banner121

İşte MHP'nin Toplumsal Onarım Paketi

Isparta 16.05.2015, 07:38 30.11.-0001, 00:00
İşte MHP'nin Toplumsal Onarım Paketi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, emeklilere her yıl Mart ve Eylül’de toplam 2.800 TL destek vereceklerini söyledi. Asgari ücretin net 1.400 TL’ye çıkaracaklarını anlatan Dr. Bahçeli, mazotun litresini de çiftçiye 1.75 TL’den verip yüzlerini güldüreceklerini söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim programı kapsamında dün Isparta’ya geldi. Saat 15.00’te Hükümet Meydanı’na gelerek açık hava toplantısı düzenleyen Bahçeli, seçmene seslendi.

BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Miting, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Binlerce vatandaş hep bir ağızdan milli marşımızı söyledi. Ardından kürsüye gelen Bahçeli, 50 dakikalık konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

‘’BU İZDİHAMA VARAN COŞKU MONTAJ DEĞİL GERÇEK’’

Daha sonra Ispartalılardan söz alan Bahçeli, şunları söyledi; ‘’Gül kokulu Isparta’yı Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Bu mübarek günde sizlerle buluşmanın, sizlere kavuşmanın doyumsuz manevi lezzetini en süt düzeyde yaşıyorum. Vilayet meydanını hınca hınç dolduran Ispartalı kardeşlerimle iftihar ediyorum. Mühürlü kalpler bilsin, kasten duymayan kulaklar işitsin, bu izdihama varan coşku montaj değil, Isparta buradadır. Isparta sevdanın iziyle yürümektedir. Öncelikle 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’e geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum, acil şifalar diliyorum.

‘’BÜYÜK BİR UYANIŞ ŞART’’

İslam coğrafyası kan ve ölüme mahkûmdur. Cehalet tur atmaktadır. Ölen Müslümandır, öldüren yine Müslümandır. İlkellikler İslam âlemini yük tutmuştur. Milyonlarca Müslüman aç ve sefildir. Büyük bir uyanış şarttır. Bu itibarla ahlaka doğru yürümek mecburiyetindeyiz. Biz bu yürüyüşü başlattık. Haksızlığa karşı yürüyoruz, adaletsizliğe karşı yürüyoruz. Kavgaya küslüğe karşı yürüyoruz, haramzadelere karşı yürüyoruz, saflarımızı sıkı tutarak adımlarımızı hızlandırıyoruz. Şimdi Isparta söylesin; Bu yürüyüşte bizimle misiniz? Bu yürüyüşte beraber miyiz? O halde bizimle yürü Isparta, bizimle yürü.

‘’ERDOĞAN BAŞKANLIK SİSTEMİNİ GETİRMEK İÇİN YÜCE KİTABIMIZI KULLANIYOR’’

AKP 13 yıla yakındır tek başına iktidar. Yıllar içinde ümitleri soldurmuştur, heyecanlarını budamıştır. AKP yıkım olmuş, milli birliği sakatlamış, rezalet olmuş, Türkiye’nin önünü kesmiştir. Fitne olmuş, müzakere olmuş, PKK ile masaya oturmuştur. Vatan ve millet düşmanlarıyla buluşmuştur. Bizler işsiz ve yoksul gezerken evlatlarına gemiler alan Erdoğan’dır. Sizler 1 öğün aç diğer öğün tokken 1 milyar dolara kaçaksaray yapan Erdoğan’dır. Soyguncuları koruyan yine Erdoğan’dır. Şimdi bu Erdoğan çıkmış eline Allah kelamı alarak AKP’ye 400 milletvekili istiyor. Kâbe, diyanet, başörtüsü Erdoğan’ın propaganda malzemesidir. Anayasa’yı çiğnemeye devam ediyor. Erdoğan, pusulayı şaşırmış, rotayı kaybetmiştir. Türkçe Kuran ne demektir! Başkanlık sistemini getirmek için yüce kitabımızı nasıl kullanır? İki cihanda hesabını ödeyecektir. Erdoğan’ın Kuran Kerimi göstereceği yer milletimizin huzur değildir. Zaten kuranla nefes alıyoruz biz. Kuranı gitsin Müslüman düşmanlarına göstersin, yapabiliyorsa İslam düşmanlarına kuranı öğretsin. Bunlar münafıklık alametidir. Erdoğan zoru görünce masaya kuranı çıkarmaktadır. Ispartalı kardeşlerim bu din bezirgânlığını hoş görmez. Partilileri Erdoğan’ı Peygamber ilan etti, eşlerini çocuklarını kurban edecek kadar ileri gitti, sözüne peygamber sünneti dedi, seçildiği şehirleri mübarek ilan etti, Allah’ın elçisi diye seslendi. Bu mübarek gün hatırına dinimizi siyasallaştıran gafillere haddini bildirecek misiniz? Yeri gelince papaz cübbesi giyen yeri gelince imam cübbesi giyen ikiyüzlülere cevap verecek misiniz?

‘’ERDOĞAN’A ŞEREF NEDİR DİYE SORSAK İLK KEZ DUYUP NEREDE SATILIYOR DİYE SORAR’’

Türk milletimin vereceği her karara saygılıyız. Biz demokrasiye inanıyoruz ve Isparta’ya güveniyoruz. Erdoğan’a millet nedir diye sorsak, vasıta der. Milli irade nedir diye sorsak AKP’ye oy verenleri gösterir. Şeref nedir diye sorsak ilk kez duyar nerede satılır diye sorar! Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasına rağmen bize yavru muhalefet diyor. Asıl seni kimler yavruladı! Seni kimler tezgâhladı. Asıl sen bunu aydınlığa kavuştur. Bizim tekrar gelme vaktimiz ufuktadır. Geldiğimizde Bunların alayını sürdüreceğiz. 13 yıllık buhranı kazıyıp atacağız.

‘’HESAPLAŞMAK İÇİN 23 GÜN KALDI’’

Aydın’da Yörük olduğunu söyleyen Serok Ahmet; Kuşatmayı yara yarar geliyoruz. Engelleri yıka yıka iktidara yürüyoruz. Isparta’yı yeniden ayağa kaldırmak için geliyoruz. Biz yürüyoruz onlar korkuyor, biz yürüyoruz, onlar kâbus görüyor. Onlar tir tir titriyor. Fakat korkunun ecele faydası yok. Hesaplaşmak için sadece 23 gün kaldı. 23 gün daha gez Erdoğan. Ye, iç, dolaş. 23 gün daha sefanı sür. 7 Haziran’da emaneti veren almayı da bilecektir. Allah’ın adaleti yerini bulacaktır.

‘’7 HAZİRAN’DA AKP’Yİ GELDİĞİ GİBİ GÖNDERİNİZ’’

7 Haziran’da Isparta’dan tarihi bir başarı bekliyorum. Adaylarımızı mecliste tam kadro görmek istiyorum. Sandık başına gittiğinizde tertemiz bir sayfa açmak için, onurlu bir hayat için mührünüzü 3 hilale vuracak mısınız? 13 yıllık hezimet tablosunu unutmayınız. 13 yıllık rezalet ve zilleti unutmayınız. 13 yıldır ihanet ve Türk düşmanlığını unutmayınız. AKP’yi geldiği gibi gönderiniz. Buraya gelip şereften bahseden Serok Ahmet’i aşağıya indiriniz. Birlikte atacağımız her adım daha mutlu bir Türkiye’ye doğru yol alacaktır.

‘’TOK KARIN, MUTLU YARIN İÇİN BİZİMLE YÜRÜ ISPARTA’’

3 Mayıs’ta seçim beyannamemizi ilan ettik. Hedeflerimiz heyecan oluşturdu. 5 ana projemizle yola çıktık. Yoksullukla, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Üreten ekonomi ile aç vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Yürüyoruz, şahit olun takip edin. Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Isparta. Tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü Isparta. 7 Haziran’da vatana millete ve geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Tek başına iktidarımız lider ülke Türkiye için yeterli olacaktır.’’

EKONOMİMİZ BÜYÜYECEK

Yoksullukla savaşacağız. Yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisi ile çöküşü engelleyeceğiz. Üreten ekonomi programımızda aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomimiz büyüyecek ve insanlarımız refaha ulaşacaktır.

EMEKLİYE YILDA 2800 LİRA DESTEK, ASGARİ ÜCRET 1400 TL, MUHTAÇ AİLELERE 250 LİRA KİRA YARDIMI

Emekli kardeşim biliyorum sıkıntıdasın, geçinemiyorsun. Emeklilere Mart ve Eylül’de 1400’er lira olmak üzere yılda 2800 lira emekli destek ödeneğini almak için bizimle yürüyün. Masumlar, yetimler, mağdurlar, kimsesizler, davetim sizlere gelin bizimle yürüyün. Emeklinin banka promosyonu alabilmeleri, esnafın emekli aylığından kesilen primin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Sözümüz sözdür. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz. Kamu çalışanlarımıza çeşitli isimler altında ödenen tüm ödenekler emekli aylıklarına aynen yansıtılacak. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidereceğiz. Asgari ücreti 1400 liraya çıkarmak, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz. Asgari ücretten vergi almayacağız. İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için ilahiyat fakültelerinde tasavvuf ilimleri bilimlerini kuracağız. Çiftçi kardeşimin yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız. Isparta’nın desteğiyle mazot,i gübre, ilaç, yem, tohum da ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldırmak için yürüyoruz. Çiftçilerin belini büken mazotu 1,75 TL’ye indireceğiz.

ŞOFÖR VE ESNAFA MÜJDE

Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere kullandıkları girdielrideki KDV’yi yüzde 1’e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız. Orman köylüsünün mağduriyetini gidermek ve 2B sorununu çözmek için hazırlıklıyız hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için heyecanlıyız. Esnaf ve sanatkar kardeşim yeni işyeri açtıysan meraklanma 5 yıl süreyle seni gelir vergisinden muaf tutacağız. İlave olarak kendi adına ödediğin sigorta primlerinin yarısı 5 yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Şoför esnafımızı aklımızdan çıkarmadık. Yeni aldığın araçtan 10 yıl kullanma şartıyla ÖTV almayacağız. Kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerimiz çalışma sürelerinin her 4 yılı için 1 yıl fiili hizmet zammı alacaksınız, kutlu olsun. Esnaf, bağkur emeklilerinin aylıklarını düzelteceğiz. Herkesin gözü aydın olsun. Esnaf ve sanatkarımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek priminin kesilmesine son vereceğiz.

HER YIL 700 BİN İŞSİZE İŞ SAĞLAYACAĞIZ

 İşsiz kardeşlerimiz üzülmeyin. Üreten ekonomi programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarımızı bitireceğiz. Yoksul kardeşim 22 gün daha sabret, senin sorunlarını tamamen bitireceğiz. Bugün kim hangi ak altında hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın anasının ak sütü gibi helal sosyal yardım ve desteklerden mağdur bırakılmayacaktır.

Muhtaç durumdaki ailelerinin en az bir ferdine iş vereceğiz. Uğurlu olsun. İş sağlanana kadar asgari ücretin yarısı kadar 700 lira aile desteği adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşim rahat olun aylığınızı 300 liraya çıkartacağız. Yaşlısına bakmakla yükümlü ailelerimize sosyal yardımı helalinden vereceğiz.”

Akdeniz
haber32
haber32
Yorumlar (12)
0 6 yıl önce
BEN ANLAYAMIYORUM ISPARTA DA YAŞAYAN ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİ... MİLLİYETÇİYİZ DERLER AMA NEDENSE CUMA NAMAZINDA SAYGI GÖSTERMEZLER. MİTİNG GÜNÜ CUMA VAKTİ HUTBE OKUNURKEN M.SİNAN CD MUZİK YAYINLI VE KORNALARLA GEÇEN KONVOYLARINIZLA ANLADIK SİZİ...
0 6 yıl önce
Memurlara birşey göremedim
0 6 yıl önce
bu millet kendini bunlara onartmaz . bunlar birbirini onarsin daha
0 6 yıl önce
Erdogan 13 yildir basbakanlik yapiyor bu memleketde sen yavru muhalefetten kurtulamadin para vermekle yetmez hangi yolu hangi fabrikayi kime is verecegini soyle turkiyeyi japonya yapacagini soyle kisi basina geliri yirmibes bin dolar yapa.soyle hazi
0 6 yıl önce
AKP yolsuzlukları saymakla bitmeyecek. 8 haziran 2015 itibari ile AKP için yüce divan süreci başlangıcı olacak. Başçalan AKSARAY sakini ile Boşçalan Davut Güloğlu maceraları yargılanacak. Konyalım Yürü şarkısı eşliğinde Ahmet DAVUToĞLU hükümeti bitti
0 6 yıl önce
AKP iktidarı bitti. Bundan sonra limon satsın AKP'liler. Suratları ekşidi de. kalabalık öz hakiki milliyetçilerdir. AKP'nin milliyetçiliği çakmadır, her zaman ayaklar altına alırlar. İtina ile çiğnerler sonra da biz değiştik deyip yeni insanları kand
0 6 yıl önce
mhplı değilim ama doğruyuda soylemek lazım Isparta galıba mhpnın olmuş bile.akp çok yanlış yapmış
0 6 yıl önce
Mhp vaadlerde hiç milli birşey yok sadece günü kurtarma vaatleri akp ise;milli araba için çalışıyorum diyor,milli uzay üssü diyor,milli uçak yapacam diyor,milli tüfek yaptım diyor,milli hava araçları yapıyorum diyor,milli tohum ambarı kuruyorum diyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:01
Öğle 13:15
İkindi 15:56
Akşam 18:19
Yatsı 19:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 19 41
2. Fenerbahçe 19 39
3. Galatasaray 19 36
4. Gaziantep FK 19 34
5. Trabzonspor 20 33
6. Alanyaspor 19 31
7. Hatayspor 19 31
8. Karagümrük 19 27
9. Malatyaspor 19 27
10. Göztepe 19 25
11. Antalyaspor 19 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 19 22
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 19 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Bursaspor 18 30
7. Tuzlaspor 17 30
8. Ankara Keçiörengücü 17 28
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 17 44
2. Real Madrid 19 40
3. Sevilla 19 36
4. Barcelona 18 34
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 19 28
8. Real Betis 20 27
9. Cádiz 20 24
10. Levante 19 23
11. Getafe 18 23
12. Celta de Vigo 19 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 19 20
15. Real Valladolid 20 20
16. Eibar 19 19
17. Deportivo Alaves 20 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 19 16
20. Huesca 20 13
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@