banner121

Başdeğirmen : “Fakirin umuduyla oynama”

“Fakirin umuduyla oynama”

Isparta 13.03.2019, 11:55 13.03.2019, 16:06
Başdeğirmen : “Fakirin umuduyla oynama”
banner123

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın seçimlere 20 gün kala toplu konut yapacağım diye ön kayıt için binlerce vatandaşı sıraya sokmasına sert tepki göstererek; “Yapamayacağın konutlar için fakirlerin umutlarıyla oynuyorsun” dedi. 

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, gerek Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen’in gerekse İyi Parti Belediye Başkan Adayı Gökmen Gökmenoğlu’nin göreve seçilmeleri halinde ‘Toplu Konut’ yapacaklarını açıklamalarının ardındna harekete geçerek kendisinin de Toplu Konut yapacağını açıklaması Isparta kamuoyunun bir numaralı gündem maddesi haline geldi. 

GÜNAYDIN, TOPLU KONUT 

KARARINI MECLİSTEN GEÇİRDİ 

Hatta, öyle ki, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın bir adım daha öte giderek Belediye sınırları içerisinde oturan, dar gelirli vatandaşlar için Sosyal Konut yapılacak alanı Yazısöğüt Köyü ile Çevre Yolu arasındaki 70 hektar alan olarak belirledi. Bu kararı da geçtiğimiz Cuma günü yapılan Belediye Meclisi Mart ayı son toplantısında meclisten oy birliği ile geçirdi.  

TOPLU KONUT İÇİN ÖN 

BAŞVURULARI ALMAYA BAŞLADI 

Başkan Günaydın bununla da kalmayıp, henüz yerini belirlediği Toplu Konut konusunda Belediye Hizmet binasının yanında bir büro açarak ön başvuruları bile almaya başladı. Bu konuda büro önünde açıklama yaparak, Toplu Konut için ilk günün sonunda toplam 3 bin başvuru aldıklarını ifade ederek; “Bu işi yaparsak biz yaparız. Bu iş bizim işimizdir, bunlar 5 senedir biz yapacağız diye beni oyaladılar ama artık ben yapacağım gövdemi kellemi koydum bu işe” dedi.

DİĞER PARTİLERDEN VE 

ADAYLARDAN GÜNAYDIN’A TEPKİ 

Toplu Konut konusunda Başkan Günaydın’ın attığı tüm bu adımlar başta Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen olmak üzere diğer partilerin yönetici ve belediye başkan adayları tarafından tepkiyle karşılandı. 

BAŞDEĞİRMEN, “SEÇİMLERE SADECE İKİ HAFTA KALA

‘TOPLU KONUT YAPACAĞIM’ SÖZÜNE KİM İNANIR?”

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın 10 yıldır Toplu Konut konusunda bir çivi bile çakmadığı halde, seçimlere sayılı günler kala böyle bir girişimlerde bulunmasının inandırıcılıktan çok uzak olduğunu ifade eden Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, vatandaşlara da bu konuda uyarılarda bulundu. 

“PROJE ÜRETMEK SAYIN BAŞKANIN 

YENİ Mİ AKLINA GELİYOR?” 

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Öncelikle şunu söylemek isterim ki, Belediye Başkanı sayın Yusuf Ziya Günaydın, kesintisiz olarak 10 yıl, kesintili olarak 15 yıl görev yaptığı Belediye Başkanlığında belki de en fazla çalıştığı ve proje ürettiği dönemi son bir ayda yaşıyoruz. Tabi, son çırpınışlar çare olmayacaktır. Bu saatten sonra kendine ancak ‘Günaydın’ denir. Zira, toplu konut konusunda hiçbir girişimde bulunmayıp hatta TOKİ’yi şehre sokmayıp son iki haftada ‘Toplu Konutu ben yapacağım’ diyerek ortaya çıkmanın hiçbir inandırıcı tarafı yoktur. 

“YAPTIKLARIN POPULİST 

POLİTİKALARDAN

ÖTEYE GİTMİYOR” 

Dolayısıyla, Toplu Konut konusunda son 10 yılda üretilen konutlarla şuana kadar şehirde en az bin konut üretilmiş olmasına rağmen bu konuda oldukça geride kalındığı bariz ortada iken ve hatta tüm ilçelerde TOKİ konutları tüm hızıyla yapılırken sayın Günaydın’ın seçimlere iki hafta kala konut yapmaya kalkması ve bu konuda çalışmalar yapması popülist politikadan öteye gitmez. Populist politikalarla da bir yere varılmaz. Bu tür ucuz politikalar da halkta bir karşılığı yoktur. 

“GÜNAYDIN, RESMEN VATANDAŞLARIN 

UMUTLARIYLA OYNUYOR”

Kaldı ki, sayın Başkanın 8 Mart Cuma günü tarihli belediye meclisinde alınan karar sadece toplu konut alanı belirlemek üzere alınan bir karardır. Herhangi bir kamulaştırma kararı alınmamıştır. Toplu konut alanı ilan edilen alan merkeze bağlı Yazısöğüt Köyü ile Davraz Mahallesi Çevre Yolu arasındaki alandır ve tamamı vatandaşlara ait arazilerdir. Dolayısıyla, orada arazi sahipleri olan vatandaşların rızası olmadan hiçbir işlem yapamaz. Öte yandan, söz konusu karar valilik tarafından onaylanmadan sanki tüm hukuki prosedürler bitmiş yarın inşaata başlanacakmış havası yaratılmak istenmektedir. Bu Isparta halkının gözünün içine baka baka Ispartalı vatandaşlarımızın aklıyla alay etmek, dar gelirli vatandaşlarımızın umutlarıyla ve duygularıyla oynamaktan başka bir şey değildir. 

“VATANDAŞIN UMUDUNU 

SEÇİM MALZEMESİ YAPAMAZSIN” 

İşin en acı tarafı ise, sayın Günaydın ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşların umutlarıyla oynayarak bunu da seçim malzemesi olarak kullanmasıdır. Sayın Günaydın, 31 Mart’ta seçimleri kazansa bile Toplu Konutların temelini ancak yaklaşık 4 yıl sonra atabilecektir. Zira, bu işin daha kamulaştırma ve imar konuları vardır. Yani, bu konuda daha kat edilecek yok çok iken, kendisi sanki tüm bu süreçler geçilmiş gibi Toplu Konut yapıyorum diye ön kayıt alarak adeta vatandaşların aklıyla dalga geçmektedir” dedi. 

“VATANDAŞLARIMIZ 

BU YALANA İNANMAYIN” 

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın seçimlere 20 gün kala toplu konut yapmaya kalkmasının gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığını vurgulayarak, “Tüm vatandaşlarımızı buna inanmamaları konusunda uyarıyorum” dedi. 

“UCUZ TOPLU KONUTLARI 

ANCAK BİZ YAPARIZ”

Başkan Adayı Başdeğirmen, Allah’ın izni ve Isparta halkının teveccühleriyle 31 Mart’ta göreve geldiklerinde TOKİ’yi Isparta’ya getirerek ucuz toplu konutları ancak kendilerinin gerçekleştirebileceğini sözlerine ekledi. 

haber32
haber32
Yorumlar (18)
hasan 9 ay önce
23 bin kişi emekliler derneğine üye oldu onların umutları ne olacak şükrü abe.
Cumhurcu gardaşlara 9 ay önce
kimdi milliyetçiliği ayaklar altına alan,tc ye kaldıran,çadır mahkemelerinde teröristleri darıltmayalım diye türk bayrağını kaldıran,bana türklükle gelmeyin diyenler kim ?ah ahh o zaman öyleymiş te,öyle gerekiyormuşta;ne şart altında olursa olsun bu ülkenin havaalanlarına kürt bayrağı çekilemez ,türk bayrağı mahkemelerden indirilemez,hiç bir kahpenin ayağından altına kırmızı halı serilemez.bu namus meselesidir.namus her zaman namustur
varlık kuyruğundaki cumhurcu 9 ay önce
pkk ve kürt bayrağı açmayı serbest bıraktık diye kim dedi,haburda davul zurnayı kim çaldı,çadır mahkemelerindeki türk bayraığını kim indirdi,pkk terör örgütü değildir diyen orhan miroğlu ak partide ne iş yapar,diyarbakır meydanında katil aponun mektubunu okutan ki,şivan perver denen vatan hainini protokole oturtup,barzaniye kırmızı halı serip bunlara kardeşim diyeni söyle bakem,milliyetçiliği kim ayaklarının altına aldı,havaalanlarına kürt bayrağını kim diktirdi,açılımda terörisleri görmemezlikten gelen kim,teröriste gerilla diyen kim bunları söyle sonra konuşalım olur mu ?
Hayrullah aslanoğlu 9 ay önce
umut fakirin ekmeğidir be hasan, sen üzülme, iyiler gelirse iktidara düzelir be hasan
şükrü 9 ay önce
neden yapmadız şükrü abe.
araslı 9 ay önce
...10 senedır aklınız neredeydı şimdimi uyanıyorsunuz
Fikri 9 ay önce
yok birbirinizden farkınız, neticede cumhur ittifakısınız, fakir fukaranın umudunu silip süpürmeyin, insanlara güven vermek istiyorsanız, sözünüzün arkasındaysanız, vaadlerinizi iyi parti adayı gökmenoğlu gibi noterden tastikletin
Salih 9 ay önce
sayın günaydın halk otobüsü fiyatlarını ucuzlattım diyorsun, evet sadece bir kişi binersen ucuz, hanımla bindik. kartı ilk çekişimde 1.60 kuruş, 2. çekişimde 2,5 lira kesildi, daha zararlı çıktık, milleti kandırma lütfen
Emekli 9 ay önce
ikinize değil oy, günahımı bile vermem.
toki 9 ay önce
koku sorunun sahibi olmadığı gb geçmişteki toplu konutun sorumluluğu da başdeğirme nin sorumluluğunda değil ki bu nasıl bir algı ..15 senede 1 toplu konut yapmayanlara sorabilirsiniz bence..
Zafer mahallesi 9 ay önce
Sayin baskan daha alle acele bir karar aliyor 2 gun sanra kayit almaya baskiyir kayt sadede adres ad soyat almaklami oluyor daha kamulastirma yok pesinat yok sartlar surtlar bey bilen yok ne zaman ihale tapilcak ne zannan anahtar teslim bunlaru yuksek baskan aciklamadan biz nasil inanalim peki peki bu dogru yapilctida once arsa yok dedi yapamadim dedi sinra dondurdu millet vekilleri engeledi dedi peki bir gecede nasil olduda arsa yer bulundu biri yoldami dusurmus ve once millet vekilleri endeldilerde simidi tamam yapmi dedi vatandasi saf salak yerine koymayin ya
HALK 9 ay önce
bu yapılacak konutların ön ödemesi var mı taksitleri kaç para bunlar niye açıklanmıyor. ortada 17 bin lira peşinat konuşuluyor böyle olursa fakir fukara nasıl ödesin lütfen bunlar açıklansın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
haber32 haber32
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Isparta'nın En Büyük Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:38
Öğle 12:49
İkindi 15:27
Akşam 17:50
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
Günün Karikatürü Tümü