banner121

Yerel Seçimlere Doğru Siyaset Isınıyor..

Yerel Seçimlere Doğru Siyaset Isınıyor..

Isparta 13.08.2018, 14:09
Yerel Seçimlere Doğru Siyaset Isınıyor..
banner123

GÜNAYDIN: EMEKLİYE YALAN SÖYLEMEYİN

ZABUN: EMEKLİNİN GİDECEĞİ TUVALET YOK

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği’nin Genel Kurul toplantısı tam bir siyasi çekişmeye sahne oldu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, iktidara dar gelirliye toplu konut vaadi üzerinden yüklenerek 'Emekliye yalan söylemeyin' dedi. Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun aynı sertlikte yanıt verdi: Bu  şehirde emeklinin gideceği tuvalet yok. Bu nasıl belediyecilik?” ifadesini kullandı.

Isparta'da emekli ve dar gelirliye toplu konut konusu üzerinden yürütülen tartışmalar  Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Kurulu'na yansıdı.  Genel Kurul'da  plaket alan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 31 Martta Belediyeyi aldıklarında emeklinin  Belediye imkanlarıyla ucuz konuta kavuşacağını söyleyen iktidar temsilcilerine  'Emekliye yalan söylemeyin' eleştirisinde bulundu. Başkan Günaydın, "Bir kaç köyümüzü ziyaret ettim. Emeklilerimizi de ziyaret ettim.  Siz emekliler vatana hizmet ettiniz. Güzel devletimiz bunun karşılığında sizleri emekli etti. Ben de emekliyim. Emekliye büyük saygı gösterilmesi gerekiyor. Emeklilere hiçbir zaman yalan söylenmemesi lazım. Bu her yerde geçerli. Mesela  '31 martta bizi seçerseniz size konutu yapacağız' denilmemeli.

Eğer bana oy verirseniz ‘Size 2 bin konut yaparım’ dememeli. Bugün TOKİ aracılığıyla yapılıyor. İmar mevzuatı devletin elinde, çapını da, hazine arazisini de  anında ve saniyesinde çevirme gücünüz var. Isparta Belediyesi emeklilerin kölesi ve hizmetkarıdır. Bana bir iş düştüğünde saniyesinde yapmazsam bu şerefli insanların önünde şeref sözü veriyorum. Yapmazsam alçağım. Onun için bu söylentilerle kandırılmamalı. Emeklilere saygı duyuyorum. 31  Martta 2 bin konut yapalım diyorlar. Sizin elinizi tutan mı var. Size engel olan mı var? Yapsanıza kardeşim emekliye konutları.

Emekliler için köle olmaya hazırım. Halkımızı güzel emeklilerimiz hakkında bu şekilde konuşulmaya sizler layık değilsiniz. Emekliler bana geldi 60 kuruş suyun tonunu yapalım dediler. Onların hatırıyla Isparta'nın tamamını 60 kuruş yaptık. Böyle güzel mazilerimiz var. Ben bu ile hizmet ederek bugünlere geldim. Emekliye yalan söylenmez saygı duyulur " dedi.            

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK ISPARTA AK BELEDİYECİLİKLE BULUŞACAK

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, konuşmasını yaptıktan sonra başka bir programı nedeniyle salondan ayrıldı.  Daha sonra söz alan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, "Sayın Başkan bu salonda olmadığı için kendisine cevap vermeye tenezzül etmem. Ama biz emeklinin meselelerini konuşmak zorundayız. Isparta'da  TOKİ'yi devreye alan AK Parti iktidarıdır. Ama her ne hikmetse   Akkent TOKİ'nin yollarına, yeşil alanlarına bakılmamıştır. Her gittiğimizde Akkent'ten bu şikayetleri alıyoruz. Neden AK Parti yaptı, adı Akkent diye.  Böyle bir anlayış olabilir mi. Orası bu ilin sınırları içinde değil mi? Orada dar gelirli hemşehrilerimiz yok mu? Böyle bir mantık olamaz. TOKİ için arsa son derece önemli.

Arsayı belediye üzerinden üretebilseydik, şimdiye bu işte çok mesafe almıştık.  İl Özel İdaresi bir yönetim kuruluşu. Özel İdare üzerinden arsamızı ürettik tahsisini yaptık zemin etüdleri yapılıyor.

O bulduğumuz arsada 2 bin konutluk TOKİ'nin temeli en kısa sürede atılacak. Yetmez. Keşke belediye üzerinden arsa üretilseydi de biz bu adımları daha önce atsaydık. Belediyle iktidar el ele vermesi gerekir. Anahtarın kilide uyması gerekir. Daha hızlı hareket etmek için bu gerekli. Eğer belediye arsa üretse bugün çok farklı noktadaydık. İkincisi 31 Mart'ta inşallah Sayın başkan panikliyor ama korkunun ecele faydası yok. Ne yaparsa yapsın 31 Mart'ta AK Parti belediyesi ile Isparta buluşacak. Hükümet kanallarımız bir taraftan, belediye imkanlarımız bir taraftan Isparta'nın ihtiyaçlarını süratle göreceğiz. TOKİ önemli. Ama yeterli değil. Belediye üzerinden de sosyal konut üretmemiz gerekiyor. Geçmişimizde bu var. BELMAŞ örneği yok mu? Bunların arsalarını belediye temin etmedi mi? Isparta'da gecekondu yoksa bu adımların sayesinde olmuştur. Bir taraftan TOKİ bir taraftan Belediye 31 Mart'tan itibaren 15 bin  konut talebi var. Bunu en kısa sürede bitirip devreye alacağız.

BU ŞEHRİN TUVALETE Mİ MEETOR HEYKELİNE Mİ İHTİYACI VAR?

Isparta'da tüm müteahhitlerimiz sağolsun Belediye Başkanımızda hep üst segmente hitap ediyor. Üst gelir seviyesine konut sağlanıyor. Ama orası doydu. Orta gelir ve alt gelir grubuna da bu hizmeti belediye üzerinden üretmemiz gerekiyor. Sayın Başkan heykellerle uğraştı.

Artık Isparta'nın heykele ihtiyacı kalmadı. Ha bir de Dedekorkut heykeli var. Çok elzem ihtiyaç.  Isparta için mutlaka yapılması lazım.

O da bittikten sonra başlar diye düşünüyoruz. Sayın Başkan,  bu şehirde emeklinin çarşıya gittiğinde ihtiyacını göreceği tuvalet yok. Nasıl bir belediyecilik anlayışı bu?  

Bu şehrin tuvalete mi yoksa meteor heykellere mi ihtiyacı var. Yapmayın gözünüzü seveyim. Sabırlı olun bunları adım adım bu hizmetleri bu şehre kazandıracağız. Yapabileceğimiz ne varsa yetik alanımızda ne varsa tüm adımları atıyoruz.

AK Parti hiçbir zaman sözünü yere düşürmez. Biz yapamayacağımız bir şeyin sözünü vermeyiz. 31 Mart'tan sonra emeklinin konut sorunu kalmayacak. Bunun sözünü buradan veriyoruz" dedi.

haber32
haber32
Yorumlar (11)
kozlucalı 2 yıl önce
zabun bi sus ya konuştukça akp kaybediyor, sen yetkiliysen şu dereboğazı yolundan bahsetsene , veya düğünlerde araba yazısına konu olan konya yolundan konuşsana sana ne emeklinin tuvaletinden, boş başkan boş konuşur.
Hüseyin01 2 yıl önce
bu seçim ne ziyaya ne zabuna dokunmıyacağım. ikiside Allahından bulsun.
ısırganotu 2 yıl önce
evet bu sefer gidecek. milletin canına yetti artık. kendisine yeteri kadar büyüdü. var olan hiçbirşeyi korumadı nedense hep yeni inşaatlar. ama gereksiz inşaatlar. zaten devasa bir etnoğrafya müzesi var her tarafı bomboş kilimden başka bişey yok. gğnde kaç kişi geziyor acaba. hadi burayı yaptın sanki burası dolu gibi yeni müzeye ne gerek var. çok merak ediyorum yeni inşaatlardan karın ne. çocuklar için engelliler için sporcular için yaşlılar için ne yaptın bi söyle. engellilerin çocukların yürüyebileceği bir kaldırım bile yok. yettin artık
Adil 2 yıl önce
yzg
ısırganotu 2 yıl önce
heykellere artık diyecek laf bulamıyoruz. heykeltraş her kimse baya zengin ettin. kaldırıma diktiğin ağaçların kaldırımlara ne yaptığını bi gez de gör. 20 yıl sonra o ağaçlar ne kaldırım ne de alt yapı bırakacak :(
ıspartalı 2 yıl önce
sanayıye desdek yenı sanayıde kıralar sayın osmanbey elınden emeklı kıracı halı sanatkar vergı veren önemlı
ısırganotu 2 yıl önce
suyun tonu sözde ucuz da, el altından çevre temizlik vergisi, bina vergisine yaptığın yüzde kırk zammı da açıklasana
ne kadar cahilsin 2 yıl önce
o dediğin kısımları hükümet devlet alıyor belediye değil. cahilsin anladık da en azından belli etme bari :)
Dündar SELÇUK 2 yıl önce
belediye başkanını muhatap alıp cevap vermeyen i̇l başkanı... keşke başkanı muhatap alıp belediyecilik konusunda yaptığı yanlışları isparta kamuoyuna anlatsaydınız da isparta 3 dönem yerel yönetimde vakit kaybetmeseydi. gerçi ispartalıdan en fazla oyu alarak seçilen başkanı muhatap almayan yarın belediye başkanı olursa vatandaşı muhatap alır mı oda ayrı bir konu..
Dündar SELÇUK 2 yıl önce
kafeler caddesinde apartmanın girişindeki merdivenin başındaki boşluğu kaldırıma uzatıp kendine dükkan yapan var çarşıda kaldırımlar resmen işgal altında, vatandaş çarşıda araç yolunda araçların arasında dans ederek dolaşabiliyor. gülistan ve yedişehitlerde ara sokaklardaki yollarda bırak asfaltı kaldırımlar kaybolmuş, yollar köstebek çukuru dolu. yapmadığın hizmetlerin parasını altın kemer yapıp vererek isparta dışından getirttiğin ve dolmuşun içinde soyunup yağlanarak mahalle arasındaki çayırda güreşen pehlivanlarla organizasyon yapıp fotoğraf çektirmekle belediyecilik olsaydı bizim köy büyük şehir olmuştu...
Baridalı 2 yıl önce
Osman başkanım siz bunun gibi yalancı kinci beceriksiz birini muatap alıp zaman kaybetmeyin Ispartalı bunun defterini dürdü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
30°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:22
Güneş 06:42
Öğle 12:54
İkindi 16:17
Akşam 18:56
Yatsı 20:12
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Galatasaray 2 6
3. Alanyaspor 2 6
4. Erzurumspor 3 6
5. Göztepe 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Antalyaspor 2 4
8. Hatayspor 2 4
9. Fenerbahçe 2 4
10. Kasımpaşa 2 3
11. Sivasspor 2 3
12. Kayserispor 3 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Ankaragücü 1 0
20. Çaykur Rizespor 2 0
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 3 7
2. İstanbulspor 3 6
3. Adanaspor 3 5
4. Samsunspor 2 4
5. Adana Demirspor 2 4
6. Tuzlaspor 2 4
7. Balıkesirspor 2 3
8. Bursaspor 2 3
9. Altınordu 2 3
10. Bandırmaspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Ümraniye 3 3
13. Altay 2 1
14. Boluspor 2 1
15. Akhisar Bld.Spor 2 1
16. Eskişehirspor 2 1
17. Giresunspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Man City 1 3
8. Aston Villa 1 3
9. Leeds United 2 3
10. Brighton 3 3
11. Chelsea 2 3
12. Wolverhampton 2 3
13. M. United 2 3
14. Newcastle 2 3
15. Burnley 1 0
16. West Ham 2 0
17. Sheffield United 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Getafe 2 4
6. Valencia 2 3
7. Osasuna 2 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Deportivo Alaves 3 1
13. Huesca 2 1
14. Real Valladolid 2 1
15. Atletico Madrid 0 0
16. Barcelona 0 0
17. Elche 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Levante 1 0
20. Athletic Bilbao 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@