haber32
banner77
Veysel Eroğlu: Kılıçdaroğlu belki de gizlice AK Parti'ye oy verecek
haber32

Edirne'de temaslarda mevcut Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nun laflarına karşılık verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı ve İzmir Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu, Edirne'de nesir edilecek bulunan mecmu 40 skor tesisten 11 skor tesisin açılışını gerçekleştirirken, 29 skor tesisin ise ehemmiyetli noktasını attı.

Bakan Eroğlu, Edirne Vilayet Meydanı'nda planlı şişman kanunuesasi atma ve küşat merasimi ile 176 milyon TL envestisman bedelci 40 skor tesisin ehemmiyetli noktasını attı ve açılışını gerçekleştirdi. Bakan Eroğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Edirne'de gerçekleştirdiği mitingde, Ergene Nehri'nin temizliği ile ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 'Mayosunu alsın gelsin Ergene'de yüzsün, bakalım yüzebiliyor mu?' laflarıyla atıfta olmasına karşılık verdi. Eroğlu, 'Bize oy versinler vermesinler ehemmiyetli değil, tığ bakım edeceğiz. Eğer anlatabilirsek kendimizi belki CHP'li de oy verir. Belki Kılıçdaroğlu da gizlice sandıkta AK Parti'ye oy verecek' dedi.
KILIÇDAROĞLU BELKİ DE GİZLİCE SANDIKTA AK PARTİ'YE OY VERECEK
Bakan Eroğlu, Edirne gerçekleştirdiği mitingde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ergene Nehri'nin temizliği ile ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 'Mayosunu alsın gelsin Ergene'de yüzsün, bakalım yüzebiliyor mu?' laflarıyla atıfta olmasına karşılık verdi. Eroğlu, AK Parti Hükümeti'nin şu anda Ergene'yi arıtmak amacıyla 4 bilyon liralık envestisman yaptığını ve bu kapsamda Ergene'ye boşalma özne 12 parça balaban ülke ve ilçenin tasfiye tesisini kendilerinin yaptığını kalıp göstererek, 'Sayın Kılıçdaroğlu'na göndereceğim bu kitapçığı, Ergene elbette temizleniyor görsün. Kimin vazifesiydi görsün, hakeza konuşmakla olmuyor. Temizlemek sizin belediyelerinizin vazifesiydi, sağlam atıkları almak sizin vazifenizdi. Dolayısıyla onlar yapmıyor tığ yapıyoruz. Öveceğin yerde neler diyorsun. Ama tığ de suç var. Biz çalışmaktan söylemeye okazyon bulamıyoruz. Biz yaradılanı yaradandan dolayı seviyoruz. Bize oy versinler vermesinler ehemmiyetli değil, tığ bakım edeceğiz. Eğer anlatabilirsek kendimizi belki CHP'li de oy verir. Belki Kılıçdaroğlu da gizlice sandıkta Ak Parti'ye oy verecek' halinde konuştu.
BENİ EDİRNE'NİN HİZMETKARI KABUL EDİN
Orman ve Su İşleri Bakanı ve İzmir Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu, şişman küşat ve kanunuesasi atma töreni önceleri meydana getirdiği konuşmada evvel namına dedesinin mezarını görüşme etmenin mutluluğu içinde bulunduğunu ve berenarı duygulandığını söyledi. Eroğlu, bu sebepten dolayı imdi kendisinin de Edirne'ye vefa borcu bulunduğunu dile getirerek, 'Bu sebepten dolayı beni de lütfen Edirne'nin hizmetkârı namına akseptans edin. Edirne amacıyla ne gerekiyorsa gerçekleştirmek benim amacıyla alım meselesi' ifadelerini kullandı.
KANAL EDİRNE' İÇİN KAMULAŞTIRMA TAMAMLANDI
Eroğlu, şehirde yaşanmış bulunan sel ve su taşkınlarını engel olmak amacıyla yapılması planlanan 'Kanal Edirne' amacıyla kamulaştırmaların tamamlandığını belirterek, 'Meşhur Edirne kanalı projemiz mevcut biliyorsunuz. Taşkınları önleyecek Edirne kanalının istimlaklarıyla ilişkin aceleci kamulaştırmasıyla ilişkin Bakanlar Kurulu sonucu alındı. Dolayısıyla bunun projesine de doğrusu başlamıştık. Bunun hayır olmasını arzuluyorum ve müjdeyi bu biçimde veriyorum. Ayrıca aha an 40 parça tesisin temeli atılıp açılışı yapılacak ve 176 milyon liralık bulak harcanacak. Baktığınız ahit Edirne'ye ayrımsız seferde 40 parça tesisin temelinin atılıp açılışının yapıldığı vaki değildir. İşte bizim farkımız bu. Biz Edirne'ye erişince bu biçimde hizmetle geliyoruz. Biz sizlere hizmeti perestiş namına akseptans ediyoruz' dedi.
BİZE GÖKTEN ALTIN YAĞMIYOR
AK Parti hükümetlerinin meydana getirdiği envestisman ve planlara yer veren ve zat hükümetlerinden geçmiş envestisman politikalarını eleştiren Eroğlu, şu biçimde bitmeme etti: 'Şu anne büyüklüğünde yaptığımız yatırımlar hep Türkiye'de 900 bilyon TL'yi doğrusu 900 katrilyonu aştı. Bu kardeşiniz de Türkiye'de 100 Milyar TL'den çok envestisman yaptı. Peki akla bu dünyalık nereden geliyor sorusu gelmiyor mu? Geliyor. Bize gökten zer yağmıyor. Peki nereden geliyor? Yaptığımız şey, sizden aldığımız vergilerden aldığımız paraları en elleme biçimde değerlendiriyoruz.'
EDİRNE AK PARTİ'DEN ÖNCE UNUTULMUŞ BİR İLDİ
Bakan Eroğlu, Edirne'nin, AK Parti hükümetleri sürecinin öncesinde ehemmiyet verilmemiş ayrımsız ülke yerinde olduğuna değinerek, 'Edirne'ye baktığımızda şurası görmüştük. Basit ayrımsız öz ıslahı 20 yılda bitmemiş. Nasıl olmaktadır niteleyerek baktığımızda dünyalık bulunmadığı amacıyla bulunduğunu gördük. Halbuki mevhibe toplanıyor. Para bulunmadığı amacıyla elden 1 milyon Lira muhassasat ayrıcalı Edirne için. Dolayısıyla Edirne Ak Parti hükümetinden evvela kıyıda bucakta kalmış, unutulmuş ayrımsız ilimizdi. Bunu evvel kez tığ hatırladık ve ne gerekiyorsa yapıyoruz, hazırlamaya bitmeme edeceğiz ve bunu da fakat tığ yaparız' halinde konuştu.
EDİRNE'YE MUHTEŞEM BİR İÇME SUYU ARITMA TESİSİ YAPIYORUZ
Bakan Eroğlu, Türkiye genelinde 77 vilayete içmece suyu tahsis ettiklerini rapor ederek, 'Bizden evvela İstanbul dış 77 ilde içmece suyu yoktu. Bütün civarı tığ getirdik. Bakın Kars'a, Mardin'e, Şırnak'a, Sinop'a ve Sivas'a nereyi hatırlarsanız. Kılıçdaroğlu getirseydi? Bizim anlayışımızda 'orası mugayeret belediyesi, bırakın susuz kalsın' fikri yok. Biz hükümet namına 78 milyonun hükümetiyiz. Edirne'de de su olmadan Edirne'ye de su getireceğiz. İstanbul'da yaptığımız kabilinden parlak ayrımsız içmece suyu tasfiye tesisi yapıyoruz. Bugün ehemmiyetli noktasını atacağımız parlak tasfiye tesisiyle imdi Edirne'miz köken suyu kalitesinde domuzuna su içecektir' dedi.

Bakan Eroğlu'nun konuşmasının arkası sıra henüz bilahare kanunuesasi atma törenine geçildi. Törende evvel namına Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır'a enerjik yayınla bağlanılarak Edirne İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin kanunuesasi atma töreni gerçekleştirildi. Eroğlu ve beraberindeki heyet, envestisman kıymeti mecmu 176 milyon TL bulunan 40 tesisin açılışını gerçekleştirdi.
EDİRNE'YE 176 MİLYON TL'LİK 40 TESİS
Bakan Eroğlu, planlı şişman küşat ve kanunuesasi atma merasiminde Edirne (Kayalıköy Barajı) İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi İnşaatı, Lalapaşa 1 Göleti ve Sulaması, Keşan Mercan Göleti Sulaması, Merkez Tayakadın Göleti'nin aralarında bulunmuş yer aldığı 4 skor tesisin temellerini attı. Ayrıca, merasimde 20 skor taşma himaye tesisinin de temeli atma töreni gerçekleştirildi. Bakan Eroğlu, küşat ve kanunuesasi atma programı kapsamında Uzunköprü Karabürçek Göleti ve Sulaması, Lalapaşa Dombay Göleti ve Sulaması, Keşan Bahçeköy Göleti ile 5 skor tesisin henüz açılışını yaparken, Orman Genel Müdürlüğü'nce inşası tamamlanan Uzunköprü İlk Müdahale Ekip Binası ve Keşan Fidanlığı Tüpleme Hangarı ile gene Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce inşası tamamlanan Yıldırım Tespit ve Takip Sistemi'nin de açılışlarını gerçekleştirdi. Temeli atılmış ve açılışı meydana gelen mecmu 40 tesisin maliyetinin ise 176 milyon TL yer aldığı kaydedildi.
62 BİN 394 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SULAMAYA AÇILACAK
Edirne'de temeli atılmış ve açılışı meydana getirilen tesisler ile 62 bin 394 dekar tarımsal yer sulamaya açılacak. 6 bin 810 dekar ekincilik arazisinin sulanabilmesi misyonu ile 853 bin m3 su depolanırken, 6 bin 300 dekar ekincilik sektörünün da yoğun drenajı sağlanması hedefleniyor.

Öte yandan, bahis konusu planlar kapsamında Edirne'de yılda 20,05 milyon m3 içmece ve istimal suyu sağlanılırken, 30 bin m3 / devir kapasiteli tasfiye tesisi nesir edilecek. Tamamlanan tesislerle 17 skor karye ve 2 mahalle de taşma zararlarından korunacak.

Kaynak: sabah.com

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
0 2015-04-28 22:19:31

Beyanatı makamına yakışmıyor.Sen niye İzmir'den aday oldun Afyondan korkuyormusun yoksa

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi