banner121

Cumhurbaşkanı Isparta'ya gelecek mi ?

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte, Mersin Şehir Hastanesi ve Yapımı Tamamlanan Kamu Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Sağlık-Yaşam 04.02.2017, 11:48
Cumhurbaşkanı Isparta'ya gelecek mi ?
banner123

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu muhakkak gerçekleştirmemiz lazım dediğim bir proje Mersin Şehir Hastanesidir. Yıllardır hayalini kurduğum proje gerçekleşti. İlk şehir hastanelerini Yozgat, Mersin ve Isparta'da açıyoruz. " dedi. Erdoğan, "Amacımız şehir hastanelerinin tamamını 30 büyükşehirde 2020'ye kadar hizmete alacağız. Geçtiğimiz haftalarda Yozgat'ta ilk şehir hastanemiz hizmete girmişti. Şehir hastanelerimizin açılışını bizzat yaptığımız ilk yer Mersin oluyor. Isparta Şehir Hastanesi de açılacak. 21 hastanemizden 3'ünü 2 ay gibi kısa süre içerisinde açmış oluyoruz. Birileri laf üretir, biz ise iş üretiriz" ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı'nın bu sözlerinden sonra uzun zamandır Isparta'ya gelmeyen ve Isparta'lılar tarafından özlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şehir hastanesi açılışı için Isparta'ya gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.Konuyla ilgi partinin açıklama yapması bekleniyor.

Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında Mersin şehir hastanesi için 650 milyon lira harcandığına değindi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

30 BÜYÜKŞEHİRE MÜJDE

Bugün böyle bir vesile ile Mersin'deyiz. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 100 milyon 19 ayrı eserin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bunlardan bir tanesi ülkemiz için yeni bir dönemin başlangıcını ifade ediyor. Mersin Şehir Hastanesi'nden bahsediyorum. Mersin'de bunu gerçekleştirmenin memnuniyeti içerisindeyiz. Aşık olduğum bir projeden bahsediyorum. Birileri laf üretir, biz ise iş üretiriz iş. Amacımız şehir hastanelerinin tamamını 30 büyükşehirde 2020'ye kadar hizmete alacağız. Geçtiğimiz haftalarda Yozgat'ta ilk şehir hastanemiz hizmete girmişti. Şehir hastanelerimizin açılışını bizzat yaptığımız ilk yer Mersin oluyor. Isparta Şehir Hastanesi de açılacak. 21 hastanemizden 3'ünü 2 ay gibi kısa süre içerisinde açmış oluyoruz. Birileri laf üretir, biz ise iş üretiriz. Şimdi ne olacak; Adana, Kayseri, Ankara ve Manisa şehir hastaneleri de bunları izleyecek. Bu hastaneye girdiğiniz zaman, Allah'ın izniyle, moderniteyi göreceksiniz, modern bakımı göreceksiniz, burada insan olduğunuzu hatırlayacaksınız, 'Devletim bana sahip çıkıyor' diyeceksiniz. 

2023'DE 10 BİN KİŞİYE ULAŞMIŞ OLACAĞIZ BU BİR REKORDUR

Şu anda devletimiz, hükümetimiz kendi vatandaşımız için bunu söylüyor. Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Diğer hastane projeleriyle birlikte 2023 yılında tamamı da nitelikli olmak üzere 10 bin kişiye ulaşmış olacağız. Hastanelerimizin hepsi de hem şifa arayan vatandaşlarımız hem de refakatçıları için 5 yıldızlı konfordadır. Helikopter pistinden enerji sistemine, otomasyonuna kadar en yüksek standartta tasarlanan hastanelerimiz ülkemize sağlık alanında sınıf atlatıyor. O 15-20 önce o günleri hatırlıyorum, ana muhalefeti başındaki zatın SGK'nın başındaki olduğu zamanı hatırlıyorum. Sağlam girersiniz, sakat çıkarsınız. O günleri hatırlıyorum. Afedersiniz ne banyo, ne tuvalet, bunların olmadığı günleri hatırlıyorum. Çünkü bunların zihniyeti kirli. 

EN BÜYÜK 10. EKONOMİ OLACAĞIZ

Memleket ve millet meselelerini duyuyorsunuz. İstanbulumuzda yaşadıklarımız; Marmaray projemiz, Avrasya Tüneli'ni açtık, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açtık, Osman Gazi Köprüsü'nü açtık. Şimdi de Çanakkale 18 Mart Köprüsü'nün temeli atılacak. Şimdi hedef Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak. En müreffeh ülkeler arasına ulaşma noktasında kararlıyız. Memleket ve millet meselelerine vakıf olan herkes bilir ki son 200 yılımız arayışlarla geçmiştir. Bedel ödeyen hep milletimiz olmuştur. Koskoca coğrafyaları kaybederken bedel ödedik. Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda Cumhuriyetin emekleme döneminde, darbelerde, ekonomik çalkantılarda bedel ödedik. Milletin söz sahibi olduğu dönemlerde zaferlerin sevinci yaşarken, milletin horlandığı dönemlerde hüsranı yaşadık. 1950'li yıllarda rahmetli Menderes ve arkadaşlarının getirdiği yere bakın bir de 1960 darbesinden sonraki yere bakın. Bizim kaynağımız Hz. Adem ile Hz. Havva'dır. 

OYUNLAR BOZULDU, BÖYLE DE DEVAM EDECEK

Ülkenin seçilmiş hükümetini, bakanlarını, milletvekillerini hiçe sayarak, kendi muhayyilelerini, çıkarlarını dayatmak isteyenlere karşı yıllarca mücadele ettik. 2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimini hatırlayın. 367 garabetini ileri sürenlerinin kim olduğunu biliyorsunu değil mi? Şimdi onlar yine işbaşında. Başaramayacaklar. Bunu başaramayınca 17-25 Aralık'ta emniyet-yargı darbe girişimini başlattılar. Onunla da netice alamadılar, bölücü terör örgütünü sahaya sürdüler. Pensilvanya ile Kandil birleşti. 6-7 Ekim'de, 20 Temmuz 2015'te çukur eylemlerine başladılar. Ama tüm bu süreçte milletimiz duruma el koydu. Oyunlar bozuldu. Bu böyle devam edecek. 15 Temmuz'da bu ihanet şebekeleri modern silahlarla yağdırdılar. 

BİNALİ YILDIRIM: SAĞLIKTA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanımız, Şehir Hastaneleri sizin hayaliniz, sizin sahip çıktığınız projelerden. 15 yıllık bir hayali gerçekleştiriyoruz. Mersinimiz için uğurlu akdemli olsun.İlklerin şehri... Bugün 50 hizmetin de toplu açılışını yapıyoruz. Bütün hizmetlerimiz Mersinli kardeşlerimiz başta olmak üzere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Bugün attığımız bu önemli adımla artık sağlıkta yeni bir döneme başlıyoruz. Şehir hastanelerin alt yapısını oluşturmaya 2005'de başladık. Bugün 2017. Neden bu kadar uzadı diye Mersinli kardeşlerimiz merak ediyor.

Güzel işler yapmaya karar verdiğiniz zaman hayırcıları karşınızda buluyorsunuz. Onlar direndikçe engelleri aşa aşa bugüne geldik. Hamd olsun. Şehir hastaneleri insanımızın sağlığına verdiğimiz değerin göstergesi. Sevgili Mersinliler, bunun için kanun çıkardılar.

Ama inatla bir muratla dedik, peşini bırakmadık. Bugün Allah'a şükür bütün engelleri aşarak bu muazzam eseri size sunmuş oluyoruz. Çok zaman kaybettik ama kararlılığımızı asla kaybetmedik. Sizlerle gurur duyuyoruz.

650 MİLYON LİRA HARCANDI

Sayın Cumhurbaşkanım bu şehir hastanelerinde her birinde tek kişilik odalar var, adeta beş yıldızlı otel konforunda olmuş. Bu hastanede her şey mevcut. Helikopter pistinden, kapalı açık otoparka kadar, acil müdahelelerin yapılacağı yerler. Tam 1330 yatak Mersin'in ihtiyacını, bırakın dışarıdan komşu ülkelerden gelecek hastaların ihtiyacını karşılayacak bir eser. Bu eser için 650 milyon lira harcandı. Helali hoş olsun. Mersin'de hastaneler parça parçaydı, bunlar hepsini bir araya topladık. Burada bütün hizmetler 7 gün 24 saat verilecek. Mersin'e tam 16 kat trilyon yatırım yaptık. Helali hoş olsun. Yollar, Ulukışla yolunu hatırlayın. O yolda nice canlar gitti. Kamyoncuların seyahat eden vatandaşların Ulukışla Pozantı yolunda yaşadığı sıkıntılar var. Ama şimdi dağları deldik, yolları aştık. Yeter ki milletimizle buluşalım. Biz milletimize aşığız. Milletin bizimle buluşması için aradaki engelleri kaldıra kaldıra geliyoruz.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Yıl 2007, Ak parti iktidar, Cumhurbaşkanı seçilecek, ana muhalefet partisi hayır diyor, siz Cumhurbaşkanı seçemezsiniz diyor. Öyle mi? Madem öyle işte böyle.

Biz dedik ki Cumhurbaşkanı seçemeyeceğiz, o zaman için sahibine gidelim millete gidelim. 27 Ekim 2007'de Cumhurbaşkanı'nı sizler tarafından seçilmenin yolunu açtık. Mersin yüzde 70 evet dedi. Şimdi Cumhurbaşkanlığı sistemi gelmesin diyorlar. Siz ne diyorsunuz? Aslında karar verildi. Millet Cumhurbaşkanı'nı seçecek. Sandıkta karar verecek. Diyorlar ki, rejim değişiyor. Ne değişimi kardeşim dünya nereye gidiyor siz nerede kaldınız. Rejimin falan değiştiği yok. Değişime direnenler yok olacak. Türkiye muhasır medeniyetler alanında ileriye ilerleyecek. Cumhurbaşkanı ve ekibi seçececeksiniz. Aslında siz buna yabancı değilsiniz. Şimdi burada da iki sandık. Birini Cumhurbaşkanı seçeceksiniz, evvellah Recep Tayyip Erdoğan'ı seçeceksiniz, ikinci sandık milletvekilleri seçilecek. Dolayısıyla siz seçtikten sonra aradan başkaları kafayı uzatıp, sizin seçtiğinizi istemiyorum deme hakkı olabilir mi? Herkes gider Mersin'e bunlar gider tersine. Eğer doğru yolu bulmak istiyorsan Mersinlileri takip et. 

5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM MÜJDESİ

Hayırcılara, Nisan'da cevabı "evet evet evet" diyerek vereceğiz. Türkiye bilsin, 79 milyon vatan evladı, vatandaşlarımız iyi bilsin ki Türkiye'de rejimi değiştirmeye çalışanlar karşılarında Mersin'i bulurlar. Herkes gider tersine, biz gideriz Mersin'e. Mersin Türkiye'nin çimentosudur. Kimse bu millete zorla birşey yaptıramaz. İşte 15 Temmuz'da onlara derslerini verdiniz mi. Millet iradesi neyse, bizim de istikamatimiz odur. Daha güvenli bir Türkiye için evet diyoruz, hizmetin yatırımların, projelerin daha çabuk zaman kaybetmeden yapılması için ne diyoruz? Evet diyoruz. Gücüne güç katmak isteyen bir Türkiye için, yeni barajlar, yeni tüneller, yeni hastaneler için...

Bu hastanede 5 bin kişiye iş verilecek. 5 bin Mersinli kardeşimiz iş sahibi olacak. 

haber32
haber32
Yorumlar (2)
bekle 3 yıl önce
ispartayı gram sevmiyor, adamlarını gönderir anca, bekleyin gelecek diye. belki bikaç poz çektirirsiniz.
GELECEKMİ? 3 yıl önce
çantada keklik gördükleri vede az milletvekili (2 tane) çikarilan yerlere uğramaz.
haber32 haber32
-8°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:37
Güneş 08:01
Öğle 13:15
İkindi 15:56
Akşam 18:19
Yatsı 19:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 19 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 19 21
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Bursaspor 19 33
3. Erzurum BB 18 31
4. Keçiörengücü 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Akhisar Bld.Spor 19 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 23 67
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 24 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Osasuna 21 28
11. Granada 20 27
12. Real Betis 20 27
13. Levante 21 26
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü