE DİYET BORCU ÖDÜYOR

Devlet Bahçeli’nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri sürecinde Başkanlık Sistemine karşı olduğunu hatırlatan Milletvekili Okutan, Bahçeli’deki fikir değişikliğini de ‘Kendisini Genel Başkanlık makamında tutan güce karşı diyet borcu ödüyor’ ifadeleriyle yorumladı. Okutan, “7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Devlet Bahçeli başkanlık sistemine karşı olduğunu en şiddetli bir şekilde savunurken bugün başkanlık sistemini destekliyor olmasını kendisini genel başkanlıkta tutan güce diyet borcunu ödüyor olarak değerlendirirsek yanlış düşünmüş olmayız. Zira Devlet Bahçeli de ki başkanlık sistemi değişikliği fikri ne partinin genel idare kurulunda, ne il -ilçe teşkilatlarında görüşülüp tartışılmamıştır. Bu durum tüzüğümüze aykırıdır ve suç işlenmektedir. MHP Genel başkan Devlet Bahçeliden ibaret değildir. Ülkü Ocakları genel başkanlığı da yapan genel başkan yardımcısı, İstanbul Milletvekili Attila Kaya' nın dahi bu olan bitenden haberi olmamış ve görevinden istifa etmek zorunda kalmıştır. Devlet Bahçeli'nin son bir yılda başkanlık sistemi hakkında ki görüş değişikliğinin nedenini kendisinden başka kimse bilmemektedir” dedi.

ÜLKÜCÜ İRADEYİ TOPLA

Açıklamalarında Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunan Okutan, “Buradan ilan ediyorum. Sayın Bahçeli Genel Merkez Delegelerini, il, ilçe ve Belediye Başkanlarını yani Ülkücü İrade'yi toplasın oylama yaptırsın, Başkanlığa evet çıkarsa ben de evet vereceğim” diye konuştu.
MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, “Türkiye cumhuriyetini yoktan var eden, saltanatı kaldırıp Parlamenter Demokrasi, Cumhuriyeti kuran Büyük Türk Milliyetçisi Gazi M. Kemal Atatürk'ün arzulamadığı, istemediği, Gazi Meclis olarak TBMM'ni yücelttiği düşünülürse bugün neden bütün yetkilerin bir kişide toplandığı, meclis'in şekilden ibaret olduğu tek adam diktalığına gidecek yolda, Başkanlık'ta ısrar ediliyor anlayan var mı? Çift başlılık ortadan kalkacak diyorlar. Bu güne kadar Ülkeyi Duble yollarla donattık, 3.Boğaz köprüsü yaptık, Avrasya Tüneli'ni açtık, Dünya’nın en büyük Havaalanını yapıyoruz vb diye ifade etmiyor musunuz? Evet, bunları yaptınız, teşekkür ederiz. Tabi bunları yapın diye seçti millet sizi, yapacaksınız. Peki; Bunları hangi yönetimde yaptınız. Çift başlı dediğiniz, koalisyonsuz tek başınıza iktidar olduğunuz Parlamenter Demokratik Cumhuriyet sisteminde yaptınız. Ne yapmak istediniz de yapamadınız, kime ne vermek istediniz de veremediniz bu parlamenter sistemde?” diye sordu.

TEK ADAM DİKTA REJİMİ

Cumhurbaşkanlığı Sisteminin ‘tek adam dikta rejimi’ olduğunu ileri süren Okutan, “Bu ülkeyü FETÖ'ye 10 sene peşkeş çektiniz sizin elinizi tutan, durdurabilen oldu mu da Başkanlık sistemi istiyorsunuz. Başkanlık sisteminin en popüler olduğu yer neresi, ABD değil mi. Orada bile Denge, Denetleme ve fren sisteminin olduğu, Başkan'ın kararları, atamaları Temsilciler Meclisinde ve Senato'da onaylandığında yürürlüğe girdiği bilinen bir gerçek. Hatta gerektiğinde bir hakimin geçici de olsa Başkanın kararını dondurma yetkisinin olduğu, geçen hafta yaşanan örnekten biliyoruz. Bunların hiç birinin olmadığı, getirilmek istenen partili ama tarafsız Cumhurbaşkanlığı sistemi nedir biliyor musunuz? Tek Adam Dikta rejimidir” değerlendirmesinde bulundu.

ÜLKÜCÜ CAMİANIN VİCDANI YARALI

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, “Bir ülke kurumları ile güçlüdür. Bu 18 maddelik Anayasa değişikliği Allah aşkına Ordu'yu, Polis'i, Yargı'yı nereyi, hangi kurumu güçlü kılıyor? Bir bilen var mı? Türk Milliyetçilerinin "Milliyetçilik ayaklarımın altındadır" diyen birisinin eteklerine yapışması, tek adamlık dikta rejimine birlikte yürümesi kabul edilemez. Bu durum Ülkücü Milliyetçi camia vicdanını yaralamıştır” dedi.

YAĞDANLIK KOKAN EVET KAMPANYALARI

İnsanların kararlarına saygı duyduklarını belirten Okutan, devletin valisinin, kaymakamının, rektörünün ‘evet’ kampanyası yürütmesini yakışıksız bulduğunu dile getirdi. Okutan; “İnsanların Referandum kararını paylaşmasında bir sakınca yok. Evet diyen de, Hayır diyen de makbuldür, muteberdir. Sorun Devletin Valisinin, Kaymakamının, Rektörünün hatta Yüksek Seçim Kurulu Müdürünün yalakalık, yağdanlık kokan bir şekilde evet kampanyası yapması hem yakışıksız, hem de getirilmek istenen Başkanlık sisteminin ipuçlarını vermesi bakımından manidardır” diye konuştu.

BİZ HAYIR KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ YÜZLERİ VARSA ÇIKSINLAR KARŞINIZA

Bahçeli muhalifi Genel Başkan adayları ile birlikte ‘hayır’ kampanyası başlatacaklarını açıklayan Okutan, “Biz muhalif olarak adlandırılan Genel Başkan adayları ile birlikte ‘hayır’ kampanya çalışmalarına başlayacağız. İçinde aksakallarımızın, eski Ülkü Ocak Genel Başkanlarımızın olduğu bir platform kurarak Türkiye'yi karış karış gezeceğiz. Ben Ülkücüyüm, Milliyetçiyim, MHP’liyim diyenlerin yüreği yetiyorsa, sizlerin karşısına çıkacak yüzleri varsa evet kampanya çalışması yapsınlar da görelim. Yapılan bir araştırmaya göre MHP’ye oy veren seçmen kitlesinin yüzde 95 i Devlet beyi kafasından silmiş, referandumda hayır oyu kullanacağını belirtiyor” dedi.

Program soru-cevap sonrası sonlandırıldı.

Demokrat

haber32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Böteçine 2017-02-06 10:49:10

sayın vekilim sizinle grur duyuyorum, tabanın sesi olduğunuz için.

Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @Böteçine

ne tabanı tavan tavan

Beğenmedim! (2)
Avatar
doğru söylemiş 2017-02-06 11:32:24

sayın vekil çok doğru konuşmuş, gerçekleri söylemiş, kutluyorum. belediye başkanı da bunu yapmalıydı diye düşünüyorum. aslolan ülkemizin bütünlüğü ve devamıdır. çocuklarımıza birlik bütünlük ve barış içinde bir vatan bırakmalıyız. bunun için oyumuzu düşünerek atalım. saadet partisi de hayır diyor. hayır diyelim hayırlısı olsun.

Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @doğru söylemiş

ne zamandanberi chp hdp yle aynı safdasınız şehidlerin kemiklerini sızlatmayın tayyibi sevmiyoruz diye pkklıların ekmeğine yağmı sürecez

Beğenmedim! (4)
Avatar
kurt turk 2017-02-06 11:34:37

Evet diyecek mhpli gormedim daha. Teskilat dahil.

Misafir Avatar
ali ye 1 yıl önce @kurt turk

ali sen mhp nin m si olamazsın.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @kurt turk

ben varım gör hayırcılar safları sıklaştırın

Beğenmedim! (3)
Avatar
sami 2017-02-06 11:58:50

sayın vekilim teşekkürler, sagduyunun sesi olduğunuz için.başka türkiye yok

Misafir Avatar
millet sagci ve solculardan olusmuyor! 1 yıl önce @sami

yeter bu milleti sagci ve solcu diye böldügünüz, kenan evren döneminde bu millet bu sagci solcu kavgasindan yeterince yara aldi; bu sebeble fetö darbesine gecit vermeyen bu millet, bu oyuna gecit vermez dert etme!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @sami

aha adam solcuların sesi olmuş şaşkın onlarla saf tutmuş sende sağduyu diyon

Beğenmedim! (3)
Avatar
HAYIR 2017-02-06 12:19:51

egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir; milletin elinden egemenligin alinmasina hayir !

Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @HAYIR

arkadaş uzaylılarmı cumhurbaşkanını seçecek bu yorumlar ülkücülere ait değil

Beğenmedim! (3)
Avatar
HAYIR! 2017-02-06 12:18:41

kadina iftira ve terbiyesizlik edenlere hayir!

Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @HAYIR!

hangi avrada kim laf atmış

Beğenmedim! (2)
Avatar
HAYIR 2017-02-06 12:20:25

imtiyaza , adam kayirmaya hayir !

Avatar
HAYIR! 2017-02-06 12:21:46

bendensin , degilsin diyenlere, kutuplastirip bölenlere hayir!

Misafir Avatar
ali 1 yıl önce @HAYIR!

pire için yorgan yakana hayır

Beğenmedim! (2)
Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi