Isparta'da Kaza Motosiklet Sürücüsü Yaralandı Isparta'da Kaza Motosiklet Sürücüsü Yaralandı

Bu değişiklik birçok kişi tarafından fark edilmedi. Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile bu detayı kullanıcılara duyurdu.

Babuşçu'nun paylaşımına göre, banka ATM kasalarında para konulmak üzere beş farklı bölüm bulunmaktadır. Her bölüme farklı banknotlar konularak işlem gerçekleştirilir. Ancak son aylarda bankamatiklerden çekilen paraların artmasıyla birlikte dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Bazı bankalar, para yetiştirememek nedeniyle 10 TL banknotların yerine 200 TL banknotlarını koymaya başladı.

Bu değişiklik, ATM'den para çeken kişilerin çoğu tarafından fark edilmedi. Şenol Babuşçu, vatandaşları bu konuda bilgilendirerek, günlük finansal işlemlerinde dikkatli olmalarını önerdi.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

  1. Kartın Sıkışması Durumunda Panik Yapmayın: Kart sıkışması durumunda, ATM cihazının üzerindeki yardım hattını arayarak yardım isteyebilirsiniz.

  2. Kart Şifresi Girişi: Kart şifresi girişi sırasında, etrafta olabilecek kameralardan korunmak için tuşların üzerini kapatmanız önemlidir.

  3. Özel Tarihler ve Kolay Rakamlar: Şifre oluştururken doğum tarihi, telefon numarası gibi özel tarihleri ve kolay rakamları tercih etmemeye dikkat edin.

  4. Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın: ATM'den para çekerken, şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamanız önemlidir. Banka görevlileri dahil olmak üzere kimseye şifrenizi vermemeniz gerekmektedir.