banner121

Bunlar ufak meseleler ama yazık oluyor

Isparta 18.08.2014, 08:14 30.11.-0001, 00:00
Bunlar ufak meseleler ama yazık oluyor
BUNLAR UFAK MESELELER AMA YAZIK OLUYOR

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Belediye’den Şehir Hastanesi arazisindeki tapuların birleştirilme kararı çıkmasına rağmen Encümen üyelerinden bazılarının kararı imzalamamasından dolayı sorun yaşandığını ileri sürdü.

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Cumartesi günü basın mensuplarıyla Barida Hotels’de bir araya geldi. Gündeme ilişkin soruları alan ve tek tek yanıtlayan Zabun, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.  Zabun, Isparta’nın Başbakan Erdoğan’a her zaman bir ilgisinin bulunduğu ve bunu seçimden önce de bildiklerini söyledi.

ERDOĞAN’A ÖZEL BİR SEMPATİ VAR

 Ispartalının Erdoğan’a olan sevgisinin her geçen gün arttığına da dikkat çeken Zabun, “Türkiye’nin geleceği ve kaderiyle ilgili önemli bir aşamayı ve eşik noktasını daha geride bıraktık. Bunların her birisi tarihi adımlar. Isparta’da da güzel bir seçim atmosferi yaşadık. Tüm siyasi aktörlerle birlikte demokratik ilklere uygun bir seçim dönemi geçirdik. Çalıştık ve didindik. Bunun karşılığını da Isparta verdi. Isparta’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a özel bir sempati var. Bir ilgi var. Bu potansiyelin var olduğunu biliyoruz” dedi.

SAÇIMIZI BAŞIMIZI YOLACAK HALİMİZ YOKTU

Öte yandan 30 Mart yerel seçimlerinde alınan olumsuz sonuçla bu seçimin karşılaştırılmaması gerektiğine vurgu yapan Zabun, “30 Mart seçimlerinden sonra oturup saçımızı ve başımızı yolacak halimiz yoktu. Çünkü bu milletin bize ve liderimize olan teveccühünü biliyorduk. İki seçim arasında ne fark vardı diyecek olursanız temel olarak şunu söyleyebilirim; Birincisi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tem aktör Sayın Başbakandı. Diğer seçimde yerel aktörler devreye giriyor. Aday olmak isteyip de aday olamayan arkadaşlarımızın kırgınlıkları oluyor. Özellikle iktidar partileri açısından yerel seçimler kendi içerisinde bir takım handikapları barındırır. Ama mümkün mertebe bunları aşabilmek önemlidir. Demek ki onları aşma noktasında eksikliklerimiz oluştu. Ama bu defa bu tür eksiklikleri ve boşlukları yaşamadığımız kanaatindeyim” dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞMAYA HER ZAMAN HAZIRIZ

Öte yandan yerel konularla ilgili sorulara da cevap veren AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, uzun zamandır dile getirdiği işbirliği çağrısını tekrar yineledi. Belediye ile her zaman birlikte çalışmaya hazır olduklarını ve kendilerine uzanan el karşılık vereceklerini bildirdi.

YAZIK OLUYOR

Şehir Hastanesi’ndeki son süreçle ilgi bir soruyu yanıtlayan Zabun, burada imza sıkıntısı yaşandığını ileri sürdü. İl Başkanı Zabun, “İlgili kurumdaki müdür arkadaşımız konuyu bizle paylaştı. Seçimden sonraki süreçte neler olduğunu Ankara’da olduğum için takip edemedim. Ama ondan önceki süreç içerisinde aslında kendilerine tapuların birleştirilmesiyle ilgili encümen kararının çıktığı yaklaşık 1 ay önce bildirilmiş olmasına rağmen herhalde o kararın imzalanmasında bir sıkıntı var. Encümende görev alan arkadaşlardan bir kısmı zannediyorum kararın altına imza atmıyorlar. Bundan kaynaklanan bir durum söz konuşu. Ama yazık oluyor. Bunlar ufak meseleler. 30 Mart yerel seçimlerin hemen akabinde ifade ettiğimiz gibi önemli olan bizim için Isparta’nın ileriye gitmesidir. O anlamda biz yerel yönetim açısından da iktidar ve hükümet olarak üzerimize düşen neyse bunu karşılamaktan asla geri durmayacağımızı defalarca ifade ettik. Ama tüm Isparta’nın konsorsiyum oluşturduğu, bunun hayata geçirilmesi yönünde imzaların ilgili firmayla imzalandığı, pürüzlerin ortadan kaldırıldığı bir hizmetle ilgili böyle bir gecikmeyi ben çok dramatik buluyorum. İlgili müdürümüze bu karar bildirildikten sonra altına halen 1 aydır imza atılmıyorsa bunu vatandaşımızın takdirine sunuyorum” dedi.

BURASI YETER Kİ DEĞERLENDİRİLSİN

İl Genel Meclisi’nin eski İl Özel İdare binasının bulunduğu alanla ilgili talebinin Belediye Meclisi’nden geri çevrilmesini de değerlendiren Zabun, hiçbir şeyde ön yargılı olmadıklarını vurguladı. Zabun, şunları söyledi: “Bu memleketin yararına olabilecek, milletin ilerleyişine ve kalkınmasına destek sağlayabilecek konuları görüşmeye ve her türlü uzlaşmaya biz hazırız. Açık ve net olarak bunu söylüyorum. İl Özel İdaresi’nin eski yeriyle ilgili olarak da bu milletin menfaati orada farklı işlemler yapmayı gerektiriyorsa buna da açık olduğumuzu defalarca söylüyoruz. Burada takas olur, farklı bir yöntem olur, ne olursa olsun tabii bir tarafta İl Özel İdaresi tüm Isparta’nın il sınırlarındaki alanlara hizmet üreten bir kurum, bir tarafta sadece belediye imar sahası alanı içerisinde hizmet üreten bir kurum. Bu iki kurumun görev alanları birbirinden farklı. Sizin de bu yükümlülükleri, hakkaniyeti ve adaleti koruyarak bir şekilde uygun yöntemin bulunması gerekir. Uygun yöntem önerilirse biz buna da sıcak bakarız. Sayın başkanımız bu konuda bir takas düşüncesinin olduğunu ifade etmiş. Eğer karşı tarafta da bunun yansıması olumlu olursa, olabilir neden olmasın.”

SEÇİMLE GELEN İNSANLAR YANLIŞ YAPTIYSA YİNE BUNUN HESABINI  SEÇMENİNE VERİR

Diğer taraftan bir gazetecinin “SDÜ’de önceki yıllara göre başarısızlık yaşandığı ve bununla ilgili ne düşündüğü” sorusuna ise AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, şu yanıtı verdi: “Üniversite rektörleri; seçimle işbaşına gelen ve o süreç içerisinde görevini yürüten akademisyenler. Seçim sürecinde de belli bir süreç var. YÖK ve Cumhurbaşkanlığı değerlendirmeleri var. Ama bunlar belirli zamanlar içerisinde gerçekleştiriliyor. Üniversite ile ilgili kurduğumuz diyaloglarda yanlış ve doğru gördüğümüz şeyleri söylüyoruz ve paylaşıyoruz. Ama oranın da kurumsal yapısı içerisinden bir yönetimi ve işleyişi var. Bu işleyişi bugün yönetim başındaki arkadaşlar kendi iradelerini ortaya koyuyorlar. Doğru işler yapıp yapmadığını, inşallah çok fazla zaman kalmadı. Kısa süre içerisinde rektörlük seçimleri yaşanacak. Üniversite kendi içinde bu süreci yaşayacak. Orada göreceğiz. Üniversitedeki başarılarda negatiflik söz konusuysa demokrasinin en güzel özelliklerin birisi de bu; Seçimle gelen insanlar belli periyotlarla bu işin hesabını seçmenine de, kamuoyuna da verir. Bunun hesabını da doğruysa doğru yanlışsa yanlış vereceklerdir tabi.
haber32
haber32
Yorumlar (1)
0 7 yıl önce
Ah birileri bir de çevre yolu hakkında yorum yapsa ve de halkın parasının nasıl çarçur edildiğini cesurca açıklayabilse.....Ama nerdeee
haber32 haber32
açık
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:38
Güneş 06:06
Öğle 13:01
İkindi 16:45
Akşam 19:46
Yatsı 21:09
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@