banner121

Ak Parti Elazığ Mitingi

Bilal Yakınbaş - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,''Biz gidip hukuk dışı odakların, karanlık odakların duvarlarında ağlamayız. Biz, uluslararası çetelerin, küresel çetelerin kapısına gidip oralardan oy dilenmeyiz. Çünkü

Türkiye 08.06.2011, 18:37 30.11.-0001, 00:00
Ak Parti Elazığ Mitingi
banner123
Bilal Yakınbaş - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,''Biz gidip hukuk dışı odakların, karanlık odakların duvarlarında ağlamayız. Biz, uluslararası çetelerin, küresel çetelerin kapısına gidip oralardan oy dilenmeyiz. Çünkü biz milletiz, milletin ta kendisiyiz'' dedi.
Erdoğan, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.
Konuşmasına Elazığ mitingine Bingöl programının uzaması nedeniyle gecikerek geldiği için alandakilerden haklarını helal etmelerini isteyerek başlayan Erdoğan, tüm Elazığ'ı, Ağın'ı, Alacakaya'yı, Arıcak'ı, Baskil'i, Karakoçan'ı, Keban'ı, Kovancılar'ı, Maden'i, Palu'yu, Sivrice'yi ve Elazığ'da yaşayan Çemişgezekli, Pertekli'leri selamlayarak başladı.
Erdoğan, ''Bu coşkulu meydandan, şarkın efsanevi şehri, doğunun incisi, aziz şehir El-Aziz'i selamlıyorum. Bu kardeşlik meydanından, gakkoşları selamlıyorum. Balak Gazi'yi, Beyzade Hazretleri'ni, İmam Efendi'yi, Tayyar Baba'yı, Arap Baba'yı da hürmetle selamlıyor; Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. 22 Mart'ta hakka uğurladığımız değerli kardeşim, yol arkadaşım, AK Parti Elazığ milletvekili Hamza Yanılmaz'a buradan bir kez daha rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun diyorum'' diye konuştu.
Hamza Yanılmaz'ın milletvekilliğinin yanısıra belediye başkanı olarak da Elazığ'a büyük hizmetler verdiğini kaydeden Erdoğan, Yanılmaz'ın bir dönem başkanlığını yaptığı Elazığspor'un, bu yıl şampiyon olarak Bank Asya 1'inci Ligine yükseldiğini hatırlattı ve başarılar diledi.
Erdoğan, şöyle konuştu:
''Elazığ'ın Harput'un öyle bir türküsü var ki insanın adeta yüreğine işliyor. 'Dağlar dağımdır benim. Gam, ortağımdır benim. Söyletme çok ağlarım, dertli çağımdır benim. İşte bugün Elazığ'a bir kez daha içimizi dökmeye geldik. Bugün bir kez daha Elazığ'a derdimizi dökmeye, dertleşmeye geldik. Bizim milletten başka dert ortağımız yok. Bizim şikayet mercimiz sizsiniz. Biz sevincimizi, neşemizi de sizlerle paylaşırız; hüznümüzü, derdimizi de sizlerle paylaşırız. Biz gidip çetelere dert yanmayız. Biz gidip hukuk dışı odakların, karanlık odakların duvarlarında ağlamayız. Biz, uluslararası çetelerin, küresel çetelerin kapısına gidip oralardan oy dilenmeyiz. Çünkü biz milletiz, milletin ta kendisiyiz. Biz bu yola milletle çıktık, ancak ve ancak milletle yürürüz. Bizim kilimimizi millet dokudu, siz dokudunuz. Bizim hamurumuzu millet yoğurdu, siz yoğurdunuz. CHP'yi, MHP'yi, BDP'yi ulusalcı ve uluslararası çeteler yönlendirirken, AK Parti'yi millet biçimlendirdi, rotayı, istikameti siz çizdiniz. Dikkatinizi çekiyorum.''
Elazığ'a başbakanlığı döneminde sekiz kez geldiğini hatırlatan Erdoğan, ''Uzak demedim, ücra demedim, doğuda demedim, Sivas'ın ötesinde demedim tam 8 kez Elazığ'a geldim. Peki MHP Genel Başkanı buraya kaç kez geldi? Acaba buranın yollarını bilir mi? MHP'ye 12 Haziran'da ders vermeye var mısınız? Üç günümüz var. Çok çalışacağız. Yine 5-0'a var mısınız? Bu inancınız, azminiz, gayretiniz evvelallah bu işi getirir. CHP'nin, eskisini, yenisini toplayın, şu Elazığ'a kaç kez geldiler? İşte ben, CHP'ye, MHP'ye, BDP'ye gönül vermiş kardeşlerimin artık bunu sorgulamalarını istiyorum. Futbol takımı tutar gibi parti tutmanızı değil, hizmet ve eser siyaseti üreten partilere destek vermelerini istiyorum'' diye konuştu.
Elazığ'da meydana gelen depremi hatırlatan Erdoğan, iktidar olarak depremin hemen ardından bölgeye geldiklerini ve gereken hizmeti süratle getirdiklerini söyledi. Erdoğan, ''Neden? Biz size sevdalıyız, biz size aşığız. Biz dertliyiz, dertli. Farkımız bu. Çünkü biz sizi Allah için seviyoruz, Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Biz Türk'üyle, Zaza'sıyla, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Gürcü'süyle ayrım yapmadık. Bir olalım dedik, beraber olalım dedik. İri olalım dedik. Diri olalım dedik. Ve yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevdik'' dedi.

-'' APO'YU İPTEN BUNLAR KURTARMADI MI?''-

Erdoğan, 12 Eylül'de yapılan halkoylamasında asla bir araya gelmeyecek partilerin bir araya geldiğini, CHP, MHP, BDP ve legal-illegal örgütlerin aynı hizada buluştuğunu, anayasa değişikliğine ''hayır'' dediklerini ifade ederek, Elazığ'ın ve tüm Türkiye'nin bu ittifaka sandıkta gereken cevabı verdiğini kaydetti.
Elazığ'ın yüzde 82 oy oranı ile değişikliğe ''evet'' dediğini hatırlatan Erdoğan, Elazığ'ın 12 Haziran'da da aynı tavrı sergileyeceğine inandığını belirtti. Statüko partilerinin sandıktan çıkan sonucu hala okuyamadığını belirtti. ''Milletin 12 Eylül'de verdiği mesajı hala anlamadılar. 12 Haziran öncesinde, şimdi bir kez daha ittifak kurdular. Orcik gibi, bu statüko partileri bir kez daha yan yana dizildiler'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:
''Biz ittifaktan bahsedince birileri ciddi şekilde bozuluyor. Biz, CHP, MHP, BDP ittifak yaptılar deyince, 'ne alakası var' diyorlar. CHP'nin Hakkari mitinginde BDP'lilerin elinde ve vardı? CHP bayrağı vardı. Bir tane Türk bayrağı verebildiler mi ellerine? Peki Kılıçdaroğlu ne diyor? 'Şart da değil' diyor. Peki Bahçeli'nin sesi çıktı mı? Çıkmadı. Bu ülkeye, bu bölgeye en büyük acıları yaşatan CHP, Hakkari'de BDP'yle kolkola, el ele miting yaptı. Bitmedi. Asıl Elazığ'da bu tescillendi. BDP'nin Elazığ il başkanıyla, BDP Eş Başkanı arasındaki telefon konuşması internete düştü mü? Düştü. BDP'nin Elazığ İl Başkanı 'AK Parti Elazığ'da bir kez daha 5-0 yapmasın' diyor. 'Eğer CHP 1 milletvekili çıkaracaksa, oyumuzu CHP'ye verelim, MHP çıkaracaksa, oyumuzu MHP'ye verelim' diyor. Bu nasıl bir işbirliği? Bu nasıl bir muhabbet Sayın Bahçeli? Bu nasıl bir tezgah? Hani siz milliyetçiydiniz? Nerede kaldı milliyetçiliğiniz? Böyle ilkesizlik, böyle tutarsızlık, böyle samimiyetsizlik olur mu? Ne olacak, Apo'yu ipten bunlar kurtarmadı mı? O zaman idam vardı bu ülkede. Ne oldular? Ecevit, Bahçeli, Yılmaz, üçü altına imzayı koydular ve idamını ertelemek suretiyle kurtardılar.
Önceki gün MHP Genel Başkanı Diyarbakır'daydı. Açık söylüyorum, çok sevindim. Sivas'ın ötesine geçmesini er geç sağladık, hamdolsun. Fakat Sayın Bahçeli, neden BDP'yi tek kelime eleştiremedin? AK Parti'ye karşı kağıttan kaplan kesiliyorsun da, BDP'ye karşı neden böyle kuzu oluyorsun? Sayın Bahçeli, CHP'nin Hakkari mitingine, oradaki işbirliğine, oradaki özerklik vaadine, orada Türk Bayrağının miting meydanına sokulmamasına neden çıtın çıkmıyor?
Sevgili Elazığlılar, bu bir tezgah. Kim var bu tezgahın içinde? CHP, MHP, BDP var. Başka kim var? İllegal örgütler, emekli siyasetçiler, komplocu işadamları. Başka kim var? O malum medya kuruluşları, o malum yazarlar, bitmedi, bazı malum uluslararası yayın kuruluşları. Ama bu tezgahın karşısında AK Parti var. Bu tezgahın karşısında millet var. Millet bu oyunu bozacak. Elazığ inşallah bu tezgahı 5-0'la altüst edecek. Elazığlılar 12 Haziran'da bunlara ne diyecek biliyor musunuz? 'Hortut çirpisinden, ataş olmaz' diyecek. Statüko partilerinden bu ülkeye hiç bir fayda gelmedi, gelmez. Onun için ben çok daha güçlü bir 'evet' bekliyorum sizden. Oy pusulasının başında AK Parti var, birinci sırada. Ampülün altına mühürü basıyoruz inşallah.''

-''HANGİ YÜZLE MİLLETEN OY İSTEYECEKLER''-

Erdoğan, Elazığ'da ve Türkiye genelinde iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırım ve hizmetleri de anlattı.
Elazığ'da eğitimden sağlığa, adaletten emniyete çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, doğalgaz, adalet sarayı, Güney Çevre Yolu, havaalanı, bölünmüş, yollar, sevgi evleri, kültür sarayı gibi çok önemli yatırımların yaşama geçirildiğini kaydetti.
Erdoğan, 7 ay önce kente gelerek 36 farklı hizmet ve yatırımın açılışını yaptığını hatırlatarak, ''6 Ocak 2005'te, Harput'u, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan etmiştik. Elazığ'a bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Hazar Gölü, Hazarbaba Kayak Merkezi, müzeleri, dağları, türbeleri, yemekleri, musikisi ile Elazığ, turizmden çok daha fazla pay almayı hakediyor. Biz de bunu düşünerek, 3 gün önce, 5 Haziran'da, Elazığ-Tunceli Fırat Havzasını, kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi ilan ettik. Elazığ'daki turizm potansiyelini 5 katına çıkaracağız'' diye konuştu.
Erdoğan, kentte turizmin gelişmesi ile 10 bin Elazığlı'nın iş sahibi olacağını kaydetti.
Kente 400 yataklı genel hastane, 200 yataklı ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesi, 100 yataklı adli ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesi ve 250 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi kazandıracaklarını belirten Erdoğan, Pertek Köprüsünün 2011 yatırım programına konulduğunu da anlattı.
Türkiye genelindeki hizmetler hakkında da bilgi veren Erdoğan, eğitimi bilişim teknolojisiyle buluşturduklarını söyledi. Erdoğan, ''Bizden önce bilişim teknolojisi yok muydu? Bizden önce iktidarda kim vardı? Bahçeli. MHP vardı. Sormak lazım bu MHP'li kardeşlerime, MHP'ye oy verenlere sorun, 'kaç tane okul yaptınız şu Elazığ'a' diye. 'Kaç tane bilgisayar getirdiniz' diye sorun. Bunlarda o vizyon yok. Hiçbir şey yok'' dedi.
Okullardan kara tahtayı kaldıracaklarını ve öğrencileri zengin fakir ayrımı yapmadan elektronik kitapla buluşturacaklarını kaydetti.
Erdoğan, iktidarları döneminde sağlık alanında gerçekleştirilen hizmetleri de anlattı. Geçmiş iktidarların bu hizmetleri hayata geçirecek vizyona sahip olmadıklarını belirten Erdoğan, ''Bahçeli'nin zamanında, MHP zamanında ölülerimiz hastanede rehin kalıyor muydu? Kılıçdaroğlu zaten SSK Genel Müdürüyken anamızı ağlattı. Bunlar al birin vur birine. Hiç birbirinden farkı yok. Onun zamanında da rehin rehine, Bahçeli'nin zamanında da rehin rehine. Hangi yüzle bunlar milletten oy isteyecekler? Ne olur şu Elazığ'a hizmet edene oyunuzu verin. Eğer bu AK Parti Elazığ'a hizmet vermediyse vermeyin. Mukayese yapın. MHP Elazığ'a birşey getirdi mi? CHP'ye gönül veren kardeşlerime de MHP'ye gönül verenlere de BDP'ye gönül verenlere de anlatın bunları. Bizim güç kaybına tahammülümüz yok. Daha güçlenerek gelmemiz lazım'' diye konuştu.
Esnafın, çiftçinin aldığı kredilerin faiz oranlarının AK Parti iktidarı döneminde düştüğünü belirten Erdoğan, ''Ah Bahçeli, inan gidecek yerin yok. 280 milyar dolar milli gelirle Türkiye'yi devraldılar. 230 milyar dolarla bize devrettiler'' dedi. Erdoğan, geçmiş dönemde merkez bankasına yönelik politikaları da eleştirerek, ''Merkez Bankası bizim milli bankamız değil mi? Bunlar da milliyetçi ya. Bunlar ırkçı, ırkçı. Bunlar kafatası milliyetçisi. Merkez bankasının kasasında ne vardı biliyor musunuz? 27,5 milyar dolar vardı. Şimdi bu kasada 97 milyar dolar var. Onun için Türkiye güçlü, alnı ak Türkiye'nin. Ne diyor şair, 'Bir zamanlar bizde millet hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz'. Biz buyuz. Eğer gücün varsa işte o zaman herkese ders verirsin, nasihat verirsin. Yoksa rezil olursun. Bunlar bizi o hale soktu'' dedi.

-MİTİNGDEN NOTLAR-

Mitingde ellerinde Türk Bayrağı ve parti flamaları taşıyan vatandaşlar parti şarkılarına eşlik etti.
Meydandaki ''Efsane kaleci Lefter soruyor. Volkan'ın yerine Messi'yi alalım mı Fener'e?'', ''Lamı cimi yok, 5-0 olacak, Elazığ kazanacak'', ''Elim sanata düşer ustam, çıraklar ne yazar'', 'Davos'un fatihi büyük ustam yıl 2002, seninleydik, hedef 2023 seninleyiz'' pankartları ile Adnan Menderes, Turgut Özal ve Başbakan Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı ve ''Dedelerimiz Menderes'le, Babalarımız Özal'la, biz Erdoğan ile yürüyoruz'' yazılı afiş dikkati çekti.
Erdoğan, mitingin ardından meydanda çalınan ve AK Parti'nin seçim reklamlarında da kullanılan türküye eşlik etti.
haber32
haber32
Yorumlar (0)
haber32 haber32
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 23 Ocak 2020
İmsak 06:37
Güneş 08:01
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:18
Yatsı 19:37
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 18 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 22 64
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 23 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü