banner121

Muhtarlardan Başkan Başdeğirmen’e destek

Isparta’nın 44 mahalle muhtarı bir araya geldi, göreve seçildiği günden itibaren mahallelerinin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette muhtarlar, Belediye Başkanı Başdeğirmen’e destek mesajları verdi. Muhtarlar “Makam sevdalısı bir başkan değil, hizmet sevdalısı bir başkanla çalıştığımız için gurur duyuyoruz” dediler. 

Isparta 19.02.2021, 20:29
Muhtarlardan Başkan Başdeğirmen’e destek

“44 mahalle muhtarı kenetlendik, başkanımızın yanındayız”

Isparta’nın 44 mahalle muhtarı bir araya geldi, göreve seçildiği günden itibaren mahallelerinin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette muhtarlar, Belediye Başkanı Başdeğirmen’e destek mesajları verdi. Muhtarlar “Makam sevdalısı bir başkan değil, hizmet sevdalısı bir başkanla çalıştığımız için gurur duyuyoruz” dediler. 

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve geldiğinde yapacakları tüm hizmetlerde muhtarlarla işbirliği içerisinde olacağını söylediğini ve bunun da sözde kalmadığını belirten Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, belediye üzerinden yapılan eleştirilere tepki göstererek “Belediyemiz doğru işler yapıyor, başkanımızda dertlere derman oluyor” dedi. Büyükleblebi, “Göreve geldiğinizde ilk toplantımızı bu mecliste yapmıştık. O gün ‘biz birlikteyiz, çalışmalarımızı birlikte yürüteceğiz, muhtarlarımızla istişare içinde yürüteceğiz’ demiştiniz. O günden bu güne o söz lafta kalmadı, icraata döndü. Bunun icraata dönmesi bizimde daha çok çalışmamıza, mahalle sakinlerimizin, sokaklarımızın sorunlarının giderilmesinde daha çok imkân sağladı. Son günlerde özellikle sosyal medyada bazı mecralarda belediyemizle de ilgili ‘belediyemiz ne iş yapıyor’ gibi ithamlarda bulunuluyor. Bununla ilgili de geldik. Nasıl bir vatandaşımız bize ‘Allah razı olsun muhtarım’ dediğinde o bize güç, çalışma şevki veriyorsa bizde muhtarlar olarak mahalle sakinlerimizin adına size şevk vermek için, yapılan hizmetlerin doğru olduğunu, mahallelerimize yapılan yatırımların mahalle sakinlerimizin derdine derman olduğunu sizlere aktarıp doğru işler yapıldığını bildirmek için geldik. Sizin ilk günden beri ilk öncelik olarak yapmış olduğunuz çizgi önce vatandaşın sorunu, çilesinin bitmesiyle alakalı bir önceliğiniz var” dedi. 

Başkan Başdeğirmen’den eleştirilere kulak asmamasını isteyen Büyükleblebi “Ve muhtarlar olarak ‘doğru yapıyorsunuz başkanım, bizlerle irtibat halindesiniz ve dertlere derman oluyorsunuz. Bununla ilgili olarak da çok çok teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu. 

Bugüne kadar ilk defa belediyeden bu kadar hizmet aldıklarını belirten mahalle muhtarları, Belediye Başkanı Başdeğirmen’e tam destek vererek, “Başkanımızı engellemeyin hizmet etmeye devam etsin. Biz 44 mahalle muhtarı olarak kenetlendik, sonuna kadar başkanımızın yanındayız” diye konuştular.

Hızırbey Mahallesi Muhtarı Zeynep Yiğit, üç dönemdir muhtarlık yaptığını ve bugüne kadar ilk defa Başdeğirmen döneminde çok güzel hizmetler aldıklarını söyledi. Yiğit, “Sizin arkanızdan ‘hizmet yapmıyor, çalışmıyor’  diye konuşulanları da duyuyoruz, konuşanları kınıyorum. ‘Ağzı olan konuşur’ diyorum. Bu fesatlık, kıskançlık, koronavirüsten beter bir hastalık. Diyorum ki bunlar hasta insanlar. Buradan, sizin arkanızdan Isparta Belediyesi çalışmıyor diyen insanları kınıyorum. Meyve veren ağaç taşlanır. Siz doğru yoldasınız. Aldırmadan yolunuza devam edin, Allah yolunuzu açık etsin. Çalışmalarınıza aynı hızla devam edin. Kimsenin konuşmasına bizde aldırmayacağız, sizde aldırmayın. Allah güç kuvvet versin. Biz burada bir parti seçmiyoruz, hiçbir siyasi parti üyesi de değiliz. Muhtarın tarafı olmaz, biz çalışandan, hizmet verenden yanayız” ifadelerinde bulundu. 

Pazartesi günkü kar yağışını hatırlatan Karaağaç Mahallesi Muhtarı İbrahim Ayyıldız da, “Kar yağdı, bir defa ‘bizim sokak temizlenmedi’ diye telefonum çalmadı. Önceki yıllardaki mesajlar da duruyor, ‘gelmediler, gitmediler’ diye. Kimseyi kötülemiyorum ancak doğruları da söylemek istiyorum” diyerek, karla mücadeleden dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti. 

Gülcü Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eroğlu da, Başkan Başdeğirmen’i ve ekibini tebrik etti. Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirlerini, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin takdirlerini aldığınız için özellikle Isparta’m adına çok mutluyum, sevinçliyim. Asla Cumhurbaşkanımızın dediği yoldan sapmamak için çalışmalarınız gece-gündüz devam ediyor. Biz çok mutluyuz. Bugüne kadar ağzınızdan muhalefet partililere en ufak bir sözünüzü duymadım.  Isparta halkı adına burandan diyorum ki, ‘Lütfen engel olmayın, yıpratmaya kalkmayın. Biz Isparta için varız. 44 mahalle muhtarı kenetlenmiştir, Şükrü Başdeğirmen’in arkasındadır ve sonuna kadar da arkasında olacaktır. Biz çalışmalarınızdan son derece memnunuz. Şükrü Başdeğirmen’i rahat bırakın. Mahalle muhtarları olarak çalışmaların neler olduğunu biz biliyoruz. Adam karşıdan üflüyor, bilmediği konu hakkında konuşma yapıyor ki, insanı ister istemez geriyor. Ben bir mahalle muhtarı olarak geriliyorum, niye, kardeşim bilmiyorsun, bilmediğin konu hakkında fetva verme. Dedikodularla iş yapılmaz. Siyaset yapmıyoruz, çalışma var çalışma. Bunu artık lütfen görün, bu kadar riyakarlığı, nankörlüğü kabul etmem mümkün değil. Vatandaş isterse sizi getirir koyar ama seçilen insana da sonuna kadar da saygılı olmak lazım. 2 senedir Şükrü Başdeğirmen ile beraberiz hiçbir sorunumuz yok. Gece-gündüz çalışılıyor, rahat bırakın belediyeyi. Şikâyetle cadde otoparkları iptal edildi, trafik keşmekeş. Bunu yapanları da şiddetle kınıyorum. Gidin bir trafiğe bakın. Caddeler araba doldu kaldı. İstediğiniz nedir. Rahat bırakın da Isparta’ya hizmet edelim, Isparta’da kalkınsın. Bugün Türkiye’nin takdirini kazanmış bir belediye başkanı, Cumhurbaşkanımızdan, genel başkan yardımcısından takdir almışsa, örnek gösterilmişse Isparta’nın bununla gurur duyması lazım.  Çirkin ithamlara girmeyin, yıpratamazsınız” görüşlerinde bulundu. 

Fatih Mahallesi Muhtarı Osman Başpınar da, “Belediyemizin çalışmalarında eksiklikleri var diyorlarsa diyen insanlar, biz 44 mahalle muhtarı olarak gelsinler bize sokak sokak nasıl iş yapıldığınız gösteririz” dedi. 

Isparta’da hizmet eden insanların sevilmediğini belirten Mehmet Tönge Mahalle Muhtarı Osman Kınay da, “Kendinizi üzmeyiniz. Aynı şekilde hizmet etmeye devam edin” ifadelerinde bulundu.

Zafer Mahallesi Muhtarı Recep Gürdal da, yapılan semt sahaları ihaleleri, park çalışmalarının çok değerli olduğunu söylerken, “Bu dokunuşlar çok önemli” derken, önceki dönemlerde belediye-muhtar ilişkilerinin kopukluğundan bahsederken, belediyeden yeterli hizmeti alamadığını belirterek, bu dönemde mahallelerinin yatırım anlamında ciddi çalışmalar gerçekleştirildiğini aktardı.  Gürdal, “Geçtiğimiz dönem mahalleme fen işlerinden bir yıl hizmet gelmedi. Sizin yaptığınız çalışmalardan mahallelerimiz, bizler memnunuz. Bu birlik beraberliğimiz daim olur” şeklinde konuştu. 

Mahallelerindeki Öküzbattı Mesirelik alanının bitmek üzere olduğunu söyleyen Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay da, “Çok güzel bir mesirelik alana kavuşuyoruz, stadımızın yapımı da yakın bir zamanda başlayacak. Kirazlıdere Mesirelik alanı için de Isparta adına sizlere teşekkür ederim. Bu ne kadar doğru yolda olduğunuzu gösteriyor. Her zaman yanınızdayız” dedi. 

Mahallelerine yapılacak kapalı pazaryeri için teşekkür eden Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek ise, “Bu bizim için bir hayal, bir rüyaydı. ‘muhtarımızın vermiş olduğu sözler benim sözüm’ demiştiniz, bunları tek tek yerine getiriyorsunuz. Sizlere teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu. 

Kepeci Mahallesi Muhtarı Raşit Gülören de, “Muhtar arkadaşlarımızdan hiç ‘şunu yapamadık, bunu yapamadık’ diyene rastlamadım. Hizmetler geliyor. 7. dönem muhtarlığım, bu süreçte ben ne başkanlar, ne valiler gördüm. Muhtarlara küsen tavır koyan başkanları da gördüm. Şimdi bakıyorum, sizin yaptığınız hizmetleri çekemedikleri için taşlıyorlar. Siz yolunuza devam edin. Biz muhtarlar olarak her zaman sizin yanınızdayız. Yaptıklarınızı takdir ediyoruz, vatandaşlarda takdir ediyor. Bazı yapmış olduğunuz hizmetleri biz muhtar olduğumuz halde duymadık ama arkadaşlar söyleyince duymadığımız ne çok işlerin yapıldığını gördük. Allah razı olsun, çalışmalarınızdan memnunuz” dedi.

Meyve veren ağacın herkes tarafından taşlandığını dile getiren Batıkent Mahallesi Muhtarı Ahmet Çığrı ise, “Bunlar denecek. Yolumuza devam edeceğiz. Yanınızdayız” ifadelerinde bulundu. 

Muhtarların ziyaretinden ve destek mesajlarından dolayı teşekkürlerini ileten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Birçok muhtar arkadaşımız ‘meyve veren ağaç taşlanır’ dedi. Tabi bunu duyunca kabulleniyoruz. Ya biz hizmet ediyoruz ki, bizi taşlasınlar. Atalarımız bunu güzel söylemiş. Bu ‘hizmet eden her zaman eleştiriye maruz kalır’ demektir. Ancak bunu söyleyen atamız, bugünkü şartlarla bunun böyle yapılacağını düşünmemiştir. Bu sözün ilk çıktığı zamanlarla bugünkü arasında fark olduğunu bilmemiz lazım. Bugün hangi meyveyi taşlayarak düşürüyorsunuz. Elmayı, kirazı taşlayarak mı düşürüyorsunuz. Burada şuna dikkat etmemiz lazım. Taşlarken dikkatli olarak yapmak lazım. Yani insanları rencide edici, ağır sözlerle, iftiralarla, ailesine, eşine dostuna, memleketine zarar verecek şekilde yapılan her türlü çalışma meyveye atılan taş değildir. Bu çok yanlış bir şeydir. Bu şekilde hizmet eden arkadaşlarımıza, bizlere yapılan bu tür lafların Allah katında ne kadar günah olduğunu ve bunun hesabının da bu hayatın içerisinde veremiyorsa ahirette çok daha ağır şekilde vereceğini bilmelerini istiyorum” dedi. 


 

haber32
haber32
Yorumlar (0)
haber32 haber32
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 06:01
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:26
Akşam 18:59
Yatsı 20:14
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Alanyaspor 26 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 26 62
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 25 43
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 26 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 26 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@