banner121

Yalvaç' ı Acemiler Yönetmiş

Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram bu akşam düzenlediği yemekli toplantıda 120 gününü değerlendirdi.

Yalvaç 07.08.2009, 15:42 07.08.2009, 15:42
Yalvaç' ı Acemiler Yönetmiş
banner123

Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram bu akşam düzenlediği yemekli toplantıda 120 gününü değerlendirdi.

Yalvaç Güçsüzlere Yardım Vakfı'nın Türkan Atayalvaç Kız Öğrenci Yurdu'nda saat 20.00'de gerçekleşen toplantıya Yalvaç Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

“Son beş yılda Yalvaç neler kaybetti?” 

Yemekten sonra konuşan Belediye Başkanı Bayram, "Bildiğiniz gibi Yaivaç Güçsüzlere Yardım Vakfı her yıl Ramazan ayı öncesinde böyle yemekli toplantılar yapar.

 Bu yıl da bunu Kız Öğrenci Yurdumuzda yapıyoruz. Buraya toplanma amaçlarımızdan biri de 5 yıllık aradan sonra tekrar başladığım Belediye Başkanlığı görevinde geçen 120 günün bir değerlendirmesini yapmak ve sizlere hesap vermektir. Biz, sizden başka kimseye hesap vermeyiz. Bizi siz seçtiniz tekrara görev verdiniz. Biz de sizin bu güveninizi boşa çıkarmayacağız.

Ben öncelikle Yalvaç’ın son beş yılda neler kaybettiğini sizlere belgeleriyle, resimlerle açıklamak istiyorum,  fazla vaktinizi almadan kısaca hatırlatacağım” dedi. Ardından başlayan slayt gösterisinde Bayram göreve ilk geldiği 1989 yılından bu yana yaptığı çalışmaları ve son beş yıllık Yalçın Bulgucu yönetimindeki Yalvaç Belediyesi’nin çalışmalarını karşılaştırmalı olarak anlattı.

 

“Triatlon Şampiyonası için bize teklif falan gelmedi” 

Başkan Bayram belediye çalışmalarını anlatırken sıksık AKP’lileri kastederek, “Bu arada bize çamur atmaya çalışıyorlar, onları ben ciddiye almıyorum. Gazetelere konuşuyorlar bilmiyorlar ki Tekin Bayram konuştu mu tam konuşur. Şimdi bunlar 600 milyarı biz getirttik diyorlar.

Bilmiyorlar ki o parayı 2003 yılında Erkan Mumcu Bakan iken Antiokheia için getirttik, Özel İdare hesabında yatıyordu. Bir de şunu çıkarmışlar, ‘Eğirdir’de yapılan Triatlon Şampiyonası’nın Yalvaç’ta yapılması için Valilik’ten bize teklif gelmiş biz reddetmişiz’. Çok açık söylüyorum, bize böyle bir teklif gelmemiştir.

 

“Yalvaç acemilerin elinde kalmıştır” 

Değerli hemşehrilerim Yalvaç acemilerin elinde kalmıştır. Ancak üzülmeye gerek yok, çaresizseniz çare sizsiniz. Bunlar acemi, bir şey yapamamanın sıkıntısı içinde karalama çabasındalar. Ampul olunca sağa, sola çamur atıyorlar. Benim kimseyle bir sıkıntım yok. Yalvaç’a hizmet için herkesle bir araya gelirim.

Benim bütün siyasi partiler mesafem eşittir. Bakın güzel bir festival yaptık, birçok insanı Yalvaç’a getirdik. Festival için folklor ekibi istedik okullarımızdan, ancak Milli Eğitim Müdürü vermedi, verdirmedi.

Baskı yaptılar okul müdürlerine. Sonra neden davetiyede ‘Kaymakamlık değil de Valilik makamı yazılmış’. Yahu Isparta Valiliği Yalvaç’a sahip çıkıyorsa bundan büyük mutluluk olur mu? Biz memleketimizi il düzeyinde temsil ettirdik” diyerek sözlerini sürdürdü.

“Doğumevi binasını geri alırım, özel hastane yaparım” 

"Doğumevi binasını geri alır özel hastane yaparım"

 Göreve gelir gelmez, Yalvaç’ımızın ve belediyenin son beş yılda getirildiği içler acısı hali tespit ettik. Ve bir dosya hazırladık Yalvaç’ın sorunlarını içeren. Önce sayın Valimize sunduk bu dosyayı, hemen sonra Yalvaçlı Milletvekillerine sunduk bu dosyayı.

 Biri ‘bunlar malum işler’ dedi, diğeri ‘dosya bana gelmedi’ dedi. Bakın Yalvaç’ın doktor sorunu var, iki yıldır iktidardasınız neden Yalvaç’ı doktorsuz bıraktınız? Tekin Bayram gelince mi aklınıza geldi doktor sorunu? Şimdi birer birer doktor getiriliyor. İktidarın sayın vekili diyor ki ‘benim getirdiğim doktorlara sahip çıkıyormuşsun’ .

Ben de ona diyorum ki Tekin Bayram giderken 24 doktor vardı bu memlekette, sen bunlara sahi çıksaydın. Bakın Doğumevi kapanmayacak dediler. Şimdi kapanıyor, ama ne diyorlar ‘biz kapatmıyoruz, birleştiriyoruz’. Değerli hemşehrilerim burada şu var:  iki kurum var biri kapatılıyor, o kadar basit bir şey değil.

Arkadaşlarla görüşüyorum, sorunu çözmezlerse, o binayı geri alacağım. Belediyenin de ortak olacağı bir özel hastane açacağım. Bir de yeni hastane meselesi var. Yeni hastaneyi TOKİ yapacakmış. TOKİ Genel Müdürü Erdoğan Bayraktar’la konuştum, böyle bir şey yok.”diyerek hastane konusunda belirsizlik olduğunu iddia etti. 

“Hukuksuz işlemler var” 

Göreve gelir gelmez belediyede birçok hukuksuz uygulamaya rastladığını iddia eden Bayram, “Bakın biz Otel Antiocheia’yı yap-işlet-devret modeliyle yaptık ve verdik. Ben görevi bıraktıktan 3 ay sonra otelin belediyeye devredilmesi gerekiyordu, ama uyumuşlar. Tebligat yapılmamış.

Belediye büyük zarara uğratılmış. Sonra burası işletmeye başladığından bugüne kadar belediyeye ödedikleri paranın toplamı 21 milyar. Biz de oteli satmaya karar verdik. Meclisten geçti. Bir Spor-Center açmışlar. Bir de dernek kurmuşlar Ayışığı adı altında. Masrafları belediyeden yapılan spor-centerin gelirleri bu derneğe aktarılmış. Belediyeye giren tek kuruş yok.

Sonra bu derneği iptel etmişler. Toplanan paralar da burada görevlendirilen bir kıza verilmiş, o da bize önce 2 milyar getirdi. Ertesi gün bir milyar daha getirdi. Buradaki hukuksuzluğu görün. Sonra bir Halil Kılınç olayı var. Belediyenin yeni sanayideki dört dükkanı bu kişiye verilmiş. İhale yok, kontrat yok. Yıllarca bu kişi kullanmış. Son zamanlarda dükkanların bir tanesi için bir kontrat yapılmış.” diyerek belediyede bir çok usulsüz uygulama yapıldığını belirtti.

 Park-Bahçeler Müdürlüğü’nde Saltanat 

Yalçın Bulgurcu döneminde Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından bir sera kurulduğunu anlatan Bayram, “Yalvaç seraya uygun bir iklime sahip değil ama Çevre Yolu’na bir sera kurmuşlar. Belediyeyi milyarlarca lira zarar sokmuşlar. Ben 10 milyara 6 kamyon çiçekle Yalvaç’ı donatırım. Ama burada ne amaçlanmış, buradaki saltanattan kimler faydalanmış. Görüntüleri izleyin, kararı size bırakıyorum” diyerek belediyenin bu yolla da zarara uğratıldığını söyleyen Bayram sözlerine Belediye Petrol Ofisi’nin de zararda olduğunu anlatarak devam etti. Bayram ayrıca Belediye’nin Isparta’ya yolcu taşıyan otobüsünün de yıllık 300 milyar zarar ettiğini açıkladı.

 “Babayiğit arıyorum” 

Kendisinin Yalvaç’a hizmet konusunda işbirliği yapmayacağı kimse olmadığını belirten Bayram, “Bize gelip de ‘arkadaş bu memleket için neler yapabiliriz, birlikte düşünelim, çalışalım’ demiyorlar. Kim bir çivi çakarsa Yalvaç için onu sırtımda taşırım, ben karşımda muhatap arıyorum. Bunlara cevap verebilecek babayiğit arıyorum ve sizlerin vicdanına bırakıyorum diyerek önümüzdeki zamanda yapmayı hedeflediği çalışmaları anlattı. Toplantı katılımcıların da sorularıyla geç saatlere kadar devam etti.

 Özyalvaç Gazetesi

haber32
haber32
Yorumlar (9)
yalvaçlı 11 yıl önce
sen 15 sene iktidarda kjaldın epeyce piştin herkezi birbirine kaTTIN DAHA BUNLAR ACEMİ DİYORSUN DUR BAKALIM PİŞSİNLER İKTİDAR PARTİSİ İKEN ANAM AVRADIM OLSUN ŞÖLE YAPARIM BÖYLE YAPARIM DİORDUN PİŞMİSİN ŞİMDİ DEMİYORSUN ALLAH YALVAÇLILARI SENİN ELİNDEN KURTARSIN EĞER AK PARTİYE GEÇERSEN HAYDAR KEMAL KURT UN VAY HALİNE
yetkililerin dikkatine 11 yıl önce
sevgili başkanımız sevdiğimiz saydığımız tecrübeli bir başkansınız .iki gün önce şarkikaraağaçta iki gencimiz trafik kazasında vefat etti bölgenin en güçlü belediyesi sizsiniz bir açma kesme ekipmanı bu bölgede yok.itfaiyede olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir ekipmandır yaralı kurtarmak için gerekli bir ekipmandır.siz bu ekipmandan alırsanı bölge daha güvenli bir hal alacaktır.biz ısparta itfaiyesi onca yolu gelene kadar hiç bir yaralı sağ kalamaz.
belediyeci 11 yıl önce
Sayın tekin bayram yolsuzluk molsuzluk diyorsun ortada birşey yok.Çevre mühendisi Ebru YALVAÇ'ı görevden aldın.Kız mahkemeyi kazandı görevine geri dönüyor.Diğer işten çıkardıklarında geri dönecekler.Elindeki yetkiyi yanlış kullanırsan böyle olur.Hatırlarsan şimdiki partin eski DYP senide açığa almiştıda feryat figanı basmıştın.Gene açıkta mı kalmak istiyorsun.Hadi bakalımkolay gelsin.Ha bu arada belediyeye zararın son 150 günde kaç para??????
hani sen 11 yıl önce
hani sen fabrika açacak işçi alacaktın bakıyorum şimdi sadece çamur atasın boş yere oy verdik sana boş...
yalvaçlı 11 yıl önce
durmak yok başkanım bunların ampulla aydınlatamadığı yalvaçı sen aydınlatacaksın Allah yolunu açık etsin.
TURKUAZ 11 yıl önce
Bu yalvaç insanı nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilmeye devam ettiği müddetçe sen ölene kadar yalvaçın başkanı olursun...
Bünyamin EZEL 11 yıl önce
Gerçekleri birileri söylemeli değilmi neden peki dinlemeyi bilmiyoruzda hemen her söylenene bir kulp buluyoruz sayın başkan geçen 120 günlük zamanının ve ona muhalif olanların daha doğrusu önceki belediyenin yaptığı yanlışları ve söylevleri yalvaçlılarla paylaşıyor eğerki aksi bir bilginiz varsa çıkar erkek gibi söylersiniz kimse karnından konuşmasın dönen dolapları bilipte söylemiyende o dolapları çevirenler kadar vebal altındadır biline
antitekin 11 yıl önce
yalvaç büyük düşündü doğruyu seçti..yok artık ! ! !
doğru olan sensen yanlış olana razıyız..
yalanlarından bıktık artık..
senelerin çınaraltınıda demokrasi meydanı yapmışsın sen hangi akla hizmet böyle bişey yapabilirsin ?? !!!
o partiden o partiye atlayan sen..beni daha fazla güldürme..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
11°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:15
Güneş 07:40
Öğle 12:49
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@