banner121

Sakalımızı tıraş edenlerin kollarını keseriz

Seçim sonuçlarını değerlendiren MHP İl Başkanı İsa Yalçın, 24 Haziran’ın galibinin Cumhur İttifakı olduğunu belirterek, Isparta’da milletvekili çıkarmak için ellerinden geleni yaptıklarını ancak bunun gerçekleşmediğini söyledi. Yalçın, “MHP’ye kefen biçenler ile bu kapalı grupların önümüze koydukları engelleri sahada da çok net şekilde gördük. Bize kefen biçenler nasıl bir siyasi büyük hata yaptıklarını göreceklerdir” dedi.  

Isparta 26.06.2018, 10:40
Sakalımızı tıraş edenlerin kollarını keseriz
banner123


Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İsa Yalçın, 24 Haziran’da gerçekleştirilen 27. dönem milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçimde cumhur ittifakının galip geldiğini belirten Yalçın, Isparta’da milletvekili çıkarmak adına da ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.


 HASSASİYET DEVLETİN BEKASI İÇİN ÖNEMLİDİR
27. dönem milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimleriyle alakalı bu kampanya döneminde çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden MHP İl Başkanı İsa Yalçın, “Türkiye’de ilk kez seçime değişik bir sistem için gidildi. İlk defa hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı seçimi için bir yere oy verildi. En önemli konu AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki cumhur ittifakının bizim açımızdan hem seçmene anlatılması hem de teşkilatlar ile adaylar açısından sorunsuz şekilde götürülmesi gerekiyordu. Konu çok hassastı. Hassasiyet devletin bekası için önemlidir. Kampanya döneminde her iki partiden de bırakın olumsuz bir şey olmasını, cumhur ittifakının ruhunu yaşanarak, gönülden desteklendiği için zaferle sonuçlanmıştır. Demokrasinin en önemli ayağı olan sandığa giden, oy kullanan herkese teşekkür ediyorum.


10 KATI DAHA FAZLA DÜŞMANCA DAVRANACAĞIZ
Adı ne olursa olsun bir takım kapalı devre grupların seçimleri etkilemeye çalıştığını özellikle de 15 Temmuz başarısız olmasından dolayı da ses getirecek noktada yapabilecekleri hareketi MHP üzerinden denediklerini gördük. 1 Kasım’dan sonra açık mücadele ile başaramadıklarını sandıkta belli yerlerde yapmaya çalıştılar. Bunlardan birisi de Isparta oldu. Biz hangi şartlarda hangi partinin oyunun nasıl arttığını çok iyi biliyoruz. Ama şunu unutmasınlar ki dün inanmış insanlara olan saygımızda ne kadar samimi isek, bunların siyasete bulaşmasına ne kadar düşmanca davranıyorsak bugün 10 katı daha fazla düşmanca davranacağız. Normal sandıkta bir halk olarak değil ama milletin bir takım duygularını kullanarak birilerini yönlendirmeye çalışmamalı” şeklinde konuştu.


MAALESEF 3-5 BİN OYA DAHA İHTİYACIMIZ KALDI

Isparta’da MHP’nin milletvekili çıkarması için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Yalçın, “Herkese çok teşekkür ediyorum. Herkes özverili çalışmıştır. Önemli olan Türkiye’deki sonuçlardır. Anketlerde ülke genelinde ve Isparta’da yüzde 5 gösteriliyorduk. Bunun çok üstünde oy aldık. Isparta’da almış olduğumuz oy keşke milletvekili çıkaracak düzeyde olsaydı ama maalesef 3-5 bin oya daha ihtiyacımız kaldı. Hepsi birleştiler, düşmanlıklarını MHP üzerinde yaptılar. Ama MHP’nin sadece sakalını tıraş ettiler. Bizim sakalımızı tıraş edenlerin niyetlerini gördükten sonra biz onların kollarını keseriz” diye konuştu.


BİZE KEFEN BİÇENLER NASIL BİR SİYASİ
BÜYÜK HATA YAPTIKLARINI GÖRECEKLERDİR

24 Haziran seçimlerinin galibinin cumhur ittifakı olduğuna değinen Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhur ittifakının içinde olmamızdan dolayı gurur duyuyorum. Cumhur ittifakı Türkiye’nin geleceği ve bekasıdır. MHP’ye kefen biçenler ile bu kapalı grupların önümüze koydukları engelleri sahada da çok net şekilde gördük. Bize kefen biçenler nasıl bir siyasi büyük hata yaptıklarını göreceklerdir.


MALUM SİYASİ PARTİYİ DE BUNDAN SONRA ADIM ADIM TAKİP EDECEĞİZ
Isparta’da seçim sonuçları hayırlı ve uğurlu olsun. 24 Haziran’dan sonra sonuçlar ne olursa olsun elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz verdik. Ama seçmeni de kandırmaya yönlendirme hareketi içinde olan malum siyasi partiyi de bundan sonra adım adım takip edeceğiz.


MHP’NİN ÖNEMİNİN NE KADAR KIYMETLİ OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZDİLER
MHP’nin dün önemini vurgulayanlar bugün artık öneminin ne kadar kıymetli olduğunun altını çizmiş oldular. Sayın genel başkanımızın atmış olduğu adımların ne kadar doğru olduğunu herkes görmüş oldu. Elini öpmekte asla bizi mahcup etmeyen sayın genel başkanımızın Türkiye için ortaya koymuş olduğu bu tavrın arkasında duran ve çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.”

GÜLSES GAZETESİ

haber32
haber32
Yorumlar (6)
Mete 2 yıl önce
bir önceki milletvekili seçimine göre oyunuzu artırdınızmı isa bey, başarısızlığınızı baskasını düşman göstererek kapatamazsınız, kim bu düşman
milliyetçi 2 yıl önce
çok doğru. isparta da 1 milletvekili çıkartırken o milletvekili de çıkmadı...
Hamdi 2 yıl önce
kimin kolunu keseceksiniz açık olurmusunuz ltfn.
suriyeli 2 yıl önce
seçim sonu koları,dileri kesilenler belli değilmi.bozkurtların karşısında kediye döndöler
güney kore örneği 2 yıl önce
mhp ne zaman asarım keserim türü söylemlerden vazgeçecek. herhalde maalesef hiçbir zaman
yakışık almadı 2 yıl önce
terörle mücadele kararlılığını sonuna kadar destekliyorum ama mafyavari̇ söylemlerle bunu dile getirmesi başkana hi̇ç yakişmiyor.
haber32 haber32 haber32
19°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:48
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:52
Akşam 20:19
Yatsı 21:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@