banner121

Web Sitesi Nedir? Nasıl Tasarlanmalıdır?

İnternetin aktif olarak insan hayatına girmesinden itibaren çok farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Teknoloji 15.10.2017, 13:22
Web Sitesi Nedir? Nasıl Tasarlanmalıdır?
banner123

İnternetin aktif olarak insan hayatına girmesinden itibaren çok farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Gerek bireysel ve gerekse kurumsal ürün ve hizmetlerin pazarlanmasında ve tanıtılmasında artık web sitesi olmazsa olmazlar arasına girmiştir.
Durum böyle iken doğru ve etkili şekilde ürün ve hizmetlerin tanıtılması, tüketicinin anlayabileceği dilde ve profesyonelce web site tasarımı yapılması öncelikler arasına girmiştir.

Web Site Tasarımı Nedir?

Bireysel veya kurumsal amaçla, belli bir konuda oluşan tasarım ve anlatım biçimlerinin, estetik ve profesyonel bir düzenleme ile uygulanmasıdır. Oluşan fikirlerin, tasarımların, web tasarım ajansı profesyonel tasarımcıları tarafından yazılımla birleştirilmesi işlemidir.

Web sitesi veya internet sitesi tasarımı bitirildikten sonra, internet tarayıcıları vasıtasıyla kullanıcılar, web sitesi alan adını yazmak suretiyle siteye ulaşım sağlamaktadırlar.


Web Site Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web site tasarımı yaptırmak için öncelikle nasıl bir siteye sahip olmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Bir fikir oluşturduktan sonra internet sitesi tasarımı için bir profesyonelden yardım almakta fayda var. Web tasarım ajansı seçimi yaptıktan sonra, fikirlerinizi tasarım profesyonelleri ile paylaşabilirsiniz. Sizden alınacak olan fikirler, web site tasarımı yapacak olan tasarımcılar tarafından değerlendirilip, daha da geliştirilerek size uygun bir şablon hazırlanacaktır.

Tasarımda Dikkat Edilecek Hususlar

Web tasarım ajansı, tasarım yaparken öncelikle kurumsal mı, bireysel mi bir site olacak buna dikkat eder. İnternet sitesi tasarımıyapılırken, sektöre ve yapılacak işe uygun bir tasarım yapılmasına dikkat edilir. Kullanılacak renk ve şablon seçimi yapılır. Kullanılacak resimler, içerikler, grafikler üzerinde fikir birliğine varılır. Kullanıcı açısından bilgiye çabuk ulaşmak önemli olduğundan, web sitesi tasarlanırken menülerin bir kaç tıkla istenen bilgiye ulaşılacak şekilde tasarlanması önemlidir. Aynı zamanda site içeriğinde verilecek olan bilgilerin, tüketicinin sorularına cevap verebilecek düzeyde ve tutarlı olmalıdır. Web tasarımı yapılacak olan birey veya kurumların, mutlaka bir kurumsal rengi olmalıdır ve kurumsal kimlikte kullanılan ana renklerin mutlaka web sitesinde de kullanılması önemlidir. Web sitesi, bireyin veya kurumun ilk etapta görünen yüzü olacağından, tasarım ve dizayn ilgi çekici olmalıdır. Özellikle web sitesinde yer alan içerikler uygun uzunlukta olmalı, okuyucuyu sıkmamalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir ;

Yeni İnsanların Beni Takip Etmesini Nasıl Sağlarım?

haber32
haber32
Yorumlar (0)
haber32 haber32 haber32
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:48
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:52
Akşam 20:19
Yatsı 21:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@