Yazgan, belediye başkanlarının inşaat işine girdiklerini gündeme getirerek şu ifadeleri kullandı; “Isparta’da belediye başkanları son 20 yıldır dolaylı veya dolaysız olarak inşaat işine girmişler. Arazi ve inşaat rantı tartışmaları vahim ve üzücü.Bir belediye başkanının inşaat işi ile ilgilenmesini doğru ve etik bulmuyorum. Son dönemde basında mevcut ve geçmiş dönem belediye başkanlarının arsaları ve inşaatlarıyla ilgili tartışmalar gündeme gelmekte. Söz veriyorum! Benim belediye başkanlığımda ne ben ne de yakınlarım Isparta’da hiçbir şekilde inşaat sektörüne girmeyecek!’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Atakan Yazgan kentsel dönüşüm ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Kentsel dönüşüm kapsamında Sayın Atakan Yazgan ;

“Bizler için halkımızın can güvenliği her şeyin ötesindedir.

Bugüne kadar güzel Isparta’mızla ilgili yapı envanteri çalışması yapılmamış. Benim başkanlığımda yapı envanteri çalışmasını da riskli yapı envanteri çalışmasını da biz çıkaracağız. Hızlı tarama yöntemi ile en eski binalardan başlayarak riskli yapıları ücretsiz olarak tespit edeceğiz. Bu tespitlerle birlikte kentsel dönüşümde öncelik vereceğimiz yapıları ortaya çıkarmış olacağız. Bu çalışmaları yaparken sürekli vurguladığımız gibi kent yönetiminde ortak akılı kullanarak meslek odaları ile birlikte çalışacağız. Kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşın cebinden 1 lira dahi çıkmayacak. Belediye, vatandaş ile müteahhit arasında garantör olacaktır.”

diyerek halkın can ve mal güvenliğine verdiği önem ve sosyal belediyecilik kapsamında çalışmalarını sürdürmesi takdir topladı." dedi.

Çalışırken Akrep Soktu Zehirlendi Çalışırken Akrep Soktu Zehirlendi