banner121

Noter Onaylı 32 Proje

Açıklanan projeler arasında Isparta Ticaret Kültür Merkezi başta olmak üzere birçok proje ele alındı.

Isparta 05.01.2019, 09:42 05.01.2019, 16:31
Noter Onaylı 32 Proje
banner123

İyi Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen Gökmenoğlu, 31 Mart yerel seçimleri sonrası kente Isparta’da yapmayı planladıkları 32 noter tasdikli projeyi yaptığı basın toplantısında açıkladı.

Açıklanan projeler arasında Isparta Ticaret Kültür Merkezi başta olmak üzere birçok proje ele alındı.

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, yüzlerce projesini her hafta 32’şer proje halinde açıklayacak. İlk 32 projeyi dün kamuoyu ile paylaşan Gökmenoğlu, “Sözümüz söz. Projelerimiz noter tasdikli” dedi. Gökmenoğlu, noter tasdikli projelerin birer örneğini de CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarına verdi.

İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, dün İYİ Parti İl Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısı ile yüzlerce projesinin ilk 32 ayağını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan, Merkez İlçe Başkanı Hasan Büyükçam, CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, Merkez İlçe Başkanı Kamil Cem Erdal ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda konuşan Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, sözlerine “İyiler geliyor” diyerek başladı.
Her hafta 32 projesini kamuoyu ile paylaşacağını kaydeden Gökmenoğlu, “Bizim bir farkımız var. Bütün projelerimizi noter tasdiği altına aldık. Projelerimizin arkasındayız. Sözümüz söz” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ADINA YÜZLERCE PROJE
Belediye Başkan Adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, açıklamasında “Sayın basın mensupları ve değerli Ispartalı hemşerilerim, İyi Parti olarak göreve geldiğimiz andan itibaren gerçekleştirecek olduğumuz, siz değerli halkımız ve şehrimizin önde gelenleri ile yaptığımız tespitler neticesinde ortaya çıkardığımız sosyal belediyecilik kapsamında yüzlerce projemiz bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını esnaf ziyaretleri sırasında bir kısmını da video paylaşımlarımızda yayınlamış idik” ifadelerini kullandı.

İŞTE GÖKMENOĞLU’NUN İLK 32 PROJESİ

1) 25 yıldır hizmete açılmamış ITKM’yi hizmete açacağımızı söylemiş idik. Bu konuda diğer parti yönetici ve adayları çeşitli açıklamalarda bulundular. Ancak bende öncelikle kanayan yara haline gelen ITKM’nin açılabileceğini tüm Isparta halkımıza gösterdiğimizi düşünmekteyim.

2) Hafif raylı sistem projemiz; “SDÜ-Havalimanı, Sav Beldesi Kayı Köyü Güzergâhı üzerinden” Projemizi hayata geçireceğiz.

3) Basın Sitesi oluşturulacak, Basın Sitesi dâhilinde Basın kafe, radyo istasyonu ve TV yayın üniteleri oluşturulacak.

4) Göreve geldiğim gün Belediye Başkanı’nın odasının kapısı olmayacak, şeffaf oda olacak Başkanın Belediye’de olması halinde halkımızın anında Başkan ile görüşmeleri sağlanacak.

5) Otobüs duraklarını güneş enerji sistemi ile ısıtma ve soğutmalı hale getireceğiz, ancak hijyenik, bir yanı açık ve bahsedildiği üzere güneş enerjili olacak.

6) Şehir sinyalizasyon sistemi ile yaya geçitleri (alt geçit de olmak üzere) yeniden düzenlenecek, yeni Şehir Hastanesi ve Mimar Sinan Caddesi’ne alt yaya geçidi konulacak. Özellikle Mimar Sinan Caddesi’ne en az iki noktadan alt geçit yapılacak, gerekirse bu cadde trafiğe kapatılacak.

7) Halk otobüsleri süresinde gelecek Alo İhbar Hattı ve şikâyet telefonları otobüs duraklarında hazır olacak, her otobüse hangi durağa geldiğin gösterir ışıklı aparatlar konulacak.

8) Ana otobüs duraklarına akıllı ekran konulacak, her otobüsün hangi duraktan saat kaçta geçeceğini gösterir aparat takılacak.

9) Gül Vadisi Projesi ile Konya bulunan ve halkın hizmetine sunulmuş olan “Kelebek Vadisi” şeklinde bir turizm ve kültür merkezi inşa edeceğiz.

10) Sokak hayvanları için belirli alanlara su ve yemek aparatları konulacak. Gerekir ise hayvan barınağını genişletmek ve çalışan sayısını artırmak suretiyle hayvan barınağını daha iyi şartlara taşıyacağız.

11) Engelleri bir bir aşacağız. Çağdaşlığın en önemli ölçütlerinden biri de engelli vatandaşlara sağlanan yaşam koşullarıdır. Isparta Belediyesi olarak onların yaşam koşullarını yükseltmeyi, sosyal faaliyetlere katılmalarını kolaylaştırmayı, bu toplumun bağımsız ve üretken bireyleri olmalarına katkıda bulunmayı önde gelen görevlerimiz arasında sayıyoruz. Dezavantajlı gençlerimizin engelsiz bir yaşama kavuşmaları için oluşturacağımız Akademi’de Isparta Belediyesi tarafından tahsis edilen mekânlarda eğitim verilecek. Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin verileceği projede vokal, ritim, dans, film, fotoğraf, DJ, enstrüman, resim ve tasarım atölyeleri oluşturulacak. Tüm kaldırımlar engelsiz hale getirilecek. Engellilerimiz için daha kullanışlı yeni toplu ulaşım araçları tahsis edilecek. Üst geçit sayıları arttırılacak, hem engelli hem de yaşlılarımız için asansör ve yürüyen merdiven sistemi ile daha kullanılabilir üst geçitler inşa edeceğiz.

12) Sosyal Tesisi olmayan mahalle bırakılmayacak, bu kapsamda her sosyal tesise bir mahalle misafirhanesi yapılacak, pazar yeri olmayan mahallelere pazar yeri kurulacak, pazar yerlerinin kapalı olması ve pazar günleri dışında diğer günlerde pazar yerlerinin otopark olarak kullanılması sağlanacak.

13) Pazarcılarımızın özel pazar çadırları ve satışa arz ettikleri tüm tablaları Belediyece yapılarak pazar öncesi tabla ve çadırlar Belediye personeli tarafından kurulacak. Pazarcı kardeşlerimiz yalnızca satışa arz edecekleri mallarını pazara getirecekler ve zamandan ve yükten tasarruf etmiş olacaklar. Pazarcılarımız için pazar ücretleri ve Belediye’nin kiracıları için kira ücretleri 5 yıl sabitlenecek, pazar ücretinde biri bizden (belediyeden) biri sizden uygulaması ile indirim sağlanacaktır.

14) Gölcük ve Eğirdir yolu üzerine yapılacak birden fazla paketleme ve soğuk hava tesisi vasıtası ile Isparta dahil olmak üzere tüm Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin meyve ve sebzelerinin yurt dışı yolu olacak, havalimanından yurt dışına tüm meyve ve sebzeler 8 - 10 gün süren karayolu yerine hava ulaşımı ile yurtdışına götürülecek. Sebze ve meyvenin üstü haline gelinerek büyük istihdam sağlanacak.

15) Tüm mahallelerde basketbol, voleybol ve tenis sahası kurulacak.

16) Yine aynı şekilde gençlerimiz için go-kart ve dirift sahaları açılacak.

17) Afyon Belediyesi Spor Tesisleri benzeri çoklu spor sahası ve tenis kortu ile gençler için Gençlik Kulübü kurulacak, en az altı adet çim halı saha mevcudiyeti sağlanacak.

18) Belediye Başkanı olduğum günden itibaren, Isparta Davraz Spor, Emre Spor’a her türlü sürekli gelir kaynağı sağlayabilecek destek ile katkı sağlanacak, spor kulüpleri inşa edilecek spor alanlarından istifade ettirilecektir.

19) İçme suyunun şehrimizin her yerinde aynı kalitede olması için gerekli analizler yapılarak her yere eşit hizmet sunulacak. Ispartamızın su ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak Andık Deresi gibi doğal kaynak suları içme suyu olarak kazandırılmalıdır.

20) Cemevi inşası Belediye Başkanlığınca tamamlanacak. Tüm ibadethanelerin temizliği Belediyece yapılmaya devam edilecek.

21) Yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç bireylerimizin evlerinden alınıp Belediyece kurulacak Yaşlı Bakım Evi’ne götürülmesi ve akşam evlerine bırakılması için hizmet sunulacak.

22) Doğum yapanlara pembe, mavi hediyeler (bebek bezi, pudra, bebe yağı vd.) ile yeni Ispartalılarımıza Belediyemiz tarafından hayırlı olsun dileklerimiz iletilecek.

23) Tüm taksi duraklarımızın yenilenmesi ile tek tip, ısıtmalı, WC’li olmak üzere modern bir uygulamaya geçilecek.

24) Belediyece alınan işgaliye ücretlerinin (taksi durakları vs.) adil olması, adaletli olmasına dikkat edilecek.

25) Otoparklar dâhil olmak üzere şehrin belirli yerlerinde modern, temiz tuvaletler kurulacak.

26) Öğrencilerimizin ve halkımızın saat 23.00’dan sonra mağdur olmaması için 03.00’a kadar otobüs hizmeti aktif hale getirilecek.

27) Belediye Tiyatrosu, Sineması ve Gençlik Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı ile Hafız İbrahim Demiralay Kütüphanesi kurulacak.

28) Ekonomik Toplu Konut Projesi, çeşitli nedenlerle konut sahibi olamayan hemşerilerimiz için ev sahibi olmaları için hayata geçirilecektir.

29) Çocuk parklarına kamera sistemi kuracağız ve engelli çocuklara uygun park alanı oluşturacağız. Tüm çocuk parklarına Bir Kitap da Sen Getir, Bir Kitap da Sen Oku Projesi kapsamında kitap okuma alanları inşa edilecek.

30) Çocuk parklarımız klasik çocuk parkı görünümünden çıkacak ve trenlerle, dünyaca ünlü çizgi film kahramanları ile donatılacak.

31) Kafeler Caddesi, Alaçatı modeli örnek alınarak bina kaplamaları dâhil olmak üzere yeniden dizayn edilecek, güvenlik ekipmanı ile bu bölge trafiğe tamamen kapatılacak.

32) Bu güne kadar başlamış ve tamamlanamamış tüm projeler belediyemiz imkânları dâhilinde tamamlanacak en kısa sürede hizmete sokulacak.

ORTAK AKIL ŞEFFAF BELEDİYECİLİK
İlk 32 projesini açıklayan Gökmenoğlu, “Ortak akılla birlikte yönetilecek, şeffaf belediyeciliğin nasıl yapılabileceğini göstermek amacıyla aday olmuş bulunmaktayım. Az önce de bahsettiğim gibi yaklaşık yüzlerce projemiz var. Her hafta bugün olduğu gibi 32 projemiz ile karşınıza çıkacağız. Bunlar hem belediyecilik hizmetleri hem sosyal hem de kültürel projeler içermektedir. 31 Mart 2019 tarihine kadar projelerimizin tümünü hem görsel hem de 3D sunumlar halinde sizlere sunacağız” dedi.
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Gökmenoğlu, “Tüm projelerimiz noterden tasdikletilecektir, halkımız da tasdikli projelerimizin hayata geçirildiğinin yakından takipçisi olacaktır. Projelerimiz sadece bugünlere değil ilerleyen 100 yıllarda da hitap etmeli. Halkımız ve güzel şehrimiz Isparta için göreve geldiğimiz andan itibaren, yukarıda açıkladığımız ve daha sonra açıklayacağımız projeleri hayata geçireceğimizin sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANLARI BİZİ DENETLEYECEK
Açıklamalarının ardından noter tasdikli projeleri İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan ve CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü’ye de takdim eden Gökmenoğlu, “Bu projelerimizi il başkanlarımıza da veriyoruz. Kendileri bizi denetleyecek, takip edecek ve bize karne verecekler” diye konuştu.

haber32
haber32
Yorumlar (19)
Ferdi 2 yıl önce
Efendiliği ile ön planda olan ve kimseye polimiğe gitmeyen bir aday...keşke büyün adaylarda sizin gibi olsalar
Vatandaş 2 yıl önce
Gökmen bey bu projeleri peki şayet seçilirseniz hayata geçirebilecekmisiniz bence biraz zor
Tufan 2 yıl önce
Sayın Gökmenoğlu evimde dört oy var ikisi siZedir
Üzeyir 2 yıl önce
Bu seçimlerde sizden bir sürpriz bekliyoruz sayın Gökmenoğlu
Hakan 2 yıl önce
Projeler Güzel ve mantıklı olabilecek projeler en azından hayal ürünü değiller
Davut 2 yıl önce
Bide sizi deneyelim sayın Gökmenoğlu
Gökhan 2 yıl önce
Sayın Gökmen Gökmenoğlu ciddi anlamda kişiliği ile sevilen ve gerçek anlamdada herkesi kucaklayan bir yapıya sahip oyum ak partiye yalana gerek Yok ama şayet ak parti MHP beraber aday çıkartsalardı oyum sizeydi sayın Gökmenoğlu
Houstonlu salak 2 yıl önce
ben houstonda yaşıyorum.buranın belediye başkanı bazı yerleri imara açacağını ama belli bir kısım kendisine verilmesi gerektiğini söylüyor.bu yapılan işin karşılığı olurmu ?caiz midir ? bir takım hocalarıma soruyorum cevaplarlarsa sevinirim ?
Houstonlu salak 2 yıl önce
yok len sorun çözen;belki bu işlerde tecrüb.eliler vardır diye soruyom
Sorun çözen 2 yıl önce
yanlış yere soruyon houstonlu salak diyaneti ara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32 haber32
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:40
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:28
Yatsı 22:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@