banner121

Ak Parti'nin Yalova Mitingi

Çiğdem Pala/Sibel Ertürk Kurtoğlu - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kasetler üzerinden bir kez daha Türkiye'de siyasetin şekillendirilmek istendiğini belirterek, ''Çeteler, bir kez daha Türkiye'de demokrasiy

Türkiye 12.05.2011, 18:01 30.11.-0001, 00:00
Ak Parti'nin Yalova Mitingi
Çiğdem Pala/Sibel Ertürk Kurtoğlu - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kasetler üzerinden bir kez daha Türkiye'de siyasetin şekillendirilmek istendiğini belirterek, ''Çeteler, bir kez daha Türkiye'de demokrasiye musallat olmak istiyor. Hukuk dışı örgütler, kirli senaryolarla bir kez daha Türkiye'ye rota çizmek istiyor'' dedi.
Başbakan Erdoğan, partisince Yalova Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, mitinge katılan Yalovalıları en kalbi duygularla, hasretle, muhabbetle selamladığını söyledi.
Erdoğan, ''Yalova'ya, Altınova'ya, Armutlu'ya, Çınarcık'a, Çiftlikköy'e, Termal'e, oralarda yaşayan tüm kardeşlerime, tüm vatandaşlarıma selamlarımı, sevgilerimi yolluyorum'' dedi.
Yalova'ya bugün bir kez daha, 12 Eylül halk oylamasında ''Evet'' diyerek, ileri demokrasiye, özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarını sunduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Yalova'yı 1995'te il statüsüne kavuşturdular, 77 nolu plakayı verdiler ama sonra geriye dönüp bakmadılar. Yalova orada kaldı. Yalova depremde büyük tahribat gördü, çok canlarını kaybetti ama Yalova'ya ulaşamadılar, enkaza ulaşamadılar, o canlara ulaşamadılar. Yalova'ya hak ettiği hizmetleri biz kazandırdık ve kazandırıyoruz. Yalova'ya, 77 nolu plakanın ötesinde, şehir kimliğini biz kazandırıyoruz. Üniversitesiyle, dershaneleriyle, derslikleriyle, hastaneleriyle, yollarıyla, depreme dayanıklı TOKİ konutlarıyla daha nice hizmetimizle Yalova'yı bölgenin en güzel şehirlerinden biri haline getiriyoruz. Yalova bizim göz bebeğimiz, Yalova bizim gururumuz.''
Yalova'nın, Türkiye'nin örnek bir şehri olduğunu kaydeden Erdoğan, ''İnşallah öyle kalmaya devam edecek, inşallah sadece Türkiye'de değil, Yalova dünyada da bir cazibe merkezi olarak yerini koruyacak'' dedi.

-''YALOVA, KARDEŞLİĞİN ŞEHRİ''-

Yalova'nın, kardeşliğin şehri olduğunu da dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:
''Yalova, benim Türk, Kürt, Boşnak, Çerkez, Laz, Gürcü kardeşlerimin, Kırım, Tatar, Dağıstanlı kardeşlerimin, Bulgaristan'dan, Romanya'dan, Yunanistan'dan göç etmiş kardeşlerimin birlik, beraberlik, kardeşlik içinde, huzur içinde yaşadığı bir şehir. Yalova her şeyiyle güzel. Ama kardeşlik ve huzur iklimiyle Yalova her şeyden daha güzel. Yalova'yı bu kadar hızlı büyüten, bu kadar hızlı kalkındıran işte şu anda gördüğünüz birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Ben Yalova'yı bugün bir başka gördüm, bugün ben de heyecanlıyım. Balıkesir'de bambaşka bir coşku vardı, buraya geldim, burada muhteşem bir coşku var.''
Yalova'dan aldıkları ilhamla, Türkiye'yi de kardeşlik hukuku üzerinde kalkındırdıklarını belirten Erdoğan, ''İstikrarı, güveni, huzur ve kardeşliği pekiştirerek, Türkiye'nin ekonomisini büyütüyor, dış politikasını güçlendiriyor, itibarını artırıyoruz'' diye konuştu.
AK Parti olarak, millet iradesini her şeyin üzerinde tuttuklarını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Türkiye otokratik bir sistemin içinde değil, otoriter, totaliter bir yapının içinde değil, demokratik bir yapı içinde. Fakat biz ileri demokrasi istiyoruz. Onun için 12 Haziran bir milat olacak. 12 Haziran ile yeni anayasamızı yapacağız. Burada ileri demokrasi olacak, burada temel hak ve özgürlükler olacak. 26 maddelik o paketin daha genişletilmişi o anayasada olacak. O anayasayı sen yapacaksın, millet yapacak. Onun için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. STK'lar şu anda çalışma yaptılar. Biz de çalışmamızı yaptık, yapıyoruz. Mecliste parlamento aritmetiği bakalım ne getirecek. Eğer parlamento aritmetiği 'AK Parti sen bunu tek başına yap' diyorsa, biz buna rağmen diğer partilere, 'gelin bunu beraber yapalım' diyeceğiz. Anayasa Uzlaşma Komisyonunu yeniden kurmak için çalışacağız.''
Geçen dönem bunu istediklerini, ne CHP ne de MHP'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonuna sıcak bakmadığını anlatan Erdoğan, ''Onun için ne yaptık? 26 maddelik paket için -çünkü bizim sayımız ona yetiyordu- halka gitme kararı aldık. Orada da engellemek istediler. Ne yaptılar? CHP, MHP, BDP gibi bütün partiler, illegal partiler bir araya geldiler. Hep beraber engellemeye çalıştılar ama benim milletim yüzde 58 'evet' diyerek, bunları derdest etti. 26 maddelik paketi, halk oylamasından böylece geçirdik'' dedi.
Türkiye'de siyasetin, siyaset dışı kurumlar, özellikle çeteler eliyle şekillendirilmesine itiraz ettiklerini vurgulayan Erdoğan, ''Dedik ki; 'millet ne derse o olur. Türkiye'nin rotasını ancak ve ancak millet çizer' dedik'' şeklinde konuştu.

-''SİYASETİN KASETLER YOLUYLA ŞEKİLLENMESİNE KARŞI ÇIKIYORUZ''-

''Biz, siyasetin kasetler yoluyla dizayn edilmesine, tasarlanmasına, şekillenmesine de aynı şekilde karşı çıktık, karşı çıkıyoruz'' diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''28 Şubat döneminde bunu yaptılar. Kasetler yoluyla siyasete yön vermek istediler. Sonraki dönemlerde aynı şekilde, gizli çekimler, gizli kayıtlar, yasa dışı dinlemeler yoluyla siyaseti şekillendirmek istediler. CHP'nin eski genel başkanına ait görüntüler yayınlandığında, biz anayasa ile ilgili paketi paylaşıyorduk, parlamentodaydık. Orada bu haber bana geldiğinde bunu büyük bir üzüntüyle karşıladım. Ulaştırma Bakanımı yanıma çağırdım, bu yayınların durdurulması için devreye girmesini istedim. Bu görüntüleri siyasi bir malzeme olarak kullanmayacağımızı ifade ettim. Bu görüntüler ne kadar çirkinse, bunları malzeme yapmanın da o kadar çirkin olduğunu söyledim. Ama bu mesele hiç büyümeyebilirdi, bu mesele gündemden çıkabilirdi.''
Bu görüntülerden hemen birkaç gün sonra, belli medya gruplarının bu görüntüleri çarşaf çarşaf ön sayfalarına taşıdığını, günlerce bu görüntülerin yazıldığını, çizildiğini ve konuşulduğunu anlatan Erdoğan, ''Kendileri de konuştu. İkide bir, 'AK Parti bunu çözmeli' dediler. Ya ben senin bekçin miyim? Yargı devrede, gereken yapılmış. Yürütme olarak eğer buna müdahale edilmemiş olsaydı, rezaletin biri bin para olacaktı. Rezalet alıp başını gidecekti. Buna müdahale ettik diye mi yanlış yaptık?'' şeklinde konuştu.

-''KASETLER ÜZERİNDEN AK PARTİ'YE İFTİRA ATIYORLAR''-

Başbakan Erdoğan, kasetlerin sistematik şekilde gündemde tutulduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
''Bu şekilde, CHP üzerinde alenen bir operasyon gerçekleştirdiler. Şu andaki mamul genel başkan, mağdur genel başkanı ziyaret etmedi mi? Gitti. Çıktı, resim verdiler. 'Ben aday değilim' dedi. Ertesi gün ne oldu? 'Adayım' dedi. Her zamanki gibi 'U' dönüşü. MHP'lilere ait görüntüleri de biz aynı şekilde üzüntüyle karşıladık ve çirkin bulduk. Ama ne yapıyorlar biliyor musunuz? CHP de MHP de bu kasetler üzerinden AK Parti'ye iftira atıyorlar, çamur atıyorlar. Partileri içindeki kirli ilişkilere bakmıyor, onları görmezden geliyor, AK Parti'ye iftira atarak bu işten sıyrılmaya çalışıyorlar.''
Erdoğan, dün BDP ile ilişkili bağımsız bir milletvekili adayının, kasetlerden dolayı MHP'yi savunduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Yine dün, PKK terör örgütünün yayın organı, bir ajans, MHP'yi savunan, AK Parti'yi suçlayan bir yorumu servis etti. Bir oyun oynanıyor sevgili kardeşlerim. Kasetler üzerinden bir kez daha Türkiye'de siyaset şekillendirilmek isteniyor. Çeteler, bir kez daha Türkiye'de demokrasiye musallat olmak istiyor. Hukuk dışı örgütler, kirli senaryolarla bir kez daha Türkiye'ye rota çizmek istiyor. CHP'si, MHP'si, onlarla birlikte BDP, terör örgütü, hep bir ağızdan koro halinde, AK Parti'yi hedef tahtası haline getirmek istiyorlar.
Kastamonu'da olanı gördünüz, Silopi'de olanı gördünüz. Bunların hepsinin tek bir sebebi var, AK Parti... Bütün teşkilatımızın seçim koordinasyon merkezleri terör örgütü tarafından molotofkokteylleriyle taciz ediliyor. Yapılan bu. Niçin? Yıldırma politikası. Biz halka hizmet yoluna girmişiz, ama kefenimizle girmişiz ve bu yolda böyle yürüyeceğiz. Biz hayatımızı siyasette geçirdik. 18 yaşından itibaren bu yolda... Biz yeni girmedik bu işe, paraşütle girmedik.''
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 8 yıl SSK Genel Müdürlüğü yaptığını anımsatan Erdoğan, şunları söyledi:
''Batırdın SSK'yı. Gittin Ecevit'e 'beni aday yapar mısın?' diye sordun. Ecevit başarısız bir genel müdürü, milletvekili adayı yapamayacaktı, veto etti. Mesele paraşüt meselesi. Böyle geldi. İşi gücü maalesef yalan, yalan, iftira.
Yan yana gelmeleri hayal dahi edilemeyenler, hayatları boyunca birbirleriyle mücadele edenler, birbirlerine en ağır hakaretleri savuranlar, şu anda AK Parti karşısında çete kardeşliği kurmuş durumdalar. Düşünebiliyor musunuz BDP, MHP'yi savunuyor. MHP, CHP'nin yedeğinde siyaset yapıyor. CHP, çetelere kol kanat geriyor, 'Silivri'nin avukatıyım' diye bizzat açıklıyor, emekli siyasetçileri kendisine milli şef ediniyor. Hedef ne biliyor musunuz? Hedef demokrasi, hedef büyük Türkiye, hedef kalkınan Türkiye. Hortumları kesilenler, hep birlikte çıkar ortaklığına giriyorlar. Birileri, milletin egemenliğinden, millet iradesinden rahatsız oluyor ve bunu bozmak için senaryolarını ortaya koyuyorlar.''
Türk milletinin bu oyuna gelmeyeceğini dile getiren Erdoğan, ''Demokrasiye nasıl bir tezgah kurulduğunu görmeye ve bu tezgahı 12 Haziran'da 2-0 ile bozmaya var mıyız? Bir ayımız kaldı. Çok çalışacağız'' dedi.

(ÇİĞ-SBE-TUR-İC)
haber32
haber32
Yorumlar (0)
haber32 haber32
-1°
açık
Günün Anketi Tümü
Siz Yada Ailenizden biri Covid19 Virüsüne Yakalandınız mı?
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:14
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Galatasaray 19 36
4. Gaziantep FK 19 34
5. Hatayspor 19 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Malatyaspor 19 27
10. Göztepe 19 25
11. Antalyaspor 19 25
12. Rizespor 19 24
13. Sivasspor 18 23
14. Başakşehir 19 23
15. Konyaspor 19 22
16. Kasımpaşa 18 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 19 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 16 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 19 33
5. Sevilla 18 33
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 19 28
8. Real Betis 19 26
9. Cádiz 19 24
10. Getafe 18 23
11. Celta de Vigo 19 23
12. Levante 18 22
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 19 12
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@