banner121

Gölcük Tabiat Parkı projesi tekrar gözden geçiriliyor

Isparta 12.04.2018, 10:37
Gölcük Tabiat Parkı projesi tekrar gözden geçiriliyor
banner123

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, Gölcük Tabiat Parkı’na uygulanacak olan Yaşam Merkezi projesinde içerisinde macera parkı, dağ kızağı, spor salonu tesislerini barındıran çalışmanın gözden geçirildiğini ifade ederek, “Projenin ikinci etabı henüz onaylanmadı. Bunlar alana özgü mü değil mi diye tekrar değerlendireceğiz. Burası birinci derece doğal sit alanı, her işi yapamıyorsunuz” dedi.
  
Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, önceki gün gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu’nda kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gölcük Tabiat Parkı’nda uygulanacak olan Yaşam Merkezi Projesinin ilk etabı kapsamında 19 Nisan’da çıkılacağını belirten Kamil, ikinci etap projenin ise onaylanmadığını ve projenin gözden geçirildiğini söyledi.


BU YIL ISPARTA’DA 4 PROJE UYGULANACAK

2018 yılı içerisinde Isparta’da Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğünün 4 projesi bulunduğunu dile getiren Bölge Müdürü Rıza Kamil, “Bu projelerin toplam tutarı 580 bin lira civarında. Bu ödenekten şuanda harcamasını yaptığımız yok.

Gölcük Tabiat Parkı’nda ihalesi 19 Nisan 2018 tarihinde 100 bin liralık yol kenarı istinat duvarı ve çevre düzenlemesi yapılacak. Kovada Gölü Milli Parkı’nın giriş alanı içerisinde kuşlarının yaban hayatı ve göl seyir terası olan bir gözlem kulesi yapacağız. Bunun da yatırım bedeli 150 bin lira. Ekiplerimiz şuanda orada çalışıyor.

Mükemmel bir tesis olmasını istiyoruz. Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’nda işletmeci olduğu için her işi yapamıyoruz. Burada altyapı olarak 300 bin liralık bir yatırımımız var. Burada büfe ve mescit yapacağız. Yörenin üslubuna yakışır yapılar olacak. Çalışmalar bitince ihaleye çıkacağız” dedi.


İŞLETİCİNİN BİRİNCİ YILI 17 NİSAN’DA DOLACAK
Öte yandan Gölcük Tabiat Parkı’na uygulanacak olan Yaşam Merkezi projesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, “Gölcük Tabiat Parkı’na uygulanacak olan projenin işleticisi var. İşleticinin 17 Nisan’da birinci yılı dolacak. Şuanda park düzenlemesi başladı. Büfeler, mescit alanları, yürüyüş alanları başladı, yakın zamanda bu işler bitecek. İş akışına göre neler yapacakları belli.


İKİNCİ ETAP PROJESİ ONAYLANMADI
İkinci etap daha sonra uygulanacak. O proje onay aşamasında henüz onaylanmadı. Daha önce yapılmış projeleri gözden geçirdik. Alana özgü mü değil mi diye tekrar değerlendireceğiz. O projede dağ kızağı, spor sahaları, macera parkı, göl yüzeyine yakın iskele, su spor alanları var. Bunlar değerlendirilecek. Burası birinci derece doğal sit alanı, her işi yapamıyorsunuz. Dağ kızağı denilen sporda adrenalin çok yüksek oluyor.

Bazı yerlerde kazalar oldu. Onları tekrar gözden geçireceğiz. Gölcük’ü Avrupa Park uygulamasına dahil etmek için yatırımları değerlendirip, sayın valimizden de görüşlerini almak suretiyle orayı en mükemmel şekilde yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu alanlarımızı ziyaret etmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

haber32
haber32
Yorumlar (3)
dokunmayın 2 yıl önce
terasınız da yolunuz da sizin olsun , dokunmayın doğal kalsın. şimdi bunları yaparsanız yarın otel yapalım , davrazspora tesis yapalım vb.. projelerle rantçılar dolar kalır. do-kun-ma-yın...
ısparta sevdalısı 2 yıl önce
gölcüğümüzün saflığını doğallığını lütfen bozmayınız.
bu hali ile çok çok çok daha güzel.
lütfen lütfen lütfen......
akın 2 yıl önce
sırf müteahhit para kazansın diye yapmayın bırakın bişeylerde doğal kalsın saçma sapan işlerle ufraşmayın ıspartanın bir çok sorunu var
haber32 haber32 haber32
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:31
Öğle 13:01
İkindi 16:53
Akşam 20:21
Yatsı 21:58
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@