haber32
banner77
09 Eylül 2006 Cumartesi 11:20
VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
haber32

  "Protokol halısına nöbetçi memur dönemi" başlıklı haber, Isparta Valiliği tarafından yalanlandı. Isparta Valiliği Vekili Avukat Abdullah Çelik tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Muhabir Esin Şahin'in 31.07.2006 tarihli gönderdiği ve Ajansınıza ait internet sayfasında yayınlanan ve tüm haber kaynaklarına geçilen "Vali Uzun bir ilke daha imza attı...

    Protokol halısına nöbekçi memur dönemi... Isparta Valisi Şemsettin Uzun, kendi makam odasına çıkan merdivende bulunan kırmızı halıya kendi memurunu nöbetçi olarak görevlendirdi" başlıklı haber yazınız incelenmiştir. Bahsi geçen haber tamamen uydurma, hiçbir belgeye dayanmayan, dolayısıyla gerçekleri yansıtmayan bir haberdir.

    Bu haberde esas hedef kamuoyunu bilgilendirme olmayıp, kamuoyunda valilik makamını ve Sayın Vali'nin şahsını hedef alan bir üslupla yazılmıştır. Zira hiçbir bilgi ve belgeye dayanmamaktadır. Ayrıca yazının boyutu, yayınlandığı ana sayfa ve sütunu, özellikle yazının üslubu dikkate alındığında bu haberde esas hedefin kamuoyunu bilgilendirme olmayıp, kamuoyunda valilik makamını ve özellikle Sayın Vali'nin şahsını hedef aldığı açık bir şekilde görülmektedir.

   Haberde konu edilen iddialar tamamen gerçek dışıdır. Türkiye genelinde gerek valilikler ve gerekse diğer kurumlar incelendiğinde özellikle son günlerde yeniden gündeme gelen terör olayları nedeniyle güvenlik önlemleri konusunda azami dikkat gösterilmeye başlanmış olup bu nedenle Valiler ve diğer üst birim amirlerinin girişleri ayrı olarak yapılmaktadır. Oysa Isparta Valiliği'nde böyle bir ayrım olmayıp vatandaşlarımız dilediği şekilde bina içinde bulunan diğer birimlere gidebilmektedir.

    Valiliğimizde tek giriş olarak görülen ana kapıda gerek polis ve gerekse nöbetçi memurluğu sistemine göre çalıştırılan müracaat memurluğumuz mevcuttur. Bu personelimiz gelen vatandaşlara yol göstermektedir. Kaldı ki Valilik makamı gerek görüldüğü takdirde giriş kapılarının düzenlemesiyle ilgili karar alma hak ve yetkisine de sahiptir. Ancak bugüne kadar gazete haberinde çıktığı gibi bir uygulama kesinlikle yapılmamıştır.

   195 sayılı kanun kapsamında oluşturulan 129 saylılı karara göre Basın Ahlak İlkeleri'nin 1. maddesinde 'doğruluğu kuşku uyandırabilen ve araştırılması gazetecilik imkanları içinde bulunan haberler araştırılıp emin olunmadan yayınlanamaz" denilmektedir. Dolayısıyla yayınlanan bu haberde kaynaklardan rahatlıkla bilgi alınabilecekken bu yol kullanılmadan gerçeğe aykırı biçimde yayınlanması haber alma, kamuoyunu bilgilendirme amaçlı olmayıp tamamen anılan idareleri ve başındaki yöneticilerini yıpratma amaçlı olduğu düşünülmektedir.

    Ajansınızın yayınladığı bu haberde Valilik makamına hakaret edilmiş ve aynı zamanda 1-2-3.08.2006 tarihli yaygın medya ile internet haber kaynaklarında da haber ajansınızda yazıldığı gibi yayınlanmış ve üstelik yayınınız aracılığıyla da yüzlerce hakaret içeren yorum yapılmıştır. Millet için devlet olma ilkesini benimsemiş bir yönetim anlayışı içerisinde varlığımızı borçlu olduğumuz vatandaşlarımıza karşı ne bir ayrıcalık ne de engel olma gibi bir anlayışımız olamaz". (İhlas Haber Ajansı)

 

 

Son Güncelleme: 09.09.2006 11:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Apolitik 2010-12-11 19:07:00

Ey AK Parti yönetimi AKP'yi Isparta'da bitirenlerden biri de Kadir Dal'dır. Dikkat; Recep Özel-SP yanlısı ve Menfaatçi, Kadir Dal-SP yanlısı ve Menfaatçi, Abdullah Yiğitbaşı-SP yanlısı ve İnatçı, Sami Aygün-SP yanlısı, Radikal ve Kinci, Ruhi Arı-Menfaatçi ve Kinci, Seyfettin Kalem-Menfaatçi, Kinci ve Dönek, Hüyeyin Yalçın-Menfaatçi MHP yanlısı. İşte AK Parti'yi Isparta'da bitiren ekip. İçlerinde bir tanesi dahi AK Parti'ye gönül vermiş değil. Bunlar bitirdiler partiyi Isparta'da.

Avatar
hasan kazandırmaz 2010-12-12 11:09:00

apolatik 2002 den önce başbakanında SP liydi.herhalde anadan doğma akp li değildi. dyp anap sp bunlara gönül verenler nerde akp de gönülden mi bu gün çıkar orda. memlekete hizmet mi hadi ordan.

Avatar
ykk 2010-12-13 12:45:00

Abdullah Yiğitbaşı'nın hiç bir partiyle ilgisi yoktur ve olmayacaktırda. Yalan yanlış yorumların yapılması hoş olmamıştır.

Avatar
yadeller32 2010-12-13 12:56:00

sayın apolatik rumuzlu arkadaş sen nesin necisin kendini açıklasana bu saydığın kişiler kadir dal hariç hepsi akp kurucuları ve dört dörtlük insanlar kadir dal da bildiğim tanıdığım kadarıyla dört dörtlük insan hırsız değik yalancı değil sahtekar değil en azından bazıları gibi hele hele recep özelin ismini anarken abdest abdest aldını mı sen hüseyin yalçnın ne menfaatini gördün sen galliba ya hayal dünyasında yaşıyorsun yada birilerin gazına geliyorsun devamı var oku

Avatar
yadeller32 2010-12-13 13:01:00

sen bunları ıspat et ve kimliğini açıkla ozaman inanalım ben recep özelide ruhi arıyı da hüseyin yalçını da kadir dalı da sami aygünü de iyi biliyor ve tanıyorum sen başta ,Recep ÖZEL olmak üzere Kadir DAL I HÜSEYİN YALÇINI SAMİ AYGÜNÜ RUHİ ARIYI ismini anarken önce abdest al sanki şimdikinler çok mu doğru menfaatci değil ..
ben kimmiyim söyliyeyim sen gibi kendimi saklamam beş sene bu insanlarla çalışan KARABACAK bil hassa RECEP ÖZEL İ VE KADİR DALI ANARKEN ABDEST LE AN OLDUMU

Avatar
yadeller32 2010-12-13 13:11:00

APOLİTİK RUMUZLU ARKADAŞ GALİBA SEN BİRİLERİN GAZINA GELİYORSUN SANA SORUYORUM AKP YÖNETİMİ İL İLÇE KADIN KOLLARI GENÇLİK KOLLARI MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNDEKİ BİRKAÇ KİŞİ HARİÇ NERDEN GELDİĞİNİ NE OLDUĞUNU SAYIN SAYGIDEĞER ÜÇ VEKİLİN NERDEN GELDİĞİNİ YÖNETİMDEKİ VE ŞİMDİKİNLERİN NASIL OLDUĞUNU BİLİYORMUSUN SEN BİRİLERİN GAZINA GELECEĞİNE KENDİ GÖRÜŞLERİNİ YAZ RECEP ÖZEL HİÇ İNKAR ETMEDİKİ MİLLİ GÖRÜŞCÜ OLDUĞUNU HEM RECEP ÖZEL SP DEN GELMEDİ REFAH PARTİSİNDEN GELDİ SEN ÖNCE İYİ ANLA

Avatar
ALİ 2010-12-13 13:26:00

Apolitik yazı yazan kardeşim. Sen kişileri eleşterme "Hırs Hasaret" getirir. Ak Parti anlayışı uyanışın adresidir. Allah kimi nerde isterse orada tutar ve istediği hizmeti ettirir. Velevki o istemese bile. Çünkü;yaratıcı Allah. Kum eleği gibi hizmet eleği de çalışıyor. Toplum neye layık ise o şekil yönetici verer mevlam.(Saydığın kişiler gibi) Sen kendi işine bak karışma Allahın işine. vesselam.

Avatar
Apolitik 2010-12-13 21:58:00

Bütün benim o bahsettiğim AKP'yi batıranlar ve sizin zihniyetiniz şu kelimelerde gizli. Bu sözleri biraz önceki yorumlarının içinde sen söylüyorsun. Bah ne diyorsun: "şimdikinler çok mu doğru menfaatci değil .." İşte bu sözler senin. Bu o bahsettiğim insanların evsafını ortaya koymaktadır. Sen söylüyorsun bak! Bu ne anlama gelir: "Hadi biz böyleyiz tamam da. Şimdikiler hırlı mı?" anlamışını taşımaktadır. Bırakın yorum yapmayı. İktidar belediyesini paylaşamayan hırsızlar hırlıları ekarte ett

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi