banner121

Sav'da Şimdi Değişim Zamanı

Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Allah razı olsun sayın Vekillerimiz sayesinde Kasaba şuan cennet belde olmaya başladı. Doğalgazdan tüm altyapı çalışmalarımıza kadar projelerimizi hayata geçirmek için çalışıyoruz” dedi.

Isparta 07.07.2021, 09:56
Sav'da Şimdi Değişim Zamanı

Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, Kanal 32 ekranlarında yayınlanan Bire Bir Programına konuk oldu. Gazeteci İsmail Altunbaş’ın sunup hazırladığı programda Başkan İpekçi, Sav’daki projeleri değerlendirdi.
    Sözlerine pandemi döneminde yaptıkları mücadeleden bahsederek başlayan Başkan İpekçi, “1,5 yıl bizim için zor bir süreçti. Ben sağlıkçıyım. Sağlığın ne olduğunu, hijyenin ne olduğunu bilen birisiyim. Pandemi döneminde ilaç aldık, dezenfektanlar aldık. Sağlık ocaklarımız da, okullarımız da çok önem verdik. Hafta da 2,3 kez dezenfektan ilaçlamaları yaptık. Belediye olarak çok önemsedik, esnaflarımız çok önemsedik. Sav’da 1,5 yıl halkımıza çok sıkıntı yaşatmadık. Pandemiyi en hasarsız şekilde atlattık” dedi.
    Sav’ın su hatlarıyla ve yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Sav Belediye Başkanı İpekçi, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Çok değerli vekillerimiz bize Ankara’da çok büyük destekler veriyor. Bize altyapıda çok yardımcı oldular. Şuan 54 km’de su hattımızla komple ilgileniyor. Vekillerimizin destekleri ile biz bunu 64 km’ye çıkardık. Bitmek üzere, komple yenilendi. 30-40 sene önce ki Belediye Başkanlarımızın döneminde yapılmış ama hep pik borularla yapılmış. O zaman nüfusumuz 1800’lerdeydi, şimdi ise 4000’lerde Sav çekmiyor. Hatlar tamamen bitmiş. Göreve geldiğimizde günde 5-6 defa patlak yaptırdığımız günler olmuş. Ekibimle sürekli Sav halkının emrinde çalışıyoruz. Bu su hatları yapılırken sürekli başlarındayım. Sav Kasabası’na daha hijyenik su nasıl içirebilirim? Sav halkına nasıl hizmetler sunabilirim? Bunun peşindeyiz. En geç yılbaşına doğru evlerin hatları bağlanmış olacak. Şuan kanalizasyon sıkıntılarımız var. Kendi imkânlarımız doğrultusunda 2500 metre falan Sav içerisinde kanalizasyon döşedik. Göreve geldiğim gün itibariyle, 3 gün sonra kanalizasyon tıkandı. Biz bunu 500’lük bir boruyla genişlettik. Şuan sıkıntımız yok ama yukarı mahallelerde çok sıkıntımız var.

Biz bunu kendi imkanlarımızla, hiçbir devletten destek almadan yaptırdık. Doğalgaz, ilk Vekillerimin söylediği şuydu ne istiyorsunuz benden? Ben de doğal gaz dedim. Allah’ın izniyle şuan hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl 5 etaptı, biz 3. etaba girdik. Yüzde 95’i doğalgaz Sav’da bitiyor. Ağustosun sonuna doğru doğalgaz bitiyor. Doğal gaz Genel Müdürüme çok teşekkür ediyorum, Sav’a çok önem veriyorlar. Sav’da vatandaşımız mümkün değil doğal gaz buraya gelmez, hayal diyorlardı. Allah razı olsun sayın Vekillerimiz sayesinde Kasaba şuan cennet belde olmaya başladı. Kömür kokusu çok oluyordu, kışı bu sene çok güzel atlattık. İnşallah ileri günlerde biz bunun rahatlığını hissedecekler. Sav halkı bundan faydalanacak.Sav deyince ilk önce bizim vatandaşımız hiçbir ürün pazarda satamıyordu. Bu konuda Şükrü Başdeğirmen Başkanım  geldiği gün itibariyle bana, Başkan’ım biz bunu hızlı bir şekilde çözeceğiz. Çünkü koku Sav’ın değil, bizim demişti. Şuan Isparta’da öyle bir hava yakaladık ki 3 tane değerli Vekilimiz, değerli Belediye Başkan’ımız, değerli Valimiz, Devlet Su İşler Müdürümüz var. Başkan’ım sayesinde bu işe başladık. 3 ay içerisinde 5 bin 200 metre pik borularla döşendi, Sav’da şuan koku var ama çok az. İnşallah arıtma yapacağız. Şöyle bir karar aldık. Depolayacağız, Sav’dan arıtmaya gidecek sonra doğaya gidecek. Sav bizim 4000 nüfuslu bir kasabamız, benim arıtma şansım çok az.

Çünkü bir arıtma dediğimiz zaman en az 60-70 bin TL aylık gideri var. Zaten büyük arıtma tesisimiz yapılacak, Çevre Şehircilik Bakanlığı bunun sözünü verdi. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Isparta’yı çok önemsiyorlar, Sav’ı da çok önemsiyorlar. Büyük şehir yasası çıkarsa, ben İlçe olacağım. Biz İlçe olma yoluna hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Yatırımları ilçe olarak yapıyoruz. 2,5 yıldan az zamanımız kaldı, görecekler 2024’de Sav harika bir ilçe olacak” dedi.


“GÖREVE GELMEDEN ÖNCE EN BÜYÜK HAYALİM, SAV’DA KÜÇÜK BİR ORGANİZE SANAYİ YAPMAKTI”

    Göreve gelmeden önceki hayallerinden de bahseden Başkan İpekçi, şöyle konuştu:
 “Biz ilk göreve geldiğimiz de Vekillerin sayesinde Murat Kurum Isparta’ya gelmişti. Vekilimiz bizi Valilikte buluşturdu ve Isparta’da Belediye Başkan’ımız da davet edildi. Orada bize 1 tane çöp aracı, 50 tane de çöp konteyneri geldi. Biz göreve geldiğimizde bir tane araç vardı, o da sık sık arıza yapıyordu çok zorlanıyorduk. Sav sürekli büyüdüğünden dolayı 2 araç yetmemeye başladı. Ben Vekillerime şunu söylüyorum: Bana araç yetmiyor, 1 tane daha büyük araç istiyorum çünkü yetmiyor. Sav’da her gün 10-15 ton arasında çöp topluyoruz. Şuan sıfır atık projesini çok önemsiyorum. Göreve geldiğim günden bu yana kendi imkânlarımla 11 tane araç aldım, 1 tane Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi. 3 tane traktör, 1 tane greyder, ilaçlama, mini makine, römork, 1 tane kamyon aldık. Vekillerimin sayesinde 1 araç daha tahsil ediliyor. İktidarın gücünü Sav’da, yerelde, genelde birleştirdik. Vekillerim projeyi çok seviyor. Bakanlarımızla hemen irtibata geçip sorunumuzu çözüyorlar.7 katlı 10 tane dükkân,48 tane daire, inşaat halinde teslim aldım. Daireler kalmıştı ama hep arka taraftan, vatandaşlarımızda yola bakan taraftan istiyorlar. 2019 yılı çok kötü geçti. Müteahhide dedim ki hız kesmiyorsunuz, devam ediyorsunuz dedim. Göreve geldik 3 ay sonra teslim aldık. Harman konutlarımız bitti, şu anda orada 9 tane daha da dükkânımız var. Çok güzel meydanlık çalışmam var. Dükkanlar zaten Sav’da hizmet edecek. Orayı satıp meydanlık projesini uygulamaya geçeceğim. Göreve gelmeden önce en büyük hayalim, Sav’da küçük bir Organize Sanayi yapmaktı. Göreve geldim 3 ay sonra bizim Hüseyin Amca var. Dedi ki ben Sav’a park yaptırmak istiyorum, bende sen o projeyi hazırla gel ben halledeyim dedim. Ne su var, alt yapı var, ne de elektrik var ben nasıl park yapacağım oraya dedi. Hafriyat dökülmüş ama hiçbir düz yol yok. Bana 3 gün dozer lazım dedim ve Osman Erkan Müdürüm 3 gün sonra yolladı. Dozerle, greyder geldi, 20 gün çalıştı. Süreyya Vekilim bana çok destek verdi bunları yaparsın diye, kendisine çok teşekkür ediyorum

Ben olduğum sürece Sav fabrika alanı olacak. Geldiğim günden bu yana 15 tane fabrika ruhsatı verdim, 95 tane de Sav içerisinde ev ruhsatı verdim. Sav şuan Şantiye gibi, 4 tane iş makinası var, 3 tane su makinası var, 2 tane doğal gaz makinası var, 10 tane makine yetmiyor. Bazen de araç kiralıyorum. Genel Müdürüme de teşekkür ediyorum, ne istiyorsak alıyoruz. Kendi imkanlarımla kanal su döşemesi, su hattını en az 10 km daha uzattım ve fabrika alanı içerisine uzattım. Şuan Sanayi Bölgesinde tamamen altyapı hazır. Tekneler çok değişti, su hatları komple değişti, hatta yolları da açtık. 22 tane arsamız vardı, 1 tanesini su deposu olarak tahsil ettik. Şuana kadar bir şey satmadım, hep aldım. İlk önce toparladık, alt yapı bitmek üzere ve artık üst yapı. Şuana kadar 4 park yaptım. Salıncak istiyoruz dediler, maliyeti çok yüksek ama onu da yaptık.

Sav insanları ile, doğasıyla çok güzel bir Kasaba. İlk göreve geldim halı saha, mesirelik alan dahil 5 bin 800 TL ödüyoruz. Ben Vekillerime gittim bu mesirelik alanı almam lazım. Çünkü halka açık bir piknik alanımız.  Şuan da Sav’da 5-6 tane inşaatımız var. 27 kademe de elemanım var, nereye gideceklerini sapıttılar. Bir taraftan kilit taşı döşüyoruz. Alt yapı olmadan üst yapı olmuyor. Üst yapı 1 yıl, üst yapı 1 yılda biter. Ama alt yapı beni çok uğraştırır. 26 aydır alt yapı yapıyoruz. Sav’da 5 tane medresemiz var. Hafızlar yetişiyor, Türkiye’nin her tarafından gelen güzel hafızlar yetişiyor. Her yıl hafızlık merasimi yapıyoruz. Bu pandemi döneminde yapamadık ama inşallah yapacağız. Sav’da medresemiz bize çok şey kazandırıyor. Ben eğitimi çok seven birisiyim. Göreve geldikten Sav İlköğretim okuluna 40-50 bin TL masraf ettim. Nasıl masraf ettim? Benim çocuklarım orada okuyor. Müdürüme şunu söyledim. Nazmiye Demirel’de ne var ise Sav’da da ayni şey olacak. Çünkü benim çocuğumun neyi eksik burada. Okul Müdürlerimizle temas halindeyiz, Hocalarıma soruyorum bir ihtiyaç var mı diye.Sav’da bir gölet çalışmamız vardı. Bundan 2 ay önce ki çalışmaya Osman Müdürümü çağırdım. Proje hızlı şekilde devam ediyordu, proje bitmek üzere.  Bu pandemi sürecinde yatırımlar donduruldu ama şuan Süreyya, Uğur Gökgöz, Recep Vekilim sürekli söylüyorum, gölet olmazsa olmaz. Çünkü Sav büyüyor, tarımsal suyumuz baya sıkıntıya girdi. Gölet’imiz olsaydı su sıkıntısı yaşamayacaktık ama şuan Sav büyüdüğü için su sıkıntısı artmaya başlıyor. Sav’da amatörce tarım var, herkes de hobi bahçeleri oluşmaya başladı. 2 bin 200 dönümlük arazimiz var ama iyi değerlendiriyorlar.


“SAVSPOR FAALİYETLERİNE BAŞLAYACAK” 
Sporla da ilgili konuşan Başkan İpekçi, “Spor benim her şeyim, çok seviyorum. Spor demek kardeşlik demek, medeniyet demek, insanları birbirine kaynaştırmak demek. Ben sporun her bölümünü seviyorum. Ben askerden döndüm, döndüğüm gün Savspor’u kurduk. O zaman ki Belediye Başkanımız bize çok destek oldu. 15 yıldır aralıksız Sav Sporun ’da görev aldım. Savspor’da başarılar yakaladık, 1. Amatöre çıktık. Bal Lig’inde oynadık. Hiçbir Kasaba ’ya nasip olmamıştır. Bunlar uğraşmaların, gençlikle iç içe olmanın nimetlerinden faydalandık. Atakan Başkan’ım bana seni yönetimine alacağım dedi. Beni yazma, işim başımdan aşkın dedim. Antrenmanlara elimizden geldiği kadar araç gönderdik. İş adamlarımızla, Sav’da ki iş adamlarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık. Bal Lig’inden aldık, 2. Lige çıkardık. Daha önceden halı saha vardı. Biz göreve geldikten sonra orada çalışmalar yaptım. Spora da yatırımlarımız devam ediyor ve edecek” diye konuştu.

Yorumlar (6)
Süliman 13 ay önce
Başkan bırak değışimi de sav ovası kurudu. Sondajlar çalışmıyo. Çare. Çare. Savın en buyuk mülki amiri olarak çözüm bulunuz.
DEMİR 13 ay önce
SAV DA ANAYOL A YADA CAMİNİN ORAYA ISP BELEDİYESİ GİBİ LÜX BİR WC ŞART HAK GELEN GEÇEN HEM SIKINTIYI GİDERMELİ HEMDE KİRAZ-ERİK YIKAMALI ACİLL BİR-2LÜX WC ŞART SAV A
Savlu 13 ay önce
Gerçekten başlığı çok doğru atmışsınız. Evet, Savda değişim zamanı. Yani Şakir İpekçi artık baydı. Başkanı değiştirmenin zamanı geldi....
Ozsavli 13 ay önce
Gel o zaman seni başkan seçelim. Belki sen baymazsın değil mi? Ağzı olan konuşuyor dedikleri de Bu olsa gerek. Bir de senin icraatlarını görür vatandaşımız savlı kardeeesss
En Hakiki ÖzSavlu 13 ay önce
Ozsavli Kardeşimin görüşlerine sonuna kadar katılıyorum.Ağzı olan konuşuyor :) Ya neyi olan konuşacaktı.
Savcı 13 ay önce
Başkan foto verirken doğal Çekin haberi olmadan fotoğrafını çekiverin haberi olursa ağız kasları değişik bir şekil alıyor
Isparta zayi kayıp ilanlarınız için 0246 223 67 06 Ehliyet, öğrenci kimliği kayıp ilanı vermek için Isparta Express Gazetesi haber32
haber32 haber32
Sponsorlu Bağlantılar
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:34
Öğle 13:07
İkindi 17:00
Akşam 20:30
Yatsı 22:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@