banner121

Siyasi Partilerin Propaganda Konuşmaları

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bizim, Türkiye'yi büyütmekten başka hiçbir gayemiz, hiçbir amacımız, hiçbir hedefimiz yok. Şahsi çıkarlar, milletin çıkarlarının önüne asla geçemez'' dedi.

Türkiye 09.06.2011, 05:41 30.11.-0001, 00:00
Siyasi Partilerin Propaganda Konuşmaları
banner123
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bizim, Türkiye'yi büyütmekten başka hiçbir gayemiz, hiçbir amacımız, hiçbir hedefimiz yok. Şahsi çıkarlar, milletin çıkarlarının önüne asla geçemez'' dedi.
Erdoğan, TRT 1'de yaptığı 12 Haziran Milletvekili Seçimi propaganda konuşmasında, 12 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldığını hatırlattı.
Erdoğan, 3 Kasım 2002'de vatandaşların desteği ve teveccühüyle başlattıkları hizmet yolculuğunda çok önemli bir dönemece yaklaşıldığını kaydederek, Türk halkının güvenini, desteğini, takdirini bir kez daha alarak 12 Haziran sonrasında da halka en iyi şekilde hizmet üretmeye, Türkiye'yi büyütmeye devam edeceklerini söyledi.
Millete hizmet yolunda gurur, kibir, böbürlenme gibi kavramları partilerine, hükümetlerine hiçbir zaman yaklaştırmadıklarını anlatan Erdoğan, ''Zira biz sizlere efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için geldik. Sekiz buçuk yıl boyunca da hamdolsun sadece sizlere hizmetkar olduk. Dürüst, seviyeli, laf değil iş üreten, engel değil hizmet üreten bir siyaset anlayışını bu ülkeye hakim kıldık. Belli zümrelere, belli kesimlere çıkar sağlayan değil, 74 milyonun tamamına eşit mesafede duran, 74 milyon vatandaşımızın her birinin derdine çare üreten bir iktidar olduk. biz ayırmadık, biz farklılaştırmadık'' diye konuştu.
Erdoğan, hiç kimseye farklı bir gözle bakmadıklarını, Yunus Emre'nin dediği gibi yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevdiklerini belirterek, her canı, her insanı kutsal gördüklerini, ayırım yapmadan herkesi kucakladıklarını, her bir vatandaşın yaşam tarzına saygı duyduklarını vurguladı.
Belli kesimler için değil, ''herkes için özgürlük, herkes için demokrasi'' dediklerini söyleyen Erdoğan, Çanakkale Savaşı'ndaki o kardeşlik ruhunu, kurtuluş Savaşı'ndaki o dayanışma ruhunu, kalkınma mücadelesinin ilham kaynağı yaptıklarını dile getirdi.
''Tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden aldığımız güçle aydınlık bir Türkiye inşa etmek için gece gündüz çalıştık'' diyen Erdoğan, şiddet politikalarına asla teslim olmadıklarını, devletin her bir vatandaşına şefkatle davranmasını, eşit mesafede durmasını savunduklarını ifade etti.
Bunun yanında ülkenin huzuru bozmaya çalışanlara, birlik ve bütünlüğe kastedenlere de asla göz yummadıklarını vurgulayan Erdoğan, bin yıllar boyunca bir arada, kardeşçe yaşanılan bu topraklarda daha nice yıllar bir ve beraber yaşayabilmek için özveriyle çalıştıklarını bildirdi.
Bu ülke için sadece ve sadece en iyisini istediklerine işaret eden Erdoğan, gelişmiş ülke vatandaşlarının sahip olduğu haklara, imkanlara Türkiye'nin ve vatandaşlarının da sahip olmasını istediklerini anlattı.
Erdoğan, ''Bizim, Türkiye'yi büyütmekten başka hiçbir gayemiz, hiçbir amacımız, hiçbir hedefimiz yok. Şahsi çıkarlar, milletin çıkarlarının önüne asla geçemez. Biz, rütbe, paye, makam peşinde hiçbir zaman olmadık. Biz belli kitlelerin, belli etnik grupların, sahillerin, kumsalların, belli inanç gruplarının partisi olmadık. Biz bir emanet taşıyoruz. Biz 74 milyonun emanetini üzerimizde taşıyoruz. Biz beşikteki bebeklere, yaşlı amca ve teyzelerimize, engelli kardeşlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza, hanım kardeşlerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz'' şeklinde konuştu.

-''KİMSEYİ FAİZE, ENFLASYONA EZDİRMEDİK''-

Esnafa, çiftçiye, işçiye, memura, köylüye, şehirliye en büyük desteği kendilerinin verdiğini belirten Erdoğan, kimseyi faize, enflasyona ezdirmediklerini, her zaman halka ve Hakka verecekleri hesabın idraki içinde olduklarını ifade etti.
Erdoğan, yapmadıkları, yapamadıkları, ihmal ettikleri her meselede önce milletin, ardından Allah'ın huzurunda hesaba çekileceklerini de çok iyi bildiklerini dile getirerek, her akşam yastığa başlarını koyduklarında millet için ne yaptıklarının muhasebesini yaptıklarını, her sabah daha bir gayretle kollarını sıvadıklarını anlattı.
İftira, yalan, asılsız itham, hakaret, özellikle de şiddetin asla ve asla siyasetin dili olmaması, siyasetin, gücünü çetelerden, belli zümrelerden değil sadece ve sadece milletten alması gerektiğine işaret eden Erdoğan, siyasetçinin kötüleyen, yaralayan, kırıp döken, yıkan değil, yapan, onaran, gönüller kazanan olması gerektiğini söyledi.
Erdoğan, yalanın, siyasetin kapısından dahi girmemesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
''Siyasetçi, milletine, diğer siyasetçilere, en önemlisi de önce kendisine karşı dürüst olmalıdır. İktidar hırsıyla yapamayacağını vadetmek maalesef siyasetimizin çok ciddi bir hastalığıdır. Geçmiş dönemlerde vaatlerde bulunup iktidara gelenler hem millete hayal kırıklığı oluşturdular hem ülke ekonomisine hem de millete çok ağır bedeller ödettiler. Onun için ne aldanan olacağız ne de aldatan olacağız. Biz daha yola çıktığımız ilk günden itibaren bu ilkeyle çıktık.
Sizlere sadece yapabileceklerimizin sözünü verdik. Sizleri kandırmak, aldatmak gibi yanlış bir yolun içinde asla olmadık. Sizin emanetinizi, tüyü bitmedik yetimin hakkını namusumuz bilip hassasiyetle koruduk. Sizin vergilerinizi popülizm uğruna heba etmedik. Unutmayın, toplanan vergilerin faiz ödemelerine yetmediği günlerden hamdolsun bu günlere geldik. Bugün hiçbir konuda hiçbir sorumluluğu olmayanların, sırtında bizim gibi yumurta küfesi taşımayanların Türkiye gerçeklerinden uzak afaki vaatlerini lütfen dikkate almayın.
Bugüne kadar Türkiye'ye yokluk, yoksulluk, işsizlikten başka bir şey getirmeyen, ülke genelinde hiçbir eseri olmayanların kışkırtıcı söylemlerine asla aldanmayın. Siyasetin dilini şiddetle özdeş haline getirenlere karşı da lütfen dikkatli olun. Üç beş oy elde etmek için gençleri, çocukları, acıları, hatta ve hatta şehit cenazelerini istismar edenlerle aranıza lütfen mesafe koyun. Tıpkı 12 Eylül halk oylamasında olduğu gibi bugün de, 12 Haziran seçimleri öncesinde de AK Parti karşısında bir statüko ittifakı oluşturuldu. Çetelerden destek alan bu ittifak ne yazık ki şiddeti dahi devreye sokarak, kışkırtarak, huzuru tehdit ederek oy toplama gayreti içine girdi.''
Bu tahriklere, bu kışkırtmalara bugüne kadar boyun eğmediklerini, bundan sonra da eğmeyeceklerini anlatan Erdoğan, ''Hazreti Ali'nin ifadesiyle ecelimiz ömrümüzün kefilidir. Biz sizin huzurunuza bugüne kadar hep alnımız ak çıktık. Bundan sonra da öyle çıkacağız'' dedi.

-''AYRIŞTIRICI DİL KULLANANLARA ASLA ALDANMAYIN''-

Halka mahcubiyet yaşatmadıklarını, asla da yaşatmayacaklarını kaydeden Erdoğan, kendilerinin rotasını her zaman milletin çizdiğini bildirdi. Erdoğan, halkın yolunda, halkla birlikte yürüdüklerini dile getirerek, gençlere de şöyle seslendi:
''Biz şartları maalesef kötü ve ağır olan bir Türkiye'de büyüdük. Nice gençlerin anlamsız tartışmalar, anlamsız çatışmalar içinde heba olup gittiğini gördük. Biz ekonomisi, demokrasisi arızalı, geleceği puslu bir Türkiye'de yetişme mücadelesi verdik. Sizlerin, bizim yaşadıklarımızı yaşamamanız için inanın çok büyük gayret gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Sizlerin en iyi eğitim imkanlarına kavuşmanız, en iyi şekilde yetişmeniz, en donanımlı şekilde geleceğe hazırlanmanız için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.
Türkiye'de milli eğitime bütçeden ayrılan payı ilk sıraya biz yükselttik. Eğitime en büyük bütçeyi biz verdik ve vermeye devam ediyoruz. Sekiz buçuk yılda 163 bin 600 derslik inşa ettik. Okullarımıza 1 milyona yakın bilgisayar gönderdik. 89 yeni üniversite kurarak, gençlerimizin illerinde en kaliteli eğitimi almalarını sağladık. Şunu altını çizerek söylüyorum; tüm yavrularımıza ilk öğretimde, orta öğretimde bir kuruş katılım payı almadan kitaplarını ücretsiz olarak her eğitim öğretim yılının başında sıralarının üstüne koyduk.
Yurt imkanlarını, burs ve kredi imkanlarını ciddi oranlarda arttırdık. Sevgili gençler, şiddetin, öfkenin, nefretin, husumetin diline asla prim vermeyin. Ayrıştırıcı dil kullananlara asla aldanmayın. Sizin üzerinizden siyaset yapmaya, sizi istismar etmek isteyenlere fırsat vermeyin.
Üniversite sınavını, YGS'yi istismar ederek kara bir kampanyayla sizin zihninizi bulandırmaya, buradan da çıkar sağlamaya çalışanlara hiç boyun eğmeyin. Hiç kimseye ayrıcalık tanınmasına izin vermedik, vermeyiz. Nitekim yargı da zaten gereğini yaptı ve gerçeği de ortaya koydu. Her türlü iddianın ciddiyetle peşine düştük, takip ettik. Lütfen derslerinize, sınavlarınıza iyi çalışın, gönül huzuruyla geleceğe hazırlanın. Sizler şanlı bir tarihin, büyük bir medeniyetin, zengin bir kültürün mensuplarısınız. Unutmayın, sizler kökü mazide olan bir ati olmalısınız. Büyük düşünün. Büyük adımlar atın ve geleceğin bugünden de aydınlık olacağına gönülden inanın.''
haber32
haber32
Yorumlar (0)
haber32 haber32
-1°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:39
Güneş 08:04
Öğle 13:13
İkindi 15:50
Akşam 18:13
Yatsı 19:32
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 17 37
2. Başakşehir 18 36
3. Alanyaspor 18 32
4. Trabzonspor 17 32
5. Fenerbahçe 17 31
6. Beşiktaş 17 30
7. Galatasaray 17 27
8. Malatyaspor 18 24
9. Gaziantep FK 17 24
10. Göztepe 17 23
11. Denizlispor 17 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 17 15
16. Antalyaspor 17 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 17 30
3. Keçiörengücü 17 28
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Menemen Belediyespor 18 28
7. Bursaspor 17 27
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 17 23
13. İstanbulspor 17 19
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 17 13
16. Boluspor 17 13
17. Adanaspor 18 13
18. Eskişehirspor 17 6
Takımlar O P
1. Liverpool 21 61
2. Man City 23 48
3. Leicester City 22 45
4. Chelsea 22 39
5. M. United 22 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Southampton 23 28
13. Newcastle 22 26
14. Brighton 23 25
15. Burnley 22 24
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 19 40
2. Real Madrid 19 40
3. Atletico Madrid 19 35
4. Sevilla 19 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 19 31
7. Valencia 19 31
8. Athletic Bilbao 19 29
9. Villarreal 19 28
10. Granada 19 27
11. Levante 20 26
12. Osasuna 19 24
13. Real Betis 19 24
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 19 21
16. Eibar 19 19
17. Celta de Vigo 19 15
18. Mallorca 19 15
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 19 11
Günün Karikatürü Tümü