haber32
banner77
29 Kasım 2016 Salı 07:29
Belediye ITKM'nin teslimini istedi
haber32
Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sözlemesinin feshi ve 20 milyon TL müsbet zarar davası açan Isparta Belediyesi, kalan inşaatın hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete sunulabilmesi için ITKM'nin ihtiyati tedbiren teslim edilmesini talep etti.
    
EĞER TESLİM EDİLİRSE BELEDİYE TAMAMLAYACAK
Isparta Belediyesi vekillerinin Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunduğu tespit ve tedbir istemli dava dilekçesinde inşaatın geleceğiyle ilgili talepte bulunulurken "Isparta ili; ekonomik ve sosyal yönden büyük bir fayda sağlayacak bir yatırımından yıllardır mahkum kalmış bulunmaktadır. İş sahibi olan Belediye'nin ve Isparta kamuoyunun bu konuda arntık sabrı kalmamıştır" görüşlerine yer verildi.

Belediye'nin, Isparta kamuoyuna bomba gibi düşen ITKM ihale sözleşmesinin fesh edilmesi yönündeki talebinin ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Isparta Belediyesi, Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda sadece ihale sözleşmesinin feshini istemiyor, ITKM'nin biran önce idare tarafından tamamlanarak hizmete sunulabilmesi için ihtiyati tedbirli teslim edilmesi talep ediliyor. Sözleşmenin ileriye etkili feshi ile 20 milyon TL'lik müspet zarar talepli dava dilekçesinin 1. maddesinde ITKM inşaatının geleceğine ilişkin önemli bir talepte bulunuldu. İşte o madde:

KADIAHMETOĞULLARI'NDAN ARTIK UMUT KALMADI
"Davalı edimini süresinde yerine getirmeyerek temerrüde düşmüştür. Temerrüt süresi 5 yılı aşmıştır. Davalının içinde bulunduğu ekonomik durumu itibari ile edimini yerine getiremeyeceği açıkça ortaya çıkmış bulunmaktadır. Nitekim, davalı inşaatta çalışmaları durdurmuş durumda olup, görünen vadede işi tamamlayıp bitirtmesi mümkün gözükmemektedir. Yapılan iş Ticaretv e Kültür Merkezi olup, Isparta ilinin ticaret ve kültür hayatı yönünden büyük önem arz etmektedir. Davalının yıllara sari gecikmesi nedeniyle, Isparta ili; ekonomik ve sosyal yönden büyük bir fayda sağlayacak bir yatırımdan yıllardır mahrum kalmış bulunmaktadır. İş sahibi olan Belediyenin ve Isparta kamuoyunun bu konuda artık sabrı kalmamıştır. Bu nedenle; dava konusu sözleşmede belirtilen inşaatın bir an önce tamamlanması ve Isparta halkının hizmetine sunulması gerekmektedir. Bu bakımdan inşaatın kalan bölümü en hızlı bir şekilde müvekkilimiz tarafından tamamlanarak tesisin Ispartahalkının hizmetine sunulması arzu edildiğinden, mahkememizce tensip ile birlikte tespit kararı verilerek, davalının inşaatı getirdiği seviyenin ve eksik işlerin tespitini, bu tespitten sonra gerek inşaatın korunması ve mevcut imalatların muhafaza edilmesi ve gerekse yargılama sürecinin uzalayabileceği de gözetilerek kalan işlerin ikmali için inşaatın davacı müvekkilimiz Belediyeye ihtiyati tedbiren teslimini....."

TAPULARIN DEVRİ ÖNLENMELİ

Belediye, Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davada davalının adına geçen tapuları üçüncü kişelere devretmek suretiyle mal kaçırma ihtimaline yönelik de tedbir istedi. İşte o talep:
"Davalının, adına geçen tapuları üçüncü kişilere devretmek suretiyle mal kaçırma ihtimali bulunduğundan, müvekkilimiz tarafından davalıya devredilen tapuların davalı tarafından üçüncü kişilere devir ve temlikini ihtiyati tedbiren önlenmesini, yine kira mahrumiyeti alacağımız yönünden davalının mal kaçırma ihtimaline binaen menkul, gayrimenkul ve üçüncü kişilerdeki alacaklarının ihtiyaten haczine karar verilmesini talep etme zorunluluğu doğmuştur."
haber32
Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gerçekten günaydın derler adama 2016-11-29 08:34:44

hoş yine çirkin estetikten uzak ucube demir yığınından başka bi şey olmadı kapalı çarşamba pazarı yanlışını kabul edip düzeltmeye çalışman gibi yine aklın sonradan geliyo daha evvel neredeydi aklın seveyim leyleğin ömrü lak lakla geçermiş başkan

Avatar
ali 2016-11-29 10:35:09

ıyaşın yönetim kurulu başkanı ne çıktı fötöcü burayı yapan firma ne çıktı fötöcü e burdan anlaşılıyor neden bitmediyi 2 fetöcü anlaşıp neden bitmediği

Avatar
Raylı sistem in vebalını kimin 2016-11-29 11:16:57

ITKM bir şekilde hallolur açılır umudumuz var. Ama sırf sevindirik deliliğinden dolayı bakanlar kurulu imzası tamamlanmış olan Halıkent-Üniversite Raylı Sistem inin iptal edilmesi 100 (YÜZ) yıl sonra bile düzeltilemez. Bunu kimse tazmin edemez. Halledemez.

Avatar
kml krdnz 2016-11-29 14:06:51

aman başkan. sakın bu işe girme. buranın da ağzına yüzüne bulaştırırsın. el attığın yerler kuruyor. sen asfalt işinde kal. senin kapasiten oraya yetmez.

Avatar
köykentli 2016-11-29 15:29:23

o pazar, çarşamba günü ve bu ıtkm nin yerinde devam etseydi bunlar yaşanmazdı.sadece burdurlu köylüler çarşamba pazarına gelmesin kıskançlığıyla hareket ettik. bunlar oldu. ama bir burdurlu bütün planı bozdu.kadıahmetoğulları aslen burdurlu.

Sponsorlu Bağlantılar haber32 haber32
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi