haber32
banner77
Vergi 'yüzsüzler'inin isimleri açıklanacak
haber32

Resmi gazete ’nin bugünkü sayısında yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ’ne göre, ilgili mevzuatın Maliye Bakanlığı ’na verdiği yetkiye istinaden, vergi borçluları açıklanacak.

250 bin lira ve daha fazla borcu olan mükellefler, Türkiye genelindeki vergi dairelerinde (vergi dairesinin ilan koymaya mahsus yerlerinde asılmak suretiyle) 15 Temmuz ila 14 Ağustos tarihleri arasında, Gelir İdaresi Başkanlığı ’nın internet sitesinde ise 1 Eylül ’de ilan edilecek. 

Mükellefe e-yoklama

Maliye Bakanlığınca yapılacak duyuruda, 31 Aralık 2014 itibarıyla vadesi geldiği halde 30 Haziran 2015 itibarıyla ödenmemiş bulunan ve nev ’i itibarıyla 293 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile açıklama kapsamına alındığı belirtilen vergi ve cezalar ile 1 Haziran 2014-31 Mayıs 2015 arasında kesinleşen tarhiyatlar dikkate alınacak. 
Mükelleflere ilişkin yoklama faaliyetlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması için 1 Eylül ’de Elektronik Yoklama  Sistemi ’ne geçilecek. 

Maliye Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ’de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile elektronik yoklamaya ilişkin usul ve esaslar belirlendi. 

Söz konusu sistem, yoklama faaliyetlerine ilişkin süreçlerin elektronik ortamda yürütülmesini, yoklama faaliyeti sonucunda kayıt altına alınan delil niteliğindeki verilerin (resim, video, koordinat vs. dahil) Gelir İdaresi Başkanlığı ve ilgilisine elektronik ortamda iletilmesini sağlayacak. 

Yoklama fişlerinin elektronik ortamda oluşturularak kayıt altına alınması, bunların elektronik imza araçları ile onaylanması ya da formun ıslak olarak imzalanması, bu şekilde hazırlanacak bilgi ve belgelerin internet de dahil olmak üzere her türlü elektronik bilgi iletişim araç ve ortamında ilgili kişilere gönderilmesi esas olmakla birlikte, yoklama faaliyetinin herhangi bir nedenle elektronik ortamda yürütülememesi halinde söz konusu işlemler genel hükümler doğrultusunda yerine getirilecek.
 

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
0 2015-06-22 19:02:27

Uyguladıkları dallama ekonomi proğramları uygulayıcısı hükümet ve onların muhteşem hırsızlarını teşhir etmeden ödeme imkanı kalmıyanı teşhir edicek kadar yüzsüzsünüz. Helal size kemikçinin yüzsüzleri.

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi