banner121

MUMCU YAKIŞIKSIZ KONUŞTU

Isparta’da Kurban Bayramı’na damgasını vuran olay Mumcu’nun Balaman’a sözleri oldu. Olay bayramın ilk günü ulusal basında geniº yer buldu.

Isparta 05.01.2007, 17:23 06.01.2007, 11:18
MUMCU YAKIŞIKSIZ KONUŞTU
banner123

Isparta"da AKP"li belediye Baºkanı Balaman"ın iºten çıkardığı iºçilerle görüºen ANAP Genel Baºkanı Erkan Mumcu, "Bayram öncesi sizleri mağdur eden, babası hariç eº.. oğlu eº..tir" dedi .

ANAVATAN Genel Baºkanı Erkan Mumcu, Kurban Bayramı nedeniyle geldiği memleketi Isparta"da Belediye-ݺ Sendikasını ziyaret ederek, Isparta Belediye"sinden sendikal nedenlerle çıkarılan ve yaklaºık 6 aydır iºsiz olan 151 iºçiyle görüºtü. Balaman"ın göreve gelmesine neden oldukları için iºçilerden haklarını helal etmelerini isteyen Mumcu ºunları söyledi.

**"MAZLUMUN AHI YAKAR"

“Vallahi mahcubum. "Bu insanlar hak bilir, baºkalarını mağdur etmezler" diye düºünüyordum ama kendilerini mağrur görmeye baºladılar. Ne olacak sendika değiºtirilince? Belediyenin iºleri mi artacak? Bu insanlar Yunanistan"dan, Ermenistan"dan mı geldiler? Zulüm burada baºlıyor. Size yapılan bu zulmün karºısındayız, bunları çatır çatır yıkmalıyız. Bunlar millete efendilik yapmaya kalkıºıyorlar. Bunun hesabını sorarım. Kurban Bayramında önce sizleri mağdur eden, babası hariç eº.. oğlu eº.. Allah ahrette, ben bu dünyada sorarım, hakkı alır yerine teslim ederim. Baºkan "ne oldum" değil "ne olacağım" demeli. Mazlumun ağı çok fena olur, çok fena yakar. Bu insanların eºi, çocuğu var."

 **VALİ UZUN"A DA GÖNDERME

Mumcu, sıkıntılarını anlatmak istedikleri Vali ªemsettin Uzun"dan yedi aydır randevu alamadıklarını söyleyen iºçilere, "Milletin valisi, mağdurun, mazlumun valisi olması lazım. "Allah devlete, millete zeval vermesin" denilmesinin nedeni budur. Makamına ve ºahsiyetine yakıºacak ºekilde davranacaktır" dedi.

**"GEREKİRSE COP DA YERİZ"

Mumcu, belediyedeki Türk-ݺ"e bağlı Belediye-ݺ Sendikası üyesi iºçilerin 7 aydır baskıyla geçirilmek istendiği Hak-ݺ Sendikası"na da, "O sendikaya da yazıklar olsun ki, adı Hak ݺ. Hak çarpar adamı" diye tepki gösterdi. Çıkarılan 151 iºçinin haklarının iade edilmesi için hukuki mücadeleyi sürdürdüklerini, bazı iºçilerinin kazanmalarına karºın haklarının verilmediğini söyleyen Belediye-ݺ Sendikası Isparta ªube Baºkanı Cemal Kurt, "Ankara"ya yürüyerek gitmeyi planlıyoruz. Ne yapalım, gerekirse gider orada cop da yeriz" dedi.

Olusum

haber32
haber32
Yorumlar (2)
Serkan GÖRGÜLÜ 13 yıl önce
sayın erkan mumcu bugün star tv de bir programa katıldı ve akp şakşakçisi bir grup haberci tarafından sıkıştırılmaya çalişildi. ben anap çı ya da erkancı değilim ancak bu şakşakçılar tarafından yapılan saygısızlıktı... artık şakşakçiliğa bir son vermek lazım.. saygılar...
MUSTAFA 13 yıl önce
SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ VE HEMŞERİMİZ ERKAN MUMCUNUN SÖZLERİNİ VE DEĞERLENDİRMELERİNİ SON DERECE TERİNDE BULUYORUM.TEBRİKLER...............
haber32 haber32 haber32
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:31
Öğle 13:01
İkindi 16:53
Akşam 20:20
Yatsı 21:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@